Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Sztem meg pont a termoszelepet kéne leginkább kicserélni, mert ha azt a csövet lehúzva hagyod a vákuumdobról, akkor állandó dúsítással megy a motor, ami jó kis fogyasztásnövekedéssel jár. A vákuumdob nem biztos, hogy rossz, a termoszelep cseréje után kiderül. A lengéscsillapító meg, ha eddig nem hiányzott, nem nagy gáz, hogy nincs benne.

Félreértés esete forog fenn. A lengéscsillapítót, és a vákuumdobot gondoltam a bontóból, a többit boltból. :D

Link to comment
Megosztás:

Félreértés esete forog fenn. A lengéscsillapítót, és a vákuumdobot gondoltam a bontóból, a többit boltból. :D

Valóban félreértés csak abban, hogy a vákumdobnak semmi baja sincsen. Hiszen teszi a dolgát, azaz behúz, ha megszűnik a vákum akkor kienged. Szegényre azért terelődött a gyanú, mert a termoszelep a rossz és álandóan átereszti a vákumot, amit csak 20 fok felett kellene neki.

Link to comment
Megosztás:

No kérem!

A termoszelep csak 20 celziusz feletti motor hőmérséklet esetén engedi behúzni a vákumdobot. Tehát hidegen nincs behúzva (dúsító) ahogy melegszik kinyit a szelep és behúz (dúsítás kikapcsolva). Így ha bemelegedett a motor akkor már nem kell kiengednie csak hidegen. ;)

A probléma megoldódni látszik. Kicsit bújkáltam a motortérben járó motornál és rájöttem, hogy ha járt a motor, akkor a dúsító behúzókarja, amit a vákumdob behúz, behúzva maradt. Befújtam wd40-el a csavarját és környékét, valamint a vákumdob szárát, és mostmár elengedi ha leállítom a motort. Valamint kibeleztem a katalizátort, kb 1 órányi kopácsolással kitördeltem belőle a porcelánt és az autó megtáltosodott. A katalizátor annyira el volt tömődve, hogy teljesen lefolytotta a motort. Mostmár vagy 20 pacival többet érezni benne. :D

Link to comment
Megosztás:

(...) Valamint kibeleztem a katalizátort, kb 1 órányi kopácsolással kitördeltem belőle a porcelánt és az autó megtáltosodott. A katalizátor annyira el volt tömődve, hogy teljesen lefolytotta a motort. Mostmár vagy 20 pacival többet érezni benne. :D

Az autód füstjét nem kell utánfutón húzzad??? :D ;) :P

Majd a műszaki vizsgán fogsz igazán örülni, mikor füstmérgezést kapsz a mérnökökkel együtt. 3 havi vesztegelés után mikor az autót elvittem müszakiztatni....ahány mérnök, annyi fele futott, hogy ajtót , ablakot nyisson. :D

Pedig csak üzemanyagszűrőt kellett cserélni :D

Link to comment
Megosztás:

Az autód füstjét nem kell utánfutón húzzad??? :D ;) :P

Majd a műszaki vizsgán fogsz igazán örülni, mikor füstmérgezést kapsz a mérnökökkel együtt. 3 havi vesztegelés után mikor az autót elvittem müszakiztatni....ahány mérnök, annyi fele futott, hogy ajtót , ablakot nyisson. :D

Pedig csak üzemanyagszűrőt kellett cserélni :D

Őszintén szólva kevésbé füstöl, mint eddig. Nem azt a sok kormot fújja kifelé a katalizátorból, meg a dobokból. Tegnap megjárattam miután visszaraktam a katalizátort, és kegyetlen sok kormot fújt ki a középső és hátsó dobokból, utána már alig füstölt.

Link to comment
Megosztás:

A probléma megoldódni látszik. Kicsit bújkáltam a motortérben járó motornál és rájöttem, hogy ha járt a motor, akkor a dúsító behúzókarja, amit a vákumdob behúz, behúzva maradt. Befújtam wd40-el a csavarját és környékét, valamint a vákumdob szárát, és mostmár elengedi ha leállítom a motort...

