Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Nem lehet,hogy valahol az üa rendszer lukas?Elöregedett cső vagy ilyesmi?

Nem füstöl annyira,köp egy pici pamacsot és annyi,de ennyi van az tdi-knél is.

Óóóó kérem, én pontossan látom hogy sikerült-e ugyanoda állnom a hintajjal, ahol reggel állt, :unsure: és amíg az eső el nem mossa meg is tudom számolni, hányszor nem sikerült. :huh:

Pici fekete pamacsok jelzik :lol: Olyan 2tenyérnyi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kicseréltem a gázolajcsövet az adagoló és a visszacsapószelep között, mivel ott, ahol az adagolóra egy hollanderrel csatlakozott a gumicső, a rápréselt szorítólemez mellett kicsit "könnyezett". Próbáltam lecsavarni a hollandert, de nem sikerült, úgyhogy le kellett vennem azt a kis darab fémcsövet is, ami az adagolóra csatlakozik, és satuban megfogva tudtam letekerni a gumicső hollanderét róla. Maga a hollander úgy össze volt állva, hogy nem forgott el a csövön, csak együtt lehetett vele forgatni :lol: A rápréselt lemezt, ami a gumicsövet rögzítette a hollanderen levágtam körbe, a gumicsövet lehúztam, ekkor már meglazult a hollander is, azóta el lehet forgatni. Az új gumicsövet csavaros bilinccsel rögzítettem a hollanderre, visszaszereltem az egészet az adagolóra, feltöltöttem a csövet gázolajjal, ráhúztam a visszacsapószelep csonkjára, bilincset meghúztam. Beindítottam az autót, pöccre indult, semmi alapjáratingadozás, semmi leállás, semmi szivárgás. Kezdtem örülni, hogy jó lett, erre ma mentünk a kocsival, beindítás után ugyanúgy leállt :huh:

Amilyen egyszerű szerkezet (egy benyáshoz képest) olyan szivatós tud lenni. Mostmár nincs ötletem, mi lehet vele. Valahol lelevegősödik, de hogy hol? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Ez eszembe jutott nekem is, valamikor decemberben a fagyállóság javítása érdekében leengedtem az alsó hűtőcső levételével némi hűtővizet, hogy fagyállóval pótoljam. Ekkor kerülhetett bele levegő.

Ilyenkor az a tanács, hogy hűtőventi indulásig kell melegíteni a mocit hogy légtelenítse a rencert'.

Amilyen egyszerű szerkezet (egy benyáshoz képest) olyan szivatós tud lenni. Mostmár nincs ötletem, mi lehet vele. Valahol lelevegősödik, de hogy hol? :unsure:

Benyásként kevés a tapasztalat de.

Dízel golfon tanultam, az csinált hasonlót amikor az ü.a. szűrő ki lett cserélve.

Szerintem is valami naftahiány okozza a leállást, de ez csak tipp. Adagolóval minden oké?

Link to comment
Megosztás:

Ilyenkor az a tanács, hogy hűtőventi indulásig kell melegíteni a mocit hogy légtelenítse a rencert'.

Ezzel csak az a gond, hogy még sosem tudtuk annyira felmelegíteni, hogy beinduljon a venti. Csak onnan tudom, hogy maga a venti működőképes, hogy egyszer megcsináltam vele, hogy lehúztam a csatit a hőgombáról, és egy vezetékkel összezártam a csatiban a lábakat, így elindult.

Benyásként kevés a tapasztalat de.

Dízel golfon tanultam, az csinált hasonlót amikor az ü.a. szűrő ki lett cserélve.

Szerintem is valami naftahiány okozza a leállást, de ez csak tipp. Adagolóval minden oké?

Más ötletem már nincs, minthogy kicserélem a gázolajszűrőt, de egyébként nem régi. Mostmár én is biztosra veszem a naftahiányt, miután - ahogy írtam is - a gázolajcső feltöltése után tökéletesen működött a motor, pedig hideg volt, aznap még nem volt beindítva. Az adagolót igazából én nem tudom megítélni, mennyire jó, el kéne vinni valami szakemberhez, de sajna nem tudok ilyet a környéken. Túl nagy baja nem lehet, mert egyébként megy rendesen az autó. Esetleg még megpróbálom, hogy feltöltöm a gázolajszűrőt teljesen kicsordulásig, hátha abban rekedt egy kis levegő.

Ezekben a dieselekben tényleg nincs elektromos AC-pumpa, mint a benyásokban? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Nincs benne AC hála a jóégnek :unsure:,viszont én kitaláltam valamit!

Ha már úgyis szétkaptad az adagoló szivócsövét,a kedvemért csinálj már egy kisérletet!

Vedd le a csövet és egy 2literes PET palackból adj inni a gépnek!

