Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Jó ötlet, köszi, azt hiszem azt csinálom, hogy minden csőcsatlakozásnál beleteszek ideiglenesen egy kézipumpát(tojásgránát :) ) és ott pumpálgatom egy darabig, kezdve a tanktól.

Annó nekem is volt gondom a levegősödéssel... Már mindent végignéztem és a végén az volt a ludas, amire nem gondolna az ember(legalábbis én)<_< Ami a szűrőtől megy cső az adagolóhoz, az volt elöregedve. Ha megszagoltam a csövet, gázolaj szaga volt. Meg már a végén a préselésnél is gond volt. Préseltettem hidraulika csövet a szűrő és az adagoló közé, azóta nincs gondom vele.:D

Link to comment
Megosztás:

Nekem most az adagolótól a szűrőig átlátszó cső van,de tettem a tankból jövő cső és a szűrő közé is.

Ott nem volt bubi,de a szűrőtől már jött a csövön a bubi.

Az egész szűrőházat levettem,és pumpával megnyomtam 2bar-ra.Víz,vödör és már látszott is hogy hol a gond.

No igen, valahogy így kéne :). Az a jó az Opeleknél, hogy tényleg atombiztosan oldották meg a csőcsatlakozásokat, csak hát emiatt meg nehéz rá mókolni mindenféle más csövet. :D

Egyébként kissé csalódtam most a Bosch gyárban, az adagolókon vannak ugye oldalt a kis torx fejű csavarok, amik a hidegindítót rögzítik, rá van írva a csavarokra, hogy 10.9, ami ugye a keménységet jelöli, ehhez képest(mert ugye én is barom vagyok, és sietni akarok, nem fértem hozzá rendesen aknából)ahogy próbáltam kitekerni, a fogait köpködte ki a csavar a kitekerésnél, ahol belekap a torx kulcs...még jó, hogy volt egy éles vágó, amivel meg lehetett indítani. Szóval az a 10.9 az van vagy 5.6

Ezeknél a szövettel burkolt gumicsöveknél a baj az, hogy nem látszik, ha repedezett. Múltkor egy verklinél a visszafolyó kis gumicső volt ilyen, kívülről semmi nem látszott rajta, és nagyon nehezen indult, amíg elkezdett beröffenni, az vagy fél perc önindítózás.

Link to comment
Megosztás:

No igen, valahogy így kéne :). Az a jó az Opeleknél, hogy tényleg atombiztosan oldották meg a csőcsatlakozásokat, csak hát emiatt meg nehéz rá mókolni mindenféle más csövet. :D

Vágd le a francba a préselt csatlakozásokat és rakj rá bilincset.Nekem is úgy van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Szóval,reggel szétbontottam a vákumszivattyút,kivettem a lapátokat,átmostam az egészet benzinnel,szívja a bőröm,ha oda rakom a kezem,a vákumcsöveket átnéztem,sehol nincs dugulás.

Aztán jött a próba....

Kb.fele olyan erővel kell nyomnom most a fékpedált,hogy elérjem a kívánt fékhatást,de még most sem az igazi,lehetne jobb is,nem blokkolnak a kerekek....

Pár napja raktunk fel hátra új fékdobokat,új pofákkal,munkahengerekkel.

Az elejét hagytuk,bár a tárcsák eléggé be vannak már csíkozódva,meg válla is van már neki nem kicsi,a betétek kb.50%-osak....

Meg nekem gyanusan lent van a fékpedál,nem tudom,ez számít-e..?

A lényeg,ha felújítom az elejét is,javul-e a fékhatás,vagy keressem tovább a hibát máshol?

(40rugó lenne a féktárcsák,egyebek....) :)

Ja,és köszönöm a tegnapi segítő hsz-eket... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Szóval,reggel szétbontottam a vákumszivattyút,kivettem a lapátokat,átmostam az egészet benzinnel,szívja a bőröm,ha oda rakom a kezem,a vákumcsöveket átnéztem,sehol nincs dugulás.

Aztán jött a próba....

Kb.fele olyan erővel kell nyomnom most a fékpedált,hogy elérjem a kívánt fékhatást,de még most sem az igazi,lehetne jobb is,nem blokkolnak a kerekek....

Pár napja raktunk fel hátra új fékdobokat,új pofákkal,munkahengerekkel.

Az elejét hagytuk,bár a tárcsák eléggé be vannak már csíkozódva,meg válla is van már neki nem kicsi,a betétek kb.50%-osak....

Meg nekem gyanusan lent van a fékpedál,nem tudom,ez számít-e..?

A lényeg,ha felújítom az elejét is,javul-e a fékhatás,vagy keressem tovább a hibát máshol?

