Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Vez szij cserével kapcsolatban van valakinek tapsztalata?

Én holnap csinálom...

A sajátomon már cseréltem, a DTL -nél nem tudom mennyiben különbözik. Kis 10 -es dugókulcs racsnival a burkolazhoz, 6 -os imbusz a szíjtárcsohoz, és a feszítőhöz, + 13 a csavarjához.

A burkolat leszerelése után jelre állítod, és ellenörzöd a bordás kerekeken a jelölések pozicióját, Ha esetleg eltérés van akkor nehogy az első forgatásnál gixer legyen. Fellazitod a feszitőt, lehúzod a szíjjat, kicseréled a terelőgörgőt és a feszítőt, fel az ujat, a jeleket figyelve, megfeszíted, kézzel körbeforgatod (15 -ös dugókulccsal). A feszítés akkor jó ha a két legtávolabbi kerék között Kb. 90˚-ban meg tudod csavarni a szíjat. Összerakod, de előtte ellenőrizd hogy minden csavart meghúztál rendesen, és kész. Ez kb. egy óra meló. Mindezek után érdemes ellenőriztetni az előtöltési szöget.

Remélem ez itt nem OFF :)

Határeset. Gepard

A többit a motor topicba, légyszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok vagyok ujra csak elromlott a net vevő egységem. Szóval ez az ELSŐ ALKALOM hogy opelt raktam

Véleményem szerint megint nem a legjobb olajat raktad a gépedbe, úgyhogy ezt is zabálni fogja. De ezek alapján felesleges gyűrűztetni, ezért nem fog cserben hagyni elhiheted. Ha tényleg tudni akarod mi a baja, csináltass rajta kompressziómérést és hengerveszteség mérést is. Ezekkel kizárhatod a problémákat.

Ha majd jó minőségű olajból is eszméletlen sokat fog zabálni, (lásd Vbanditét) na akkor kezd el megbontani. De akkor is sokat jelent a szelepszárszimmering. És a turbónál is elmegy ám az olaj.

Link to comment
Megosztás:

Műszer nélkül csak "hasipacsira". Mindenféleképpen kell egy mérőóra, és egy csatlakozóidom ami az adagoló típusához ileszkedik, vagy egy diesel-hez kitalált stroboszkóp.

Tegnap Viktorbácsi cartárs 1.7D-jéhez viszonyítva hallgattuk és az enyém "csattogósabb".Igaz az enyém bosch adagolós,az övé Lukas rendszerű!

Akkor inkább vigyem el adagolóshoz?

De lehet ha az előtöltésen állítunk,akkor meg nehezen fog indulni! :)

Katalizátoron is gondolkodom,lehet el lesz távolítva,mert Viktorbá is kiszedte és jobban megy azóta a paci!

Link to comment
Megosztás:

Az előtöltéssel lehet játszani....de vagy jobb lessz,vagy nagyon el...szod... ;)

Inkább egy adagolós próbálkozzon vele. :)

A motor "hangja" kopogása nagyban múlik a porlasztócsúcsokon is.

Minnél jobb a porlasztásuk annál csöndesebb a moci , sőt ez tipusfüggő is.

Szóval jópár dolgon múlhat a dolog... ;)

Link to comment
Megosztás:

Csak a hangja miatt nem kéne állítgatni, ha túl nagy az előtöltés akkor hidegen csattog nagyon. A porlasztó csúcsokon pedig nem lehet variálni vagy normálisan porlaszt vagy nem, a porlasztási nyomáson tudsz variálni de az csak gyári értéken megfelelő. A lucas adagoló pedig felejtős.

Link to comment
Megosztás:

Igen, mert ott tuti jól belövik.

Esetemben ez azt eredményezte, h most legalább jól megy a vas, de iszonyat nehezen indul ;) (szakember csinálta, szak.műhelyben strobival) És a hangja is szebb.

Ha mínusz fokok lennének nemtom mit csinálnék...

A lucas adagoló pedig felejtős.

Ezt hogyan kell érteni..? :) Hogy a Bosch a jó a Lucas meg sz@rt sem ér?

Üdv. ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Hát az durva hogy a Sz@rt sem ér, de a bosch sokkal tartósabb. Persze ha jó akkor nem kell vele foglalkozni. Javítattni nem érdemes (ha komoly baja van).

Hangja szebb azt írod, na az a baj, szerintem előtöltés baja van. Persze szakember csinálta akkor lehet hogy mégsem! De mivel hidegen sz.. indul és a hangja is csendesebb valszeg ez a baja.

Kiszedtem a dupla szöveget.Gepard

Link to comment
Megosztás:

A turbo felújítása:

3 helyre telefonáltam...

-104eFt+ÁFA 24h határidővel

-108eFT kb 1hét határidő

-96400Ft azonnal elhozható csere turbo

a másik a szomszédom 1 éve ujitatta fel az Isuzu Astra turboját itt a közelükbe 40eFTért, 1 év garival...de az emberről mások sok rosszat mesélnek...

nem tudom mi legyen.....

ki kellene probáltatnom egycar társsal az automat,mert nem tudom hogy kellene mennie,ha jó...

ki lakik 2.ker vagy Törökbálint ésetleg Pilisvörösvár stb... felé ?

Link to comment
Megosztás:

Mi ez a nagy moderáció :)

Már nem azért de én nem akarok benzinesekkel beszélgetni olajról azért mert ők benzinest használnak én meg dizelt. :D

Meghajtottam tegnap a gépet 439km tapasztalat. A fogyi nem látható(oil) de biztos enni fogja korom van ;) Nem kevés ;) Indulni jol indul.vbandi Ha nem akad senki akkor én 3 hétmulva megyek arra ha gondolod az enyém meghajthatod ;)

Link to comment
Megosztás:

Ugy néz ki megoldodott az olajfogysztási problémám.....

Két hete járok az autóval,a szimeringcserék óta és nem kellett rátölteni egy ml-t sem....

Már csak az előtöltést kell belőni rendesen,azért füstöl kicsit....mivelhogy olaj nem fogy belőle és víz se..

igy marad az gázoil és hogy rosszkor kapja...(azért is melegszik olyan hamar be...)

csak összeáll a verda....a turbo meg sajna,ill nem sajna,de JÓ... :)

Link to comment
Megosztás:

Aki a DTL-re szerelt Bosch adagoló és kütyüjeinek működésében precízen otthon van elmesélné nekem, hogy mi az a két elektromos vezeték, ami az adagolóra megy ?

Illetve csak az egyik, mert a másikat már megfejtettem. Éspedig azt, amelyik azt a szelepet vezérli, ami elzárja a gázolaj útját leállításkor.

De a másik vezeték mire megy és mit csinálhat ?

Történt ugyanis, hogy ez a vezeték az enyémben egy csatlakozásnál szétesett. Illetve úgy kezdődött, hogy iszonyat kemény dízeles, kerepelő, csattogó hangja lett a motornak, kimondottan szakadt off- golf1, golf2- on hangot produkált napokig. Majd a mai napon meglátva hogy ez a csatlakozás javítást igényel - megcsináltam és hipp-hopp kerepelés csattogás eltűnt, szép DTL-es Opel hang árad belőle. Tehát szerintetek ez mi és mit csinál ? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.