Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Egyébként Bosal kipuffokról van valakinek valami tapasztalata tartósság tekintetében? Rozsdásodás, stb... :D

Nekem is az egész rendszer Bosal....1 éve enyém az otó de még egy csöppet sem rohad egyik sem. Azért merek ilyen rövid távlatból nyilatkozni mert hallottam már olyat aki évente cseréli.

Link to comment
Megosztás:

Bosch, aztmondták, ez jó, potosabbat nem tudok mondani típus vagy ilyesmi, boltban rákerestek forgalmi szerint, volt gagyi 800Ft/db, és a Bosch 3000/db kb, mondták ,hogy a nyolcszázas pár hónap és lehet cserélni, ezért vettem Bosch-t

Esetleg a relét kikapnám és megnéznémn,nincs-e beégve már kicsit.

Link to comment
Megosztás:

A mai napon füleltem a relé kattanását,és azt mértem, a műszerfalon a lámpa kb 40mp-ig világított.

Régeben lemértük lámpával is az izzítógyertyáknál, mikor a lámpa kialudt, akkor ért véget az izzítás, ez kb 70mp volt

K76-os relé!Ez szabályozza az izzítási időt a kapcsrajzok szerint.Ki kellene cserélni szerintem!

Vagy lehet K25? :D

Link to comment
Megosztás:

K76-os relé!Ez szabályozza az izzítási időt a kapcsrajzok szerint.Ki kellene cserélni szerintem!

Akkor ezzel lesz a baj, ez abban a dobozban van, ahol az izzítórelé?

Ott van még két nagy relé meg egy 30A-s nagy biztosíték.

Akkor a két nagy közül lehet valamelyik?

Holnap megnézem, mi a helyzet vele.

Link to comment
Megosztás:

A Bosch porlasztócsúcsok általában mennyit bírnak időben/tartósságban/anyagelfáradás tekintetében? Akár km tekintetében is... :lol:

Ez nagyon sokmindentől függ: üzemanyag,hogyan használták,jók voltak-e a nyomások stb stb.

Miért mi a gond?Ha nem pisál be és jó a porlasztási végnyomás és a porlasztási kép is ok,akkor nem szabad bántani.

Ezeket egy normális porlasztó ellenőrzés során megnézik!

Link to comment
Megosztás:

Kissé rángat 1100-1200 rpm alatt alapjáratig motorféknél bár mióta megitattam egy kis petróleummal mintha csillapodott volna valamelyest -ebből gondolom, hogy ott nem stimm valami.

Link to comment
Megosztás:

Kissé rángat 1100-1200 rpm alatt alapjáratig motorféknél bár mióta megitattam egy kis petróleummal mintha csillapodott volna valamelyest -ebből gondolom, hogy ott nem stimm valami.

Szerény, és igen nyomott véleményem és sajnos tapasztalatom alapján, nem a porlasztócsúcs miatt rángat, attól inkább füstölni, akarom mondani kormolni szokott. Nem kicsit.

A rángatás inkább az adagoló beállítása, vagy az előtöltés hibájából adódhat. Szerintem. De ha vigasztal, motorféknél az enyém is rángat, és kormol is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerény, és igen nyomott véleményem

®Hofi :lol:

Szerény, és igen nyomott véleményem és sajnos tapasztalatom alapján, nem a porlasztócsúcs miatt rángat, attól inkább füstölni, akarom mondani kormolni szokott. Nem kicsit.

A rángatás inkább az adagoló beállítása, vagy az előtöltés hibájából adódhat. Szerintem. De ha vigasztal, motorféknél az enyém is rángat, és kormol is. :lol:

Dezső nagyon pöpec lett.Szerintem dinamikusabb lett és jóval csendesebb.Gabiék az új vezérlés felrakása után valami gyári szerszámmal belőtték az adagoló kerekét a gyári értékre és azóta penge jól indul és csendesebb is lett,szal szerintem az előtöltési szögön állítottak.

Ami még aggaszt,hogy kisebb mennyiségű olaj jelent meg a tágulásiban,de Gabi szerint ez a HF szerelésnél keveredett bele és most dolgozza ki magából.Hétvégén lecserélem a fagyállót.

Link to comment
Megosztás:

Dezső nagyon pöpec lett.Szerintem dinamikusabb lett és jóval csendesebb.Gabiék az új vezérlés felrakása után valami gyári szerszámmal belőtték az adagoló kerekét a gyári értékre és azóta penge jól indul és csendesebb is lett,szal szerintem az előtöltési szögön állítottak.

Ami még aggaszt,hogy kisebb mennyiségű olaj jelent meg a tágulásiban,de Gabi szerint ez a HF szerelésnél keveredett bele és most dolgozza ki magából.Hétvégén lecserélem a fagyállót.

Az a lényeg, hogy meggyógyult az a dönölűség :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerény, és igen nyomott véleményem és sajnos tapasztalatom alapján, nem a porlasztócsúcs miatt rángat, attól inkább füstölni, akarom mondani kormolni szokott. Nem kicsit.

A rángatás inkább az adagoló beállítása, vagy az előtöltés hibájából adódhat. Szerintem. De ha vigasztal, motorféknél az enyém is rángat, és kormol is. :lol:

Legutóbbi vízszivattyú cserénél jó szokásomhoz híven összejelöltem mindent szal nem állíthatódott el. Meg az asszonyt is épp állva nem hagytam a lámpánál -szóval megy ahogy kell, innentől fogva nem tudom mi lehet, mióta kicsit hűvösebb van azóta csinálja, előtte nem.

