Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Vigyazat!!!! Nem a MAX folott volt hanem alatta. S ma hideg motornal megneztem es ugyanannyi olajat mutat mint eddig..Lehet h meg nem folyt ki annyi h latszodjon? Az enyem nem Isuzu hanem X17DTL.

Sztem elmehetsz vele a szerelődhöz, csak miután megcsinálta, jól ki kell mosatni a motorteret, nem minden szeret az olajban tocsogni (gumi alkatrészek pl.).

Link to comment
Megosztás:

Vajon mennyire erhette a vezermuszijat az olaj ha egyaltalan erte? A masik dolog meg a vezermuszij nincs meg 2000km-ben sem, akkor is cseres??? Ma megneztem hidegen az olajszintet es ugyanannyit mutat mint az incidens elott...letezik ien??? (az 1etlen magyarazat h nem folyt ki oly sok h szemmel lathato legyen a meropalcan)

Link to comment
Megosztás:

Vajon mennyire erhette a vezermuszijat az olaj ha egyaltalan erte? A masik dolog meg a vezermuszij nincs meg 2000km-ben sem, akkor is cseres??? Ma megneztem hidegen az olajszintet es ugyanannyit mutat mint az incidens elott...letezik ien??? (az 1etlen magyarazat h nem folyt ki oly sok h szemmel lathato legyen a meropalcan)

Én nem játszanék vele. Már volt részem hengerfejet cserélni egy kókadtt görgő miatt. Arról nem is beszélve, hogy a szimering cseréhez ugyanúgy szét kell bombázni, és ha már ott van, akkór a szíj nem olyan nagy összeg. A görgők, vízpumpa maradhat, feltéve hogy előzőleg ki voltak cserélve.

Sokkal olcsóbb mint egy "felső generál", és hamarabb is megvan. :D

Link to comment
Megosztás:

Hajjjj.....megoldodott a problema! :D

Amekkora volt az elkeseredesem most akkora az oromom! Eljartam a szerelo baratomhoz aki folemelte a gepet, jol megtorolgette es lam-lam hol folyik az olajocska??? Az olajszuro oldalan 1cm hasadas van. Azt, hogy az egesz motor also reszet megtoltotte olajjal azzal magyarazta, hogy menetkozben a nyomastol az olaj a serulesnel ugyebar tavozik es a turbulencia meg jol lemeszelte az auto aljat:) A korrozio-vedelem igy letudva azon a reszen :D

Azon viszont meg mindig gondolkodom h ily modon erhette-e a vezermuszijat az olaj...tudtommal van elol-hatul muanyag vedo.

Koszonom mindenkinek a segitseget !

Link to comment
Megosztás:

Alacsony fordulaton, fel-kuplungozasnal es indulasoknal szep nagy fustfelhoket hagyok magam utan. Ez lehet attol, hogy nem nagyon van a motor porgetve es teszem fel lerakodott vagy hasonlok? (az u.a. szurom 4000km-es)

Dízel autód van?

Mert ha igen, akkor az füstöl. Ezt meg kel szokni, akko kezdhetsz agódni, amikor a kocsid mögott fekete hajókötél tekereg kilómétereken keresztül. :P :D

Saját tapasztalat :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.