Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Mi volta pesti utadon a DIESEL Astrával DTL kolléga?

Nekem is van mára egy jó és egy rossz DIESEL es hirem..... ;)

A DIESEL Astrámat sikerült eladni (ez a jó hír)

A rossz: nagyon kevés pénzért,nem is merem leirni...ugyhogy egy ilyen DIESEL Astrát nem lehet egy könnyen eladni,már 1 honapja hirdettem...

Remélem ez elég DIESEL es volt,mielőtt még kizárnak innen.. :)

Link to comment
Megosztás:

:)

Szerintem pontos cim megy postával, költség tied ,a "HÁZ" ára köszönet !!! Üdv :LUIGI ;)

Kicsit megint késve, de köszi szépen! Majd +kereslek priviben :D

Egyébként találtam közben 1 tipusazonos vákuumszivattyút, de v.hogy nem vagyok vele teljesen megelégedve ;) Plusz megheggesztés alatt van az eredeti, de azért a te házad is jó lesz aranytartaléknak... ;)

Üdv. ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Mi volta pesti utadon a DIESEL Astrával DTL kolléga?

Nekem is van mára egy jó és egy rossz DIESEL es hirem..... ;)

A DIESEL Astrámat sikerült eladni (ez a jó hír)

A rossz: nagyon kevés pénzért,nem is merem leirni...ugyhogy egy ilyen DIESEL Astrát nem lehet egy könnyen eladni,már 1 honapja hirdettem...

Remélem ez elég DIESEL es volt,mielőtt még kizárnak innen.. :)

;)

Link to comment
Megosztás:

Csak egy nagyon picit leszek off de cserébe röviden ;) !

Hétvégére összeállt a benzines, egész szombaton burcsáztam vele az asszonnyal És vasárnap mi történt?

Beléje szeretett egy nepper a nagykőrösin.(mondjuk ennyiért nem volt nehéz) Ez az új eladási rekordom. :) Jó is volt visszaülni reggel a DIESELembe!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Haza értem :)

Szóval mielőtt elindultam fel öntöttem olajjal a gépet (shell) tankoltam 30l gázolajat És neki vágtam a nagy útnak a lényeg 487km tettem meg 2nap alatt abcungoltam a gépnek direkt, durván 100km-ert tettem meg pest belterületény és még maradt a gázolajbol vagyis olyan 5.9 ehetett (ez rengeteg!)az olaj szintem pedig a maximumrol olyan 2mm csökkent de a közép állás fölött van picivel. Most mikor ellenöriztem az olaj szintet kihuztam a pálcát és szinte folyt az olaj le róla (nem szinte mert a garázsban jól látszik a nyoma) a pálca kb 10cm hosszan tiszta olaj volt és híg. De miután megtöröltem és visszanyomtam bele ujra kihuzva már sürü volt. A vizben nincs olaj a kocsi alatt sincs. Most megpróbálom hogy lecserélem az olajat de szivem szerint sürübbet tennék bele 15w de 10w veszek bele amugy most találtam egy számomra uj olajat az a neve ALCO valami német olaj kifejezetten dizel autókba benzinesbe nem is lehet rakni az ára 6e/5l ezt fogom bele rakni 15.-e környékén. De jobban megnézve a km-t most 3500km van vissza a 10.000 olajcseréig ahhoz képest nem rossz az arány mivel csak 5l lett beleöntve nem 5.5l. Először uj olaj aztán ha fogy akkor szerelő. Ja ne is mondjam hogy a bal hátsó lengéscsillapíto alján olajfolyást láttam vagyis csak olajos volt. Ezt is lehet majd de nem most cserélni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Haza értem :)

