Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Szóval akkor ha üresben kiengedem a kuplungot és csörög, az a tárcsán lévő rugók hangja? Mert elég rendesen csörög. :rolleyes: Mennyi most egy kuplungtárcsa? Lehet időszerű lenne cserélni. Az olajfogyit meg nem tudom hogyan javíthatnám. Lehet tényleg rá kellene méretni, megeshet, hogy már hiány van kompresszióból, bár 189ezer km-el még nem szabadna, csak nem tudni, hogy az előző gazdája hogyan bánt vele. Valószínűleg leveszem a teknőt, és akkor többet fogok látni.

A csillapító munkahengert, ami a gáznál lenne, megkérdeztem. Mármint az árát. Majdhogynem sarkon is fordultam a boltban, 11.000 kemény magyar Forint.

Link to comment
Megosztás:

Szóval akkor ha üresben kiengedem a kuplungot és csörög, az a tárcsán lévő rugók hangja? Mert elég rendesen csörög. :rolleyes: Mennyi most egy kuplungtárcsa? Lehet időszerű lenne cserélni. Az olajfogyit meg nem tudom hogyan javíthatnám. Lehet tényleg rá kellene méretni, megeshet, hogy már hiány van kompresszióból, bár 189ezer km-el még nem szabadna, csak nem tudni, hogy az előző gazdája hogyan bánt vele. Valószínűleg leveszem a teknőt, és akkor többet fogok látni.

A csillapító munkahengert, ami a gáznál lenne, megkérdeztem. Mármint az árát. Majdhogynem sarkon is fordultam a boltban, 11.000 kemény magyar Forint.

Ilyenek a tarifák, nézd meg inkább bontóban a munkahengert. Mifelénk egy Sachs kuplungért elkérnek 30-35 körül és ha már bontod érdemes nyomcsapágyat is cserélni, az sacc egy 5-ös (mifelénk), de az is lehet, hogy a nyomcsapággyal van csak baj. Az előző gazdi azt mond amit akar, egy hozzáértő szerelőt érdemes vásárláskor bevonni a dolgokba.

Link to comment
Megosztás:

Ilyenek a tarifák, nézd meg inkább bontóban a munkahengert. Mifelénk egy Sachs kuplungért elkérnek 30-35 körül és ha már bontod érdemes nyomcsapágyat is cserélni, az sacc egy 5-ös (mifelénk), de az is lehet, hogy a nyomcsapággyal van csak baj. Az előző gazdi azt mond amit akar, egy hozzáértő szerelőt érdemes vásárláskor bevonni a dolgokba.

Cserélni csak kompletten ér! ;) A többi csalás, ;) :rolleyes: és semmi értelme párszáz kilóméter megtétele után ismét szetszedni. A Bárdiban tavaj 20 körül vettem komplett Sachs szettet. /csapágy, tárcsa, szerkezet/ A neten meg tudod nézni mennyibe is kerül, és hogy hol van a legközelebbi üzletük. Szerintem Debrecenben van, de erröl Mackósajt többet tudna mondani, keresd meg Őt.

Link to comment
Megosztás:

Cserélni csak kompletten ér! ;) A többi csalás, ;) :rolleyes: és semmi értelme párszáz kilóméter megtétele után ismét szetszedni. A Bárdiban tavaj 20 körül vettem komplett Sachs szettet. /csapágy, tárcsa, szerkezet/ A neten meg tudod nézni mennyibe is kerül, és hogy hol van a legközelebbi üzletük. Szerintem Debrecenben van, de erröl Mackósajt többet tudna mondani, keresd meg Őt.

Az enyémmel nincs gond, az volt cserélve pár éve mikor a váltót lehúztuk róla egyúttal azt is újat tettünk bele ha már szétjött, azzal se lesz baj pedig még elég jó volt a tárcsa de a nyomcsapágyra rövidesen sor került volna úgyhogy az a része megfrissült. Tudom hol találhatóak, igaz én az opelesektől vettem.

Link to comment
Megosztás:

Bevallom kuka vagyok a dízelhez, de amit ma hallottam egy szerelőtől az nekem meglepetés volt. Az illető dízellel jár de nem Opellel. Asszonygya, hogy vastagon keveri a dízelt használt étolajjal, (Az ára 20 HUF/liter.) de nem ám lángossütőstől veszi, hanem nagy étteremláncoktól mert az legalább tiszta. Eddig rendben, van hallottam róla, meg arról is,hogy ez tilos, meg keményen bünteti a pézügyőr.

Ami meglepett, az az, hogy ezenkívül a fáradtolajat (amit ingyen lehet szerezni) is megkajoltatja (előszűrve) a motorral és azt állítja, hogy szinte ugyanúgy megy mint a tiszta dízellel. Persze hígítja! Állítása szerint "csak" az üa. szűrőt kell 2000 km-ként cserélni ,ami egy ezres, tehát bőven megéri. Nesze neked 330 forintos dízel!!! :rolleyes:

A kocsija egy szakadt off márka, de a célnak megfelel.

