Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

...A visszacsapó szelep inkább arra jó,hogy a kopott adagoló nem tartja már meg az üa-t rendessen.

Pontosan ezt mondta a srác is, szerinte azért csinálja ezt a gép, mert az adagoló visszaengedi az üa.-ot. Mindenesetre egy próbát megér sztem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Megállapítottuk, hogy nemsokára le kell rántani a hengerfejet is, mert nem egész 3000km alatt megivott a gép 1 liter motorolajat, igaz 10W40-es (Castrol GTX) van benne, 15-ösből valszeg nem enne ennyit, mindenesetre a szelepszár-szimmeringek cseréje nem árthat így 15 évesen... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Megállapítottuk, hogy nemsokára le kell rántani a hengerfejet is, mert nem egész 3000km alatt megivott a gép 1 liter motorolajat, igaz 10W40-es (Castrol GTX) van benne, 15-ösből valszeg nem enne ennyit, mindenesetre a szelepszár-szimmeringek cseréje nem árthat így 15 évesen... :lol:

Enyém is elcsípet ennyit a 10w40-es olajból,nyugodtan mehet bele a 15w40,én nem nyúlnék még hozzá!

Link to comment
Megosztás:

Akkor megnyugodtam, nem bántjuk egyelőre :)

Az a poén az egészben, hogy hidegben (-8C-ban próbáltam) könnyebben indul, mint az én benyásom :lol:

Hát most erre mit mondjak? :) Mindig piszkálnak,hogy a benyás jobb hidegben,nekem még nem volt gondom! :)

Viszont a szelepszárszimmeringet állítólag lehet HF levétel nélkül is cserélni!De hogy hogyan,azt ne kérdzed!

Link to comment
Megosztás:

Hát most erre mit mondjak? :lol: Mindig piszkálnak,hogy a benyás jobb hidegben,nekem még nem volt gondom! :)

Viszont a szelepszárszimmeringet állítólag lehet HF levétel nélkül is cserélni!De hogy hogyan,azt ne kérdzed!

Na akkor én most jóóól megmondom. :)

Az a titka, hogy mindíg azon a hengeren kell cserélni a szimeringeket amelyik felső holtponton van, igy ugyanis nem tud beesni a szelep.

Az egész művelet rákfenéje a veztengely kiszedése. Csak célszerszámmal lehet (szelepleszorító).

Link to comment
Megosztás:

Tegnap bekerült a gépbe egy visszacsapószelep a gázolajvezetékbe (a szűrő után úgy 15 centivel). Ma kipróbáltam, hidegen indítva a gépet a leállásos jelenség megszűnt, de az alapjárat az indítástól úgy fél percig még kicsit ingadozik. Ez mitől lehet? Levegős lehet a rendszer?

Link to comment
Megosztás:

Tegnap bekerült a gépbe egy visszacsapószelep a gázolajvezetékbe (a szűrő után úgy 15 centivel). Ma kipróbáltam, hidegen indítva a gépet a leállásos jelenség megszűnt, de az alapjárat az indítástól úgy fél percig még kicsit ingadozik. Ez mitől lehet? Levegős lehet a rendszer?

Ha hidegindítás után kb 5mp-ig "dadog",akkor az porlasztócsúcs,ergo "hugyoznak" a csúcsok.

Ha 30-40mp-ig jelentkezik,akkor vagy üa-t nem kap vagy az adagoló már nagyon kopott!

Milyen adagoló van azon? Bosch? Lucas?

Résolajcsövek rendben vannak?Nincsennek elöregedve?

Link to comment
Megosztás:

Ha hidegindítás után kb 5mp-ig "dadog",akkor az porlasztócsúcs,ergo "hugyoznak" a csúcsok.

Ha 30-40mp-ig jelentkezik,akkor vagy üa-t nem kap vagy az adagoló már nagyon kopott!

Milyen adagoló van azon? Bosch? Lucas?

Résolajcsövek rendben vannak?Nincsennek elöregedve?

Lucas van rajta. Majd kap egy új gázolajszűrőt alkalomadtán, hátha csak az van kicsit elkoszolódva, bár nem régi. Mostanában kell tankolni is, majd öntünk bele dermedésgátlót is. A résolajcsövek milyen problémát okozhatnak?

Link to comment
Megosztás:

Lucas van rajta. Majd kap egy új gázolajszűrőt alkalomadtán, hátha csak az van kicsit elkoszolódva, bár nem régi. Mostanában kell tankolni is, majd öntünk bele dermedésgátlót is. A résolajcsövek milyen problémát okozhatnak?

Tullajdonképpen, üzemanyagtakarékossági okokból helyezték el a motorban, de van egy nyomásfokozó hatása is a porlasztócsúcsban. :lol: :) :)

Egyszóval ha rossz, marhasokatfogyaszt.

Link to comment
Megosztás:

A résolajcsövek milyen problémát okozhatnak?

Ha egy kis petróleumot öntesz hozzá az is jó!

A résolajcsövön keresztül elvileg nem szabadna neki nyomást vesztenie,de 2.0Dti dízelnél már jártunk így,ott levegősödött fel és nagyon nehezen indult!

Nem nagy drágaság kicserélni mindet!

Link to comment
Megosztás:

Ha egy kis petróleumot öntesz hozzá az is jó!

A résolajcsövön keresztül elvileg nem szabadna neki nyomást vesztenie,de 2.0Dti dízelnél már jártunk így,ott levegősödött fel és nagyon nehezen indult!