Szóval mielőtt elindultam fel öntöttem olajjal a gépet (shell) tankoltam 30l gázolajat És neki vágtam a nagy útnak a lényeg 487km tettem meg 2nap alatt abcungoltam a gépnek direkt, durván 100km-ert tettem meg pest belterületény és még maradt a gázolajbol vagyis olyan 5.9 ehetett (ez rengeteg!)az olaj szintem pedig a maximumrol olyan 2mm csökkent de a közép állás fölött van picivel. Most mikor ellenöriztem az olaj szintet kihuztam a pálcát és szinte folyt az olaj le róla (nem szinte mert a garázsban jól látszik a nyoma) a pálca kb 10cm hosszan tiszta olaj volt és híg. De miután megtöröltem és visszanyomtam bele ujra kihuzva már sürü volt. A vizben nincs olaj a kocsi alatt sincs. Most megpróbálom hogy lecserélem az olajat de szivem szerint sürübbet tennék bele 15w de 10w veszek bele amugy most találtam egy számomra uj olajat az a neve ALCO valami német olaj kifejezetten dizel autókba benzinesbe nem is lehet rakni az ára 6e/5l ezt fogom bele rakni 15.-e környékén. De jobban megnézve a km-t most 3500km van vissza a 10.000 olajcseréig ahhoz képest nem rossz az arány mivel csak 5l lett beleöntve nem 5.5l. Először uj olaj aztán ha fogy akkor szerelő. Ja ne is mondjam hogy a bal hátsó lengéscsillapíto alján olajfolyást láttam vagyis csak olajos volt. Ezt is lehet majd de nem most cserélni...

én is ezen a héten,vagy jövő héten veszem le a hengerfejet a gépemről...meg mernék rá esküdni,h szelepszár szimering lesz a bűnős,de ugy is le kell venni hozzá a hengfejet,és akkor már sikolás,tömítéscsere,vezérlés csere mindenestül,és karter töm.csere mert ott folyok az oil,vagy a főtelngely szim.nél...és akkor tuti lesz a verdám végre:D

az enyém is kéken füstöl és eszi az oilt,igaz folyik is belőle,ugyhogy nem mérhető igy a mennyiség...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Haza értem :)

Szóval mielőtt elindultam fel öntöttem olajjal a gépet (shell) tankoltam 30l gázolajat És neki vágtam a nagy útnak a lényeg 487km tettem meg 2nap alatt abcungoltam a gépnek direkt, durván 100km-ert tettem meg pest belterületény és még maradt a gázolajbol vagyis olyan 5.9 ehetett (ez rengeteg!)az olaj szintem pedig a maximumrol olyan 2mm csökkent de a közép állás fölött van picivel. Most mikor ellenöriztem az olaj szintet kihuztam a pálcát és szinte folyt az olaj le róla (nem szinte mert a garázsban jól látszik a nyoma) a pálca kb 10cm hosszan tiszta olaj volt és híg. De miután megtöröltem és visszanyomtam bele ujra kihuzva már sürü volt. A vizben nincs olaj a kocsi alatt sincs. Most megpróbálom hogy lecserélem az olajat de szivem szerint sürübbet tennék bele 15w de 10w veszek bele amugy most találtam egy számomra uj olajat az a neve ALCO valami német olaj kifejezetten dizel autókba benzinesbe nem is lehet rakni az ára 6e/5l ezt fogom bele rakni 15.-e környékén. De jobban megnézve a km-t most 3500km van vissza a 10.000 olajcseréig ahhoz képest nem rossz az arány mivel csak 5l lett beleöntve nem 5.5l. Először uj olaj aztán ha fogy akkor szerelő. Ja ne is mondjam hogy a bal hátsó lengéscsillapíto alján olajfolyást láttam vagyis csak olajos volt. Ezt is lehet majd de nem most cserélni...

Több dologgal nem értek 1-et amit írtál. Persze lehet nem jól olvastam.

Nem értem miért sok téli időben Pesten az 5.9 fogyi, ráadásul ez valahol gyári érték.

