Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Én sem.

De bármennyire nem értek vele egyet ettől még ez is lopás. :lol:

ezek szerint ha neked azt mondják hogy itt van 30lit, benya mert megspórolta az autóm,(üzletkötő vagyok benzinessel) akkor te azt mondod nem kell ,én kúton tankolok. ;) Nem szoktam éjszakánként lopóval szaladgálni :lol: csak evickélek a világban. Tehát ha két termék közül ez olcsóbb akkor ezt veszem, mellesleg már 1 szer kifizették az adót utánna, hányszor kéne még. ;)

Hol a gyógyszerem :rolleyes: ?

Link to comment
Megosztás:

ezek szerint ha neked azt mondják hogy itt van 30lit, benya mert megspórolta az autóm,(üzletkötő vagyok benzinessel) akkor te azt mondod nem kell ,én kúton tankolok. :rolleyes:

Körülbelül szó szerint. ;)

Na persze nem csak azért mert olyan becsületes lennék, hanem mert nem öntök minden sz@rt az autóba. Márpedig az ilyenolyan emberkétől vett benzinnek látszó készítményekben például nem hiszek.

Egyébként lehet itt ideologizálgatni a dolgokat, de kétlem hogy az itt jelen lévők közül bárki is rá lenne szorulva arra kiskapukat keressen. Pusztán ez a kényelmesebb, úgy gondolja ez neki jár, bevállalja a kockázatot, stb... Saját dolga, engem nem is érdekel, nem akarom meggyőzni és lehetőleg engem se próbáljatok, csak a véleményem mondtam el. ;)

A becsületességről egyébként bár lehetne, de inkább nem indítok flame-t.

Link to comment
Megosztás:

Az X17DTL turbo-ját hogy lehetne kicsit megmatatni, hogy szebben, jobban s erôsebben muzsikáljon, ami még belefér a motor türôképességének az intervallumába? Ja és plussz 1-2 lovacska sem ártana :rolleyes:

A turbót passzolom de a Co-n húzhatsz, 13-as csillag-villás kulcs és egy laposélű csavarhúzó kell hozzá -az adagoló jobb oldalán (szemből nézve) a nagynyomású csövek alatt (kicsit érdekes hozzáférni -azért kell a csillag-villás), coolert kitakarítod a benne lecsapódott olajtól, a katalizátort vagy mit kiszede(te)d a kipuffból, kitakarítod a kipuffrendszert de ne csodálkozz ha agyonhúzod (persze amit lehet vele átbuherálás nélkül) és széthányja valamelyik fokozatot a váltóban ami legvalószínűbben az ötödik lesz.

Link to comment
Megosztás:

A turbót passzolom de a Co-n húzhatsz, 13-as csillag-villás kulcs és egy laposélű csavarhúzó kell hozzá -az adagoló jobb oldalán (szemből nézve) a nagynyomású csövek alatt (kicsit érdekes hozzáférni -azért kell a csillag-villás), coolert kitakarítod a benne lecsapódott olajtól, a katalizátort vagy mit kiszede(te)d a kipuffból, kitakarítod a kipuffrendszert de ne csodálkozz ha agyonhúzod (persze amit lehet vele átbuherálás nélkül) és széthányja valamelyik fokozatot a váltóban ami legvalószínűbben az ötödik lesz.

Koszi. Esetleg beültetek egy sípot a turbóba oszt meg-meg állok a Passatosok meg a Golfosok mellet (a VW motrok hangjától a sárga irigység teljesen ellep) s adok 1-2 fröccsöt a mocinak, hadd pislogjanak :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Körülbelül szó szerint. ;)

Na persze nem csak azért mert olyan becsületes lennék, hanem mert nem öntök minden sz@rt az autóba. Márpedig az ilyenolyan emberkétől vett benzinnek látszó készítményekben például nem hiszek.

Egyébként lehet itt ideologizálgatni a dolgokat, de kétlem hogy az itt jelen lévők közül bárki is rá lenne szorulva arra kiskapukat keressen. Pusztán ez a kényelmesebb, úgy gondolja ez neki jár, bevállalja a kockázatot, stb... Saját dolga, engem nem is érdekel, nem akarom meggyőzni és lehetőleg engem se próbáljatok, csak a véleményem mondtam el. ;)

A becsületességről egyébként bár lehetne, de inkább nem indítok flame-t.

