Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

vbandi tuti termosztát mert én is igy jártam. Fütés volt benne egyböl, de nem volt az igazi, jó meleg volt de miután kicseréltem a termosztátott azóta olyan mint a szauna. :D Én a bárdiautónál vettem 1700Ft-ért asszem. Olasz itt ajánlották a forumban ;) Eddig naonjóóóóó. ;)

Tegnap viszaraktam a nyári gumikat a gépre hát talán még a rugózása is puhább lett :lol: De lehet korai volt. :D

Viszont van egy érdekes problémám ami a téli kerekekkel nem volt. Gázadásra az autó jobbra tart de guruláskor is, nem nagyon (picit) de egyenletesen nem rángatva. Néztem a kerék összetartást de nem tünik ugy hogy valami probléma lenne vele. Fékezéskor pedig elengedett kormánnyal egyenesen megy nem huz semerre. ;)

A nyári gumi vékonyabb asszem 1centivel, de nem szabadna hogy ennyire érezhető legyen. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem mondod. Én 985ft ért vettem olaszt hétfőn ;)

Hol jutottál hozzá? Nekem is kellene nem romlik meg ;)

Jövö7-en megy gyürüzésre a jármű ha minden igaz még nem bizti megvan hova tünt az olaj. ELÉGETTE ;)

Olyan szép kék füstje van hogy eszméletlen. (mondjuk mihest bemelegszik megszünik egyeltalán nem jön belőle pedig tapostam ezrrel.) Mennyi egy gyürügarnitura? Alulrol gyürüzik vajon a karter felöl? (csak amiatt mert akkor nem látszik igazán milyen belül a hengerfal vagy majd a mérő megmutatja?. Csak tudjátok mi az érdekes 2000km alatt evett meg 3/4l olajat előtte meg kibirta olajcserétöl olajcseréig. :) (szerintem az opel olaj baszott be neki)

Itt a szürő olaj de nem cserélem le majd csak gyürüzés után.

Semmi szerencsém nincs annyi szar összejön. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem mondod. Én 985ft ért vettem olaszt hétfőn ;)

Hol jutottál hozzá? Nekem is kellene nem romlik meg ;)

Jövö7-en megy gyürüzésre a jármű ha minden igaz még nem bizti megvan hova tünt az olaj. ELÉGETTE ;)

Olyan szép kék füstje van hogy eszméletlen. (mondjuk mihest bemelegszik megszünik egyeltalán nem jön belőle pedig tapostam ezrrel.) Mennyi egy gyürügarnitura? Alulrol gyürüzik vajon a karter felöl? (csak amiatt mert akkor nem látszik igazán milyen belül a hengerfal vagy majd a mérő megmutatja?. Csak tudjátok mi az érdekes 2000km alatt evett meg 3/4l olajat előtte meg kibirta olajcserétöl olajcseréig. :) (szerintem az opel olaj baszott be neki)

Itt a szürő olaj de nem cserélem le majd csak gyürüzés után.

Semmi szerencsém nincs annyi szar összejön. :D

Ha már szétszedik, sztem cseréltesd ki a szelepszár-szimmeringeket is, az nem drága (kb. 300Ft/db), de amiatt is eheti az olajat :lol:

Link to comment
Megosztás:

1.7 DTL !

Az opel olaj miatt egy ciklus alatt nem megy tönkre a motorod. Emiatt meg ne gyűrűzd feleslegesen!!!

Ha normális olajat teszel bele valszeg azt nem fogja enni. Ha neked jó a fogyid, az autó hidegen könnyen indul Isten ments gyűrűzésre szétszedni. De azt is csak akkor ha már mértek rajta egy kompressziót és egy hengerveszteség különbséget és tuti hogy a gyűrűknél elengedi a nyomást !!! Ha meg tényleg megindult az olajfogyi és más jobb olajokból is eszik majd ennyit vagy többet akkor érdemes elgondolkodni javításon, de lehet hogy csak a szelepszár szimmeringnél megy el az olaj ami lényegesen olcsóbb mutatvány.

A gyűrűzést se nem alulról se nem felülről csinálják, hanem leveszik az olajteknőt vagy kartert meg a hengerfejet, a négy hajtókart a dugattyúval együtt kiveszik és azon cserélik le a gyűrűket majd vissza mindent a helyére. Nem kis munka hengerfejtömítés és olajteknő tömítést is kell cserélni, nem is olcsó. Ilyenkor érdemes elgondolkodni a vezérlés cseréjén is (vízszivattyú, vezérműszíj, görgő) Normális gyűrűgarnitúra 20.000 alatt nem nagyon van, plusz tömítések, plusz munkadíj, ezzel számolj.

