Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Pénteken viszem a gépet egy öreg szakihoz,porlasztócsúcs bemérés+beállítás és kompressziómérésre!

Meglátjuk mi lesz a végeredmény,remélem nem véres a torka! :unsure:

Szerintem ha eddig indult gond nélkül akkor nem lehet vele olyan nagy gáz.

Itt a remek alkalom egy kis infót szerezni. Le kéne puskázni mivel és hogyan ellenürzi az előtöltést. Ha stroboszkóppal akkor nem érdekes, de ha mérőórával akkor kiváncsi lennék a folyamatra, és a segédeszközre.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha eddig indult gond nélkül akkor nem lehet vele olyan nagy gáz.

Itt a remek alkalom egy kis infót szerezni. Le kéne puskázni mivel és hogyan ellenürzi az előtöltést. Ha stroboszkóppal akkor nem érdekes, de ha mérőórával akkor kiváncsi lennék a folyamatra, és a segédeszközre.

Sajnos nem leszek ott,reggel leadom és este megyek majd érte!

Link to comment
Megosztás:

Ma leadtam reggel a verdát és az öregnek elmondtam mi is gondom!Elszomorított! :unsure: :huh:

Szerinte 90% hogy kompresszió gondom van.

Felhívtam ma,porlasztócsúcsaim szerinte rendben vannak,de a kompressziót nem tudta ma lemérni,bedöglött a mérője,holnap délre lesz a kész a gépem!

Kiváncsi leszek mivel fogad majd!

Link to comment
Megosztás:

Ma leadtam reggel a verdát és az öregnek elmondtam mi is gondom!Elszomorított! :unsure: :lol:

Szerinte 90% hogy kompresszió gondom van.

Felhívtam ma,porlasztócsúcsaim szerinte rendben vannak,de a kompressziót nem tudta ma lemérni,bedöglött a mérője,holnap délre lesz a kész a gépem!

Kiváncsi leszek mivel fogad majd!

Te J0hnny, hány-mennyi-sok kilóméter van a hintóban. Benne. ? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Te J0hnny, hány-mennyi-sok kilóméter van a hintóban. Benne. ? :unsure:

Amikor az öregtől vettem 140EKm volt,most kb 170EKm van benne!Nem hinném,hogy az öreg pörgette az órát,te is láttad milyen állpotban van!

Viszont a tormásihoz hordta szervízre,lehet hogy emiatt van a gáz! :huh:

De majd kiderül!

Én még reménykedem,hogy 4db normális izzítógyertya cserével javíthatunk a helyzeten,de ha más nem lesz,akkor HF felújítás és gyürüzés!

Link to comment
Megosztás:

Amikor az öregtől vettem 140EKm volt,most kb 170EKm van benne!Nem hinném,hogy az öreg pörgette az órát,te is láttad milyen állpotban van!

Viszont a tormásihoz hordta szervízre,lehet hogy emiatt van a gáz! :lol:

De majd kiderül!

Én még reménykedem,hogy 4db normális izzítógyertya cserével javíthatunk a helyzeten,de ha más nem lesz,akkor HF felújítás és gyürüzés!

Nekem is az a gyanúm hogy inkább a hengerfej környékén lesz a gubanc. Bár ha lekerül róla akkor meg lehet mérni a henger hordósodását, lyukmikróval, és az mindent elárul. A gyűrűzés csak ideig-óráig megoldás. A saját példámpól okulva. :lol: A dízelek + eleve hajlamosabbak a fent említett kopás jelenség produkálására, a ritka, és rövid ideig tartó magasabb fordulatszámon történő járatás miatt. :huh: :unsure: Na ezt jólmegaszontam.

Link to comment
Megosztás:

Na megvolt az átvizsgálás!

Csúcsok még jók,kompresszió: 26-27(28-30kellene lennie)viszont az izzítógyertyák ramatyok,nem is egyformák és gatya állapotban vannak.

4-ből 3 volt csak jó és azok is mind különböző noname gyertyák,szal cserések.

Udi barátom szerzett nekem jóáron gyertyákat és ma este át is vettem tőle,holnap reggel bekerülnek a Bosch duraterm gyertyák

47254_arufoto.jpg

Link to comment
Megosztás:

Udi barátom szerzett nekem jóáron gyertyákat és ma este át is vettem tőle,holnap reggel bekerülnek a Bosch duraterm gyertyák

Várjuk a fejleményeket :unsure:

Nekem meg támadt egy gyanúm, miszerint a Caravan kicsit issza a hűtővizet. Legalábbis kb. 1 hónap alatt egy jó decit kellett utántöltenem. Nem tudom, folyik-e valahol, mert nem találtam nyomát, de ez mégy egy ok a hengerfej levételére (a másik ugyebár a szelepszár-szimmeringek cseréje). Egyáltalán sok ez a fogyás? Nekem fél évente kell talán ennyit pótolnom, még a meleg nyári időszakban se fogy látható mértékben.

Link to comment
Megosztás:

Ez az érték milyen mértékegységben van mérve?

Ehhez nem értek drága barátom! :unsure: De az öreg kb 30éve van a szakmában,én elhiszem neki,amit mondott!

Ma reggel kicseréltem a gyertyákat!

Hát jürgen anyukája vetközőtt,mert az adagoló mögötti gyertyát nagyon nőgyógyász meló ki és vissza rakni!

