Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Sál,sapka! :P

Ezeket mind kiszűri az üzemanyagszűrő, :P vagy ha körbetekered vele a kocsit, nagyban gátolja a kilátást. B)

Valami beleöntős, lehelgetős, alágyújtós, szerintem -re gondoltam. :wub:

Én Pl. benzint öntök hozzá kb. 2-3 litert, tankolásonként, és ha lehet, nem hagyom kint a szabadban.

Link to comment
Megosztás:

Egy fúrcsa jelenségre lettem figyelmes ma. Meleg motorral leálok valahol, majd kb. tíz percel késöbb ibdítom a kocsit, és rövid ídő elteltével, (bizonságiöv, sebesség, kézifék, irányjelzö) felpörög a motor. Nem nagyon, de mintha egy kezdő vezetö pörgetné a motort. Azután visszaáll a rendes alapjárat, és ezt csak meleg motornál produkálja. Mitöl lehet ez?

Link to comment
Megosztás:

Egy fúrcsa jelenségre lettem figyelmes ma. Meleg motorral leálok valahol, majd kb. tíz percel késöbb ibdítom a kocsit, és rövid ídő elteltével, (bizonságiöv, sebesség, kézifék, irányjelzö) felpörög a motor. Nem nagyon, de mintha egy kezdő vezetö pörgetné a motort. Azután visszaáll a rendes alapjárat, és ezt csak meleg motornál produkálja. Mitöl lehet ez?

A dúsító vákumcsöve rendben van? :wub:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
Én a termosztátom próbáltam valamelyik nap kicserélni,le is vettem a fedelet,de nem mertem feszíteni.Udi szerint picit meg kellett volna koccinatni és kijött volna a házból,de én fostam bántani.Azóta egy picit csöpög a fedélnél a fagyálló,mert a tömítés nem zár rendessen!

Merjem feszegetni a termosztátot?

Passz. Még sosem láttam olyat közelről. :lol: Valahogy biztos kijön.

Ha kiveszed, akkor gondolom a szándéod a csere. Ez esetben bizonyára megvan az új termosztát. tehát a régi nem kell már.

Akkor meg mi bajod lehet???? :)

Link to comment
Megosztás:

Én a termosztátom próbáltam valamelyik nap kicserélni,le is vettem a fedelet,de nem mertem feszíteni.Udi szerint picit meg kellett volna koccinatni és kijött volna a házból,de én fostam bántani.Azóta egy picit csöpög a fedélnél a fagyálló,mert a tömítés nem zár rendessen!

Merjem feszegetni a termosztátot?

Persze, nyugodtan feszítsd ki a helyéről, csak a ház peremére vigyázz. Nekem is nehezen jött kicsit, mikor cseréltem a Caravanban. Azért jön nehezen, mert a régi tömítés "belegyógyult" a házba. Azóta viszont tökéletes, a hőmérséklet szépen felmegy 92 fokra, és ott marad. Teljesen jó a fűtés is még ebben a hideg időben is. Tegnap reggel a hidegben beindítva kb. 15-20 perc alapjárat után elég meleg volt már ahhoz a fűtésből jövő levegő, hogy leolvassza a jeget az ablakokról.

Link to comment
Megosztás:

Persze, nyugodtan feszítsd ki a helyéről, csak a ház peremére vigyázz. Nekem is nehezen jött kicsit, mikor cseréltem a Caravanban. Azért jön nehezen, mert a régi tömítés "belegyógyult" a házba. Azóta viszont tökéletes, a hőmérséklet szépen felmegy 92 fokra, és ott marad. Teljesen jó a fűtés is még ebben a hideg időben is. Tegnap reggel a hidegben beindítva kb. 15-20 perc alapjárat után elég meleg volt már ahhoz a fűtésből jövő levegő, hogy leolvassza a jeget az ablakokról.
15-20 perc??? Nem sok az? Nekem a Corsán tegnap (3 nap állás után) 2 perc után látható volt, hogy olvad a jég a szélvédőn. :lol: Alapjáraton.
Link to comment
Megosztás:

Passz. Még sosem láttam olyat közelről. :lol: Valahogy biztos kijön.

Ha kiveszed, akkor gondolom a szándéod a csere. Ez esetben bizonyára megvan az új termosztát. tehát a régi nem kell már.

Akkor meg mi bajod lehet???? :)

Ebben igazad van,viszont amit kaptam Uditól,vacsi új 92°-ost,de ami benne van annak nincs gumiperem a szélén.Megpróbálom majd a régit egy picit mégiscsak megkoccintani valamivel,szeritem belevan gyógyulva.

Az igazság az,hogy azért nem mertem birizgálni,mert ha nem jó amit Udi adott,akkor így ünnepek alatt nem nagyon van bolt nyitva,hogy másikat vegyek!

Nekem csak annyi a bajom vele,hogy nem éri el a 90°-ot sem.Fűt meg minden,de mégis b@sza a csőröm. :)

Link to comment
Megosztás:

Na kicseréltem ma,szikével körbevágtam a régi tömítést,elég réginek látszott,nem lennék meglepve,ha még a gyári lenne! :)

imgyz6.th.jpg

Mint látható a két termosztát nem egyforma!A jobb oldali volt benne,a balos pedig az új.Az újnak kicsit kisebb a pereme,de a csomagban találtam olyan gumitömítést,amivel jól megoldható a dolog!

Beindítottam a csere utána,járt kb 10percig.Elérte a 92°-ot és ott kezdtem érezni,hogy a hütőradiátorba is átmegy már a melegvíz!Szerintem jó lesz!Remélem! :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Jelentem teszt út megvolt!

