Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Ha 4ezerig nem evett oilt akkor jó a vas, de minusz 15fok lessz a végső erőpróba neki.

A tiéd nem isuzu véletlenül, a rángatás nem feltétlen kuplung hiba szerintem főleg alacsony fordulatnál. Lehet haladósan is olvasni laugh.gif

Tartós 140 xdtl-nek biztos oil fogyás. tongue.gif

\

hat a homerseklet nem beszed....az idei rekord -28 fok:)...ezzel az olajjal ~ no olaj fogyasztas:P

nem isuzu motros, viszont tudom biztosra h hullamos a kuplung tarcsam,azonkivul erdekes siro hangot ad ki eroltetesnel fel-kuplungnal de azt is csak 2ben.

hat irtam is h 140-nel 2 deci olajacska ment el, de utana ugyis jott a szij, a gorgok az olaj a szurok stb....s a fel vagyon rament:)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Sorstársak!

Olyat kérdeznék, hogy van-e az 1.7D-nek a vízrendszerén valami túlnyomás szelep? Ugyani ma felforralta a vizet, vszínű, mert nem megy a venti, és a hűtő jobb oldalán (szembe állva a kocsival) a műanyag alsó részén fújta a gőzt kifelé. Utántöltés után nem folyik, és haza is jött Pestről.

Valamint a már említett ventillátornak mi lehet a gondja? Ha elállt az eső akkor kötök rá tápot, hogy egyáltalán megy-e, és ha megy akkor hol nézzem? Nem tudom azt sem, hogy mi kapcsolja, szóval elkelne a segítségetek.

Előre is köszi!

Rapid

Link to comment
Megosztás:

a az más, és hogy vetted ? mikori ? mik vannak benne ? km? fogyasztás?

Elo az ismerost aki tudni h ezzel foglalkozik, nagyon korrekt emberke. 1 hetig nyaltuk a mobile.de-t s kivalasztottunk es lefoglaltunk 1 feher 98-as caravant. csak hat a motor fejbe volt koppintva (Zillinderkopf) na meg 1 henger nem nagyon fungalt stb...igy hat nem vette meg a span. aszt megvoltak a kriteriumok h miszerint kell valasszon. addig ment mig a hollandoknal ratalalt a kicsi ugyes 95-os gls, x1,7 dtl astramra (220.000 km-ben).

nem eladasra volt kiteve es rendes emberkektol vasarolta. ott lemuszakiztattak s minden alkatreszt kicsereltek ami szukseges volt. aztan 2 napra a mar az olemben hevert a masina. amit cserelnem kellett rajta az olaj,szurok v.m.szij vizpumpa es gombcsuklok, szilentek, 2 hatso lengescsillapito es fek-dobok hatul oszt azzal ennyi, viszont bogaras vagyok es meg 66 millio dolgot csereltem rajta de nagyon kezdtem egyenesbe jonni.:sowwy:...nos diohejban ennyi.ami a fogyasztast illeti meg nem tudok pontos adatot de mindenkepp keves:)

megkerlek morfi es hening, tudnillik ti vagytok azok akik gyakran valaszoltok kerdeseimre, hogy ha lehet adnatok 1-1 messenger ID-t???

Link to comment
Megosztás:

Elo az ismerost aki tudni h ezzel foglalkozik, nagyon korrekt emberke. 1 hetig nyaltuk a mobile.de-t s kivalasztottunk es lefoglaltunk 1 feher 98-as caravant. csak hat a motor fejbe volt koppintva (Zillinderkopf) na meg 1 henger nem nagyon fungalt stb...igy hat nem vette meg a span. aszt megvoltak a kriteriumok h miszerint kell valasszon. addig ment mig a hollandoknal ratalalt a kicsi ugyes 95-os gls, x1,7 dtl astramra (220.000 km-ben).

nem eladasra volt kiteve es rendes emberkektol vasarolta. ott lemuszakiztattak s minden alkatreszt kicsereltek ami szukseges volt. aztan 2 napra a mar az olemben hevert a masina. amit cserelnem kellett rajta az olaj,szurok v.m.szij vizpumpa es gombcsuklok, szilentek, 2 hatso lengescsillapito es fek-dobok hatul oszt azzal ennyi, viszont bogaras vagyok es meg 66 millio dolgot csereltem rajta de nagyon kezdtem egyenesbe jonni.:sowwy:...nos diohejban ennyi.ami a fogyasztast illeti meg nem tudok pontos adatot de mindenkepp keves:)

megkerlek morfi es hening, tudnillik ti vagytok azok akik gyakran valaszoltok kerdeseimre, hogy ha lehet adnatok 1-1 messenger ID-t???

Profilomban benne van.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Sorstársak!