Link to comment
Megosztás:

Bevallom kuka vagyok a dízelhez, de amit ma hallottam egy szerelőtől az nekem meglepetés volt. Az illető dízellel jár de nem Opellel. Asszonygya, hogy vastagon keveri a dízelt használt étolajjal, (Az ára 20 HUF/liter.) de nem ám lángossütőstől veszi, hanem nagy étteremláncoktól mert az legalább tiszta. Eddig rendben, van hallottam róla, meg arról is,hogy ez tilos, meg keményen bünteti a pézügyőr.

Ami meglepett, az az, hogy ezenkívül a fáradtolajat (amit ingyen lehet szerezni) is megkajoltatja (előszűrve) a motorral és azt állítja, hogy szinte ugyanúgy megy mint a tiszta dízellel. Persze hígítja! Állítása szerint "csak" az üa. szűrőt kell 2000 km-ként cserélni ,ami egy ezres, tehát bőven megéri. Nesze neked 330 forintos dízel!!! :rolleyes:

A kocsija egy szakadt off márka, de a célnak megfelel.

Had találjam ki: régi öreg merci.

Egyrészt a VPOP igen durván büntetni ezt,másrészt én nem kockáztatom az adagolóm épségét,mert ha egyszer beáll,bizony a spórolás azonnal megbosszulja magát.

Másrészt ez csak nyáron játszható el,mert télen csak őgy használható mindez,ha egy nagyon jó előmelegítőt szerelsz be és úgy adod az adagolónak be a naftát,mert különben mindenhova bedermed.

Arról nem is beszélve,hogy az adagoló belső kenését(amit alapból a gázolaj biztosít)ilyenkor jelentősen csökken,ami hosszú távon...hát nem egészséges.

Link to comment
Megosztás:

Had találjam ki: régi öreg merci.

Egyrészt a VPOP igen durván büntetni ezt,másrészt én nem kockáztatom az adagolóm épségét,mert ha egyszer beáll,bizony a spórolás azonnal megbosszulja magát.

Másrészt ez csak nyáron játszható el,mert télen csak őgy használható mindez,ha egy nagyon jó előmelegítőt szerelsz be és úgy adod az adagolónak be a naftát,mert különben mindenhova bedermed.

Arról nem is beszélve,hogy az adagoló belső kenését(amit alapból a gázolaj biztosít)ilyenkor jelentősen csökken,ami hosszú távon...hát nem egészséges.

Az ötlet a régi mercitől származik, de a delikvens talján....

Link to comment
Megosztás:

Na most ha jól emléxek az egy csillapító munkahenger a "gáznak" (mint a csomagtérajtóé) nehogy hirtelen kiugorjon vagy valami ilyesmi szerepe van de lehet más jobban tudja...

Szia!

Gázkar teleszkóp, vagyis arra szolgál, hogy amikor nyomod a gázt, akkor egyenletesebben fog menni, és nem rángat ha elengeded a gázpedált. Ez a kis dolog 8.000Ft legalábbis annyi volt amikor Én vettem, és kb 4éves, és kezd elfáradni.

Viszont komfortosabb a vezetés.

Link to comment
Megosztás:

El kellene vinni egy szakihoz aki be tudja mérni a kompressziót, a porlasztócsúcsokat, az alapjárati fordulatot hidegen és melegem, és persze szükség szerint be is állítja.

Az is lehet, hogy egy szűrő cserével megoldódik a gond. (levegő, üzemanyag szűrő)

Ja.

Egy kompresszió mérés, és porlasztó ellenőrzés, meg látszólagos izzító nézegetés. Budapesten a cinkotai úton a Bosch szervízben 8.000Ft. Kb 30perces művelet.

Szépen dolgoznak, és lehet nézni, hogy mit babrálnak a kocsin.

Nem olyan rég csináltattam.

Link to comment
Megosztás:

Láttam írogattatok a katalizátorról, és csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy beszéltem dízelessel, és azért jó ezeknél a régi kis euro 2-es dízeleknél, mert olyan kellemesen le van fojtva az autó, hogy nem motor hajtása, hanem a katalizátor teszi tönkre a katalizátort.

Én is kivetettem. Először amikor odaléptem (kivétel után), az hittem, hogy mögöttem van egy gőzmozdony, olyat köpött, viszont 1-2 padló, és azóta csak este, és nagyon pörgetve van egy PICI korom, de nem vészes. Előtte, olyanokat dobált, hogy öröm volt mögöttem közlekedni.

Már bánom, hogy nem 4éve dobtam ki belőle azt a vackot!!!!

Link to comment
Megosztás:

Egy kompresszió mérés, és porlasztó ellenőrzés, meg látszólagos izzító nézegetés. Budapesten a cinkotai úton a Bosch szervízben 8.000Ft. Kb 30perces művelet.

Szépen dolgoznak, és lehet nézni, hogy mit babrálnak a kocsin.

