Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Azon morfondirozom hogy nem e lehetne valami okosat gyártani hogy a nyomást növelnénk!mert ha azt a kart teljesen becsavarod még akkor se érezni valami hú de nagy gyorsulást!tényleg hol lehetne megmérni a turbó nyomást??

A nyomást csak az intercooler, és a szívócsonk között lehetne mérni. Meg kel fúrni az öntvényt, menetet vágni bele, és oda illeszteni egy csőcsatlakozót. Innen már csak megfelelő tömlő, és műszer kérdése az egész.

Szerintem.

A nyomással meg nem játszanék, mert hallottam már megolvadt dugattyúkról szóló horrortörténeteket.

Link to comment
Megosztás:

A nyomást csak az intercooler, és a szívócsonk között lehetne mérni. Meg kel fúrni az öntvényt, menetet vágni bele, és oda illeszteni egy csőcsatlakozót. Innen már csak megfelelő tömlő, és műszer kérdése az egész.

Szerintem.

A nyomással meg nem játszanék, mert hallottam már megolvadt dugattyúkról szóló horrortörténeteket.

uhh!akkor már nem is morfondirozom!!nekem mindennap kell az autó,ugyhogy nem szeretnék igy járni hogy megolvad az opelom szivecskéje,lelke!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Amikor állitottam az előtöltésen azt érzékeltem hogy mindha az adagoló tengelye kotyogna egy kicsit,rá tettem egy 19es kulcsot és ugy vettem észre!ez elméletileg nem helyes,vagy ne foglalkozzak vele?ilyennek kell lennie?? :D

Amíg nem ereszt gázolajat ne foglalkozz vele szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy van egy 17DR tipusú astrám, és tavaly októberben részleges felújításon esett át. Lett benne cserélve hajtókarcsapágy, gyűrűk (Goetze), illetve szelepek, és még az összes tömítés, ami kell. Aki csinálta, azt mondta elég a gyűrűzés, mert nem hordósodott ki. Télen indult rendesen hidegben, igaz nem voltak nagyon-nagy minuszok. Csak az a baj, hogy azóta elmentem vele kb. 8000 km-t, és szerintem eszi az olajat rendesen, 2000km-en 1 liter. A motor húz, jobban megy mint előtte, kartel gáz az nincsen, legalábbis megnéztem, és a kartel csőtől 10cm-re éreztem csak hogy fújja a levegőt, de nem sötétet, hanem tisztát, és nem erősen, előtte vagy 40cm-re fújta ki a füstöt. Remélem mindent leirtam ahhoz, hogy valaki tudjon erre irni nekem valami okosat. Ja még annyit hogy 15W-40-es olaj van benne (Penzoil). Várom a válaszotokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy van egy 17DR tipusú astrám, és tavaly októberben részleges felújításon esett át. Lett benne cserélve hajtókarcsapágy, gyűrűk (Goetze), illetve szelepek, és még az összes tömítés, ami kell. Aki csinálta, azt mondta elég a gyűrűzés, mert nem hordósodott ki. Télen indult rendesen hidegben, igaz nem voltak nagyon-nagy minuszok. Csak az a baj, hogy azóta elmentem vele kb. 8000 km-t, és szerintem eszi az olajat rendesen, 2000km-en 1 liter. A motor húz, jobban megy mint előtte, kartel gáz az nincsen, legalábbis megnéztem, és a kartel csőtől 10cm-re éreztem csak hogy fújja a levegőt, de nem sötétet, hanem tisztát, és nem erősen, előtte vagy 40cm-re fújta ki a füstöt. Remélem mindent leirtam ahhoz, hogy valaki tudjon erre irni nekem valami okosat. Ja még annyit hogy 15W-40-es olaj van benne (Penzoil). Várom a válaszotokat.

Ezt a Penzoil olajat nem ismerem, lehet meg kéne próbálni valami ismertebb márkával (Mobil1, Castrol, lásd olajos topik), és ha azzal is ugyanígy fogy, akkor lehet még a szelepszár-szimmeringek hibája is. Azokat nem cserélték a felújításnál?

Link to comment
Megosztás:

Ugyan nem vagyok düzeles (csak félig) de megmondom: vákuumszivattyú :D

Van egy hülye kollégám, aki azt mondta, hogy az az olajszivattyú, merthogy vmi csövek mennek belőle a blokkba. Persze egyből lehülyéztem, de megmondani nem tudtam neki, hogy mi az. Na de majd holnap.... :D :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt a Penzoil olajat nem ismerem, lehet meg kéne próbálni valami ismertebb márkával (Mobil1, Castrol, lásd olajos topik), és ha azzal is ugyanígy fogy, akkor lehet még a szelepszár-szimmeringek hibája is. Azokat nem cserélték a felújításnál?