Komolyan mondom mindjárt kitüntetésre terjesztelek fel! :rolleyes:

Na jó!Ez vicc volt.Remélem nem vetted komolyan.

Egy biztos!Én sem alszom álmatlanul amiatt,hogy osztrák gázolajat öntök a gépbe olcsóbban,mint a magyar gázoljank hívott lőrét! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Komolyan mondom mindjárt kitüntetésre terjesztelek fel! :rolleyes:

Na jó!Ez vicc volt.Remélem nem vetted komolyan.

Egy biztos!Én sem alszom álmatlanul amiatt,hogy osztrák gázolajat öntök a gépbe olcsóbban,mint a magyar gázoljank hívott lőrét! ;)

rendben, téma lezárva, én is nyugton alszom, csak a golyó ne csörögne. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nekem is F Astrám van 1.7es Szívó diesel motorral. Jah és Caravan. Jól megy a "kis" gép. mostanában 1 baj van vele... eléggé füstöl amikor húzatom. Olajat nem eszi mert a füst nem kék hanem normális kormos. Régebben is füstölt de ennyire sosem. Szerintetek mi lehet a baj?

Köszi a választ, Üdv.: Laci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nekem is F Astrám van 1.7es Szívó diesel motorral. Jah és Caravan. Jól megy a "kis" gép. mostanában 1 baj van vele... eléggé füstöl amikor húzatom. Olajat nem eszi mert a füst nem kék hanem normális kormos. Régebben is füstölt de ennyire sosem. Szerintetek mi lehet a baj?

Köszi a választ, Üdv.: Laci

Adagolóbeállítás, porlasztócsúcs ellenőrzés. Amugy, ezek addíg jók amíg füstölnek. :rolleyes: ;)

Link to comment
Megosztás:

Az X17DTL turbo-ját hogy lehetne kicsit megmatatni, hogy szebben, jobban s erôsebben muzsikáljon, ami még belefér a motor türôképességének az intervallumába? Ja és plussz 1-2 lovacska sem ártana :rolleyes:

Ne várj ettől csodát. A turbót csak rádrótozták egy kicsit módosított szívódizel blokkra. A turbó nem sokat dob ezeken a motorokon, és nem hiszem hogy érdemes lenne piszkálni. Talán nem is nagyon lehet. Mint irták, inkább az adagolóval próbálkozz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nekem is F Astrám van 1.7es Szívó diesel motorral. Jah és Caravan. Jól megy a "kis" gép. mostanában 1 baj van vele... eléggé füstöl amikor húzatom. Olajat nem eszi mert a füst nem kék hanem normális kormos. Régebben is füstölt de ennyire sosem. Szerintetek mi lehet a baj?

Köszi a választ, Üdv.: Laci

Szia! Üzemanyagszűrő csere na meg illene kitakarítani a járatokat is!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ! Még 1 hülye kérdés... Ami nem idetartozik, de a hozzászólásom mellé hogy tudok kitenni képet. Úgy mint pl nektek van.

Az oldal tetején majdnem, jobbra > "Vezérlőpult" >>>> majd baloldalon "Személyes adatok" >>>> "Avatar beállítások" >>>> "Tölts fel egy képet a számítógépedről" >>>> kiválasztás a gépedről >>>> "Avatar frissítése"

Link to comment
Megosztás:

Az oldal tetején majdnem, jobbra > "Vezérlőpult" >>>> majd baloldalon "Személyes adatok" >>>> "Avatar beállítások" >>>> "Tölts fel egy képet a számítógépedről" >>>> kiválasztás a gépedről >>>> "Avatar frissítése"