(40rugó lenne a féktárcsák,egyebek....) :)

Ja,és köszönöm a tegnapi segítő hsz-eket... :D

Én nem tudom ki és hol nézte neked az alkatrészárakat,de pont a feléből kijön egy Brembo-Textar komplett első szett 236-os hűtött esetén.

A fékkendácsnál nyúltatok a hidraulika rendszerhez is?

Mármint fékolajat engedtetek ki?

Légtelenítés megvolt?

Ez tuti nem vákumredszer hiba lesz.

Fékrendszerben kell keresni a hibát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Szóval,reggel szétbontottam a vákumszivattyút,kivettem a lapátokat,átmostam az egészet benzinnel,szívja a bőröm,ha oda rakom a kezem,a vákumcsöveket átnéztem,sehol nincs dugulás.

Aztán jött a próba....

Kb.fele olyan erővel kell nyomnom most a fékpedált,hogy elérjem a kívánt fékhatást,de még most sem az igazi,lehetne jobb is,nem blokkolnak a kerekek....

Pár napja raktunk fel hátra új fékdobokat,új pofákkal,munkahengerekkel.

Az elejét hagytuk,bár a tárcsák eléggé be vannak már csíkozódva,meg válla is van már neki nem kicsi,a betétek kb.50%-osak....

Meg nekem gyanusan lent van a fékpedál,nem tudom,ez számít-e..?

A lényeg,ha felújítom az elejét is,javul-e a fékhatás,vagy keressem tovább a hibát máshol?

(40rugó lenne a féktárcsák,egyebek....) :D

Ja,és köszönöm a tegnapi segítő hsz-eket... <_<

40 ezer forint? :) Én 25-öt fizettem az új Brembo + Textar szettért, munkadíjjal együtt és igencsak jobb lett a fékhatás, az előző noname gagyitron2000 szett után, mondjuk az is igaz, hogy a fékolajból nem engedtünk le semmit, így most épp a max jelzés alatt van egy kicsit, emiatt lett szerintem keményebb a pedál, vagyis hamarabb keményedik fel.

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudom ki és hol nézte neked az alkatrészárakat,de pont a feléből kijön egy Brembo-Textar komplett első szett 236-os hűtött esetén.

A fékkendácsnál nyúltatok a hidraulika rendszerhez is?

Mármint fékolajat engedtetek ki?

Légtelenítés megvolt?

Ez tuti nem vákumredszer hiba lesz.

Fékrendszerben kell keresni a hibát.

Épp mondani akartam, hogy a 256-os hűtött Ferodo-Gm páros is megvolt a feléből.

Hozzányúltak, hiszen cserélték a munkahengereket.

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudom ki és hol nézte neked az alkatrészárakat,de pont a feléből kijön egy Brembo-Textar komplett első szett 236-os hűtött esetén.

A fékkendácsnál nyúltatok a hidraulika rendszerhez is?

Mármint fékolajat engedtetek ki?

Légtelenítés megvolt?

Ez tuti nem vákumredszer hiba lesz.

Fékrendszerben kell keresni a hibát.

Igen,légtelenítettünk,a főfékhengernél.

40ezerHuf:

Féktárcsák darabját néztem 13ezerért,léghűtéses,márkájára már nem emlékszem,de az autósbolt tulaja szerint elég megbízható minőség,a 8ezrest nem akarom megvenni...

A többi 14ezer pedig a betétek(Delphi),munkahengerek,munkadíj...

Link to comment
Megosztás:

Igen,légtelenítettünk,a főfékhengernél.

40ezerHuf:

Féktárcsák darabját néztem 13ezerért,léghűtéses,márkájára már nem emlékszem,de az autósbolt tulaja szerint elég megbízható minőség,a 8ezrest nem akarom megvenni...

A többi 14ezer pedig a betétek(Delphi),munkahengerek,munkadíj...

Brembo meg van 5-6 ezer forintból darabonként és attól még, hogy ilyen olcsó, nem sz?r minőség. :D A textar betétkészlet volt 10000 forint körül. :)

Link to comment
Megosztás:

Az átfolyásmérőt a Tiédbe akarod beszerkeszteni? :)

Psssszt...... :lol: <_<

Igen,légtelenítettünk,a főfékhengernél.

40ezerHuf:

Féktárcsák darabját néztem 13ezerért,léghűtéses,márkájára már nem emlékszem,de az autósbolt tulaja szerint elég megbízható minőség,a 8ezrest nem akarom megvenni...

A többi 14ezer pedig a betétek(Delphi),munkahengerek,munkadíj...

Minden munkahengernél kell légteleníteni, nem elég a főfékhengernél....sőt inkább pont ott nem kell, legfeljebb ha azt cseréled. -_-

Úgy tom a tárcsákat párban árulják..... :D

De ez már rég nem dizeles téma.....kapunk a pofánkra :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Ezeket hol szerezted be? Nekem is aktuális lenne.

