Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Viszont amikor 100 fölé ért, gyakorlatilag minden erő elszállt belőle. De olyan szinten, hogy nagyon.

Viszont a klímán nagyon gondolkodom. Találtam bontót, ahol a komplett szettet 80eFt-ért meg lehetne venni, ismerős autószerelő meg be is szerelné.

Az, hogy elfogyott belőle a kakaó inkább a melegnek tudható be, mint a 100 fokos víznek. Hozzá teszem, hogy én nem szoktam hegyekben autózni, és eddig csak egyszer kapcsolt be a hűtőventilátorom, üzemszerűen.

A klímás történet az mér kicsit bonyolultabb, mert lehet a vételáron felül, még egy felújítást is bele kell kalkulálni. Nem beszélve arról, hogy szinte ripityára kell szedni az autó első részét.

Szerintem akkor lenne kifizetődő, ha lenne egy donorautó amiből minden szükséges kütyüt ki lehet szedni. Ez az én véleményem.

Link to comment
Megosztás:

Az, hogy elfogyott belőle a kakaó inkább a melegnek tudható be, mint a 100 fokos víznek.
Úgy tapasztaltam, hogy ahogy nagyobb teljesítményre volt szükség, úgy kezdett el melegedni és a bűvös 100 felett ment el minden erő. Amikor visszahűlt, akkor feléledt a motor is. Ezt többször eljátszottuk.

A klímás történet az mér kicsit bonyolultabb, mert lehet a vételáron felül, még egy felújítást is bele kell kalkulálni.
Erre nem is gondoltam. Miért kell egy felújítás is hozzá?
Link to comment
Megosztás:

Úgy tapasztaltam, hogy ahogy nagyobb teljesítményre volt szükség, úgy kezdett el melegedni és a bűvös 100 felett ment el minden erő. Amikor visszahűlt, akkor feléledt a motor is. Ezt többször eljátszottuk.

Erre nem is gondoltam. Miért kell egy felújítás is hozzá?

A turbós motor eleve felmelegíti a levegőt, ezért kell visszahűteni. Elképzelhető az, hogy telenyomta a coolert olajos dzsuvával, és ezért csökkent a hatásfoka?

A klímát nem feltétlen kell felújjítani, de a bontóban nem, biztos hogy feigyeltek a tárolására. Telement mindenféla trutyival a csőrendzser, ezt mindenféleképpen ki kell takarítani belőlle, de a kompresszort nem tudod kitisztítani. Az első indítás után hamar bekrepál és utánna jöhet a generál.

Csak halkan jegyzem meg, én is napirenden tartom a légkondit, de a feszült gazdasági helyzetre tekintettel, határozatlan időre kikerült a költségvetésből. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha nem turbós a gurcsid mocija ne keress benne coolert, szívóban én még utólag belerakottat sem láttam. Az arra szolgál, hogy a turbóban felmelegedett levegőt visszahűtse, (hidegebb időben észrevehető egy kis teljesítménykülönbség) a cooler belső falára feltapadt olajpára lecsapódik (a turbó lamellás szimeringje ugyebár nem tömít tökéletesen, figyelembe véve a nyomáskülönbséget is) ezáltal nem tud akkora mértékben a levegő visszahűlni mintha tiszta volna. Fizikai szempontokból nézve: a vízjég kivételével minden anyag térfogat-sűrűsége a hideg hatására megnő.

Na megint túltettem magamon, bocs nem tehetek róla, hogy imádtam a fizikát és kitűnő voltam belőle anno...

Link to comment
Megosztás:

Turbós a szentem (Opel motoros TD), de ilyen cooler dologról nem tudok benne. Nem csak a TDi-nél van ilyesmi?

Szemből nézve a hűtőnek jobbról kell lennie a hűtőventilátor takarásában.

Link to comment
Megosztás:

Turbós a szentem (Opel motoros TD), de ilyen cooler dologról nem tudok benne. Nem csak a TDi-nél van ilyesmi?

Nem . Egy keskeny hűtő, a szivócsonktol egy vastag cső megy rá felül. Alul a turbótól indul egy fémcső és átmegy gumicsőbe, a cooler aljához csatlakozik.

Link to comment
Megosztás:

Nem . Egy keskeny hűtő, a szivócsonktol egy vastag cső megy rá felül. Alul a turbótól indul egy fémcső és átmegy gumicsőbe, a cooler aljához csatlakozik.
Ja... Az megvan. (Ventillátorra gondoltam.)