Nem olyan rég csináltattam.

Na én anélkül is ott vagyok a szerelő mellett mióta leverték az ékszíjtárcsámat A MÁRKASZERVÍZBEN. Igaz az volt az első szervize nálam és jó, hogy jelen voltam.

Link to comment
Megosztás:

Nesze neked 330 forintos dízel!!! :rolleyes:

Elnézést de "az a nemnormális" aki annyiért veszi, kivéve akinek muszáj kényszerből. Mindig kerül egy-két sumák kamionos vagy zetoros útközelben, meg kell náluk érdeklődni a dolgot...

Link to comment
Megosztás:

Elnézést de "az a nemnormális" aki annyiért veszi, kivéve akinek muszáj kényszerből. Mindig kerül egy-két sumák kamionos vagy zetoros útközelben, meg kell náluk érdeklődni a dolgot...

Bár nem vagyok érintett benzines lévén, de ha választanom kellene "dízelpótló anyagok" és lopott dízelolaj között, én nem a lopott anyag mellett döntenék! Az ugyanis orrgazdaság és börtön jár érte... Nem beszélve az erkölcsi oldaláról! Sajnos a kommunizmus még ma is kísért.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Megnézem majd,de függ attól is,hogy milyen adagoló van rajta.

Egyébként miért kell ez neked? :rolleyes:

Köszi a reagálást!

Bosch adagolóval szerelt a motor. Alább láttam képeket róla.

Egy 'nagyszerű' szerelő leszedte a csöveket, a vissza rakás után

maradtak üres helyek. Megkérdeztem, miért? Azt mondta, hozzak

rajzot róla. Rajz után én is össze tudom kötni.

Köszi:Piro

Link to comment
Megosztás:

Nem beszélve az erkölcsi oldaláról! Sajnos a kommunizmus még ma is kísért.... :rolleyes:

Ezt közöld már légyszives a "fent" trónolokkal is!

Magas ívben tojok az erkölcsre,ha ők pofátlanul adóztatnak mindent.

Egyébként a használt étolajért nagyobb bünti jár,mint a csencselt gázolajért.

Link to comment
Megosztás:

Elnézést de "az a nemnormális" aki annyiért veszi, kivéve akinek muszáj kényszerből. Mindig kerül egy-két sumák kamionos vagy zetoros útközelben, meg kell náluk érdeklődni a dolgot...

Akkor én nagyon nem vagyok normális, mert hetente egy tele tank gázolaj árát fizetem ki a benzinkúton. Nincs más alternatívám sajnos. De akkor is csak 5.5-6 liter kell 100 km.-re, és ez bizony tetszik. ;) ;)

Miota nálam van az autó, csak kuton tankoltam. Persze muszájból. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ezt közöld már légyszives a "fent" trónolokkal is!

Magas ívben tojok az erkölcsre,ha ők pofátlanul adóztatnak mindent.

Egyébként a használt étolajért nagyobb bünti jár,mint a csencselt gázolajért.

Közlöm is ahol csak tudom, minden elérhető fórumon ahol megfordulok....

Engem is pofátlanul adóztatnak már 45 éve az utolsó fillér jövedelmemig (ebből 25 évig még azt sem mondták meg, hogy mennyit húztak le rólam, mert "nálunk nem volt adó"), mégsem veszek lopott benzint, olajat, gázolajat, sem egyéb lopott holmit.

No és mi a helyzet a fáradt olajjal? Az nem büntetős?

Link to comment
Megosztás:

No és mi a helyzet a fáradt olajjal? Az nem büntetős?

Ha jól emléxek az AH-26-os helikopternek a mocija kifejezetten fáradt olajra van kitalálva -valami bringába is beletették, na azt kell bele pakolni...

"97 Astra Caravan X17DTL

Link to comment
Megosztás:

No és mi a helyzet a fáradt olajjal? Az nem büntetős?

Minden nem üzemanyagként forgalmazott termék használata jármű üzemeltetésére, jövedékiadó csalásnak minősül.

Tehát ha az otthon felhalmozott, régről megnaradt HTO-t öntöd a tankba, vagy higitót, házipálinkát, az is. ;) ;)

A házi pálinkafőzásről ne is beszéljünk. :lol: :rolleyes: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tehát ha az otthon felhalmozott, régről megnaradt HTO-t öntöd a tankba...

Emlékszel mit mondott James Bond a pultosnak? "Keverve, nem felrázva..." :lol: :rolleyes: ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Bevallom kuka vagyok a dízelhez, de amit...

Ha jól tudom a dízelmotort tulajdonképpen mogyoróolajhoz fejlesztették ki eredetileg, ha jól tudom. No de kinek érné meg egy évi termésből ekkora piacot fenntartani és legfőképp hogyan tudná az elegendő mennyiséget előállítani? Annak lenne csak igazán ára... Nem is olyan drága a gázolaj, figyelembe véve ezt az eshetőséget. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.