Autószerelőm szerezte be a bárditól. :D Csak körülbelülre tudom az árakat, mert ugye van kedvezménye, meg végülis előttem nézte meg az árakat és mondta, hogy 25k-ért megcsinálja, aztán vittem a kocsit és felrakta.

Talán boltban?Nagyokos! :)

<_<

Link to comment
Megosztás:

Mi az az EGR szelep?

Én az enyémmel 160-at mentem főúton,de már olyan hangja volt,mintha fel akarna szállni... :)

Amúgy eléggé lusta jószág,ez az én bajom is vele,odalépek neki,nem szaggatja fel az aszfaltot... :D

na már kíváncsi voltam kipróbáltam, 150-ig meglepően gyorsan elment, 170-nél utolértem egy autót nem tudtam tovább menni, de még csak 4000 körül forgott...

meglepően hosszú az 5.

Link to comment
Megosztás:

na már kíváncsi voltam kipróbáltam, 150-ig meglepően gyorsan elment, 170-nél utolértem egy autót nem tudtam tovább menni, de még csak 4000 körül forgott...

meglepően hosszú az 5.

GPS- szerinti adatokat mondtál? :D

Nekem így mutatott....

Milyen váltó van a tiedben? (Nekem F15 - és nekem nem valami hosszú az 5., kapja magát 5-ben is simán előzésnél, de szerintem rövid van az enyémben :) )

Link to comment
Megosztás:

GPS- szerinti adatokat mondtál? :D

Nekem így mutatott....

Milyen váltó van a tiedben? (Nekem F15 - és nekem nem valami hosszú az 5., kapja magát 5-ben is simán előzésnél, de szerintem rövid van az enyémben :) )

nem volt nálam, azokkal a gumikkal 5 körül csal 90-nél.

ami érdekes hogy mintha ez az 5 kmh csalás ez stabil lenne mert 50 körül meg 120-nál is annyit csal

szóval mintha nem a gumiméret tenné

nem tom milyen váltó van benne, nem néztem még.

2000 az ora szerint 85 tenylegesen kb 80 ha jol emlekszem

Link to comment
Megosztás:

nem volt nálam, azokkal a gumikkal 5 körül csal 90-nél.

ami érdekes hogy mintha ez az 5 kmh csalás ez stabil lenne mert 50 körül meg 120-nál is annyit csal

szóval mintha nem a gumiméret tenné

nem tom milyen váltó van benne, nem néztem még.

2000 az ora szerint 85 tenylegesen kb 80 ha jol emlekszem

Nálam ez úgy van, hogy 50nél a fordulatszámmérő kereken 1000 és 90nél 2000 alatt van 1 picit,de olyan kicsit, hogy szinte elhanyagolható. Tehát mondhatjuk, hogy 2000nél 90km/h . :) Bár nemtudom, hogy 1.7DR és a DTL között milyen differenciák vannak.

Link to comment
Megosztás:

nem volt nálam, azokkal a gumikkal 5 körül csal 90-nél.

ami érdekes hogy mintha ez az 5 kmh csalás ez stabil lenne mert 50 körül meg 120-nál is annyit csal

szóval mintha nem a gumiméret tenné

nem tom milyen váltó van benne, nem néztem még.

2000 az ora szerint 85 tenylegesen kb 80 ha jol emlekszem

Nekem is olyan, mintha stabilan csalna...

Lehet, hogy nagyobb gumikkal nekem is többet menne... (sőt biztos :D )

Majd ha egyszer nézegetsz a motortérben, megnézhetnéd, hogy neked milyen váltó van benne! :) mert van akinek DTL-be 13-as van (mint pl Sancinak is asszem)

Link to comment
Megosztás:

Nálam ez úgy van, hogy 50nél a fordulatszámmérő kereken 1000 és 90nél 2000 alatt van 1 picit,de olyan kicsit, hogy szinte elhanyagolható. Tehát mondhatjuk, hogy 2000nél 90km/h . :D Bár nemtudom, hogy 1.7DR és a DTL között milyen differenciák vannak.

Nekem 100-nál (GPS szerint kb 90-nél) mutat majdnem 3000-et, úgyhogy szerintem valami nálam nem jó, mintha csalna a fordulatmérőm! :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem 100-nál (GPS szerint kb 90-nél) mutat majdnem 3000-et, úgyhogy szerintem valami nálam nem jó, mintha csalna a fordulatmérőm! :)

Hát ha a mutatóm van 100on és a gps nekem is akkor mutat 90et akkor 2ezer fölött van 1 nagyon nagyon picit. Próbáld bele a másik műszeregységet ami az isuzuban van. Hátha csak a műszeregységben van a hiba :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.