Olyat kérdeznék, hogy van-e az 1.7D-nek a vízrendszerén valami túlnyomás szelep? Ugyani ma felforralta a vizet, vszínű, mert nem megy a venti, és a hűtő jobb oldalán (szembe állva a kocsival) a műanyag alsó részén fújta a gőzt kifelé. Utántöltés után nem folyik, és haza is jött Pestről.

Valamint a már említett ventillátornak mi lehet a gondja? Ha elállt az eső akkor kötök rá tápot, hogy egyáltalán megy-e, és ha megy akkor hol nézzem? Nem tudom azt sem, hogy mi kapcsolja, szóval elkelne a segítségetek.

Előre is köszi!

Rapid

Nem tudok róla, hogy lenne túlnyomásszelep a hűtő oldalán. :sowwy:

Viszont a ventivel kapcsolatban: húzd le a csatiját a hűtő (szemből) bal oldalán levő gombáról, és járó motornál egy izmosabb vezetékdarabbal zárd össze a lábait. De előtte mozgasd meg kicsit kézzel a ventit, hogy nincs-e beállva esetleg. Valszeg 3 lábú lesz, próbálgasd összezárni, valahogy el kell indulnia. Ha 3 lábú, akkor 2 fokozatú a venti, tehát kétféleképpen is el kell indulnia, egszer lassabban, egyszer gyorsabban pörögve. Ha van multimétered, akkor megmérheted, tudtommal a 3 lábból 2-n kell valami 12V körüli delejnek lenni. Ha ez rendben, akkor a gomba lehet a hibás a hűtő oldalában. Ha nem indul el sehogy, akkor vagy a venti döglött, vagy a biztije ment ki, vagy vezetékszakadás van.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos az enyém kuka, most szándékozok csinálni a közeljövőben.

Km alapján ,tényleg jó gazdája volt neki, annó sokat keresgéltem az enyémet én is persze csak ithon.

Rapid, a ventit a hűtőben levő hő gomba kapcsolja, de mivel nem 40fok volt ma így valszeg termosztát vagy keveés víz a rendszerben esetleg hengerfej bibi van. De jó ötlet a driketre kötés hogy 1általán működik-e.

Link to comment
Megosztás:

nekem ez az idoszak most kezdodott...de hatha nekem is ongyogyulos leszz...amugy elfelejtettem vaganykodni h semmi rozsda nicns a kicsikemben:):lol::)

Ez a manyus..... :lol:

Olajat sem eszik, rozsda sincs rajta. Micsoda unalmas autót vettél te? :sowwy: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudok róla, hogy lenne túlnyomásszelep a hűtő oldalán. :lol:

Viszont a ventivel kapcsolatban: húzd le a csatiját a hűtő (szemből) bal oldalán levő gombáról, és járó motornál egy izmosabb vezetékdarabbal zárd össze a lábait. De előtte mozgasd meg kicsit kézzel a ventit, hogy nincs-e beállva esetleg. Valszeg 3 lábú lesz, próbálgasd összezárni, valahogy el kell indulnia. Ha 3 lábú, akkor 2 fokozatú a venti, tehát kétféleképpen is el kell indulnia, egszer lassabban, egyszer gyorsabban pörögve. Ha van multimétered, akkor megmérheted, tudtommal a 3 lábból 2-n kell valami 12V körüli delejnek lenni. Ha ez rendben, akkor a gomba lehet a hibás a hűtő oldalában. Ha nem indul el sehogy, akkor vagy a venti döglött, vagy a biztije ment ki, vagy vezetékszakadás van.

A gombáról levettem a csatit és összezárva a venti őrületes sebességgel, meg egy kicsit lassabban is elkezdett pörögni, szóval az jó. Gombát ki lehet mérni valahogy vagy alapból cserés? Hány forintos alkatrész?

A hűtőt holnap kiveszem, hogy lássam hol fújta a gőzt, bízom benne, hogy mégis van ott egy szelep. :lol:

Ha nincs és kilyukadt, akkor a műanyag részével tud valamit kezdeni a szerelő vagy szintén cserés? Mennyi most egy hűtő? Ami persze a gondolom filléres gomba miatt halódott meg. :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

A gombáról levettem a csatit és összezárva a venti őrületes sebességgel, meg egy kicsit lassabban is elkezdett pörögni, szóval az jó. Gombát ki lehet mérni valahogy vagy alapból cserés? Hány forintos alkatrész?