Nem nagy drágaság kicserélni mindet!

Én a 95-ös olommenteset használok dermedésgátlónak. Egy tankhoz Kb. két litert önzök. Eddig bevált.

Ja és sokkal occobb mint a petró.

Link to comment
Megosztás:

...de honna lehet tudni,nem-e van valami forrása Pepe cartársnak! :)

Pl. tőlem :) Nincs semmi extra forrásom ilyesmire (néha gázolajra van), legutóbbi Tacskós bevásárlás alkalmával vettünk egy dermedésgátlót. Viszont 2liter benzin olcsóbb megoldás, az tény. A résolajcsöveken nem látok semmi rendelleneset, viszont a porlasztócsúcsokon ott, ahol két darabból vannak összetekerve, annál az illesztésnél 2 is folyik picit a nyomokból ítélve... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Pl. tőlem :) Nincs semmi extra forrásom ilyesmire (néha gázolajra van), legutóbbi Tacskós bevásárlás alkalmával vettünk egy dermedésgátlót. Viszont 2liter benzin olcsóbb megoldás, az tény. A résolajcsöveken nem látok semmi rendelleneset, viszont a porlasztócsúcsokon ott, ahol két darabból vannak összetekerve, annál az illesztésnél 2 is folyik picit a nyomokból ítélve... :lol:

Na ott a baj. Mert azok már tuti nem dolgoznak rendesen, és nem tökéletes a porlasztás sem. Javaslom látogass meg vele egy adagolost, és kérd ki a vélaményét a probléma megoldásaira vonakozóan. :)

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

A mai napon átesett az olajkályhám az első igazi zöldkártyás mérésén (sajnáltam szegényt)! Eddig mindig (két alkalom) ránézésre, és az értékek megsaccolásával ment át a vizsgákon :unsure: .

Szóval kezdésnek azt mondta a szerelő (miután tövig nyomta a gázpedált, és meglátta, hogy mennyire füstöl), hogy menjek, és kormoljam ki, azaz kettesben és háromasban adjak neki, amít bír! Hát nem volt könnyű! Ehhez tudni kell, hogy nem nagyon szoktam 3500 fölé pörgetni, esetleg ötödikben, mivel nincs hatodik. A vége 5000-es fordulat fölött volt egy picivel (3.-ban majdnem 120-nál).

Amikor visszamentem, újra megnézte, és azt mondta, hogy most már jó lesz (tényleg alig kormolt). Egy párszor így is el kellett játszani az alapjárat - teljes gáz próbát, de végülis sikerrel jártunk.

Elég kegyetlen egy vizsga!!! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

A mai napon átesett az olajkályhám az első igazi zöldkártyás mérésén (sajnáltam szegényt)! Eddig mindig (két alkalom) ránézésre, és az értékek megsaccolásával ment át a vizsgákon :unsure: .

Szóval kezdésnek azt mondta a szerelő (miután tövig nyomta a gázpedált, és meglátta, hogy mennyire füstöl), hogy menjek, és kormoljam ki, azaz kettesben és háromasban adjak neki, amít bír! Hát nem volt könnyű! Ehhez tudni kell, hogy nem nagyon szoktam 3500 fölé pörgetni, esetleg ötödikben, mivel nincs hatodik. A vége 5000-es fordulat fölött volt egy picivel (3.-ban majdnem 120-nál).

Amikor visszamentem, újra megnézte, és azt mondta, hogy most már jó lesz (tényleg alig kormolt). Egy párszor így is el kellett játszani az alapjárat - teljes gáz próbát, de végülis sikerrel jártunk.

Elég kegyetlen egy vizsga!!! :huh:

Engem nem érdekelt,hogy mennyivel kellett többet fizetenem a vizsgáért,de az enyémet nem pörgeti szét senki! :lol: Rohadna meg,aki kitalálta ezt a hülyeséget a mérésre!

Link to comment
Megosztás:

J0hnny-t után szabadon:

- de jó, hogy nekem nincsen ilyen gondom...(mivel én benzines vagyok)! :unsure:

Komolyra fordítva a szót, tényleg nem tesz jót egy ilyen öreg Opel mocinak a "szétpörgetés", amikor zöldkártyán voltam előttem volt egy régi BMW amiből kikönyökölt a hajtókar mérés közben. Érdekelne, hogy ha mérés közben kifekszik a moci akkor ki vállal érte felelőséget mivel normál esetben nem szokták ennyire "szétpörgetni".

Link to comment
Megosztás:

J0hnny-t után szabadon:

- de jó, hogy nekem nincsen ilyen gondom...(mivel én benzines vagyok)! :unsure:

Komolyra fordítva a szót, tényleg nem tesz jót egy ilyen öreg Opel mocinak a "szétpörgetés", amikor zöldkártyán voltam előttem volt egy régi BMW amiből kikönyökölt a hajtókar mérés közben. Érdekelne, hogy ha mérés közben kifekszik a moci akkor ki vállal érte felelőséget mivel normál esetben nem szokták ennyire "szétpörgetni".

Két lehetőség van: van, ahol aláiratnak egy papírt az emberrel, hogy saját felelősségre csinálják a mérést, ez esetben nem tehetsz semmit, ha szétesik; van, ahol nem iratnak alá ilyet, ebben az esetben az állam a felelős, mivel törvényileg előírt a mérési folyamat, ilyenkor beperelheted az államot, de sokra sztem nem mész vele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.