Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Meguin 10w40-es motorolajat használok, és szerintetek, ha teszek hozzá valami hidrotőke tisztítót az használna neki, vagy csak halotnak csók lenne, mert olajcsere óta csattog hidegen.

Szerintetek, melyik a legjobb ilyen adalék?Tapasztalatokat is várok.

Link to comment
Megosztás:

Mert a te motorod lehet jobb állapotban volt. Vagy a tiéd is úgy kormolt, mint az övé?

Meleg motornál abszolút nem nyit az EGR? B) Az is lehet hogy neki nyitvamaradt, nem?

Gondolj bele:

Hidegen kinyit,a meleg,korommal teli gázt bevezti a szívósorba és azt szívja a moci alacsony fordulatszámon hidegen.

Csupa korom lesz a szívsor belseje.

Minden öreg dízel kormol,ha jól odataposol neki.

Meleg vízkörnél az EGR-t egy vákumkapcsoló lekapcsolja,mihelyt a vízhőfok 20°C-ot eléri,ezzel párhuzamosan zár kb a dúsító is.

Ha nyitva marad,az attól lehet,hogy kormos a szelep már nagyon és nem zár be tökéletesen.

Link to comment
Megosztás:

Meguin 10w40-es motorolajat használok, és szerintetek, ha teszek hozzá valami hidrotőke tisztítót az használna neki, vagy csak halotnak csók lenne, mert olajcsere óta csattog hidegen.

Szerintetek, melyik a legjobb ilyen adalék?Tapasztalatokat is várok.

Milyen motor?

Halott hidrótőkének az adalék már nem sokat ér.

Link to comment
Megosztás:

No de, ha mégis nyitva marad csak okozhat valamiféle teljesítménycsökkenést?!?!

Igen,valamennyit biztos,de full nem maradhat nyitva,mert akkor ott valami vagy nem jól van bekötve vagy nem müködik.

De mondom,én kikötöttem és olyan egetverően nem megy jobban.

Arra azért kiváncsi lennék,hogy az előtöltést mivel mérte Murx szakija,amikor állította. B)

Link to comment
Megosztás:

Senkinek nincs tapasztalata a hidrotőke tisztítóról, márka stb...????

Először is az aláírásodból vedd ki azt a murva nagy képet,mert a modik megölnek. B)

Másrészt használhatsz ilyen tisztító adalékokat,de túl sok sikert ne várj.Kioldja a koszt onnan is,ahonnan nem kellene és lerakódhat oda,ahol bajt okoz.

Semmi értelme szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Gondolj bele:

Hidegen kinyit,a meleg,korommal teli gázt bevezti a szívósorba és azt szívja a moci alacsony fordulatszámon hidegen.

Csupa korom lesz a szívsor belseje.

Minden öreg dízel kormol,ha jól odataposol neki.

Meleg vízkörnél az EGR-t egy vákumkapcsoló lekapcsolja,mihelyt a vízhőfok 20°C-ot eléri,ezzel párhuzamosan zár kb a dúsító is.

Ha nyitva marad,az attól lehet,hogy kormos a szelep már nagyon és nem zár be tökéletesen.

Ebben az esetben aénautom nem tudja a rendet. A enyimen Kb. 20 fokos vízhőmérsékletig nincsen vákum, tehát az EGR sem tud kinyitni, efölött viszont a gázkaron lévő szelep vezérli. Alacsony fordulaton nyitva, magasabb fordulaton zárva "tarcsa". Mámint hogy az enyimatóban.

Link to comment
Megosztás:

20°C alatt kikapcsol.Tehát melegen nem enged be kipuffgázt,a szelep lezár!

Így csak hideg motornál nyit ki!

Te most poékocc?

"20°C alatt kikapcsol" - tehát felette be van kapcsolva. Az én értelmezésem szerint a "bekapcsolva" azt jelenti, hogy akkor műxik a szelep. B)

Link to comment
Megosztás:

20°C alatt kikapcsol.Tehát melegen nem enged be kipuffgázt,a szelep lezár!

Így csak hideg motornál nyit ki!

Barátom vedd elő a kisujjadat. B)

Olvasgass még egy kicsit. Ha le van zárva akkor nem működik. Ha nem működik akkor nem enged semmit sehova.

Én megyek visszasörözni. :D B)

Link to comment
Megosztás:

Na már én is belekavarodtam! B)

Szerintem így működik:

Motor indít hidegen,dúsító ráhúz,EGR nyit,kipuffgáz be.

20fokot elér,dúsító visszaejt,EGR bezár,az az kikapcsol.

Szerintem...

Itt a hiba.

Hidegen nem húz rá a dúsító. Az alapból ráhúzott állapotban van. A vízcsövön levő hőkapcsoló 20 foknál kezd vákuumot átengedni, az állítja le a dúsítást, és indítja az EGR-t B)

Link to comment
Megosztás:

Itt a hiba.

Hidegen nem húz rá a dúsító. Az alapból ráhúzott állapotban van. A vízcsövön levő hőkapcsoló 20 foknál kezd vákuumot átengedni, az állítja le a dúsítást, és indítja az EGR-t B)

Akkor árulj el nekem valamit.

Mi értelme van meleg motorba meleg kipufgázt vezetni? B)

Link to comment
Megosztás:

Akkor árulj el nekem valamit.

Mi értelme van meleg motorba meleg kipufgázt vezetni? B)

A hangsúly nem a meleg-en van. A kipuffgázt azért vezetik vissza, hogy csökkentse a hengerben az égéshőt, ezáltal kevesebb káros nitrogén-oxid származékok keletkeznek.

Link to comment
Megosztás:

Itt a hiba.

Hidegen nem húz rá a dúsító. Az alapból ráhúzott állapotban van. A vízcsövön levő hőkapcsoló 20 foknál kezd vákuumot átengedni, az állítja le a dúsítást, és indítja az EGR-t B)

Ennek utána nézek holnap,mert én nem így emléxem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.