A Penzoil olajat a Meteor forgalmazza csak, én eddig jókat hallottam rola. Szelepszár szimeringre nem emlékszem hogy lettek cserélve, ezen már én is gondolkoztam, de majd megkérdezem azt, aki csinálta. Akkor ezek szerint e miatt is lehet hogy enné az olajat?

Link to comment
Megosztás:

A Penzoil olajat a Meteor forgalmazza csak, én eddig jókat hallottam rola. Szelepszár szimeringre nem emlékszem hogy lettek cserélve, ezen már én is gondolkoztam, de majd megkérdezem azt, aki csinálta. Akkor ezek szerint e miatt is lehet hogy enné az olajat?

Egyértelműen az lesz a gond!

Link to comment
Megosztás:

Akkor cserélj olajmárkát és meglátjuk.

A gyűrűk össze lettek köszörülve?

Megkérdeztem egy pár embert, és azt mondták, hogy szerintük nem sok jelentősége lenne annak, hogy másfajta olajat tennék bele, ugyanugy fogja enni, mint eddig. Nem tudom, hogy valaki tapasztalt már-e esetleg ilyet, hogy váltott olajat, és megállt az olajevése?

Másik. Nem tudom hogy mit értessz összeköszörülésen, de majd megkérdezem a srácot, aki csinálta, és majd megírom.

Link to comment
Megosztás:

...Nem tudom, hogy valaki tapasztalt már-e esetleg ilyet, hogy váltott olajat, és megállt az olajevése?...

Igen, sokan, főleg a 16-szelepes motoroknál nem mindegy, de ha ez a Pennzoil olaj olyan, mint a 10W-s Opel olaj, akkor sztem Te is fogsz tapasztalni változást. Egy próbát megér, mielőtt a motort kezded szétszedni.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Újra a segítségetekre lenne szükségem!

Találtam egy '95-ös 1.7 dtl astrat 1 lufival,szervoval,stb.Friss mk és zk.

A motor szépen jár,csendes,nagy gázadásra azért feketedik,menet közben hirtelen padlónál nem látszik tükörben füst.

A nívópálcát kihúzva nincs füst,az olajat veri kifelé a nyíláson(gondolom ez nagyon jó nem?????==olajnyoás van igaz???)

Viszont!: törve volt,a tulaj elre elmondta.Ám sima szívó hűtő lett beletéve,s a tulaj elmondása szerint nem ilyen volt benne amikor megvette,hanem kisebb,s a hűtő mellett volt egy intercooler.Kéredm én,hogy a sima német 1.7 turbo is intercooleres?

Most a turbóból kijövő cső (szemből jobb felső)vissza van kötve a turbóba(jobb alsó).

Esetleg isuzu turbo van benne?

A motor mögött van a turbó,az adagoló a motor előtt.

A turbó jobb oldalán olajfoltok vannak(mintha köpködne).

Az adagoló most lett felújítva,ám ennek ellenére úszik a gázolajban,állítólag garanciális,vissza lehet voinni a szerelőhöz(ezt mindenképp megnézetném).

-Vélemény?

Mi lehet ebben az autóban?

Nagyon szépen és jól megy!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Újra a segítségetekre lenne szükségem!

Találtam egy '95-ös 1.7 dtl astrat 1 lufival,szervoval,stb.Friss mk és zk.

A motor szépen jár,csendes,nagy gázadásra azért feketedik,menet közben hirtelen padlónál nem látszik tükörben füst.

A nívópálcát kihúzva nincs füst,az olajat veri kifelé a nyíláson(gondolom ez nagyon jó nem?????==olajnyoás van igaz???)

Viszont!: törve volt,a tulaj elre elmondta.Ám sima szívó hűtő lett beletéve,s a tulaj elmondása szerint nem ilyen volt benne amikor megvette,hanem kisebb,s a hűtő mellett volt egy intercooler.Kéredm én,hogy a sima német 1.7 turbo is intercooleres?

Most a turbóból kijövő cső (szemből jobb felső)vissza van kötve a turbóba(jobb alsó).

Esetleg isuzu turbo van benne?

A motor mögött van a turbó,az adagoló a motor előtt.

A turbó jobb oldalán olajfoltok vannak(mintha köpködne).

Az adagoló most lett felújítva,ám ennek ellenére úszik a gázolajban,állítólag garanciális,vissza lehet voinni a szerelőhöz(ezt mindenképp megnézetném).

-Vélemény?

Mi lehet ebben az autóban?

Nagyon szépen és jól megy!

Ha törve volt,érdemes érdeklődni mennyire.Kérdés milyen minőségben hozták helyre.Futómű a helyén van-e.

Ha X17DTL akkor az német dízel,68Le-vel és van benne egy kicsi cooler.

Ha a turbó köpi az olajat,hát valszeg felújítás lesz a vége,az sem olcsó.

Alkudni kell keményen az árából,de lesz mit csinálnod vele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.