Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Bizonyára agy irigy benzines. :lol:

Nem értem mért baj ha egy autó kevesebbet fogyaszt az általánosan, gyakran hibásan, elfogadottnál.

Miért baj ha valaki nem hajlandó a szükségesnél nagyobb mértékben szponzorálni egy pénzéhes vállalatot?

Nem folytatom. :lol:

Nyomj be még egy sört! :lol:

Mit iszol?

termek15.jpg

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap tankoltam. 600Km lényegében autópálya után 6l-re jött ki a fogyasztásom.

Kicseréltük a termosztátot és az eddigi 92/107 helyett egy új 92/107-es került bele. Viszont most a vízhőfok picivel a 90felett van, míg eddig a 95 felett tanyázott ugyanennyivel. Még a végén kiderült, hogy csak a termosztát volt beteg... Mondjuk ez lenne a legjobb forgatókönyv.

Érdekes, mert - bár lehet, hogy csak bebeszélem magamnak - mintha másként viselkedne az autó. Fordulatból nem akar dolgozni, de erőből igen. Eddig pont fordítva volt. (Persze ne nagy eltérésekre gondoljatok, inkább csak hajszálnyi hangsúly eltolódásra.)

Viszont körbenéztem kicsit a piacon csere ügyben. Hááááát... Beszámíttatni gyakorlatilag eleve bukta és venni is inkább csak kp-re szabad használtat. De újat is legalább 50%-os saját erő megléte esetén. Úgyhogy egyelőre - értsd: belátható idő - nem lesz cserebere. A csúcs az az opel kereskedő volt, akinek szólni kellett, hogy az Astra Classic alapára 300eFt-al rövidebb, mint amivel elkezdett számolni.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap tankoltam. 600Km lényegében autópálya után 6l-re jött ki a fogyasztásom.

Kicseréltük a termosztátot és az eddigi 92/107 helyett egy új 92/107-es került bele. Viszont most a vízhőfok picivel a 90felett van, míg eddig a 95 felett tanyázott ugyanennyivel. Még a végén kiderült, hogy csak a termosztát volt beteg... Mondjuk ez lenne a legjobb forgatókönyv.

Érdekes, mert - bár lehet, hogy csak bebeszélem magamnak - mintha másként viselkedne az autó. Fordulatból nem akar dolgozni, de erőből igen. Eddig pont fordítva volt. (Persze ne nagy eltérésekre gondoljatok, inkább csak hajszálnyi hangsúly eltolódásra.)

Viszont körbenéztem kicsit a piacon csere ügyben. Hááááát... Beszámíttatni gyakorlatilag eleve bukta és venni is inkább csak kp-re szabad használtat. De újat is legalább 50%-os saját erő megléte esetén. Úgyhogy egyelőre - értsd: belátható idő - nem lesz cserebere. A csúcs az az opel kereskedő volt, akinek szólni kellett, hogy az Astra Classic alapára 300eFt-al rövidebb, mint amivel elkezdett számolni.

Nos ez egy kicsit érdekes jelenség ugyanis a termosztát inkább nyitva szokott maradni mintsem zárva, ergo nem melegszik fel annyira a hűtővíz mint kellene. Legalábbis nekem az jött elő 7 vagy 8 éves korára. Viszont mikor beletettem az újat és jobban felmelegedett 94-95 Cfoktól elszáll belőle az erő észrevehetően és inkább alacsony fordulaton adja a nyomatékok mint közép- vagy felsőbb tartományból.

A vásárlás egy külön fogalom, nyilván való hogy a kereskedő a saját hasznát nézi nem a vevőét úgyhogy nagyon észnél kell lenni.

Tegnap csak bosszantott a dolog és megnéztem azt a hengerfejet, tényleg 8 szelepes. Hogy a fenébe nézhettem el annyira...? :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Viszont mikor beletettem az újat és jobban felmelegedett 94-95 Cfoktól elszáll belőle az erő ...
Ezt tapasztaltam én is, csak 100 fok felett. Ezért kezdtük el pisztergálni.