Ha úgy nem áll le,akkor a hátsó traktusban lesz valami levegős,ha leáll így is,akkor el kell vinni megnézetni egy szakival az adagolót!

Itt kecsón tudok egy nagyon jó öreg szakit,ha esetleg szükség lenne rá!

Link to comment
Megosztás:

Nincs benne AC hála a jóégnek :unsure:,viszont én kitaláltam valamit!

Ha már úgyis szétkaptad az adagoló szivócsövét,a kedvemért csinálj már egy kisérletet!

Vedd le a csövet és egy 2literes PET palackból adj inni a gépnek!

Ha úgy nem áll le,akkor a hátsó traktusban lesz valami levegős,ha leáll így is,akkor el kell vinni megnézetni egy szakival az adagolót!

Itt kecsón tudok egy nagyon jó öreg szakit,ha esetleg szükség lenne rá!

Ok, kipróbálom.

Kecsón nekem kicsit messze lenne az a szaki :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nekem alapjáraton, álló helyzetben kb: 20 perc alatt felmelegszik.

Lehet, hogy keveset vártatok.

A dízelben több a hűtővíz is és kevesebb hőt termel.Ha kimész vele Pepe és megjáratjátok,hogy 92°C-ot elérje a víz,onnan már könnyen eléri álló helyzetben a 98°C-ot!

Link to comment
Megosztás:

Nincs benne AC hála a jóégnek :unsure:,viszont én kitaláltam valamit!

Ha már úgyis szétkaptad az adagoló szivócsövét,a kedvemért csinálj már egy kisérletet!

Vedd le a csövet és egy 2literes PET palackból adj inni a gépnek!

Ha úgy nem áll le,akkor a hátsó traktusban lesz valami levegős,ha leáll így is,akkor el kell vinni megnézetni egy szakival az adagolót!

Itt kecsón tudok egy nagyon jó öreg szakit,ha esetleg szükség lenne rá!

Végülis nem volt szükség a próbára, úgy néz ki megoldódott a dolog. :huh: Ahogy korábban írtam, a gázolcső cseréje után könnyen indult, mert akkor feltöltöttem a csövet, aztán a következő indításnál megint leállt. Viszont akkor meg lett hajtva az autó, és azóta megszűnt a jelenség. Sztem akkor a csőcsere után még maradt benne légbuborék, aztán szépen kijárta az autó, és azóta nem tud belekerülni levegő. Ebben megkaptad a választ, a cső feltöltése kb. azt jelenti, amit írtál, tehát valszeg ment volna simán a palackkal :lol:

Link to comment
Megosztás:

Végülis nem volt szükség a próbára, úgy néz ki megoldódott a dolog. :huh: Ahogy korábban írtam, a gázolcső cseréje után könnyen indult, mert akkor feltöltöttem a csövet, aztán a következő indításnál megint leállt. Viszont akkor meg lett hajtva az autó, és azóta megszűnt a jelenség. Sztem akkor a csőcsere után még maradt benne légbuborék, aztán szépen kijárta az autó, és azóta nem tud belekerülni levegő. Ebben megkaptad a választ, a cső feltöltése kb. azt jelenti, amit írtál, tehát valszeg ment volna simán a palackkal :lol:

Ide nekem az aranylemezt,meg a virágesőt! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap indításkor akkorát füstölt a kocsim mint egy IFA :unsure:

Elsőre nem sikerült beindítani, mert megszoktam, hogy pöccröff. Aztán másodszorra jött a füstfelhő, meg a dadogás.

A zöldkártya óta (alapjáratot lejjebb vették) néha nehezebben indul hidegen, és egy kicsit dadog is egy pár másodpercig .

Remélem az alapjáratállítással van összefüggésben, nem pedig izzítás vagy porlasztócsúcs!

Link to comment
Megosztás:

Tegnap indításkor akkorát füstölt a kocsim mint egy IFA :blush:

Elsőre nem sikerült beindítani, mert megszoktam, hogy pöccröff. Aztán másodszorra jött a füstfelhő, meg a dadogás.

A zöldkártya óta (alapjáratot lejjebb vették) néha nehezebben indul hidegen, és egy kicsit dadog is egy pár másodpercig .

Remélem az alapjáratállítással van összefüggésben, nem pedig izzítás vagy porlasztócsúcs!

Gyertyákat nézd végi jók-e!Nem vettél el től egy picit a kaját?

Link to comment
Megosztás:

Gyertyákat nézd végi jók-e!Nem vettél el től egy picit a kaját?

A gyertyákat majd megnézem.

Én nem vettem el tőle kaját, sőt a zöldkártyánál sem nyúltak hozzá, csak az alapjáraton állítottak (mondjuk ez együtt jár vele)

Ha viszem olajcserére (nemsokára), majd mondom nekik, hogy állítsák vissza!

