Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Szervusztok!

Tavaly már segítettek nekem egyszer némi duglás meg levegősödés ügyben, most megint jöttem sírni...

Tud valaki pesten vagy pest közelében egy hazsnálható adagolós embert, akinél a jónapot kívánok nem 100 ezer forint?

Egy 1,7 dr motoros Astrám van, aminek az adagolójából vígan csepeg az üzemanyag. A kocsi megy, könynen indul, és tulajdonkáppen ha nem folyna keveset is fogyasztana, de folyik... Asszem CAV adagoló. Nem a nagynomyású csöveknél, nem a leállító mágnesszelepnél, hanem az adagolótest kétrészének összeillesztésénél folyik a cucc.

ennek a problémának az elháritására kellene nekem, egy kipróbált, megbízható adagolós ember.

Link to comment
Megosztás:

A céges trakiban idefele elszállt a töltést, amikor ideértek vele (Ausztria, Lebing) ránéztem, leszakadt a generátor ékszajtárcsa külső fele és persze elveszett a szíj is. Azóta tologatják naponta kétszer...gondolom a diesel szeresse a betolják nem?

Benzinesnél sem más, szakadhat a vezérműszíj. ;)

Mondják, hogy mitől más mintha az önindító indítaná, de ha túl gyorsan tolják és pl. 1. sebességben :omg: engedik fel a kuplungot az okozhat meglepit. Szóval egészen más erőhatások is keletkezhetnek betolás során.

Link to comment
Megosztás:

Benzinesnél sem más, szakadhat a vezérműszíj. ;)

Mondják, hogy mitől más mintha az önindító indítaná, de ha túl gyorsan tolják és pl. 1. sebességben :omg: engedik fel a kuplungot az okozhat meglepit. Szóval egészen más erőhatások is keletkezhetnek betolás során.

Hát én is erre gondoltam hogy nem olyan szép egyenletesen van forgatva a moci min önindítózáskor.... :icon1:

Link to comment
Megosztás:

A céges trakiban idefele elszállt a töltést, amikor ideértek vele (Ausztria, Lebing) ránéztem, leszakadt a generátor ékszajtárcsa külső fele és persze elveszett a szíj is. Azóta tologatják naponta kétszer...gondolom a diesel szeresse a betolják nem?

Semmi baja nem lesz. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Csak nem 1-esben kéne betologatni, hanem minimum 2, de inkább 3-ban.

Hát jah azt akarták hogy induljak haza vele péntek este aztán valami parkolóban találkozunk hoznak egy generátort és belerakom, de beintettem, így hát elindultak nélkülem le is rohadtak vele félúton , nem tudom valami minimális áram a traktornak is kell nem? Vittek nekik pótakkut azzal jöttek haza.

Link to comment
Megosztás:

Hát jah azt akarták hogy induljak haza vele péntek este aztán valami parkolóban találkozunk hoznak egy generátort és belerakom, de beintettem, így hát elindultak nélkülem le is rohadtak vele félúton , nem tudom valami minimális áram a traktornak is kell nem? Vittek nekik pótakkut azzal jöttek haza.

Gondolom, az üzemanyagcsőbe tett mágnesszelepnek azért kell egy kevés áram... :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, nagyon nagy problémám van, haladok a kocsival, ráakarok lépni a gázra, felpörög a motor(látni a fordulatszámmérőn is) és nem indul el a kocsi, hirtelen visszaesik a fordulat és elkezd szaladni. Nah most a kérdésem a következő, hogy valaki azt mondja, hogy ez kuplung probléma (2éve volt cserélve a komplett kuplung szett Sachs-ra azóta max 50ezer km-t tettem meg vele) mások meg azt mondják, hogy ez kizárt hogy kuplung legyen. Jah és persze, nem mindig csinálja ezt, a fordulat felpörgést, valamikor tökéletesen működik.... szerintetek most mi lehet a probléma? Válaszokat előre is köszönöm! Jah és X17DTL a motorkód!

Link to comment
Megosztás:

Üdv.-)

Segítsetek kicsit nekem:-)

F astra caravan x17dtl .

Olyan gondom van hogy felmegy a vízhőfokom 100fokra és nem indul el a ventilátor.szépen beáll 95 fokra aztán ha piros lámpa vagy egy kis dugó akkor pikk-pakk fel ugrik 100ra. menetszéllel vissza hűl 95re aztán kezdődik minden előröl. Még soha nem hallottam vagy láttam volna hogy megy a ventilátor.

Mi lehet a problematika és hogy lehet orvosolni?:-)

Link to comment
Megosztás:

Üdv.-)

Segítsetek kicsit nekem:-)

F astra caravan x17dtl .

Olyan gondom van hogy felmegy a vízhőfokom 100fokra és nem indul el a ventilátor.szépen beáll 95 fokra aztán ha piros lámpa vagy egy kis dugó akkor pikk-pakk fel ugrik 100ra. menetszéllel vissza hűl 95re aztán kezdődik minden előröl. Még soha nem hallottam vagy láttam volna hogy megy a ventilátor.

Mi lehet a problematika és hogy lehet orvosolni?:-)

Húzd le a hűtőről a venti hőgombájának a csatiját, nálam a levegőszűrő felől van a hűtő oldalában és gyujtásnál kösd össze a két lábat. Ha elindul a venti akkor ugye az jó.

Link to comment
Megosztás:

Húzd le a hűtőről a venti hőgombájának a csatiját, nálam a levegőszűrő felől van a hűtő oldalában és gyujtásnál kösd össze a két lábat. Ha elindul a venti akkor ugye az jó.

Kétfokozatú venti van benne. Az első fokozatot én sem veszem észre sosem. Lehet hogy megy az, csak nem ad nagy hangot. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Kétfokozatú venti van benne. Az első fokozatot én sem veszem észre sosem. Lehet hogy megy az, csak nem ad nagy hangot. :icon1:

Kerestem a kapcsolási rajzon ezt a kétfokozatú ventit, de nem találom.

Gondoltam, hogy egy visszajelző ledet kéne valahova a műszerfalra tenni. Csináltatok már ilyet?

Link to comment
Megosztás:

Kerestem a kapcsolási rajzon ezt a kétfokozatú ventit, de nem találom.

Gondoltam, hogy egy visszajelző ledet kéne valahova a műszerfalra tenni. Csináltatok már ilyet?

Nekem a venti jeladója 3 vezetékes. Épp a hétvégén néztem meg, hogy működik e mindkét fokozat. Széthuztam a csatit, és összezártam a vezetékeket. Működik mindkét fokozat.

Link to comment
Megosztás:

én még nem csináltam ilyet.de ha van valami konkrét kép vagy rajz akkor meg próbálom:-)

Minek ehhez kép? A hűtö alján van egy csatlakozó, amire vezetékek mennek. Azt lehuzod, és gyujtás alatt pl. egy biztosítékkal összezáros a kábel érintkezőit. Ha elindul a venti, akkor az jó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.