Link to comment
Megosztás:

Nemtudom megumálom a szerelővel mi legyen. De kössz a sok infót. Csak azért kérdeztem merröl csinálják mert gy vagyon a hengerfej tömítés :)

Indulni indul jól azzal nincs baj egyedül csak akkkor nem indul ha nemvárom meg hogy kialudjon a lámpa. Most 7 végén megyek kb 600km majd jol meghajtom hogy mit reagál.

Link to comment
Megosztás:

Teljesen egyetértek Johnatanoval, még véletlenül sem szabad egyből nekiesni! Egyedül annyival egészíteném ki hogyha ilyen hirtelen jött az olajfogyi arra én csak egy értelmes magyarázatot vélek. Esetleg kinyomta valahol a hf.töm-ést!? Nézd meg nincs-e olajka a kiegyenlítőtartályba esetleg nem-e melegszik egy hangyányit jobban a vized. Ha ez lenne akkor relatív olcsón megúsznád! Ha a hengerfej lejön mindenképp cseréltess csavarokat is! Viszont ne hagyd magad rábeszélni az azonnali gyűrűzésre, mondjuk ha normális a szerelő ő sem fogja azt mondani! A veszteségméréssel ha rossz az eredmény még mindíg lehet szimplán csak hf.töm mert átdolgozhatnak a hengerek! Tényleg a motor járása vaáltozott vagy szép kiegyensúlyozottan forog?

Link to comment
Megosztás:

Na

én is jol megszivtam...

megjött a termosztát....leveszem a vizcsövet,majd az alu fedelet...és nagyot nézek....nincs benne termosztát...

mondom mind1 majd most lesz...erre berakom az ujat de kilog vagy 4mm-ert,ugy hogy nem megy rá a fedél..

belenyulok a vizbe TISZTA OLAJ!!!!!

és ráadásul még a lefele menő lyuk is le van dugozva...erre nem tudom miért volt szükség,de ugy érzem hazafalé megtudom....ezt jol megszivtam...lehet hengerfejezni... :)

Link to comment
Megosztás:

ÚÚÚÚ.

Ha gondolod egy szervíz hengerfelyel ki tudlak segiteni amig a másikat javitják, persze csak kölcsön, mert nem az a fajta amiért pénzt lehet kérni, de üzemképes felújított. (heggesztve van)

A tömités is okozhatja a keveredést, de az hogy ledugózzák a termosz helyét, az azért durva.

Ezek után erősen javaslom hogy nézd meg a vezérműszijj görgőit is, nincsennek e szét hajtva a vízpumpával eggyütt. Az üzemanyagszűrő fűtése jó-e? Benne van a fűtőbetét? Mert ha nem akkor a szűrő csak dísz, meg pluss suly. Én erre faragtam rá.

Link to comment
Megosztás:

ÚÚÚÚ.

Ha gondolod egy szervíz hengerfelyel ki tudlak segiteni amig a másikat javitják, persze csak kölcsön, mert nem az a fajta amiért pénzt lehet kérni, de üzemképes felújított. (heggesztve van)

A tömités is okozhatja a keveredést, de az hogy ledugózzák a termosz helyét, az azért durva.

Ezek után erősen javaslom hogy nézd meg a vezérműszijj görgőit is, nincsennek e szét hajtva a vízpumpával eggyütt. Az üzemanyagszűrő fűtése jó-e? Benne van a fűtőbetét? Mert ha nem akkor a szűrő csak dísz, meg pluss suly. Én erre faragtam rá.

:) Köszönöm,de nekem már DTL em (is) van...

Link to comment
Megosztás:

Gyerekek itt annyira felgyorsult az élet, hogy nem tudom követni. Úgy látom mostanában mindenkinek szüksége van némi szerelgetésre. Nem akarom megismerni azt az embert aki a vbandit verdáját "gondozgatta" eddig. Jó nagy tróger lehet! :)

Még jó hogy tél van különben az a dugó a termosztát helyén okozhatott volna némi gondot. Hacsak nem az okozta a gonot!? Viszont tényleg lehet csak tömítés! Reménykedjünk én szorítok... ;) Ez a vásárlás már jó izzadságszagú lett sajna...

Link to comment
Megosztás:

Naon fel pörögtek az események ;) 1.7Dtl , az opel oilt nekem úgy zabálta hogy 2000km 1 lit. Azt hittem fütyin szúrom magam. Aztán a fórumon olvastam hogy ilyen szar meg olyan szar, és hittem nekik. Lecseréltem és láss csodát cserétől cseréig 1 lit kell után töltenem. Na, viszont nekem ne mondja senki hogy az ő dizil traktorja nem fogyaszt oilt, mert ez hülyeség. Kicsit eltértem a lényegtől. Szóval cseréld le az oilt, a másik dolog azt írtad hogy indítás után füstöl kéket. Utánna akár taposhatod is neki nem füstöl. Álló motornál a szar felkeményedett szelepszár simeringeknél becsorog az oil az égéstérbe és indítás után elégve távozik. Amikor az én hengfejem volt levéve csak ámultam hogy milyen állaptban vannnak a szelep szár simeringek, teljesen sz@rok voltak, totál kemények. Mellesleg ha gyűrű kopott akkor te bizony a kemény minuszokban nem való színű hogy be tudtad volna indítani. Hány km van benne szerinted?

