Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Köszi!

Többször jártam azon az útvonalon. Csak most a 18 hónapos lányom miatt estem gondolkodóba, hogy pályán hátha rövidebb.

Csak ha a 0-ás be lessz dugulva, akkor megszívom! :D

Valakinek nincs infója, hogy a 0-ás hétfőnként reggel, az M5 felől az M7-es fele hogyan járható?

Felejtsd el a nullást reggel gyerekkel!

Gyere az 52-esen nyugisan végig,kecskeméten az Izsáki úton egyél az agroker boltnál egy jó lángost reggel és hidd el jó lesz! :D

Link to comment
Megosztás:

Én is tudnék ;) (igaz csak hosszútávon :D ). És nem kell azt hallgatnom hogy: TAK-TAK-TAK-TAK... :P

Tak-tak...pfff...ilyet csak az mond,aki soha nem ült normálisan karbantartott dízelben. :D

Sebaj,te csak villogtasd a hibakódokat,figyeld,hogy hol szív falsot,takarítgasd az alapjáratit,mi pedig addig is haladunk.

Télen pedig nyavajogj,hogy miért eszik 10l körül hidegen városban rövidtávon.

Majd ha az út széléről hívsz éjjel megyek menteni a trakival. B)

Húztam én már szusit,meg pár benzinest magam után,akkor bezzeg jó volt a dezső.

TAK-TAK!

Link to comment
Megosztás:

Tak-tak...pfff...ilyet csak az mond,aki soha nem ült normálisan karbantartott dízelben. :D

Sebaj,te csak villogtasd a hibakódokat,figyeld,hogy hol szív falsot,takarítgasd az alapjáratit,mi pedig addig is haladunk.

Télen pedig nyavajogj,hogy miért eszik 10l körül hidegen városban rövidtávon.

Majd ha az út széléről hívsz éjjel megyek menteni a trakival. :D

Húztam én már szusit,meg pár benzinest magam után,akkor bezzeg jó volt a dezső.

TAK-TAK!

Rossz napod volt? :P Ott volt a mondat végén ez: ;) -> tehát nem kell komolyan venni :P . És tényleg nem ültem normálisan karbantartott dízelben B) . De kívülről én ilyennek hallom szinte mindegyiket :D . Ha ez megvigasztal írhatom így is: TIK-TAK... (mint a Doxa) :D B) .

Link to comment
Megosztás:

Rossz napod volt? :P Ott volt a mondat végén ez: ;) -> tehát nem kell komolyan venni :D . És tényleg nem ültem normálisan karbantartott dízelben B) . De kívülről én ilyennek hallom szinte mindegyiket :D . Ha ez megvigasztal írhatom így is: TIK-TAK... (mint a Doxa) :D B) .

Nem volt rossz napom,csak most írtad le saját magad:

És tényleg nem ültem normálisan karbantartott dízelben

Akkor mi szerint alkotsz véleményt? :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor mi szerint alkotsz véleményt? B)

Most nem tudom mi bajod, más is írta már így... Abból nem volt probléma B) .

Letekert ablaknál (mert ugye klímám nincs) meg szerintem ugyanúgy hallani a jellegzetes hangját, ezt a hangot pedig (akármilyen halk is) én egyszerűen nem tudom elviselni a dízelek minden előnyének ellenére sem. Ez van, én ezért vettem benzinest :D . Most pedig szívok vele ahogy írtad :D . Na most már aztán :D :P ;) !

Link to comment
Megosztás:

Most nem tudom mi bajod, más is írta már így... Abból nem volt probléma B) .

Letekert ablaknál (mert ugye klímám nincs) meg szerintem ugyanúgy hallani a jellegzetes hangját, ezt a hangot pedig (akármilyen halk is) én egyszerűen nem tudom elviselni a dízelek minden előnyének ellenére sem. Ez van, én ezért vettem benzinest B) . Most pedig szívok vele ahogy írtad :D . Na most már aztán :D :P ;) !

Így már világos.

Nem szeretem,ha valaki úgy alkot véleményt,ha egyáltalán nincs tapasztalata a dologról.

Ez kb olyan,mintha olyan zenéről adsz kritikát,amit még nem is hallottál.

Na meg persze ezek a hülye tévhitek a dízelekkel kapcsolatban...

Link to comment
Megosztás:

...Majd ha az út széléről hívsz éjjel megyek menteni a trakival. :P ...

Amúgy köszi a felajánlást (a számod 1-800-J0hnny, ugye?) :D .

...Na meg persze ezek a hülye tévhitek a dízelekkel kapcsolatban...

Tévhitek-előítéletek mindig is voltak, vannak és lesznek (mindennel kapcsolatban). Ezt el kell fogadni :D .

