Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Köszi! :huh:

Létezhet az, hogy egy vadiúj ékszíj a beszerelése után megnyúlik? Múltkor cseréltük a Caravanban az ékszíjakat, és a szervó szíja pár nap alatt eléggé laza lett, pedig a beszereléskor meg lett feszítve rendesen.

nekem is utánna kellett húzni kb 2-3 hét után :lol:

a bossal 4 éve van bent ,és nem akart 3 év után eltörni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem szinte egy évet se bírt..

Tavaly nem tudom milyet raktak föl, de ahelyett, hogy jobb lett volna, alapjáraon, egy bizonyos

fordulaton rázódott az egész autó.:-(

Az előző gazdája valami kókler lehettett a vasamnak, mert egy kb. 45 mm átmérőjü, és 25 cm hosszú flexicső vigyorgott rám, a kocsi alatt. Arról nem is beszélve, hogy a helyszinen hegesztették előzetes illesztés nélkül. A végeredmény egy 15 fokban megtekert, és Kb.8-10 centivel hátrébbtolt kipufogó lett, ami belevert a kardánalagút oldalába.

Na ennyit jelent a megfelelő hossz.

Az átmérőt az áramlási sebesség megtartása miatt kel figyelembe venni.

Egyébként ment a csacsi úgy is, csak zörgött.

Link to comment
Megosztás:

Az előző gazdája valami kókler lehettett a vasamnak, mert egy kb. 45 mm átmérőjü, és 25 cm hosszú flexicső vigyorgott rám, a kocsi alatt. Arról nem is beszélve, hogy a helyszinen hegesztették előzetes illesztés nélkül. A végeredmény egy 15 fokban megtekert, és Kb.8-10 centivel hátrébbtolt kipufogó lett, ami belevert a kardánalagút oldalába.

Na ennyit jelent a megfelelő hossz.

Az átmérőt az áramlási sebesség megtartása miatt kel figyelembe venni.

Egyébként ment a csacsi úgy is, csak zörgött.

Hát ezeknek mindegy öregem,még törötten is járóképes maradt,bezzeg az 5-ös bömös nem ment el saját lábán! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Tényleg, mi lett vele? Megcsinálták azt is?

Tudod mennyire érdekel az engem? :)

Remélem elégett egy elektromos zárlat miatt az egész. :huh:

A sráccal azóta nem beszéltem,max majd a rendőrségen találkozunk legközelebb.

Amúgy ő abban a tévhitben ringatja magát,ha visszamondja a biztosítást és kivonja egy időre a kocsit,nem kell majd fizetnie.Rosszul tudja. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A 157. oldalon köszöntem be, mint újdonsült Opel tulajdonos.

A nagyobbik kislányom 5 éves, és a HPG rendszám után, Hápoginak nevezte el.

97-es Astra Caravan. X17DTL a motorkódom.

Megtörtént az első nagyobb kiadás. Az adagoló végén, a bordásszíj felöl csöpögött az üzemanyag. Az olajcsere, a bordásszíjcsere be volt ütemezve. A generátorszíj is meg-meg csúszott. Úgyhogy az ismerős szerelő srác bevállalta. a munkát. Az adagolót egy békéscsabai, jónevű adagolószervízben megnézték előtte. Azt mondták, hogy komplett tömítésgarnitúrát fognak cserélni és padon beszabályozzák. A szerelősrác vitte el nekik, mikor le volt bontva.

Hát az összkép kicsit vegyesre sikeredett a javítás után. A motor sokkal hangosabb és lomhább lett. A beindulás után, az első néhány másodpercben nagyon erősen csörög a motor.

Ez természetes?

Ha a padon be lett szabályozva, a beépítés után is kell még beszabályozni valamit?

Lehet, hogy az én szerelőm bénázott el valamit?

Az adagolótipus hol van feltüntetve?

A generátorszíjjat is hallottam azóta megcsúszni. Majd megnézem, hogy kell e feszíteni rajta.

Az előző annyival hosszabb volt, hogy teljesen leült a tárcsa aljára.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A 157. oldalon köszöntem be, mint újdonsült Opel tulajdonos.

A nagyobbik kislányom 5 éves, és a HPG rendszám után, Hápoginak nevezte el.

97-es Astra Caravan. X17DTL a motorkódom.

