Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Helló!

Következő a problémám,ma leszedtem azt a pumpát ami mozgatja azt a kart a turbo mellett és abbol a csőböl ami a pumpába megy nem jön semmi,se nyomás ,semmi!mitöl lehet??tehát nem működik a pumpám ami szabályozza a kart!

Előre is köszi a segitséget!!

Petya

ííí bakker ,mit szedtél le? Milyen nyomás ? Vákum mozgatja , ha egyre gondolunk. De a leg1 szerübb ha arra vagy kiváncsi hogy mozog-e ha beíndítod és ráhuzod a gázt a nagy fordulat hatására nyit a kar. csak kukucskáni kő :(

Link to comment
Megosztás:

ííí bakker ,mit szedtél le? Milyen nyomás ? Vákum mozgatja , ha egyre gondolunk. De a leg1 szerübb ha arra vagy kiváncsi hogy mozog-e ha beíndítod és ráhuzod a gázt a nagy fordulat hatására nyit a kar. csak kukucskáni kő :huh:

Ez a gáz hogy ott nem mozog semmi!mi van ilyenkor??

Link to comment
Megosztás:

Azaz!jóra gondolsz!!!a turbóházra van 2 csavarral rögzitve!és az a kar nem csinál semmit,mert elvileg mozognia kellene ha nyomok egy gázt!!

Az biztos hogy nem mozog? Nekem elég sokára mozdult meg illetve elég nagy fordulat után mozdul a kar. Ez szabályozná a turbót hogy ne pörögje szét magát. Hát nem tom lehet a tiéd felvan tekerve , sufni tuning lehet emelték a nyomást.

Link to comment
Megosztás:

Ismerősöm nevében is köszönöm a rövid technikai segítséget J0hnny-nak!

Mint kiderült, gázolaj nélkül biza egy Dezső sem megy. :lol:

Érdemes a szűrőket cserélni időben.

Ezért szoktam a gázolajszűrőt mindig tél előtt cserélni,még véletlen se legyen gond a parafinnal vagy vízzel.

Örülök,hogy tudtam segíteni. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az biztos hogy nem mozog? Nekem elég sokára mozdult meg illetve elég nagy fordulat után mozdul a kar. Ez szabályozná a turbót hogy ne pörögje szét magát. Hát nem tom lehet a tiéd felvan tekerve , sufni tuning lehet emelték a nyomást.

Az lehet hogy emelték a nyomást mert megy is mint a golyó,de fogyaszt is olyan 8-9 litert,amit jó lenne lecsökkenteni!

Link to comment
Megosztás:

Az lehet hogy emelték a nyomást mert megy is mint a golyó,de fogyaszt is olyan 8-9 litert,amit jó lenne lecsökkenteni!

Sztem azt első körben adagolóssal kéne megnézetni, nem hiszem, hogy emiatt a szelep miatt fogyasztana ennyit, hacsak nem szoktad max fordulaton használni.

Be kell méretni a csúcsokat, és beállíttatni az adagolót, ez okozhat nagy fogyasztást.

Link to comment
Megosztás:

Az lehet hogy emelték a nyomást mert megy is mint a golyó,de fogyaszt is olyan 8-9 litert,amit jó lenne lecsökkenteni!

Nyomás miatt nem kéne ilyen sokat enni. Nekem rajta volt a dúsító állandóan , akkor evett 7- fölött.

Szerintem oda van tekerve neki a kaja rendesen. De én először a dúsítót nézném meg, aztán a légyszűrő iszonyat érzékeny rá. Majd füst csavar, és 46-os cipő kicserél 38-as ra és ökölbe szorított talpak.

Komoly adagolós kevés van, de az adagoló ritkán szarik be, persze nem kizárt. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nyomás miatt nem kéne ilyen sokat enni. Nekem rajta volt a dúsító állandóan , akkor evett 7- fölött.

Szerintem oda van tekerve neki a kaja rendesen. De én először a dúsítót nézném meg, aztán a légyszűrő iszonyat érzékeny rá. Majd füst csavar, és 46-os cipő kicserél 38-as ra és ökölbe szorított talpak.

Komoly adagolós kevés van, de az adagoló ritkán szarik be, persze nem kizárt. :lol:

Nem is arra gondoltam, hogy rossz, csak be kéne állítani :huh:

Link to comment
Megosztás:

Helló. Izzítással kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni!

Az autó: Opel Vectra A 1.7D

A probléma: Főleg hideg motornál nem izzít elég ideig az autó kb 2-3 másodpercig tart az izzítás és ezért nagyon nehezen is indul! A gyertyákat megnéztem eggyenként és mindd tökélletesen működik ha adok neki áramot.

Én az izzító relére gyanakszom de nem tudom hogy tudnám leellenőrizni a működését! Fölöslegessen meg nem akarok venni 12000 Ft-ért egy új relét!

Valaki tudna segíteni nekem?

Link to comment
Megosztás:

Helló. Izzítással kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni!

Az autó: Opel Vectra A 1.7D

A probléma: Főleg hideg motornál nem izzít elég ideig az autó kb 2-3 másodpercig tart az izzítás és ezért nagyon nehezen is indul! A gyertyákat megnéztem eggyenként és mindd tökélletesen működik ha adok neki áramot.

Én az izzító relére gyanakszom de nem tudom hogy tudnám leellenőrizni a működését! Fölöslegessen meg nem akarok venni 12000 Ft-ért egy új relét!

Valaki tudna segíteni nekem?

Ha egy multiméterrel rámérsz az izzítógyertyákra, láthatod, meddig kapnak áramot. Azt nem tudom, mi befolyásolja az izzítás hosszúságát, figyeli-e a motor hőmérsékletét, vagy mindig azonos ideig izzít-e? Nekünk F Astra dieselen 30mp-ig izzít, úgy vettem észre, függetlenül a hőmérséklettől. Írj lécci egy motorkódot a zöldkártyáról vagy forgalmiból (pl. 17DR, TC4EE, ilyesmi).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.