Annak úgy kéne működnie, hogy hideg motornál elengedett állásban kéne lennie a motor indítása után is, egészen addig, amíg a hűtővíz hőmérséklete eléri a 20C-fokot, akkor kéne a hőgombának (termoszelep) nyitnia, és akkor húzná be a kart a vákuumdob. Ha lehúzott csővel mászkálsz, az állandó dúsítást jelent, ami sok üzemanyagot fogyaszt.

Link to comment
Megosztás:

Annak úgy kéne működnie, hogy hideg motornál elengedett állásban kéne lennie a motor indítása után is, egészen addig, amíg a hűtővíz hőmérséklete eléri a 20C-fokot, akkor kéne a hőgombának (termoszelep) nyitnia, és akkor húzná be a kart a vákuumdob. Ha lehúzott csővel mászkálsz, az állandó dúsítást jelent, ami sok üzemanyagot fogyaszt.

Pontosan úgy is működik mostmár, ahogy leírtad, csak szorul a dúsító karja is és a termodob is. Mostmár nem teszik. A cső pedig nincs lehúzva. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is be volt állva kicsit a vákuumdob de tegnap menten életre keltettem. Viszont minden fokozatban motorféknél olyan 1100-1200 fordulat közt rángat de még azelőtt elkezdte, úgy 2-3 hete. Mindent átnéztem rajta de "minden jó de semmi sem megy rendesen". Mi a búbánat lehet vele? Üanyag van bőven -nem levegős, szűrők újak, dúsítás kellően működik ebből fakadólag hidegen-melegen egyaránt ugyanaz a rángatás jött elő. Erre mondjon valaki valamit mert részemről kimerült a lehetőségek tárháza.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is be volt állva kicsit a vákuumdob de tegnap menten életre keltettem. Viszont minden fokozatban motorféknél olyan 1100-1200 fordulat közt rángat de még azelőtt elkezdte, úgy 2-3 hete. Mindent átnéztem rajta de "minden jó de semmi sem megy rendesen". Mi a búbánat lehet vele? Üanyag van bőven -nem levegős, szűrők újak, dúsítás kellően működik ebből fakadólag hidegen-melegen egyaránt ugyanaz a rángatás jött elő. Erre mondjon valaki valamit mert részemről kimerült a lehetőségek tárháza.

Ez megint olyan diesel betegség? :D Na jó nem poénkodok. Csak motorféknél? ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is be volt állva kicsit a vákuumdob de tegnap menten életre keltettem. Viszont minden fokozatban motorféknél olyan 1100-1200 fordulat közt rángat de még azelőtt elkezdte, úgy 2-3 hete. Mindent átnéztem rajta de "minden jó de semmi sem megy rendesen". Mi a búbánat lehet vele? Üanyag van bőven -nem levegős, szűrők újak, dúsítás kellően működik ebből fakadólag hidegen-melegen egyaránt ugyanaz a rángatás jött elő. Erre mondjon valaki valamit mert részemről kimerült a lehetőségek tárháza.

Bosch adagolós? Ha igen, rajta van a tetején az a lengéscsillapító-szerűség?

Link to comment
Megosztás:

Bosch adagolós? Ha igen, rajta van a tetején az a lengéscsillapító-szerűség?

Igen, Bosch, rajta van és asszem működik is. Legalábbis kéne neki bár sokat nem csillapíthat, kissé mintha ki lenne már kopva szal kompresszió nem sok lehet benne. De ettől függetlenül ha nagyon lassan engedem vissza a gázt motorfékkel -szinte észrevétlenül- akkor is berángat 1100-1200 fordulat közt ezért nem tudom hova tenni a dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy tudom, hogy új melóhely van neki. Talán Pesten.

Lehet, hogy ritkán van gépközelben.

Tegnap este hívott J0hnny teflonyon, és kiderült, hogy a leömlő tömítése adta meg magát. A legborzasztóbb az, hogy csak vakartam a fejemet mikor kérdezte mi lehet a bibi. Mindenre gondoltunk csak erre nem. Az ijedtség nagyobb volt mint a baj. :D

Link to comment
Megosztás:

Na szal,eléggé beszartunk mi is lehet a baj,még egy kókány szerelő is azt mondta: ez hengerfejes!

