Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

8E+2E munkadíj,de haver csinálja és azt mondta van olcsóbb is,de nekem sz@rt nem rak fel.

Hmmm..

Nekem meg fordítva.

4 rugó körül van a rezonátor, és a fazon 8 rugót mondott munkadíjra.

Mondván le kell szednie a csövet, és úgy fölhegesztenie, hogy ne feszüljön, meg stb.

Szóval két órás munka.. :huh:

Link to comment
Megosztás:

fordítot árak, a sajátomba 4.500péz volt a bossal .és nem kell leszedni ,illetve én nem szedtem le.

Én meg leszedtem a sajátomat, és nem számoltam fel munkadijat.

Viszont nagyon el lehet vele rontani a kipuff rendszert, ha nem jó méret van benne. A hossza 205 mm a belső átmérő 52 mm, se rövidebb, se kisebb keresztmetszetűt nem szabad használni. Hosszban fölfelé el lehet térni Kb. 2- 3 cm.-t, de anyagilag nem érdemes.

Link to comment
Megosztás:

Én meg leszedtem a sajátomat, és nem számoltam fel munkadijat.

Viszont nagyon el lehet vele rontani a kipuff rendszert, ha nem jó méret van benne. A hossza 205 mm a belső átmérő 52 mm, se rövidebb, se kisebb keresztmetszetűt nem szabad használni. Hosszban fölfelé el lehet térni Kb. 2- 3 cm.-t, de anyagilag nem érdemes.

Jól értem ?

A gyári hossza 205 mm ?

Nekem most egy olyan 100 körüli van..

Mit számít a hossza ?

Link to comment
Megosztás:

Én meg leszedtem a sajátomat, és nem számoltam fel munkadijat.

Viszont nagyon el lehet vele rontani a kipuff rendszert, ha nem jó méret van benne. A hossza 205 mm a belső átmérő 52 mm, se rövidebb, se kisebb keresztmetszetűt nem szabad használni. Hosszban fölfelé el lehet térni Kb. 2- 3 cm.-t, de anyagilag nem érdemes.

Ha lenne itthon CO-m,meg aknám,szerinted nem csináltam volna meg magam? :huh:

Kétfélét mutatott: az egyik 4EFt körül van,ez kb 3év múlva eltörik a csatlakozási ponthoz közel,a másik 8E,de ez sokkal tartósabb,szemmel látható volt a különbség.Sokkal csendesebb lett.

Felraktam a motortető borítást is,vettem hozzá müanyag bolhákat.Elég drága,darabja 100Ft!

Most már jó csendes a gép! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem szinte egy évet se bírt..

Tavaly nem tudom milyet raktak föl, de ahelyett, hogy jobb lett volna, alapjáraon, egy bizonyos

fordulaton rázódott az egész autó.:-(

Ezért kell a megfelelő hossz! :huh:

A kettő között rugalmasságban is van különbség,érezhető volt,amikor kézzel hajlítgattam.

Link to comment
Megosztás:

Ha lenne itthon CO-m,meg aknám,szerinted nem csináltam volna meg magam? :huh:

Kétfélét mutatott: az egyik 4EFt körül van,ez kb 3év múlva eltörik a csatlakozási ponthoz közel,a másik 8E,de ez sokkal tartósabb,szemmel látható volt a különbség.Sokkal csendesebb lett.

Felraktam a motortető borítást is,vettem hozzá müanyag bolhákat.Elég drága,darabja 100Ft!

Most már jó csendes a gép! :lol:

A műanyag patentokat hol vetted? A patentdepo.hu elég jónak tűnik, persze árakat nem tudok (még).

Érdemes a borítást beapplikálni, érezhetően csendesebb lett? A miénkben sincs (egyikben se).

Link to comment
Megosztás:

A műanyag patentokat hol vetted? A patentdepo.hu elég jónak tűnik, persze árakat nem tudok (még).

Érdemes a borítást beapplikálni, érezhetően csendesebb lett? A miénkben sincs (egyikben se).

A helyi opel boltban vettem! :huh:

Szerintem bentről hallgatva csendesebb.

Link to comment
Megosztás:

megtörtént :huh:

Köszi! :lol:

Létezhet az, hogy egy vadiúj ékszíj a beszerelése után megnyúlik? Múltkor cseréltük a Caravanban az ékszíjakat, és a szervó szíja pár nap alatt eléggé laza lett, pedig a beszereléskor meg lett feszítve rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.