Meg én nem vagyok egy olyan ember, aki megbánt másokat, ezt hidd el. Csak néha vannak hülye vicceim, beszólásaim, amit ha valaki nem ismer engem, azt hiszi hogy komolyan gondolom. Ezt is el kell fogadni ;) . Peace

Link to comment
Megosztás:

Segítség kellene!!!!

Bosh szervízbe felújítattam az adagolómat de egy dolgot nem tudtak rajta kicserélni(mert nincs beszerzési forrásuk)...Nem nagyon értettem mit magyarázott a szerelő ,de valami olyasmi cucc ami az adagolón elengedi az alapjáratot,(mikor már meleg a moci)... :P És mondták hogy vegyek 1 olyat mert az enyém nem jó és így kicsivel többet eszik így a kocsi,majd mennjek vissza és Ők ezt kicserélik.De ez 1 hónapja volt és már f@..om se tudja hogy miről volt szó :D . Mondja már ide valaki hogy mi ez és hol lehet beszerezni! :D

Másik kérdés:

Nagyobb turbót vettem(VW 1.9TDI-jét)Bírja-e a motor és meddig lehet húzni,hogy ne legyen probléma?

Link to comment
Megosztás:

Segítség kellene!!!!

Bosh szervízbe felújítattam az adagolómat de egy dolgot nem tudtak rajta kicserélni(mert nincs beszerzési forrásuk)...Nem nagyon értettem mit magyarázott a szerelő ,de valami olyasmi cucc ami az adagolón elengedi az alapjáratot,(mikor már meleg a moci)... :P És mondták hogy vegyek 1 olyat mert az enyém nem jó és így kicsivel többet eszik így a kocsi,majd mennjek vissza és Ők ezt kicserélik.De ez 1 hónapja volt és már f@..om se tudja hogy miről volt szó :D . Mondja már ide valaki hogy mi ez és hol lehet beszerezni! :D

Ha jól sejtem, arra a vákuumos munkahengerre gondolsz, ami a dúsítást állítaná le melegen. Kell nézni egy ilyen autóhoz való rossz Bosch adagolót valahol fillérekért, és átrakni.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól sejtem, arra a vákuumos munkahengerre gondolsz, ami a dúsítást állítaná le melegen. Kell nézni egy ilyen autóhoz való rossz Bosch adagolót valahol fillérekért, és átrakni.

Jól tudod nekem is meg volt halva , ez egy állandó hidegstarti állapotot okozott, 6000-ért raktak rá egy bontottat. Egyébként én Tázláron csináltattam Bosch szervírben. Azóta jól működik :D

Link to comment
Megosztás:

Segítség kellene!!!!

Bosh szervízbe felújítattam az adagolómat de egy dolgot nem tudtak rajta kicserélni(mert nincs beszerzési forrásuk)...Nem nagyon értettem mit magyarázott a szerelő ,de valami olyasmi cucc ami az adagolón elengedi az alapjáratot,(mikor már meleg a moci)... :P És mondták hogy vegyek 1 olyat mert az enyém nem jó és így kicsivel többet eszik így a kocsi,majd mennjek vissza és Ők ezt kicserélik.De ez 1 hónapja volt és már f@..om se tudja hogy miről volt szó :D . Mondja már ide valaki hogy mi ez és hol lehet beszerezni! :D

Másik kérdés:

Nagyobb turbót vettem(VW 1.9TDI-jét)Bírja-e a motor és meddig lehet húzni,hogy ne legyen probléma?

A turbó dolog érdekelne, már rajata is van ? illetve ez isuzu dizil?

Link to comment
Megosztás:

A jövő 7en talpalják át az új turbót és akkor mehet rá!Nem isuzu!!!

Vaóóó, na ez kiváncsivá tett, alfa 33turbót már láttam dtl-motoron ,szóval infót ha lehet vagy képet szivesen néznénk.

Viszont totál lezsibadtam 7.5lit zabált az ótóm, ez csak város és rövid táv. fogalam sinsc mia f.z lett vele. :D

Link to comment
Megosztás:

Vaóóó, na ez kiváncsivá tett, alfa 33turbót már láttam dtl-motoron ,szóval infót ha lehet vagy képet szivesen néznénk.

Viszont totál lezsibadtam 7.5lit zabált az ótóm, ez csak város és rövid táv. fogalam sinsc mia f.z lett vele. :D

Levegőszűrő,résolajcső ellenőriz.