A vásárlás egy külön fogalom, nyilván való hogy a kereskedő a saját hasznát nézi nem a vevőét úgyhogy nagyon észnél kell lenni.
Azért ebben is vannak fokozatok. Mert egy dolog a tisztes haszon és egy másik - ezek szerint - a gyakorlat.
Link to comment
Megosztás:

Csak dizileknél jön elô az erôtlenség??? Nekem 100fok felett csinálta meg 2x domvidékeken áthaladva, anno benyás géppel lobogó vízzel is suhantam, no problem. Akkor ez azt jelenti, hogy csak kinti 15 Celsius alatt merjek vagánykodni??? :lol:

Szerintem igen. A diesel sokkal érzékenyebb a levegő oxigéntartalmára, mint a benzines vasak, bár a turbó ezen nagyon sokat javít. Képzeld el az enyémet mit csinálhat hasonló helyzetben. Bér magamat ismerve, nem igen kerülnék hasonló helyzetbe. :lol:

Dombok. Előzgetés, meg százfok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak dizileknél jön elô az erôtlenség??? Nekem 100fok felett csinálta meg 2x domvidékeken áthaladva, anno benyás géppel lobogó vízzel is suhantam, no problem. Akkor ez azt jelenti, hogy csak kinti 15 Celsius alatt merjek vagánykodni??? :lol:

Időnként járok Tokaj környékén és ott a kisebb lejtőkön is úgy megy mintha 5-10 lóval kevesebb lenne benne. A dízelek általában keményen észreveszik a légmennyiség hiányt. Ha mérnél rajta egy jóval magasabb helyen Co-t bizony lenne eltérés rendesen! Vedd figyelembe, hogy nem GTE és nem is OPC dorombol benne, ezekben nincs akkora teljesítmény.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, de régi Opeles.

Van egy 95-ös Isuzu Astrám és melegen nehezen indul. Érdekes módon hidegen pöccre. Először akku hibára gyanakodtam, mert a jelenség olyan mintha az indítómotor is nehezen forogatná. Beruháztam egy új akkuba (sajnos) de a jelenség maradt.

Van valakinek ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, de régi Opeles.

Van egy 95-ös Isuzu Astrám és melegen nehezen indul. Érdekes módon hidegen pöccre. Először akku hibára gyanakodtam, mert a jelenség olyan mintha az indítómotor is nehezen forogatná. Beruháztam egy új akkuba (sajnos) de a jelenség maradt.

Van valakinek ötlete?

Én először az indítót nézném meg. Új kefék, meg némi zsír csodákra képes, de majd jönnek a dizilesek azt megmondják a tutit. :lol:

ui. Lehet még test kh is.

Link to comment
Megosztás:

Igaza lehet Károlynak, ez önindító lehet.

Nekem is hasonló szitu volt nemrég, még tavasszal.

A hiba oka az volt, hogy a két bronzkeféből csak az egyik érintkezett.

Teljesen olyan volt, mitha gyenge lett volna az akku.

Ráadásul az izzítógyertyákat sem árt ellenőrízni, hiába van nyár.

Link to comment
Megosztás:

Van egy 95-ös Isuzu Astrám és melegen nehezen indul. Érdekes módon hidegen pöccre. Először akku hibára gyanakodtam, mert a jelenség olyan mintha az indítómotor is nehezen forogatná. Beruháztam egy új akkuba (sajnos) de a jelenség maradt.

Én még egyetlenegy turbódízelt sem láttam ami melegen pöccre indult volna, az enyém sem pedig nincs sok benne (130e). Tőlem okosabb azt mondja, hogy valami izzítással kapcsolatos, valami jeladó vagy valami ilyesmi de ha van energiád és alaposan visszalapozol megtalálod az írást.

Link to comment
Megosztás:

Én még egyetlenegy turbódízelt sem láttam ami melegen pöccre indult volna, az enyém sem pedig nincs sok benne (130e). Tőlem okosabb azt mondja, hogy valami izzítással kapcsolatos, valami jeladó vagy valami ilyesmi de ha van energiád és alaposan visszalapozol megtalálod az írást.

Álljunk meg egy szóra!

A te dízeled,az enyém és más régi dízelek izzítása nem függ a külső hőmérséklettől.

Akkor is izzít,ha 30fok van kint.

Az újak 5fok felett nem izzítanak,ezért indulnak nehezebben,ha gatya már a motor.

Link to comment
Megosztás:

Van egy 95-ös Isuzu Astrám és melegen nehezen indul. Érdekes módon hidegen pöccre. Először akku hibára gyanakodtam, mert a jelenség olyan mintha az indítómotor is nehezen forogatná. Beruháztam egy új akkuba (sajnos) de a jelenség maradt.

Van valakinek ötlete?

Önindító leszed,szétszed,brigivel kimos,új kefék,esetleg csapágyak,hőáll zsírral összerak és örül! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, de régi Opeles.