Ahány gyertyám volt,annyiféle és fajta volt!Nem csoda,hogy szarul indult szerintem!

Most bent a 4 új bosch,de nem akartam kinthagyni éjszaka hidegben,mert lusta vagyok reggel szélvédőt kapargatni!

Majd holnap egész nap kint lesz a hidegben,5mp-et várok a kulcsfordítástól,ha akkor könnyen indul nyert ügyem van!

Link to comment
Megosztás:

Ehhez nem értek drága barátom! :unsure: De az öreg kb 30éve van a szakmában,én elhiszem neki,amit mondott!

Azóta utánnanéztem és valószinüleg bárban :huh: lett mérve, (nem a kocsmában) az autodata 18,5-34,5 bár-ig tartja normálisnak a kompressziót. A lényeg hogy másfél bárnál nagyobb eltérés ne legyen a négy henger eggyikénél sem.

Link to comment
Megosztás:

Pepe

Cseréltél valamit benne hogy le lett eresztve? Vagy csak felttöltötted a szintig? Nem maradt benne egy kis levegő? :unsure:

Ez eszembe jutott nekem is, valamikor decemberben a fagyállóság javítása érdekében leengedtem az alsó hűtőcső levételével némi hűtővizet, hogy fagyállóval pótoljam. Ekkor kerülhetett bele levegő. Mindenesetre most feltöltöttem a peremig a tartályt, majd figyelem a fejleményeket. Jelenleg nincs használva a gép, a tél káros hatásainak kivédése érdekében leponyváztuk (amit a viharos szél már 2szer levitt róla :huh: ), mivel még nincs garázsa , de ha tavasszal megint használva lesz, akkor kiderül a dolog.

Link to comment
Megosztás:

NA jelentem ma kint állt a hidegben egész nap,beültem,kulcsfordít,5-ig számoltam és indult!Nem keregetette tovább.

Szal úgy néz ki jók ezek a Bosch duraterm gyertyák! :unsure:

Na akkor egy gondal kevesebb. :huh: Jó lesz még az a kompresszió egy darabig.

Link to comment
Megosztás:

Ma visszaraktam az akksit a dieselbe, mivel úgy néz ki, a tél érdeklődés hiányában elmarad. Beindítottam, és megint előadta a pár másodperc után leállok c. számát. Az jutott eszembe, ez kb. akkor történik, amikor lekapcsol az izzítás. Ezt nem tudom biztosan, majd ellenőrzöm. Ebben az esetben mi lehet a gond? Kéne lennie valami utánizzításnak, ami nem műxik? :unsure:

A vízfogyással kapcsolatban pedig: most állt majd' két hónapot az autó, de így is kb. ugyanannyi hiányzik belőle, mint múltkor. Viszont nem látom továbbra sem, hogy hová tűnik. De legalább így már valőszínűbb, hogy nem a motorba.

Link to comment
Megosztás:

Ma visszaraktam az akksit a dieselbe, mivel úgy néz ki, a tél érdeklődés hiányában elmarad. Beindítottam, és megint előadta a pár másodperc után leállok c. számát. Az jutott eszembe, ez kb. akkor történik, amikor lekapcsol az izzítás. Ezt nem tudom biztosan, majd ellenőrzöm. Ebben az esetben mi lehet a gond? Kéne lennie valami utánizzításnak, ami nem műxik? :unsure:

A vízfogyással kapcsolatban pedig: most állt majd' két hónapot az autó, de így is kb. ugyanannyi hiányzik belőle, mint múltkor. Viszont nem látom továbbra sem, hogy hová tűnik. De legalább így már valőszínűbb, hogy nem a motorba.

Pepe

Most csúnyát fogok kérdezni. A radiátor nem lehet ludas a dologban? Mert ha nem látszik nyoma a víznek, nincsen tócsa alatta csak fogyogat, akkor a középkonzol alatt kellene körünézni. Nincsen jellegzetes víz illat a kocsiban? Vagy " állott" dohhos szag? :huh:

Link to comment
Megosztás:

A leállás nem üzemanyag hiány okozza?

Gondolkodtam,hogy beindítás után mi tud ilyet okozni,vagy üa hiány vagy a leállítómágnesszelep esetleg!

Jaaaa! Tisztára a vízzel voltam elfoglalva. :huh:

A leállást szerintem mindenképpen a zanyaghiény kokzza, és nem a felyszelep. Ezt csak abból kiindulva gondolom, hogy csak " hidegen" és indítás után produkálja magát. A hibás felyszelep pedig inkább nem állítja le a motort. Szerintem. :unsure:

Esetleg rajtaütésszerüen bármikor eljátsza a hattyúhlálát. :lol:

Nekem viszont nagyon patentül indul a verda!

Látod, négy izzó vasdarab mikre nem képes.

A füstölése változott? Mármint amikor reggel beindítod, nem hagy kis koromfoltot a kipufogó a földön?

Link to comment
Megosztás:

Látod, négy izzó vasdarab mikre nem képes.

A füstölése változott? Mármint amikor reggel beindítod, nem hagy kis koromfoltot a kipufogó a földön?

Nem lehet,hogy valahol az üa rendszer lukas?Elöregedett cső vagy ilyesmi?

Nem füstöl annyira,köp egy pici pamacsot és annyi,de ennyi van az tdi-knél is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.