Link to comment
Megosztás:

hali. kerlek segitsetek.....ma nagyon rossz meglepetest okozott szeretett dizil opelem...

kisebb karbantartasi munkakra vettem ra magam igy hat neki is kezdtem a karcok ill horzsolasok eltavolitasanak. az esztetika utan jott a motorter. Gondoltam 1et zsirtalanitom a fektarcsakat is, elkezdtem a bal elso felevel majd at a jobb elso kerekhez.. vmi nem stimmel...hat az auto verzik. Kormanyt teker jobbra, visszaszalad hat latom h locsog a lengokar az olajtol:((......1 dolgot tudok biztosra, azt, h motorolaj (a tobbi folyadek szintje MAX). az olajszuro kornyeken a legolajasabb de a szuro erintetlen, a lengokar teljesen, meg a kerek belseje is annyira h szetszorta az olajat a belso sarvedoben. Meg egy keves olaj van az olajtekno elso felen is. a tekno es a motor illesztesenel szemmel lathato az olaj de a jobb-elso fele az durva...Levett kerekkel meg 1 probat tettem es ugy alapjaraton mint magasab fordulaton megporgettem a motort de semmi.Amiota az auto nalam van 2500Rpm a max es tulmelegedve sem volt. Nincs szethajtva a motor, mi lehet? (232.000-ben van)

Link to comment
Megosztás:

hali. kerlek segitsetek.....ma nagyon rossz meglepetest okozott szeretett dizil opelem...

kisebb karbantartasi munkakra vettem ra magam igy hat neki is kezdtem a karcok ill horzsolasok eltavolitasanak. az esztetika utan jott a motorter. Gondoltam 1et zsirtalanitom a fektarcsakat is, elkezdtem a bal elso felevel majd at a jobb elso kerekhez.. vmi nem stimmel...hat az auto verzik. Kormanyt teker jobbra, visszaszalad hat latom h locsog a lengokar az olajtol:((......1 dolgot tudok biztosra, azt, h motorolaj (a tobbi folyadek szintje MAX). az olajszuro kornyeken a legolajasabb, a lengokar teljesen, meg a kerek belseje is annyira h szetszorta az olajat a belso sarvedoben. meg egy keves olaj jelentkezett az olajtekno elso felen is. a tekno es a motor illesztesenel szemmel lathato az olaj de a jobb oldala az durva...bocsi a hosszu szovegert, kerlek segitsetek..

Mindent letisztítani, majd kis idő múlva megnézni pontosan honnan jön. A tiszta felületen már jól fog látszani.

Link to comment
Megosztás:

Megtortent a letisztitas es vhonnan az olaj szuro felso reszetol szivarog de meg nem sikerult folemelni az autot, igy csak annyi latszik h a belso felenel. Nagyon remelem h a szurovel van vmi, szerelo baratom mondta h akar egy folpattano kavics is tonkre tehette. Eloszor kicserelem a szurot hatha megoldodik. Szukseg eseten lehet igy autozni felteve h potlom az elvesztett olajmennyiseget? Ha a fotengely szimmering a rossz akkor kart tehet a motorban ha igy hasznalom az autot?

Link to comment
Megosztás:

Megtortent a letisztitas es vhonnan az olaj szuro felso reszetol szivarog de meg nem sikerult folemelni az autot, igy csak annyi latszik h a belso felenel. Nagyon remelem h a szurovel van vmi, szerelo baratom mondta h akar egy folpattano kavics is tonkre tehette. Eloszor kicserelem a szurot hatha megoldodik. Szukseg eseten lehet igy autozni felteve h potlom az elvesztett olajmennyiseget? Ha a fotengely szimmering a rossz akkor kart tehet a motorban ha igy hasznalom az autot?

Nem próbáltál ráhúzni a szűrőre egy kicsit?

Ha a főtengely szimmering ereszt azon az oldalon jobb minnél előbb megejteni a cserét,mert a vezérműszíjnak nem tesz jót a motorolaj.

Link to comment
Megosztás:

Nem próbáltál ráhúzni a szűrőre egy kicsit?

Probaltuk de az 1 szikrat sem mozdult. Egyedul a folotte, a belso felen elhelyezkedo 22-es meretu csavaron sikerult huznom 1 keveset. Az a gondom h a szerelom 18 Km lakik tolem..addig meg muszaly elmennem. Ha nem huzatom es nem porgetem agyon ugy odaerek? (Halistennek a vezermuszijam alig par honapos, hatha kibirja)

Link to comment
Megosztás:

Mennyi olajat szabad tolteni az autoba h ne tegyen kart a tomitesekben??...5L toltottem bele es a meropalcan a MAX vonal alatt 3-4 mm volt az olajszint. Ez vajon sokacska neki? (Tobb mint valoszinu h a fotengely tomites halt meg)

Úgy tudom, hogy a dizilen 5L a töltőmennyiség. Kivétel az Isuzu, mert annak 4,5L.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.