Van egy 95-ös Isuzu Astrám és melegen nehezen indul. Érdekes módon hidegen pöccre. Először akku hibára gyanakodtam, mert a jelenség olyan mintha az indítómotor is nehezen forogatná. Beruháztam egy új akkuba (sajnos) de a jelenség maradt.

Van valakinek ötlete?

Ahogy előttem is írták,önindító vagy testkábel.

Nálam ugyanez volt és olyan is,hogy elfordítottam a kulcsot és nem történt semmi.Bontottra cseréltem,azóta tökéletes.

J0hnny,

kell hozzá valami spéci szerszám,vagy házilag is szétszedhető? :lol:

Megcsinálnám a régit..

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippeket.

Az indítómotor kb. 1 éve volt felújítva (lehet hogy nem jelent semmit). A testkábelt megnézem.

Az érthetetlen az, hogy hideg motorral tökéletesen forgat és indul. Meleggel motorral teljesen téli lemerült akku benyomását kelti.

Azt nem tudom meddig izzít, de a visszajelzőm világításának az ideje télen és nyáron nagyon különbözik. Most reggelente indítás előtt éppen hogy felvillan, télen kb. 5-6 másodpercig világít.

Link to comment
Megosztás:

Álljunk meg egy szóra!

A te dízeled,az enyém és más régi dízelek izzítása nem függ a külső hőmérséklettől.

Akkor is izzít,ha 30fok van kint.

Az újak 5fok felett nem izzítanak,ezért indulnak nehezebben,ha gatya már a motor.

Akkor mivel magyarázod hogy a izzító lámpa meleg motornál ,nekem nem világít ha indítom ? (15-20perc állás után sem!)

500km és nem irom le a fogyit :lol: volt 20-30km alapjáraton is benne :lol: nem érte el a 5lit-et ----sőtttt.-------- szóval kint baromi jól eszik még mindig. Ja és persze befér minden , .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Itt most újonc vagyok de már régi opelos. Van egy diesel Astra-m, 17 DTL.

Lényeg a lényeg, 2 hete rendesen üzemmeleg motornál az első hengernél a szelephimbák eltörtek, csak annyit vettem észre belőle hogy az autónak megváltozott a hangja, gyengébb lett, de üzemképes maradt.

A két új himbát beraktam és a motor úgy üzemel mint előtte. Mi lehetett a hiba oka????

( Én egyszerűen csak anyagfáradásra gondolok, megrepedhetett és eltört )

Köszike előre is! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Itt most újonc vagyok de már régi opelos. Van egy diesel Astra-m, 17 DTL.

Lényeg a lényeg, 2 hete rendesen üzemmeleg motornál az első hengernél a szelephimbák eltörtek, csak annyit vettem észre belőle hogy az autónak megváltozott a hangja, gyengébb lett, de üzemképes maradt.

A két új himbát beraktam és a motor úgy üzemel mint előtte. Mi lehetett a hiba oka????

( Én egyszerűen csak anyagfáradásra gondolok, megrepedhetett és eltört )

Köszike előre is! :lol:

anno kadett 1.6d-m állt 1szer bosszút azért mert nem cseréltem vez,szíjjat és mikor elment a vezérlés a dugó lefejelte a szelepet és reccs himba.

De gondolatom szerint ,logikus magyarázat nincs rá , mégha a hidrotőke akadt ki akkor talán

Link to comment
Megosztás:

Akkor mivel magyarázod hogy a izzító lámpa meleg motornál ,nekem nem világít ha indítom ? (15-20perc állás után sem!)

500km és nem irom le a fogyit :lol: volt 20-30km alapjáraton is benne :lol: nem érte el a 5lit-et ----sőtttt.-------- szóval kint baromi jól eszik még mindig. Ja és persze befér minden , .

Nézted már az áramkörének a kapcs rajzát?Rájössz ha átnyálazod.

Amúgy a fogyid nem rossz,de hogy mérted?

Nekem pályás 130-140 és pesti dugozós,kihúzatós lett 5.2! :lol:

Link to comment
Megosztás:

anno kadett 1.6d-m állt 1szer bosszút azért mert nem cseréltem vez,szíjjat és mikor elment a vezérlés a dugó lefejelte a szelepet és reccs himba.

De gondolatom szerint ,logikus magyarázat nincs rá , mégha a hidrotőke akadt ki akkor talán

A német dízelben a himba ki van könnyítve egy helyen,ha vezérlés megszalad az törjön el.

Én a vezérlését megnézném annak a mocinak,hogy a helyén van-e.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.