Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Annyit tudok h 92-es Vw Transporter es 1.9-es sima szivodizel. De olyan szaga van mintha GPL-el mukodne. Semmi buz..de az enyem az belevalo kalyha szagu:)

Az LPG akert lenni- gondolom. Ettöl még lehet hiba a hengerfejben, a sűrítésben, a porlasztócsúcsban, de ez csak a téli hidegekben fog kiderülni.

Link to comment
Megosztás:

Dízel autód van?

Mert ha igen, akkor az füstöl. Ezt meg kel szokni, akko kezdhetsz agódni, amikor a kocsid mögott fekete hajókötél tekereg kilómétereken keresztül. B) :D

Saját tapasztalat ;) B)

A Wartyburgokat sem, meg a Trabantyokat sem tudtam megszokni, ezt sem fogom! Inkább gyorsan leelőzöm.... :P Érdekes dolog, de Ausztriában végignéztem jópár használtautó kereskedést (csak úgy érdek nélküli kíváncsiságból) és meglepődve tapasztaltam, hogy az eladásra kínált autók 90 %-a dízel volt....... Nemtom méééééér? :D

Link to comment
Megosztás:

Egész nap a fórumot bújtam és hát üsse kő, eldöntöttem, hogy megpróbálkozom én is az EGR szelep lezárással, az én verdám zöldelljen ne a természet Egyelôre csak annyit szeretnék, hogy lehúzom azt a bizonyos vékony csövet és bedugom, ami a szívócsonk-tól megy a szelephez. Namostmár kérnék 1 kis segítséget, (ha lehet ilusztrációt is) hogy melyik csövet húzzam le es mindegy-e mivel dugom be. Elöre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Egész nap a fórumot bújtam és hát üsse kő, eldöntöttem, hogy megpróbálkozom én is az EGR szelep lezárással, az én verdám zöldelljen ne a természet Egyelôre csak annyit szeretnék, hogy lehúzom azt a bizonyos vékony csövet és bedugom, ami a szívócsonk-tól megy a szelephez. Namostmár kérnék 1 kis segítséget, (ha lehet ilusztrációt is) hogy melyik csövet húzzam le es mindegy-e mivel dugom be. Elöre is köszi!

A mi rámegy az AGR-re,azt lehúzod és beletekersz egy M5-ös csavart oszt jó van! :D Nekem is úgy van.

Link to comment
Megosztás:

hali. kerlek segitsetek.....ma nagyon rossz meglepetest okozott szeretett dizil opelem...

kisebb karbantartasi munkakra vettem ra magam igy hat neki is kezdtem a karcok ill horzsolasok eltavolitasanak. az esztetika utan jott a motorter. Gondoltam 1et zsirtalanitom a fektarcsakat is, elkezdtem a bal elso felevel majd at a jobb elso kerekhez.. vmi nem stimmel...hat az auto verzik. Kormanyt teker jobbra, visszaszalad hat latom h locsog a lengokar az olajtol:((......1 dolgot tudok biztosra, azt, h motorolaj (a tobbi folyadek szintje MAX). az olajszuro kornyeken a legolajasabb de a szuro erintetlen, a lengokar teljesen, meg a kerek belseje is annyira h szetszorta az olajat a belso sarvedoben. Meg egy keves olaj van az olajtekno elso felen is. a tekno es a motor illesztesenel szemmel lathato az olaj de a jobb-elso fele az durva...Levett kerekkel meg 1 probat tettem es ugy alapjaraton mint magasab fordulaton megporgettem a motort de semmi.Amiota az auto nalam van 2500Rpm a max es tulmelegedve sem volt. Nincs szethajtva a motor, mi lehet? (232.000-ben van)

Szerintem 99% hogy első főtengely szimmering a hunyó, nekem is azon a részen volt minden olajos tőle.

Link to comment
Megosztás:

Hát ma egy Y20DTH-t szerelgettünk...nem semmi konstrukció.

Nem lehet lelégteleníteni,szal meghúztuk és úgy indult be.

Én mondtam. Mint az ék. :rolleyes:

A régi mondás szerint "Ne eröltesd. Hozz nagyobb kalapácsot"

Az eggyik cimborámat egy vákumcső szivatott meg. Már majdnem turbót cserélt mire észrevettül, hogy a nyomás szabályozó csöve nincs a helyén. Ezért nem volt nyomás.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki!

A váltóban szeretnék olajat cserélni, de hiába néztem, még a leeresztőcsavart sem találtam meg. Hol van a beöntő és a leeresztő csavar? Mennyi olaj kell és milyet ajánlotok?

Rapid

Ott nincs is leeresztő csavar, a váltóház alsó deklijét kell levenni, és úgy folyik ki. Betölteni felül lehet, van egy levegőztető csavar, azt kell kitekerni, és ott beönteni. Oldalt a bal féltengely kihajtástól hátrafelé van egy szintellenőrző csavar, az alatt kell kb. egy centivel lennie a szintnek. Mi a váltó száma egyébként (F1x)?