Szóval úgy tűnik, csak melegszik a szentem. Szerelő barátommal beszéltem és Ő a hengerfej tömítésére gyanakszik. Mivel hosszúttávon marad a járgány, abban maradtunk, hogy mivel úgyis esedékes a vezérműszíj cseréje, ezért egyben megejtjük. Lesz a vezérműszíj, a vízpumpa, hengerfej-tömítés csere. Ha meg megbontjuk, elmegy a hengerfej síkköszörülésre és nyomáspróbázásra is. Ez utóbbi megmutatja, ha ott van valami turpisság.

Azt beszéltük, hogy nagy baja nem lehet, mert a fogyasztásom (ugye nemrég állítottuk be a porlasztókat), Shell gázolajjal - tegnap is teszteltem - stabilan 5.2 körül van.

Még jó, hogy a fentiekből nekem csak az anyagárat (listaár -20%) kell kifizetnem.

Link to comment
Megosztás:

Nemrég nálam is jelentkezett az erôtlenség....közel 100 fokos vízhôvel egy elôzésnél jókora kerek szemeim lettek mikor ráébredtem, hogy b@szki ennek akárhogy nyomom meg se tablettázza. Nem tartott sokág s aztán magához tért a motor de 100 km alatt 2x megcsinálta a figurát.

Link to comment
Megosztás:

Ja... Az megvan. (Ventillátorra gondoltam.)

Szóval úgy tűnik, csak melegszik a szentem. Szerelő barátommal beszéltem és Ő a hengerfej tömítésére gyanakszik. Mivel hosszúttávon marad a járgány, abban maradtunk, hogy mivel úgyis esedékes a vezérműszíj cseréje, ezért egyben megejtjük. Lesz a vezérműszíj, a vízpumpa, hengerfej-tömítés csere. Ha meg megbontjuk, elmegy a hengerfej síkköszörülésre és nyomáspróbázásra is. Ez utóbbi megmutatja, ha ott van valami turpisság.

Azt beszéltük, hogy nagy baja nem lehet, mert a fogyasztásom (ugye nemrég állítottuk be a porlasztókat), Shell gázolajjal - tegnap is teszteltem - stabilan 5.2 körül van.

Még jó, hogy a fentiekből nekem csak az anyagárat (listaár -20%) kell kifizetnem.

Ha már szétszeditek, cseréljétek ki a szelepszár-szimmeringeket is, meg ellenőrizzétek, hogy a szelepek zárnak-e rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Csak nehogy visszasírd majd,nagyon sok közeli barátom így van vele...

Huh! Igazából ez, amit találtam benzines. Igen jól felszerelt: klíma, ingyom-bingyom van benne. 1.6, Ecotec.

Megköszönném, ha megírnád, hogy barátaid miért vannak vele így. Akár privátba is.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nézz be a G topicba! ott teljesen kiveséztük már hogy a gből inkább 1.4 mint az 1.6 olajzabáló!
Kiderült, hogy megmarad. Az autó jó lenne, a finanszírozási ajánlat - fogalmazzunk finoman - nem az igazi. Annyit nem ér.

Viszont ma beszéltem a szerelőmmel, aki érdeklődött itt-ott. Úgy tűnik, hogy mielőtt nagyon nekiesünk, előtte ellenőriznünk kell apróbb dolgokat. Olyan banálisakat, mint termosztát, üa. szűrő...

Azt mondták neki opeléknél, hogy ez az én új 5.2-es fogyasztásom kevesebb, mint ideális.

Link to comment
Megosztás:

Kiderült, hogy megmarad. Az autó jó lenne, a finanszírozási ajánlat - fogalmazzunk finoman - nem az igazi. Annyit nem ér.

Viszont ma beszéltem a szerelőmmel, aki érdeklődött itt-ott. Úgy tűnik, hogy mielőtt nagyon nekiesünk, előtte ellenőriznünk kell apróbb dolgokat. Olyan banálisakat, mint termosztát, üa. szűrő...

Azt mondták neki opeléknél, hogy ez az én új 5.2-es fogyasztásom kevesebb, mint ideális.

Máá méé lenne kevesebb? :lol:

Szerintem ideális. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ki volt az a barom? :lol: :lol:

Nekem pont ennyi lett most,főleg városi használat melett!

Bizonyára agy irigy benzines. :lol:

Nem értem mért baj ha egy autó kevesebbet fogyaszt az általánosan, gyakran hibásan, elfogadottnál.

Miért baj ha valaki nem hajlandó a szükségesnél nagyobb mértékben szponzorálni egy pénzéhes vállalatot?

Nem folytatom. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.