A hűtőt holnap kiveszem, hogy lássam hol fújta a gőzt, bízom benne, hogy mégis van ott egy szelep. :lol:

Ha nincs és kilyukadt, akkor a műanyag részével tud valamit kezdeni a szerelő vagy szintén cserés? Mennyi most egy hűtő? Ami persze a gondolom filléres gomba miatt halódott meg. :sowwy:

A gomba 3-4ezer Ft, a hűtő már húzósabb. Keresd meg Vaterán zsukft-t, náluk aránylag jó áron van: nekünk az 17DR motorhoz 16-ért tudnának (sztem ilyen kell a Tiédhez is), de nálunk ez már az új tulajra marad. Ez a címük, de Vaterán kérdezd őket, ott jobbak az áraik :lol:

Link to comment
Megosztás:

a hűtőn nincs szelep, de a kiegyenlítő tartály kupakjában van. Itt kéne elengedni a nyomást.

Ha az szar akkor elkébzelhető hogy szétnyomja a hűtőt, de ha szétnyomta akkor miért nem folyt orrán száján? Vagy folyt csak az esőtöl nem láttad? Nem is melegszik ugy fel ilyen időben hogy a venti bekapcsoljon. Skodáé jó bele, persze annak csak két csatija van ,én a nagy fordulatot használom mióta klima változás van.

A másik ,nincs a tiédben HŐFOK mérő óra? :sowwy: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

mindenkitol kerdeznem h a bukkanokat es kisebb godroget es egyenletlensegeket ti erzitek-e a pedalon (inkabb fek,kevesbe gaz) ...lvmi olyansmi erzes mintha vmi ragna a pedal masik veget...s ha nem akkor mit csinaljak vele...minden ki van cserelve megsem kapom, arra is gondoltam ennek iennek kell lennie csak belefelejtek h opelem van nem 1 dupla lengokaros 16 gombfejes passatom:)

Link to comment
Megosztás:

a hűtőn nincs szelep, de a kiegyenlítő tartály kupakjában van. Itt kéne elengedni a nyomást.

Ha az szar akkor elkébzelhető hogy szétnyomja a hűtőt, de ha szétnyomta akkor miért nem folyt orrán száján? Vagy folyt csak az esőtöl nem láttad? Nem is melegszik ugy fel ilyen időben hogy a venti bekapcsoljon. Skodáé jó bele, persze annak csak két csatija van ,én a nagy fordulatot használom mióta klima változás van.

A másik ,nincs a tiédben HŐFOK mérő óra? :lol: :lol: :P

A tartály kupakján akkor behalt a szelep, gondolom eltömődött vagy nemtom hogy működik. A hűtőből azon a kis, sztem hajszálrepedésen, fújta a gőzt mint állat, de most hogy néztem a ventit ott csont száraz, tehát nyomás nélkül nem folyik.

Hőfokmérő óra van benne, csak bekerültem egy dugóba a gyömrőin kifelé és nem tudtam leállni sehol, hogy hagyjam hűlni. Amikor meg sikerült, akkor meg már fújta a gőzt. Mikor lehűlt, akkor utántöltöttem, és simán hazajöttem vele 150km-re. :lol:

Amúgy a venti jó, csak a gomba nem. :sowwy:

FPepe: Köszi az infót, megkeresem őket.

Link to comment
Megosztás:

A tartály kupakján akkor behalt a szelep, gondolom eltömődött vagy nemtom hogy működik. A hűtőből azon a kis, sztem hajszálrepedésen, fújta a gőzt mint állat, de most hogy néztem a ventit ott csont száraz, tehát nyomás nélkül nem folyik.

Hőfokmérő óra van benne, csak bekerültem egy dugóba a gyömrőin kifelé és nem tudtam leállni sehol, hogy hagyjam hűlni. Amikor meg sikerült, akkor meg már fújta a gőzt. Mikor lehűlt, akkor utántöltöttem, és simán hazajöttem vele 150km-re. :lol:

Amúgy a venti jó, csak a gomba nem. :sowwy:

FPepe: Köszi az infót, megkeresem őket.

Első körben kupak csere(kb:1800Ft) és hőgomba csere(kb:3500Ft),aztán ha ez megvan és feltöltötted desztvízzel,nyomkod a csőveket és ha már nem jön bubi a kiegyenlítőben,akkor indít és figyel.

Ha nem sajnálod a pénzt érdemes még a hőfokjeladó gombáját is cserélni(1000Ft),ez a termosztátházon van rajta,felül,egy vezeték megy rá.Ez adja a műszerfalnak a hőfokjelet.

Szal:

Elkezd felmenni a hőfok,úgy 90 körül nyit a termosztát(az utána lévő csövön érezni fogod,ha megfogod),ekkor a mutató picit megzuhan,aztán megint felmegy majd szép lassan.

Olyan 98 körül indítja az első venti fokozatot.Na ekkor vissza kell hogy zuhanjon úgy 90 körülre.

Persze a művelet után és közben figyelni kell a kiegyenlítőben meglegyen a szint,mert a bubikat még dolgozza majd ki magából.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.