Legjobb bele a gyári olaj GM GL-4. Tudtommal nincs 2e Ft literje, és 2 flakon általában elég belőle (váltótipustól függ).

Link to comment
Megosztás:

Ott nincs is leeresztő csavar, a váltóház alsó deklijét kell levenni, és úgy folyik ki. Betölteni felül lehet, van egy levegőztető csavar, azt kell kitekerni, és ott beönteni. Oldalt a bal féltengely kihajtástól hátrafelé van egy szintellenőrző csavar, az alatt kell kb. egy centivel lennie a szintnek. Mi a váltó száma egyébként (F1x)?

Legjobb bele a gyári olaj GM GL-4. Tudtommal nincs 2e Ft literje, és 2 flakon általában elég belőle (váltótipustól függ).

Útközben már megoldottam. A legdurvább, hogy nem volt mit leereszteni. :rolleyes: Könyv meg azt mondta, hogy utántölteni addig kell, amíg a szintellenőrzőn nem folyik. Most már csöppet simábban jár a váltó. ;)

Link to comment
Megosztás:

Most olvasgatom a könyvét a kocsinak, és ezek szerint a végsebességének 160-170 kmh körül kellene lennie, az enyém épphogy viszi a 130at. Porlasztócsúcsok most lettek cserélve, adagoló jól be van lőve, nemtom mi lehet a gond. Mert rendben lenne ha 10-15el menne kevesebbet, de majd' 30al. Szerintetek mi lehet a gond? El lenne koszolódva az adagoló? Vagy szimplán már öreg a motor (188ezer km)?

Link to comment
Megosztás:

Most olvasgatom a könyvét a kocsinak, és ezek szerint a végsebességének 160-170 kmh körül kellene lennie, az enyém épphogy viszi a 130at. Porlasztócsúcsok most lettek cserélve, adagoló jól be van lőve, nemtom mi lehet a gond. Mert rendben lenne ha 10-15el menne kevesebbet, de majd' 30al. Szerintetek mi lehet a gond? El lenne koszolódva az adagoló? Vagy szimplán már öreg a motor (188ezer km)?

Az enyém 230.000 fölött van de nincs szivem nyomni a szemét. 100-120 simán megy neki, nem is vacakol, de soha nem tervezem, hogy nagyon leizzasszam. Sztem ha a 130 jól megy, akkor elégedj meg vele, a motor is meghálálja ha nem nyomod neki. (A 160-170 meg nem kizárt, hogy az akkoriban új motornak volt megállapítva) Üdv

Link to comment
Megosztás:

Most olvasgatom a könyvét a kocsinak, és ezek szerint a végsebességének 160-170 kmh körül kellene lennie, az enyém épphogy viszi a 130at. Porlasztócsúcsok most lettek cserélve, adagoló jól be van lőve, nemtom mi lehet a gond. Mert rendben lenne ha 10-15el menne kevesebbet, de majd' 30al. Szerintetek mi lehet a gond? El lenne koszolódva az adagoló? Vagy szimplán már öreg a motor (188ezer km)?

Nagyra értékelem kedves dízeles márkatársam nyugalmát, de 188e km még benzinesben sem sok! Hááát még dízelben, amiről annyit tudok, hogy a világ végére is elmegy generál nélkül....

Ha én dízeles lennék nem hagynám annyiba a dolgot amíg a gyárilag megadott végsebességet nem produkálja. Egyszerűen szégyelleném.

Sajna egyéb tanáccsal nem szolgálhatok mert az én ereimben benzin csordogál...

Link to comment
Megosztás:

Na akkor had ugassak hozzá én is! :rolleyes:

Váltóba csak opel olaj,a szintjelzőt sz@rd le,a 2 liter nyugodtan bele mehet,nekem is benne van,oltári f@sza azóta.

Nekem anno szintén sz@rul ment.Kivágtuk belőle a katalizátort,ami iszonyat el volt tömődve és azóta nincs gond.Menne 150-et is simán,de nincs szivem kínozni,130 utazó max pályán.

Ahogy az öreg székely mondta: "Lassan érünk messzire!" ;)

Link to comment
Megosztás:

Na akkor had ugassak hozzá én is! :rolleyes:

Váltóba csak opel olaj,a szintjelzőt sz@rd le,a 2 liter nyugodtan bele mehet,nekem is benne van,oltári f@sza azóta.

Nekem anno szintén sz@rul ment.Kivágtuk belőle a katalizátort,ami iszonyat el volt tömődve és azóta nincs gond.Menne 150-et is simán,de nincs szivem kínozni,130 utazó max pályán.

Ahogy az öreg székely mondta: "Lassan érünk messzire!" ;)

A katalizátort mivel pótoltátok? Vagy raktál bele másikat? Hogyér van most egy bele való szabályzatlan katalizátor?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.