Alco oil? Mifán terem én sem ismerem? Valami bővebb infó nem ártana. Ha jól számolom 6500 km mentél eddig, csak mellesleg jegyzem meg 7500km kéne oilt cserélned. Te ha jól sejtem 10ezernél szoktad valami ilyesmit bogoztam ki az írásodból. Ha így van, akkor szerintem nem kéne kinlódni sz@r oilal ami tacskós kategória. Többet is mész mint ami az elő írt ,és ráadásul sz@r OPEL oilt raksz bele, tehát nem csoda ha eszi. Még valami ,5.5 lit jár a DTL mociba ennek ellenére 5 lit öntesz bele ,miért? Alsó és felső nívó között 1 lit a különbség!!!! Eszem ágában sincs kötözködni veled ,sem kioktatni nincs szándékom csak nem értem.

Ja és megint megkérdem hány km van benne szerinted?

Link to comment
Megosztás:

Elgondolkoztam rajta,h fordszám mérős műszerfalat rakok be az automba,de gondolom ez dieselnél nem egy egyszerü feladat...valakinek van tapasztalata e téren?

gondolom a főtengely végén van egy jelado?

ha rengeteg munka akkor hanyagolom...

Én ugyan csak az "Így csináld..."-ban néztem, de mintha a diesel-ek a generátorról kapnák a fordszámjelet :)

Azt nem tudom, hogy ez alapból is be van-e vezetékezve a diesel-ekben, de elképzelhető, hogy igen.

Valaki itt a fórumon nemrég vett véletlenül diesel-es műszeregységet, nemtom, megvan-e még neki? ;)

Link to comment
Megosztás:

Elgondolkoztam rajta,h fordszám mérős műszerfalat rakok be az automba,de gondolom ez dieselnél nem egy egyszerü feladat...valakinek van tapasztalata e téren?

gondolom a főtengely végén van egy jelado?

ha rengeteg munka akkor hanyagolom...

Aha kaptál 1 kis lóvét és 1-ből tuningolsz ;) generátorról kapja a jelet. :)

Link to comment
Megosztás:

én is ezen a héten,vagy jövő héten veszem le a hengerfejet a gépemről...meg mernék rá esküdni,h szelepszár szimering lesz a bűnős,de ugy is le kell venni hozzá a hengfejet,és akkor már sikolás,tömítéscsere,vezérlés csere mindenestül,és karter töm.csere mert ott folyok az oil,vagy a főtelngely szim.nél...és akkor tuti lesz a verdám végre:D

az enyém is kéken füstöl és eszi az oilt,igaz folyik is belőle,ugyhogy nem mérhető igy a mennyiség...

Ha csak a szelepszár szimeringet akarod kicserélni, akkor nem feltétlenül kell leszedni a hfejet.

Bár nem tudom hogy állsz garázsügyileg, de megodható nagyobb bontás mélkül, csak néhány elmés célszerszám kell hozzá. A levétel mellet szól hogy akkor meg lehet győződni a szelepvezetők, a szelepülések, és a motor állapotáról is.

Link to comment
Megosztás:

Idézésnél ne másoljátok már be az ilyen hosszú előző hsz-t, elég a lényeget, vagy csak az első sort utána 3 pont és mindenki tudja miről van szó. Így most 2 hsz. 3-3 alkalommal is szerepel ezen az oldalon.

Ha kell segítség akkor Pü-ben keressetek, segítek szívesen.

Link to comment
Megosztás:

A fordulatszámmérő a generátorról kapja a jelet, egy zöld- fekete csíkos vezetéken. Elvileg a motortérben a generátor környékén meg lehet találni, ha gyárilag be van húzva, a műszercsoportnál azt hiszem a nagyobb csatlakozó 8-as lábához megy ez a szál. Nekem gyárilag be volt vezetékelve, így csak az óraegységet kellett kicserélni és méri szépen a fordulatszámot.