Megtörtént az első nagyobb kiadás. Az adagoló végén, a bordásszíj felöl csöpögött az üzemanyag. Az olajcsere, a bordásszíjcsere be volt ütemezve. A generátorszíj is meg-meg csúszott. Úgyhogy az ismerős szerelő srác bevállalta. a munkát. Az adagolót egy békéscsabai, jónevű adagolószervízben megnézték előtte. Azt mondták, hogy komplett tömítésgarnitúrát fognak cserélni és padon beszabályozzák. A szerelősrác vitte el nekik, mikor le volt bontva.

Hát az összkép kicsit vegyesre sikeredett a javítás után. A motor sokkal hangosabb és lomhább lett. A beindulás után, az első néhány másodpercben nagyon erősen csörög a motor.

Ez természetes?

Ha a padon be lett szabályozva, a beépítés után is kell még beszabályozni valamit?

Lehet, hogy az én szerelőm bénázott el valamit?

Az adagolótipus hol van feltüntetve?

A generátorszíjjat is hallottam azóta megcsúszni. Majd megnézem, hogy kell e feszíteni rajta.

Az előző annyival hosszabb volt, hogy teljesen leült a tárcsa aljára.

Ezek alapján az előtöltési szöged nincs a helyén!

Kb így néz ki az adagolód?

img1049cx6.th.jpg

Ez Bosch rendszerű,ha másképp néz ki,akkor Lucas van rajta,de én úgy emléxem,hogy a DTL-en Bosch van.

Vissza kell vinni így összerakva a gépet az adagolóshoz és állítsák be az előtöltési vagy másnéven szállítási szöget.

Ez kb olyan probléma,mint benzinesnél,ha a gyujtás nincs a helyén.

Túl korán kapja meg az üa-t,ezért hangos és ezért erőtlen.

Kár,hogy nem Kecskemét közelében lax,itt tudnék ajánlani egy nagyon jó szakit,nekem is ő csinálta a tömítéscserét!

Az öreghez az ország minden pontjából hordják az adagolókat!

Link to comment
Megosztás:

Még annyival egészíteném ki, hogy a szíj megcsúszása nem gondatlanság, hanem az új szíjak hajlamosak nyúlni kicsit új korukban, után kell húzni, és kész. Mi kb. 2 hete cseréltünk a dieselen szíjakat (azon 2 is van), de azóta már 2szer húztam rajta.

Link to comment
Megosztás:

Még annyival egészíteném ki, hogy a szíj megcsúszása nem gondatlanság, hanem az új szíjak hajlamosak nyúlni kicsit új korukban, után kell húzni, és kész. Mi kb. 2 hete cseréltünk a dieselen szíjakat (azon 2 is van), de azóta már 2szer húztam rajta.

Nekem a generátorszíjjam csúszott meg,pedig a szíjtárcsa még nem kopott el.

A megcsúszások miatt olyan fényes lett,hogy felcsiszoltam inkább picit érdesre,így a probléma megszünt!

Link to comment
Megosztás:

Így viszont a szíjat eszi meg, nem?

erre gondoltam én is

Igen azt hiszem Bosch adagoló van rajta.

Köszi a tanácsot. Vissza viszem a szervízbe.

Remélem, nem lessz borsos!

Ha egy fillért is elkér érte, akkor nem valami korrekt. Hibásan van beállítva, így ki sem kellett volna adnia a kezei közül a munkát. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ha egy fillért is elkér érte, akkor nem valami korrekt. Hibásan van beállítva, így ki sem kellett volna adnia a kezei közül a munkát. :huh:

Nem olyan egyszerű ám egy adagolót belőni a blokk nélkül.

Próbálj meg beállítani egy karbit a moci nélkül.

Belőheted a gyári értékekre,de nem biztos hogy jó is lesz.

Link to comment
Megosztás:

Szia szeretném megkérdezni, hogy hol található az a Kecskemét környéki adagolós?

Nekem is tömítést kell cserélni benne

Az 52-esen elindulsz solt felé és ahogy elhagyod kecskemét táblát a felüljáró után jobbra a sasfészeknél.

Pontos címet én sem tudok,de ha kell adok telószámot az öreghez!

Link to comment
Megosztás:

Befordulsz a földútra és úgy 200m után lesz egy ház balról,előtte az utca kivan szélesítve!

Na az a ház az!

Huliák László a szaki neve!

PÜ-ben küldtem telszámot!

Köszi!

Nemrég volt az autóm szerelőnél és ott mondták, hogy szivárog a gázolaj az adgolóból, de eddig még

nem találtam senkit aki megjavítaná azt mondják, hogy nem olyan egyszerű

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.