Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Értem mondjuk enyém nem ilyen, de valszeg alapon zárva van, . De mivel a kipuff gázt vezeti vissza ezért nekem tökre kormos volt a fészek, és nem zárt tökéletesen ,valamint a szivó csőben égett kormot termelt .

A gondom az hogy nem találtam ennek a szelepnek a pontos működéséröl semmi pontos infót. Az Etzold féle könyvben is van találtam, de ez csak elvi működést magyaráz.

A saját tapasztalatom a következő:

A szelep, a logikusnak tűnő müködéssel ellentétesen, alapjáraton nyit, fordulaton zár. Ezzel csak az a gond, hogy éppen a leg instabilabb álaptban keveri a magas kipufogógáz tartalmú levegőt a motorba, ugyanakkor a magsabb fordulaton szinte lezárja a szelepet.

Na ennek mi értelme?

Alaposan megnéztem, és teljesen lehetetlen másmilyen formában, müködőképesen összeszerelni.

Link to comment
Megosztás:

Neked Isuzu motorod van, és nincs kormányszervód?

Nekem leginkább a turbófeltöltőben különbözik! (Német diesel.)

Amikor a motort tisztítod - mondjuk egy gőzborotvás mosónál - ott a helyszínen viszed fel brigéciolt valamivel?

1.Nem isuzu(bár az lenne),sima mezei német szívó 17DR

2.A turbós 8Le-vel tud többet,ha meglennének az olajozási pontok,már nekem is rajta figyelne a csiga :lol:

3.Hideg moci,1 flakon brigi spricolós palackba,rá a mocira,max ahol nagyon dzsuvás,ott egy rossz ecsettel sika-mika,aztán vár úgy 10percet és után vizet neki.Generátort,relédobozt lezacskózni,aztán ha kész figyelni a csodálkozó tekinteteket,mert ez nem ázik be,indul azonnal,nem dadog! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Na ennek mi értelme?

Előmelegített levegőt adni neki hidegen?

De ez is marhaság!

Lehet én is ledugozom,de eddig nem mertem hozzányúlni.

Egyszerűen lehúzom róla a vákumcsövet és megbontom a képen lévő nyílnál a két 6-os csavart?

Oda tegyek be valamit,hogy ne tudja visszanyomni?

miez1el.th.jpg

Link to comment
Megosztás:

Neked Isuzu motorod van, és nincs kormányszervód?

Nekem leginkább a turbófeltöltőben különbözik! (Német diesel.)

Amikor a motort tisztítod - mondjuk egy gőzborotvás mosónál - ott a helyszínen viszed fel brigéciolt valamivel?

Nem isuzu, hanem a turbótlan német dűzel, abbol is az erősebbik.

A szervó csak felesleges nehezék, a turbó meg csak a kanyarstabilitást rontja. (pörgettyű hatás) :huh:

" Amikor a motort tisztítod" mikor nem? :lol:

Ui.: Bocs JOhnny.

Link to comment
Megosztás:

Előmelegített levegőt adni neki hidegen?

De ez is marhaság!

Lehet én is ledugozom,de eddig nem mertem hozzányúlni.

Egyszerűen lehúzom róla a vákumcsövet és megbontom a képen lévő nyílnál a két 6-os csavart?

Oda tegyek be valamit,hogy ne tudja visszanyomni?

Ha csak a vákumcsövet húzod le álandóan menni fog a dúsitód, és a nyomáskülőmbség miatt ugyanúgy beáramlik a gáz, mint eddig.

A megoldás lezárni "le blindelni" a visszavezető csővet, és ledugózni a vákumcsővet is.

A változás talán annyi, hogy kicsit "bátrabban" lehet alapjáraton felengedni a kuplongot.

Link to comment
Megosztás:

Ha csak a vákumcsövet húzod le álandóan menni fog a dúsitód, és a nyomáskülőmbség miatt ugyanúgy beáramlik a gáz, mint eddig.

A megoldás lezárni "le blindelni" a visszavezető csővet, és ledugózni a vákumcsővet is.

A változás talán annyi, hogy kicsit "bátrabban" lehet alapjáraton felengedni a kuplongot.

Na akkor majd hétvégén megnézem!

Remélem ha leveszem a két 6-os csavart nem szakad bele vagy hasonló finomság! :huh: Amilyen az én szerencsém...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.