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos hogy jól értelmeztem DTL hozzászólását, de ha igen akkor még nem ment le a minimumszintig a nívón 6500 km alatt.. Na ebből azt akarom kihozni hogy szarnék rá hogy szerelőhöz vigyem pláne hogy gagyi olajat raktál bele. És még egy dolgot nem értek a filozófiádba! Mindig te spórolsz a gázolajon, a motorolajon (persze én is) most meg egyből rohannál generálozni!? :)

Az alco olajról annyit hogy a bárdi is azt forgalmazza mi nem vásárlunk tőlük, de szerintem nem rossz olaj és ha direkt dízelekhez való szerintem nyugodt szívvel vedd meg! Ez nem tesco gazdaságos olaj!! ;)

Link to comment
Megosztás:

Uj rekord 68KM/1 liter oil.... :)

igaz van alatta tócsa is..elég gazdaságtalan igy az üzemeltetése...

remélem vasárnap jo idö lesz és kicserélhetem a karter tömítést... ;)

Ha jól emlékszem úgy indult hogy a vasad turbohibás és ha ez így van a turbónál eszméletlen mennyiséget megehet... Kívánom hogy érj a végére! ;)

Link to comment
Megosztás:

A dupla karteros az olyan, hogy a karter két részből áll, van egy felső azt hiszem alu része meg egy alsó azt hiszem lemez része. Osztott vagy dupla karteresnek is hívják, az a lényeg, hogy mindkettő alá jár egy tömítés, azaz összesen 2 db tömítéls cseréjére készülj. A felső majdnem szabályos amőba szerű alakzatú, az alsó nem annyira kanyargós. És én még nem kaptam hozzá ezekből utángyártottat itt a környéken, úgyhogy olyan 10000-es tétel volt a 2 cseréje ...

Link to comment
Megosztás:

akkor az lesz, 16eFT most az ára... :)

holnap a fél fizetésemet alakltrészre költöm...

kuplung szett: 15300

vizpumpa: 10000

vezérműsz.. 7800

vezetö görgö:5300

kinyomo csapágy:5400

uj oil (a mostaniba 300km van) ;)

gázoil szűrő 1500

aztán két kipuff dob,heng fej töm, szelepszárszim... de azt csak jövő honapba...

új lesz az autom ;) új lesz(majdnem) ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok vagyok ujra csak elromlott a net vevő egységem. Szóval ez az ELSŐ ALKALOM hogy opelt raktam bele előtte shellel jártam csak most sürübb lett volna(amit haver tud hozni) és láttam ezt az olajat (alis Opel akkor még nemtudtam hogy szar) megvettem annó. A másik olajat 8-10e között szoktam cserélni álagtól függően. A Gázolajon sporolni szoktam de az olajon nemkülönösebben, de általában azt is lehet találni :) (ha van olcsón gázolaj akkor nemjárok a kutra tankolni!!) Generálozni meg azért vinném mert az én gépem jó legyen ne hulladék!.(engem ne hadjon úton a gép) De egyenlőre hibakeresés folyik. Tegnap cseréltem olajat Alco, ha eszi ezt egye. Ma vettem ékszíjat mert elkezdet nyeszeregni. holnap csere.

Lehet sok szart beleöntök de ha beszarik rendesen megcsináltatom ;) (komolyabb bajom még egy autómmal sem volt)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok vagyok ujra csak elromlott a net vevő egységem. Szóval ez az ELSŐ ALKALOM hogy opelt raktam bele előtte shellel ...

DTL a shell oil se túl jo....én most auchan 10w50 et öntök utána :)

Na kiderült már mennyi olajat fogyszt a gép,ha 300-400km re kb 1 litert akkor simán csak meg kell szelepszárszimeringezni,ja és ha 150-200eKM van benne akkor nagy valószinűséggel ez lehet a baja...

én ezt valszeg hónap végén fogom az enyémen eszközölni...annak is ez lesz a baja... ;)

Vez szij cserével kapcsolatban van valakinek tapsztalata?

Én holnap csinálom...

Módosítva : vbandit
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.