Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

köszönöm a választ...

azt hogyan tudom ellenőrizni??...

Úgy, hogy melegen sziszeg. Nyomás alatt ki ne nyisd, mert pofán vág a gőz és mehetsz a bőrgyógyászatra! Egyébként ha ereszt, akkor kotyog, rotyog benne a víz. Nem szabad, hogy hangot adjon!

Link to comment
Megosztás:

Úgy, hogy melegen sziszeg. Nyomás alatt ki ne nyisd, mert pofán vág a gőz és mehetsz a bőrgyógyászatra! Egyébként ha ereszt, akkor kotyog, rotyog benne a víz. Nem szabad, hogy hangot adjon!

Az sem jó, ha nem sziszeg, mert nekem amiatt durrant ki a hűtőm, mert teljesen lezárt (gondolom eldugult vagy vmi) és nem engedte el a túlnyomást, ami a hűtő műanyag részén távozott. Újonnan vettem egyet, 700 Ft volt, úgyhogy ha úgy érzed, hogy nem jó, akkor érdemes cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Az sem jó, ha nem sziszeg, mert nekem amiatt durrant ki a hűtőm, mert teljesen lezárt (gondolom eldugult vagy vmi) és nem engedte el a túlnyomást, ami a hűtő műanyag részén távozott. Újonnan vettem egyet, 700 Ft volt, úgyhogy ha úgy érzed, hogy nem jó, akkor érdemes cserélni.

Egyetértek, hogy a legjobb az új betöltő sapka, de sosem sziszeghet, csak ha a megengedett nyomáson is túl van. Akkor pedig már nem a normális hőmérsékleten működik a motor, hanem a piros zónában. Ez nagyon fontos!

A hűtőd nem azért durrant ki mert nem sziszegett a betöltő sapkád, hanem azért mert (ha normális vízhőfokod volt...) a hűtőd már hibás volt eleve amikor a baj megtörtént. A hűtőrendszert nyomáspróbázni szokták.

Link to comment
Megosztás:

A hűtőrendszer zárt,nyomás alatt van.

Aki figyelt anno fizika órán az tudja,hogy nagyobb nyomáson magasabb hőfokon forr a víz.

Udi barátom 110fokos vizzel járkált,mert nem volt jó a termosztátja,semmi baja nem lett a motornak.

Én úgy tudom,hogy dízelnél az első fokozat 98fokon indul,a kettes pedig 105,de már nem emléxem pontosan,mert nekem 98-nál indul és 90-re visszahűti mindig.

Link to comment
Megosztás:

A hűtőrendszer zárt,nyomás alatt van.

Aki figyelt anno fizika órán az tudja,hogy nagyobb nyomáson magasabb hőfokon forr a víz.

Udi barátom 110fokos vizzel járkált,mert nem volt jó a termosztátja,semmi baja nem lett a motornak.

Én úgy tudom,hogy dízelnél az első fokozat 98fokon indul,a kettes pedig 105,de már nem emléxem pontosan,mert nekem 98-nál indul és 90-re visszahűti mindig.

Annyit megfigyeltem, hogy amint megállitom a motort s leveszem az áramot, a venti is egybôl megáll.....ez nem gáz kicsit???

Link to comment
Megosztás:

Annyit megfigyeltem, hogy amint megállitom a motort s leveszem az áramot, a venti is egybôl megáll.....ez nem gáz kicsit???

Nem, tudtommal csak az Omegánál van olyan, hogy még utána is hűt.

Bár gyébként nem lenne nehéz megoldani, csak annyi kéne, hogy a venti tápvezetékét át kéne kötni a kapcsolt 12V helyett az akksiról jövő állandóan meglevő 12V-ra.

Link to comment
Megosztás:

Nem, tudtommal csak az Omegánál van olyan, hogy még utána is hűt. Bár gyébként nem lenne nehéz megoldani, csak annyi kéne, hogy a venti tápvezetékét át kéne kötni a kapcsolt 12V helyett az akksiról jövő állandóan meglevő 12V-ra.

Sztem egészségesebb lenne. De akkor az egyfolytában müködne nem??

Régi Dacia feeling.. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Annyit megfigyeltem, hogy amint megállitom a motort s leveszem az áramot, a venti is egybôl megáll.....ez nem gáz kicsit???

Szerintem mivel megáll a motor és leáll a víz keringése a rendszerben, ezért hiába menne a ventillátor, mert csak a hűtőben levő víz hőmérsékletét csökkentené. Szerintem :rolleyes: .

Link to comment
Megosztás:

Szerintem mivel megáll a motor és leáll a víz keringése a rendszerben, ezért hiába menne a ventillátor, mert csak a hűtőben levő víz hőmérsékletét csökkentené. Szerintem :rolleyes: .