Ezt is köszi szépen, meg a tanácsot a "füstös" gondra. Próbálgatom a gépet Rendbetenni Van emitt-amott hiba azért. van viszont 1 érdekes "betegsége". A kormány olyan 80-90 környékén eléggé erősen húz jobbra, futóművesnél volt aki azt mondta semmi baj nincs. a gumikat nem "eszi". Csak egyszerűen húz jobbra. 100 fölött elég erősen rá kell tartani hogy ne kússzon el az útról. Na de majd lesz valami. A gép eredetileg Németországból lett hozatva. Azt a verziót is hallottam még hogy az jobb első rugóval van valami ami miatt kicsit meg van süllyedve a kocsi, és a súlya húzza el jobbra. most hogy ez igaz-e vagy sem azt nem tudom. De valószínű mert abból a rugóból tényleg ki van törve 1 darabka.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Üzemanyagszűrő csere na meg illene kitakarítani a járatokat is!

Milyen járatokat? :rolleyes:

Az üa szűrő cseréje helyes,de attól nem fog kevésbé füstölni.

Inkább amit Tiv mondott.

Ezt is köszi szépen, meg a tanácsot a "füstös" gondra. Próbálgatom a gépet Rendbetenni Van emitt-amott hiba azért. van viszont 1 érdekes "betegsége". A kormány olyan 80-90 környékén eléggé erősen húz jobbra, futóművesnél volt aki azt mondta semmi baj nincs. a gumikat nem "eszi". Csak egyszerűen húz jobbra. 100 fölött elég erősen rá kell tartani hogy ne kússzon el az útról. Na de majd lesz valami. A gép eredetileg Németországból lett hozatva. Azt a verziót is hallottam még hogy az jobb első rugóval van valami ami miatt kicsit meg van süllyedve a kocsi, és a súlya húzza el jobbra. most hogy ez igaz-e vagy sem azt nem tudom. De valószínű mert abból a rugóból tényleg ki van törve 1 darabka.

Szerintem vidd el másik futóműveshez.

Érdemes lenne a kormány összekötőket és az alsó talpasokat megnézni,azok miatt szokott "sétálni",de lehet a rugók miatt is,bár nem hiszem.

Link to comment
Megosztás:

Milyen járatokat? :rolleyes:

Az üa szűrő cseréje helyes,de attól nem fog kevésbé füstölni.

Inkább amit Tiv mondott.

Szerintem vidd el másik futóműveshez.

Érdemes lenne a kormány összekötőket és az alsó talpasokat megnézni,azok miatt szokott "sétálni",de lehet a rugók miatt is,bár nem hiszem.

oké én is úgy gondoltam hogy elviszem másikhoz. Amúgy az enyémben nincs fordulatszámmérő, és valaki tudja hogy egy 1.7es sima egyszerű Szívódiesel motort hanyas fordulatig lehet kihúzni? Valakinek valami gyári adat nincsen?? mert régóta kiváncsi vagyok már erre... ;)

Link to comment
Megosztás:

Tiszta sor. Tuti, hogy a rugó miatt van, nekem a jobb hátsó rugomból volt kitôrve s az enyém is mászott le az útról. A "járatok" alatt a motor belselyében levô üa járatokat értem. Nekem a szervízben ezt tisztitották ki mert nem ment át a müszaki v. Üa szűrő csere s egy kis vegyszeres tisztitás 3.03-rol 1,74-re hozta le a k.a. kibocsájtást. Az adagolóhoz nem kellett nyúlni.

Link to comment
Megosztás:

oké én is úgy gondoltam hogy elviszem másikhoz. Amúgy az enyémben nincs fordulatszámmérő, és valaki tudja hogy egy 1.7es sima egyszerű Szívódiesel motort hanyas fordulatig lehet kihúzni? Valakinek valami gyári adat nincsen?? mert régóta kiváncsi vagyok már erre... :rolleyes:

Ha van füled akkor nem nyomod ki a szemét de olyan 2500-3000 elég neki, tapapsztalatom szerint ezen értékek fölött csak a hangja erösödött, az ereje már nem nagyon növekedett.

Link to comment
Megosztás:

oké én is úgy gondoltam hogy elviszem másikhoz. Amúgy az enyémben nincs fordulatszámmérő, és valaki tudja hogy egy 1.7es sima egyszerű Szívódiesel motort hanyas fordulatig lehet kihúzni? Valakinek valami gyári adat nincsen?? mert régóta kiváncsi vagyok már erre... :rolleyes:

Nekem cserélve lett az óra,de 5E fölé soha nem húzatnám.