Gyerekek itt annyira felgyorsult az élet, hogy nem tudom követni. Úgy látom mostanában mindenkinek szüksége van némi szerelgetésre. Nem akarom megismerni azt az embert aki a vbandit verdáját "gondozgatta" eddig. Jó nagy tróger lehet! :)

Még jó hogy tél van különben az a dugó a termosztát helyén okozhatott volna némi gondot. Hacsak nem az okozta a gonot!? Viszont tényleg lehet csak tömítés! Reménykedjünk én szorítok... ;) Ez a vásárlás már jó izzadságszagú lett sajna...

Sajnos nem akarok ünneprontó lenni de olcsó hús ..............

Link to comment
Megosztás:

Gyerekek itt annyira felgyorsult az élet, hogy nem tudom követni. Úgy látom mostanában mindenkinek szüksége van némi szerelgetésre. Nem akarom megismerni azt az embert aki a vbandit verdáját "gondozgatta" eddig. Jó nagy tróger lehet! :)

Még jó hogy tél van különben az a dugó a termosztát helyén okozhatott volna némi gondot. Hacsak nem az okozta a gonot!? Viszont tényleg lehet csak tömítés! Reménykedjünk én szorítok... ;) Ez a vásárlás már jó izzadságszagú lett sajna...

olcsó husnak hig a leve..de még nincs lefutva...

gondolkozom rajta,h kicsit befűtök nekik...mert már unom,h minden nap találok valamit...

kötelesek 1 év szavatosságot vállalni,mert az auto tartos fogysztási cikk...de nincs kedvem miskolcra járni preskedni,pedig megérné!!

Link to comment
Megosztás:

olcsó husnak hig a leve..de még nincs lefutva...

gondolkozom rajta,h kicsit befűtök nekik...mert már unom,h minden nap találok valamit...

kötelesek 1 év szavatosságot vállalni,mert az auto tartos fogysztási cikk...de nincs kedvem miskolcra járni preskedni,pedig megérné!!

Örülök hogy nem sértődtél meg, teljesen igazad van. Csak az a baj hogy valszeg elhajtanak, a bíróság pedig akár évekig is elszórakozik veled.

Link to comment
Megosztás:

Igen Mörfi! Nem is olyan rég mondtam hogy esetleg valami benzinesbe mernék opel oilt önteni. Én árulok azt is, hát nem sok dízeles ajánlás van rajta! A mostani verdámról olajfogyi ügyben annyit tudok mondani hogy 6000km raktam bele oilcsere óta és kb 1/3-ad osztásnyit ment le ez kb 3 deci szerintem ez így pont jó. Mire jön a következő olajcsere után sem kell tölteni. Amúgy meg aki már látott turbót szétszedve az tudja jól Hogy LEHETETLEN hogy ne legyen olajfogyasztás!!!!

Link to comment
Megosztás:

He esetleg félreérthető voltam, véletlenül sem bántásból minősítettem a vásárlásod bandita, sőt ha előbb látom én veszem meg :) ! Ki lát bele amúgy is mit vesz? Odamész azt leveszed a hengerfejet? Vagy elkéred egy hónapra próbálgatni? Figyu nyugtatásból mondom, ha a végére érsz, és ne adj isten annyit költenél rá amennyiből már vehettél volna egy hibátlant, erről akkor is tudni fogod hogy minden frissen lett cserélve és tényleg meg van csinálva! Drágán is lehet rosszat venni... ;)

Link to comment
Megosztás:

Legyetek oly kedvesek és figyeljetek már egy kicsit!

Ez a topic eléggé szét van offolva a lényege a dízel lenne és nem a guminyomás, vásárlási szokások meg ilyenek. Az utóbbi 3-4 oldalon szinte alig van szó a dízelekről.

Keressétek meg a helyét a megfelelő témáknak.

Link to comment
Megosztás:

Tudom...olcso volt...lehetett volna jo is...de nem lehet a motorba látni...a másik automnál egyböl azt néztem nem olajos e a viz...

most gyüjtögetek kicsit...ez a játék ahogy előre számolgatok alaphangon is vagy 180eFt lesz(kuplunggal) ha én csinálom...és én fogom!!

Tehát +250et kell ráköltenem akkor 900eFT ba lesz..annyiért klimásat is kaptam volna...

Mind1 legközelebb jobban vigyázok... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.