Betonstabilan beállt a mutató 92°C-ra és sehova nem mozdult!

Azt hiszem így jó lesz! :) :)

Ez a lényeg, nálunk is a Caravan így műxik a csere óta :)

Viszont van vele más gond: minap mesélte tesóm, hogy megcsinálta neki, hogy melóhelyéről hazafelé indulva beindította az autót, és amíg becsatolta az övet, meg rágyújtott meg ilyenek, alapjáraton ment a motor, majd egyszercsak leállt :) , és csak második próbálkozásra indult be. Egyszer korábban is történt hasonló, de akkor reflexből a gázpedálra lépett, és végülis akkor nem állt le. Mi lehet a gond?

Arra gondoltam, az adagolóra menő leállítószelep vezetéke lehet esetleg kontaktibás? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez a lényeg, nálunk is a Caravan így műxik a csere óta :)

Viszont van vele más gond: minap mesélte tesóm, hogy megcsinálta neki, hogy melóhelyéről hazafelé indulva beindította az autót, és amíg becsatolta az övet, meg rágyújtott meg ilyenek, alapjáraton ment a motor, majd egyszercsak leállt :) , és csak második próbálkozásra indult be. Egyszer korábban is történt hasonló, de akkor reflexből a gázpedálra lépett, és végülis akkor nem állt le. Mi lehet a gond?

Arra gondoltam, az adagolóra menő leállítószelep vezetéke lehet esetleg kontaktibás? :lol:

Valószinübb hogy a gázolajszűrőt kell cserélni. :)

Link to comment
Megosztás:

Valószinübb hogy a gázolajszűrőt kell cserélni. :lol:

A gázolajszűrő a múlt nyáron lett cserélve. Úgy néz ki, a jelenség csak hidegindításnál jelentkezik, ha akkor kicsit rajta tartja a gázon a lábát, utána nincs gond. A dúsítónál lehet a gond? :)

Link to comment
Megosztás:

A gázolajszűrő a múlt nyáron lett cserélve. Úgy néz ki, a jelenség csak hidegindításnál jelentkezik, ha akkor kicsit rajta tartja a gázon a lábát, utána nincs gond. A dúsítónál lehet a gond? :lol:

Egyáltalán müködik?Vákumcsövei rendben vannak?

Attól,hogy múltnyáron volt cserélve lehet szutykos a szürő!

Link to comment
Megosztás:

Egyáltalán müködik?Vákumcsövei rendben vannak?

Attól,hogy múltnyáron volt cserélve lehet szutykos a szürő!

Megnéztem kicsit alaposabban a dolgot. A csövek látszólag rendben vannak, a dúsító is műxik. Viszont az az érdekes, hogy elindítás után úgy kb. 1 percig nincs vákuum abban a fehér csőben, ami a vákuumszivattyútól a "hőgombához" megy . Ez normális?

A jelenség egyébként a következőképpen néz ki: csak hideg motornál jön elő, motor beindul rendesen, majd kb. 5 másodperc után hirtelen ledadog, néha le is fullad, de általában még sikerül felpörögnie, utána semmi gondja, műxik rendesen, mintha mi sem történt volna. Látott már ilyet vki?

Update: közben beszéltem a szerelőmmel, azt mondja, szerinte egy visszacsapószelep az üzemanyagvezetékben megoldja a dolgot, holnap beleteszünk egyet.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem kicsit alaposabban a dolgot. A csövek látszólag rendben vannak, a dúsító is műxik. Viszont az az érdekes, hogy elindítás után úgy kb. 1 percig nincs vákuum abban a fehér csőben, ami a vákuumszivattyútól a "hőgombához" megy . Ez normális?

A jelenség egyébként a következőképpen néz ki: csak hideg motornál jön elő, motor beindul rendesen, majd kb. 5 másodperc után hirtelen ledadog, néha le is fullad, de általában még sikerül felpörögnie, utána semmi gondja, műxik rendesen, mintha mi sem történt volna. Látott már ilyet vki?

Update: közben beszéltem a szerelőmmel, azt mondja, szerinte egy visszacsapószelep az üzemanyagvezetékben megoldja a dolgot, holnap beleteszünk egyet.

Én inkább a vákumszelepet nézném meg, mert ennek húsz fokos vízhömérsékletig nem szabad áteresztenie, ha mégis akkor már hamar elveszi a dúsítást és lehet ez a baj. Az is lehet hogy eggyáltalán men zár le, és nincs dúsítás.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem kicsit alaposabban a dolgot. A csövek látszólag rendben vannak, a dúsító is műxik. Viszont az az érdekes, hogy elindítás után úgy kb. 1 percig nincs vákuum abban a fehér csőben, ami a vákuumszivattyútól a "hőgombához" megy . Ez normális?

A jelenség egyébként a következőképpen néz ki: csak hideg motornál jön elő, motor beindul rendesen, majd kb. 5 másodperc után hirtelen ledadog, néha le is fullad, de általában még sikerül felpörögnie, utána semmi gondja, műxik rendesen, mintha mi sem történt volna. Látott már ilyet vki?

Update: közben beszéltem a szerelőmmel, azt mondja, szerinte egy visszacsapószelep az üzemanyagvezetékben megoldja a dolgot, holnap beleteszünk egyet.

Áfonya cartásrs jól mondja,én is ott néznék körül,lehet a szelep ereszt át.

A visszacsapó szelep inkább arra jó,hogy a kopott adagoló nem tartja már meg az üa-t rendessen.

Nekem most az önindító generál óta álom jól indul! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.