Előzés közben ha nagyon muszáj elpörgetem 4500-ig,de csak ha nagyon kell.

Hidegen 2500,aztán ha melegszik,akkor mehet 3500-ig.

Nem érdemes nagyon elpörgetni,mert a max forgatónyomatékot 2500 körül adja le.

Amúgy a fordszámérős óra berakása nem nagy móka,csak megfelelő W számú óra kell és a generátorról a fordszámjel.

Link to comment
Megosztás:

Tiszta sor. Tuti, hogy a rugó miatt van, nekem a jobb hátsó rugomból volt kitôrve s az enyém is mászott le az útról. A "járatok" alatt a motor belselyében levô üa járatokat értem. Nekem a szervízben ezt hajtották vére mert nem ment át a müszaki v. Üa szűrő csere s egy kis vegyszeres tisztitás 3.03-rol 1,74-re hozta le a k.a. kibocsájtást. Az adagolóhoz nem kellett nyúlni.

Szerintem inkább a résolaj visszavezető járatokat és csöveket tisztították/cserélték,beleszól a fogyiba és a károsanyag kibocsájtásba.

TD-nél inkább a turbó oldali csövek takarítása hoz vissza pacikat,szívónál pedig a szívó"doboz" kitakarítása.

Link to comment
Megosztás:

Tiszta sor. Tuti, hogy a tugó miatt van, nekem a jobb hátsó rugomból volt kitôrve s az enyém is mászott le az útról. A "járatok" alatt a motor belselyében levô üa járatokat értem. Nekem a szervízben ezt hajtották vére mert nem ment át a müszaki v. Üa szűrő csere s egy kis vegyszeres tisztitás 3.03-rol 1,74-re hozta le a k.a. kibocsájtást. Az adagolóhoz nem kellett nyúlni.

És szerinted vétek lenne bontóból venni bele Rugókat? Mert így végülis áron alul lehet kapni és lehet nem is rossz minőségűt. Van ismerős aki bontóban dolgozik... és esetleg tud onnan szerválni. Szerintetek??

Link to comment
Megosztás:

És szerinted vétek lenne bontóból venni bele Rugókat? Mert így végülis áron alul lehet kapni és lehet nem is rossz minőségűt. Van ismerős aki bontóban dolgozik... és esetleg tud onnan szerválni. Szerintetek??

Persze,hogy lehet bontóból,de tudni kell milyen gépből vették ki.

Ne klímásé legyen,de ha tudsz szerezz hozzá C20NE GSi rugókat,imádni fogod. :rolleyes:

Kb 1,5centit ültet rajta és sokkal jobb lesz a kanyar stabilitása és megmarad a komfort is.

Link to comment
Megosztás:

És szerinted vétek lenne bontóból venni bele Rugókat? Mert így végülis áron alul lehet kapni és lehet nem is rossz minőségűt. Van ismerős aki bontóban dolgozik... és esetleg tud onnan szerválni. Szerintetek??

Nekem is bontóból vannak. Annyira kell csak odafigyelni, hogy párban legyenek cserélve, kivétel után helyezd ôket egymás mellé s figyelj oda, hogy ugyanakkora magasságuak legyenek. Lábbal is nyomkodd meg, hogy lásd nem-e gyengébb vmeik.

Link to comment
Megosztás:

Persze,hogy lehet bontóból,de tudni kell milyen gépből vették ki.

Ne klímásé legyen,de ha tudsz szerezz hozzá C20NE GSi rugókat,imádni fogod. :rolleyes:

Kb 1,5centit ültet rajta és sokkal jobb lesz a kanyar stabilitása és megmarad a komfort is.

Hűha... Jól hangzik, főleg a pici ültetése ;) most a felfüggesztésbe az a fura, hogy libegős az úton. De kegyetlenül libeg. Sokan a haverok közül elnevezték hajónak, mert ha megyünk vele és belemegy 1 kis gödörbe akkor nem döccen hanem libeg. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.