Aha,de akkor miért vitt haza gond nélkül 100km-re? :D

Aztán vasárnap megnézte a szerelő haverom is,mert nekem már nem volt tippem,honnan jön a hang,erre benyúlt és fél perc alatt megmondta hol fúj ki.

A leömlő és a 4-2 közötti tömítésnél fúj ki,15év után megadta magát.

Holnap megy kipuffoshoz,remélem kitudja operálni a csavarokat valahogy.

Ákos!Szerinted mivel rakta össze az okos német?Acélcsavarral?

Link to comment
Megosztás:

Na szal,eléggé beszartunk mi is lehet a baj,még egy kókány szerelő is azt mondta: ez hengerfejes!

.....

Ákos!Szerinted mivel rakta össze az okos német?Acélcsavarral?

Háát tezsvérem áz ányágára nem mernék fogadnyi, de áz bizos, hogy nekem hagyta mágát kitelernyi. :D

Kellett hozzá két darab hosszú, és egy rövid toldószár, és egy csuklós toldó, meg egy fix hajtószár. Természetesen egy 13-as crovával a végén.

Így az aknából kényelmesen el lehet érni az anyákat. Van még egy bilincs, ami a hátsó motortartóbakhoz rögzíti a leömlő csövet, ezt két darab speckó alátétes 8-as csavar fogja.

Link to comment
Megosztás:

Háát tezsvérem áz ányágára nem mernék fogadnyi, de áz bizos, hogy nekem hagyta mágát kitelernyi. :D

Kellett hozzá két darab hosszú, és egy rövid toldószár, és egy csuklós toldó, meg egy fix hajtószár. Természetesen egy 13-as crovával a végén.

Így az aknából kényelmesen el lehet érni az anyákat. Van még egy bilincs, ami a hátsó motortartóbakhoz rögzíti a leömlő csövet, ezt két darab speckó alátétes 8-as csavar fogja.

Tudom hogy hogyan kellene levenni,de se időm se energiám nincs most rá,majd holnap a kipuffos haver szopik vele.Neki van diszuja ha melegíteni kell.

Link to comment
Megosztás:

Tudom hogy hogyan kellene levenni,de se időm se energiám nincs most rá,majd holnap a kipuffos haver szopik vele.Neki van diszuja ha melegíteni kell.

Pepecslni szerintem nem kell vele különösebben. A fékolaj nagyon hatásos szer a csavarok lazításában.

Más.

Tegnap azon furcsa élményben volt részem, hogy kívülről szemlélhettem járművem könnyed "röptét", és szomorúan tapasztaltam, nem csak emelkedőn felfelé ereget "pici" fekete felhőket, hanem simán gázadásnál.

Konkrétabban, Párom elindult és hát a fekete nyomjelzést Kb. 10-15 méteren keresztül húzta maga mögött. Jó lenne tudni az okát.

U.I.:

Lehet katalizátort kellene cserélnem J0hnnyval. :D ;)

Link to comment
Megosztás:

No ma volt Dezső kipuffos havernál,szerinte hengerfejtömítés lesz.

Hátul fúj ki olajat és nagyon pici lyukon csak.

Viszont szerelő haver szerint ez képtelenség,mert akkor más jele is lenne és nem ment volna el 140km-t hazáig.

Ma este hozzájuk megy,aztán ha véres a torka,akkor HF le és felújít,aztán vissza.

Mondjuk fura,mert annyira nem volt tépve a bajsza szegénynek soha sem.

Link to comment
Megosztás:

No ma volt Dezső kipuffos havernál,szerinte hengerfejtömítés lesz.

Hátul fúj ki olajat és nagyon pici lyukon csak.

Viszont szerelő haver szerint ez képtelenség,mert akkor más jele is lenne és nem ment volna el 140km-t hazáig.

Ma este hozzájuk megy,aztán ha véres a torka,akkor HF le és felújít,aztán vissza.

Mondjuk fura,mert annyira nem volt tépve a bajsza szegénynek soha sem.

Az a tömítés mégiscsak közel 15 éves nem?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.