Link to comment
Megosztás:

Kissé rángat 1100-1200 rpm alatt alapjáratig motorféknél bár mióta megitattam egy kis petróleummal mintha csillapodott volna valamelyest -ebből gondolom, hogy ott nem stimm valami.

ez szinte alapjárati fordulatszám (hidegen) mikor megy a dúsító.

előbb válts :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali,

Szintén 1.7 Diselem van, van egy két hibája, de amúgy szuperál,ha valaki hallott erről segítsen.

Pont ma adta fel a harcot, lelevegősödött az adagoló,legalábbis ezt mondták, van egy két ötlet, hétvégén szétszedem.

Egyszerüen leállt a motor reggel már menet közben, azóta nem indul.

Nem szívja fel az üzemanyagot. Visszafele átfulyattam a rendszert, úgy ok.DE NEM INDUL:

Please help me... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali,

Szintén 1.7 Diselem van, van egy két hibája, de amúgy szuperál,ha valaki hallott erről segítsen.

Pont ma adta fel a harcot, lelevegősödött az adagoló,legalábbis ezt mondták, van egy két ötlet, hétvégén szétszedem.

Egyszerüen leállt a motor reggel már menet közben, azóta nem indul.

Nem szívja fel az üzemanyagot. Visszafele átfulyattam a rendszert, úgy ok.DE NEM INDUL:

Please help me... :lol:

Üa szűrő mikor volt cserélve.

Milyen adagoló van rajta?

Link to comment
Megosztás:

ez szinte alapjárati fordulatszám (hidegen) mikor megy a dúsító.

előbb válts :P

:lol:

Teljesen mindegy, hogy meleg a motor vagy hideg, rángat így is úgy is. A dúsító meg jól műxik, behúz míg hideg de amint melegszik ki is old a vákuumdob vagy mi a nyüh.

Esetleg nem lehetséges, hogy valami tömítésnél falsot kap? :lol: Bár nem hinném, hogy lenne rá lehetősége. :)

Igaz, egyszer megpiszkáltam egy lyukas csavart az adagoló tetején, mikor kiszedtem eléggé retkes volt de megtisztítva visszatettem -erről lehetséges, hogy lepattant valami kokszdarabka és bekerült az adagolón belülre, a rá csatlakozó cső a szívósorra megy. Ez mire illetve mi célt szolgál?

Erről van szó, sajnos nem tudom ide képként belinkelni.

Link to comment
Megosztás:

Hali,

Szintén 1.7 Diselem van, van egy két hibája, de amúgy szuperál,ha valaki hallott erről segítsen.

Pont ma adta fel a harcot, lelevegősödött az adagoló,legalábbis ezt mondták, van egy két ötlet, hétvégén szétszedem.

Egyszerüen leállt a motor reggel már menet közben, azóta nem indul.

Nem szívja fel az üzemanyagot. Visszafele átfulyattam a rendszert, úgy ok.DE NEM INDUL:

Please help me... :lol:

Ilyennel nekem is volt már dolgom. Ezek a motorok, mivel nincs AC-pumpa a tankban, nagyon érzékenyek a levegősödésre, mert itt maga az adagoló szívja fel az üzemanyagot a tankból, ezért ha egy légbuborék belekerül, megszakad a folyadék "folytonossága" a csőben. Bármilyen apró sérülés, öregedés a gumi üzemanyagcsöveken elég hozzá, hogy ez megtörténjen. Én a helyedben kapásból lecserélném a gázolajszűrő és az adagoló közti gumicsövet, ha nem volt mostanában, 7 vagy 8mm-es gázolajcső kell oda, bármelyik autósboltban kapható. Ezen kívül ebbe a csőbe beiktatnék egy visszacsapószelepet (egyirányúsító szelep, szintén 8mm-es), a jobb autósboltokban ezt is lehet kapni. Erre azért lehet szükség, mert az adagolóban levő üzemanyagpumpa a kopásából eredően egy idő után hajlamos visszaengedni a tankba a gázolajat, és ettől levegősödik a rendszer. Ezt (a megfelelő irányban!!!) beiktatod a csőbe, a cső mindegyik csatlakozásához megfelelő méretű új bilincseket veszel, és ha mindent jól csinálsz, annak mennie kell.

Link to comment
Megosztás:

:lol:

Teljesen mindegy, hogy meleg a motor vagy hideg, rángat így is úgy is. A dúsító meg jól műxik, behúz míg hideg de amint melegszik ki is old a vákuumdob vagy mi a nyüh.

Esetleg nem lehetséges, hogy valami tömítésnél falsot kap? :lol: Bár nem hinném, hogy lenne rá lehetősége. :)

Igaz, egyszer megpiszkáltam egy lyukas csavart az adagoló tetején, mikor kiszedtem eléggé retkes volt de megtisztítva visszatettem -erről lehetséges, hogy lepattant valami kokszdarabka és bekerült az adagolón belülre, a rá csatlakozó cső a szívósorra megy. Ez mire illetve mi célt szolgál?

Erről van szó, sajnos nem tudom ide képként belinkelni.

Azon keresztül kapja az anyagot az adagoló. Nézd végig a csövét, és eljutsz a szűrőhöz. :P

Link to comment
Megosztás:

Azon keresztül kapja az anyagot az adagoló. Nézd végig a csövét, és eljutsz a szűrőhöz. :lol:

:lol: ???

A turbó - cooler utáni szívósorról megy az adagolóhoz -annak a tetejére. Ebben nem folyik dízelnafta max retkes levegő.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.