Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Nekem is hiányzik....netán ezért van az a jelenség, hogy mikor lekapom a lábam a gázról, általában beleharapok a kormányba??? ;)

Apropo mindenkinek rángat pl 2-ben motorféknél???

Aenyémen nem is volt olan vacak meddősuly. :rolleyes: Egyébként nem kell rángatnia, leginkább alacsony az alapjárat, vagy kevés az anyag neki.

Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Aenyémen nem is volt olan vacak meddősuly. laugh.gif Egyébként nem kell rángatnia, leginkább alacsony az alapjárat, vagy kevés az anyag neki.

Szerintem.

Lehet, hogy sporlós üzemmódban van de sztem a kuplung tárcsa is lehet cserés, kozben félkuplungnál felsír de egészen bent fog a pedál....relytély.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy sporlós üzemmódban van de sztem a kuplung tárcsa is lehet cserés, kozben félkuplungnál felsír de egészen bent fog a pedál....relytély.

Indulásnál rángat? Me' ha igen az valóban a kuplung hibája lehet, ha menet kozben, akkor inkább a pénztárca kimélése miatt. Tán ki kéne cserélni a bowdent, vagy álitani rajta.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy sporlós üzemmódban van de sztem a kuplung tárcsa is lehet cserés, kozben félkuplungnál felsír de egészen bent fog a pedál....relytély.

Lehet ám állítani a kuplungon,tekersz a bowden csavarján.

Ha fentebb/bentebb tekered,akkor fentebb fog majd.

Link to comment
Megosztás:

Indulásnál nem rángat csak mikor 2-ben nyomom neki...3-ban már alig érzôdik...passz

Az lehet a kuplung miatt is.

Magán a tárcsán vannak rugók,amik a hirtelen erőátadásnál csillapítják az átvitelt,de ezek egy idő után kilágyulnak és akár csöröghetnek is.

Tessék lassan kuplungolni és nem dobálni.

Link to comment
Megosztás:

Indulásnál nem rángat csak mikor 2-ben nyomom neki...3-ban már alig érzôdik...passz

El kellene vinni egy szakihoz aki be tudja mérni a kompressziót, a porlasztócsúcsokat, az alapjárati fordulatot hidegen és melegem, és persze szükség szerint be is állítja.

Az is lehet, hogy egy szűrő cserével megoldódik a gond. (levegő, üzemanyag szűrő)

Tessék lassan kuplungolni és nem dobálni.

Ja.

Link to comment
Megosztás:

Nem alszom el közben? ;)

Nem tudom te hogyan használod a kuplungot,de a nagytöbbség(tisztelet a kivételnek)nem tud finoman kuplungolni.

Nem gond ez,mert valamiből a szerelőknek is megkell élni! ;)

Nagyon sok oktató maga sem tudja,hogy hogyan is kell jól és gyorsan váltani,úgy hogy a kuplung ne rongálódjon.

Ezért áldom az eget,hogy én UAZ-on tanultam vezetni! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Olykor a sebességváltás verejtékes munka eredménye...gondolom a stiftek miatt van de itt senki nem tud róla semmit, rendelni sem lehet mert se termék-kód, semmi....

Én Fpepének küldtem postán multkor,de szerintem megoldhatod úgyis,hogy kiveszed a stiftet és helyetesíted megfelelő átmérőjű csavarral és önzárós anyával.

Link to comment
Megosztás:

Nem alszom el közben? ;)

Amennyiben nem akarsz indulni a Huszonnégy órás versenyen, vagy nem onnan vonultál vissza, akkor valahogy megpróbálhatod arra a "tak-tak' hangra fordítani a figyelmedet. :rolleyes: ;)

Ui.:

Amennyiben Ön is efféle hangot hall járművében ülve, nagy valószínüséggel az Ön mellet állótól jön!

Link to comment
Megosztás:

Olykor a sebességváltás verejtékes munka eredménye...gondolom a stiftek miatt van de itt senki nem tud róla semmit, rendelni sem lehet mert se termék-kód, semmi....

Kell a termékkód? A stifteké:

Alkatrészszám: 90523189

Katalógusszám: 7 58 915

Johnny, a csavaros megoldást nem tudom, hogyan gondolod kivitelezni, mert ha jobban megnézed, a villa két oldalán a furatok nem egyforma átmérőjűek. Hacsak át nem fúrod a kisebbiket a nagyobbik méretére, vagy nem csinálsz egy lépcsős csavart, nem tudom, hogyan oldod meg.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm Fpepe.

Nincsmit. Sztem bármelyik Opel márkakereskedésben be lehet szerezni, vagy nagyobb hivatalos szervizek meg tudják rendelni.

De egyébként sokat jelent az is (talán még többet, mint a stiftek), ha azt a csillapító gumigyűrűt is kicseréled, ami a váltókart tartja. (A száma: 90250175 és 7 38 789).

Tényleg Johnny, Te kicserélted már?

Mekkora 1 kisebbségi érzetem van....mindenki Klubtag, csak én vagyok zöldfülü. :rolleyes:

Ezen lehet segíteni ;)

Link to comment
Megosztás:

Johnny, a csavaros megoldást nem tudom, hogyan gondolod kivitelezni, mert ha jobban megnézed, a villa két oldalán a furatok nem egyforma átmérőjűek. Hacsak át nem fúrod a kisebbiket a nagyobbik méretére, vagy nem csinálsz egy lépcsős csavart, nem tudom, hogyan oldod meg.

Udit kérdezd!

Neki úgy van összerakva.

Link to comment
Megosztás:

De egyébként sokat jelent az is (talán még többet, mint a stiftek), ha azt a csillapító gumigyűrűt is kicseréled, ami a váltókart tartja. (A száma: 90250175 és 7 38 789).

Tényleg Johnny, Te kicserélted már?

Nem volt még se időm,se lelkierőm hozzányúlni,meg szétbombázni emiatt a középboxot emiatt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.