Link to comment
Megosztás:

Alapjáratot a gázkar ütközőcsavarjával lehet állítani, nem? Azt Te is feljebb tudod tekerni sztem... :blush:

Az lehet, nem szakértek hozzá, mert szerencsére még nem kellett hozzányúlni. Ez az első eset, hogy valami nem stimmel.

Majd megnézem (van már "Így csináld" könyvem is), de a jövő héten mindenképpen viszem olajcserére, és akkor csinálják vissza, amit elcsesztek! (Ha ez a gond :D )

Link to comment
Megosztás:

Szerintem inkább izzítógyertya lesz.Nekem is így indult a sz@r gyertyával!Cseréltél már benne?

Nekem a 4-ből egy volt kaki,mégis kutya sz@rul indult.Mondjuk a maradék 3 sem volt már tökéletes!

Most 4 új bosch van benne,csak megmutatom neki a kulcsot és indul! :blush:

Link to comment
Megosztás:

Még nem cseréltem!

Nem kapkodom el a dolgot, megpróbálom az alapjáratot visszaállíttatni, aztán kap egy kis porlasztócsúcstisztító adalékot, és ha így sem javul, akkor izzítógyertya-ellenőrzés, illetve csere. Azóta nem csinálta többször, de bizonytalannak tűnik indítás után :blush: (mint én).

Egyébként mennyiért szereztél gyertyákat?

Link to comment
Megosztás:

Még nem cseréltem!

Nem kapkodom el a dolgot, megpróbálom az alapjáratot visszaállíttatni, aztán kap egy kis porlasztócsúcstisztító adalékot, és ha így sem javul, akkor izzítógyertya-ellenőrzés, illetve csere. Azóta nem csinálta többször, de bizonytalannak tűnik indítás után :blush: (mint én).

Egyébként mennyiért szereztél gyertyákat?

Udi barátom szerválta "okosban"!Olvass vissza,megtalálod!

Nem olyan nagy dolog ellenörizni a gyertyákat!

Link to comment
Megosztás:

Udi barátom szerválta "okosban"!Olvass vissza,megtalálod!

Nem olyan nagy dolog ellenörizni a gyertyákat!

Visszaolvastam, de nem találtam rá pontos adatokat :blush:

Most hívtam fel a szerelőt, azt mondta, hogy nem állítottak az alapjáraton :D

Ma reggel is pöfékelt (meg tegnap is), úgyhogy valószínű, hogy az izzítógyertya lesz a ludas ;)

Link to comment
Megosztás:

Visszaolvastam, de nem találtam rá pontos adatokat :blush:

Most hívtam fel a szerelőt, azt mondta, hogy nem állítottak az alapjáraton :D

Ma reggel is pöfékelt (meg tegnap is), úgyhogy valószínű, hogy az izzítógyertya lesz a ludas ;)

10E volt a 4db Bosch duraterm,de nem tudom,hogy neked milyen van!Opel dízel vagy Isuzu?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Gyors szakmai véleményetekre lennék kíváncsi (max holnapig ér rá): a mi 17DR-es Caravánunkhoz szerintetek jó ez a tipusú porlasztócsúcs: SD322 BOSCH 0434250226? A Csergő árlistája szerint jó, a Ti véleményetek szerint jók a Bosch porlasztócsúcsok, vagy esetleg nem javasoljátok? Jelenleg semmi gond a kocsival, csak láttam (nagyon)jó áron ilyeneket, és gondoltam tarcsiba jól jöhetne még... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Gyors szakmai véleményetekre lennék kíváncsi (max holnapig ér rá): a mi 17DR-es Caravánunkhoz szerintetek jó ez a tipusú porlasztócsúcs: SD322 BOSCH 0434250226? A Csergő árlistája szerint jó, a Ti véleményetek szerint jók a Bosch porlasztócsúcsok, vagy esetleg nem javasoljátok? Jelenleg semmi gond a kocsival, csak láttam (nagyon)jó áron ilyeneket, és gondoltam tarcsiba jól jöhetne még... :rolleyes:

Annó mikor cserélték, katalógusból lesték ki az adagolóhoz való porlasztócsúcsot. A Lucas adagolóhoz nem akarta a Bosch csúcsot betenni, megrendelte a hozzá valót. Bár én nem látom miért nem tudná a másik típusú adagoló átnyomni az anyagot, de nem szakmám.

Link to comment
Megosztás:

Annó mikor cserélték, katalógusból lesték ki az adagolóhoz való porlasztócsúcsot. A Lucas adagolóhoz nem akarta a Bosch csúcsot betenni, megrendelte a hozzá valót. Bár én nem látom miért nem tudná a másik típusú adagoló átnyomni az anyagot, de nem szakmám.

Köszi afonya!

A miénk is Lucas, akkor inkább kihagyom, elvégre jelenleg semmi gond vele. Csak tarcsiba gondoltam, mivel igen jó áron van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.