Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Hűha... Jól hangzik, főleg a pici ültetése ;) most a felfüggesztésbe az a fura, hogy libegős az úton. De kegyetlenül libeg. Sokan a haverok közül elnevezték hajónak, mert ha megyünk vele és belemegy 1 kis gödörbe akkor nem döccen hanem libeg. :rolleyes:

Nem ártana mind a 4-et cserélni. Én szinte fejre álltam a rossz lengéscsillapítok miatt. Nem beszélve arrol, hogy az autó hátulja sokszor szinte leelôzôtt a kanyarokban...

Link to comment
Megosztás:

Nekem is bontóból vannak. Annyira kell csak odafigyelni, hogy párban legyenek cserélve, kivétel után helyezd ôket egymás mellé s figyelj oda, hogy ugyanakkora magasságuak legyenek. Lábbal is nyomkodd meg, hogy lásd nem-e gyengébb vmeik.

Nagybátyámmal fogjuk csinálni :rolleyes: ő karosszéria lakatos is meg így mindenhez ért az autókon. Amikor gond van az Astrán akkor hozzá viszem.

Link to comment
Megosztás:

Hűha... Jól hangzik, főleg a pici ültetése ;) most a felfüggesztésbe az a fura, hogy libegős az úton. De kegyetlenül libeg. Sokan a haverok közül elnevezték hajónak, mert ha megyünk vele és belemegy 1 kis gödörbe akkor nem döccen hanem libeg. :rolleyes:

Akkor lehet hogy a lengéscsillapitó is odavan. Sajnos ilyen az enyém is.

Link to comment
Megosztás:

Akkor lehet hogy a lengéscsillapitó is odavan. Sajnos ilyen az enyém is.

Akkori anyagi helyzetem nem engedte meg h 100%-an kicseréljek mindet az autón, az elsô felfüggesztés meg sokkal fontosabb és sürgösebb volt. A hátulja mire sorra került akkorra az egyik rugó törött el a rossz lengéscsillapító miatt. A stabilitás hiánya mellett további anyagi károkat képes okozni eme rossz alkatrész. Szerintem minél hamarabb csere.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor ennek is utánna kéne járnom. Fordulatszámmérőt ki tud házilag betenni a diesel autójába? mert Ugye itt trafóra nem lehet tenni..

Én szereltem az enyémbe. A generátortol kapja a ford. jelet, és nekem be volt vezetékezve. Régi óra ki, uj be, és örül. :rolleyes: ;)

Link to comment
Megosztás:

Na akkor ennek is utánna kéne járnom. Fordulatszámmérőt ki tud házilag betenni a diesel autójába? mert Ugye itt trafóra nem lehet tenni..

Olvasod is amit írok vagy te is csak a fény felé ülve nézel? :rolleyes:

Megfelelő W-számú fordszámmérős km óra és fordszámjel a generátorról.

Link to comment
Megosztás:

Én szereltem az enyémbe. A generátortol kapja a ford. jelet, és nekem be volt vezetékezve. Régi óra ki, uj be, és örül. :rolleyes: ;)

komolyaaaan????? én is akarok az enyémbe. Jó lenne. Meddig húzattad a tiedet? és milyen motor van benne????? ;) :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

komolyaaaan????? én is akarok az enyémbe. Jó lenne. Meddig húzattad a tiedet? és milyen motor van benne????? :rolleyes: ;) ;) :lol:

X17DTL Nem nagyon pörgetem. Ugy 2000-2500 nál váltok. Néha ha gyorsítok, 3500 ig. Amugy 3000-nél megy óra szerint 130 körül. Ez ténylegesen ugy 120 lehet.

Link to comment
Megosztás:

Nekem cserélve lett az óra,de 5E fölé soha nem húzatnám.

Előzés közben ha nagyon muszáj elpörgetem 4500-ig,de csak ha nagyon kell.

Hidegen 2500,aztán ha melegszik,akkor mehet 3500-ig.

Nem érdemes nagyon elpörgetni,mert a max forgatónyomatékot 2500 körül adja le.

Amúgy a fordszámérős óra berakása nem nagy móka,csak megfelelő W számú óra kell és a generátorról a fordszámjel.

Na jóvanna XD írokmá, csak nem láttam mert ez a sz@r ellapozott és a tied volt az utolsó hozzászólás. Bontóból vagy újan szerezzek f.sz. mérős órát?

Link to comment
Megosztás:

Na jóvanna XD írokmá, csak nem láttam mert ez a sz@r ellapozott és a tied volt az utolsó hozzászólás. Bontóból vagy újan szerezzek f.sz. mérős órát?

Bontó. 5-7000 között van. de vigyázz, mert a dizel és a benyás között van különbség.

Link to comment
Megosztás:

Bontó. 5-7000 között van. de vigyázz, mert a dizel és a benyás között van különbség.

Okés. Uncsim a D kadettjébe ( 1.2es motor) Lada 1500as sport F.számmérőt tett bele. Jól néz ki benne :rolleyes: vagány ;) meg a leosztás 8000es Fordulatig van ×D

Tiszta sportgép ;)

Link to comment
Megosztás:

Okés. Uncsim a D kadettjébe ( 1.2es motor) Lada 1500as sport F.számmérőt tett bele. Jól néz ki benne ;) vagány ;) meg a leosztás 8000es Fordulatig van ×D

Tiszta sportgép :lol:

Mondjuk 8000-nel meghallgatnám szívesen annak a Kadettnek a hangját, na meg szép kis filmet lehetne forgatni a szanaszét repkedô belsô motor alkatrészekröl :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Újan?

Hát ez MUHAHAHA! :rolleyes:

Szerintem jobb ha nem tudod az új árát!

Csak is bontó.Nézd meg a mostani órád számlapján milyen W szám van.

Az enyémen ez van: W1111

oké meglátogatom ha tesó előhozta a kocsit. De ha jól emlékszek akkor az enyémben is ilyesmi van hogy 1111. De tényleg... kíváncsiságból mennyi egy új?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.