Egy kis cirkuláció marad azért. Mivel a hűtőben kihül a víz, az lesüllyed annak alsó részére, és a motorból a felső traktusba folyik a meleg folyadék. Persze ez csak addig működhet, amíg a termosztát bezár, és nem lesz akkora a folyadékáramlás sem, mintha szivattyúznák.

Link to comment
Megosztás:

Sztem egészségesebb lenne. De akkor az egyfolytában müködne nem??

Régi Dacia feeling.. :rolleyes:

Nem arra gondoltam, hogy állandóan menne a venti ;)

Ezzel továbbra is a hőgomba kapcsolná a ventit, csak éppen a motor leállítása után amennyiben a hőgomba szerint még meleg a motor, akkor menne tovább a venti, amíg a vízhőmérséklet el nem éri a kikapcsolási hőfokot.

Link to comment
Megosztás:

A hűtőrendszer zárt,nyomás alatt van.

Aki figyelt anno fizika órán az tudja,hogy nagyobb nyomáson magasabb hőfokon forr a víz.

Udi barátom 110fokos vizzel járkált,mert nem volt jó a termosztátja,semmi baja nem lett a motornak.

Én úgy tudom,hogy dízelnél az első fokozat 98fokon indul,a kettes pedig 105,de már nem emléxem pontosan,mert nekem 98-nál indul és 90-re visszahűti mindig.

Eddig ez a legjobb avatarod! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hatékonyabbá lehetne-e tenni a hütést pl dupla venti beszerelésével? (Lásd Peugeot 206 stb)

Szerintem nincs olyan sok hely abban a motortérben, hogy kettőt beépíts. Vagy esetleg sokkal kissebbet be tudsz tenni mellé de nem sok értelme lenne. Az az egy is elég keményen tudja a levegőt szívni.

Link to comment
Megosztás:

Hatékonyabbá lehetne-e tenni a hütést pl dupla venti beszerelésével? (Lásd Peugeot 206 stb)

Nem kell a "hidegvizet feltalálni" !

Az Opeleknek alapból jó a hűtése. Ha nem, az nem a konstrukció miatt van. Hiba esetén a hibát kell orvosolni, és nem barkácsolni! Mondottam volt: felejtsük már el a régi szoci technikát!

Ha városban 36 külső hőmérséklet mellett felmegy a vízhőfok 105 fokra, az normális. Ha biztosra akarsz menni, tegyél a hűtővizedbe hűtőtisztító folyadékot amivel átmosatod a rendszert, utána töltsd fel új hűtőfolyadékkal és kész! Szigorúan tartsd be a használati utasítást! (Én is ezt tettem idén tavasszal a nyárra készülődvén.)

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes: Igaz. ;)

Esetleg a lökhárítóból ki lehet venni azt a plusz elemet, ami eltakar egy csomó lyukat. Persze csak roncsolással jön de könnyen ki lehet szedni.

Mármint a hűtőmaszkra gondoltál ugye? Én mindenféle roncsolás nélkül ki tudtam pattintani belőle, és azóta jobban kap levegőt a hűtő. ;) Télire majd visszarakom.

Link to comment
Megosztás:

Mármint a hűtőmaszkra gondoltál ugye? Én mindenféle roncsolás nélkül ki tudtam pattintani belőle, és azóta jobban kap levegőt a hűtő. :rolleyes: Télire majd visszarakom.

Nem. A lökhárítónál vagy 4 lyuk szabad vagy 12 ha jól számolok gondolatban.

Maszkban is van? Nekem csak a légszűrő előtt volt, de annak nincs hatása a hűtőre. Persze ez esetben az is segíthet.

Link to comment
Megosztás:

Vagy le kell szedni a lőköst és a díszmaszkot és akkor full a hűtés. De ha már így kell hűtést csinálni megette a fene. Szombaton kilómétereket mentem 1-es és 2-esbe abban a forróságban Pajero hanggal hegymenetben mégse forrt fel a víz szóval valami lehet azzal a hűtővel szerintem. Nincs eltömődve bogarakkal vagy kosszal? Netán a lamellák nincsenek összehajolva?

------------------------------------

"97 F Astra Caravan X17DTL military green

Link to comment
Megosztás:

De ha már így kell hűtést csinálni megette a fene.

Nem így kell, de picit lehet segíteni rajta. Ha rossz ez sem fogja megoldani, de ha valaki sokat áll dugóban, akkor talán örül hogy adott táv alatt nem 15-ször kapcsol be neki a venti, hanem csak 6-szor. Vannak olyan típusok/felszereltségek ahol alapból ki van véve.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.