Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

1. nem az enyém

2. 8 éves

3. én az adagolóra gondolok, ki van kopva a hidraulika és nyomásveszteséges

1. illendő lenne közölni :lol:

2. ezt is meg némi motorkódnak látszó valamit ;)

3. és várni az okosságokat hozzá :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Diesel F Astra kombit szeretnék venni!

Előtte kíváncsi lennék a véleményetekre,mert ezt a modellt nem igen ismerem!

Opel vagy isuzu motorost?

Hosszútávra tervezek vele,úgymond ilyen melós autó lenne,motorja fél millio km-t vagy akár még többet is kibírja?

Összességében és általánosítva megbízható a kocsi?

Ha esetleg vkinek lenne eladó az engem érdekelne!

Üdv.:HSZ

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Diesel F Astra kombit szeretnék venni!

Előtte kíváncsi lennék a véleményetekre,mert ezt a modellt nem igen ismerem!

Opel vagy isuzu motorost?

Hosszútávra tervezek vele,úgymond ilyen melós autó lenne,motorja fél millio km-t vagy akár még többet is kibírja?

Összességében és általánosítva megbízható a kocsi?

Ha esetleg vkinek lenne eladó az engem érdekelne!

Üdv.:HSZ

mindenki a sajátját dícséri :lol: (értsd: Isuzu, német turbós, német "sima")

4 féle van:

simák: 57 LE .. , 60 LE (17DR)

Turbósok: isuzu motoros: 82 LE (X17DT), német motoros 68 LE (X17DTL)

nekem a német turbós van, meg vagyok vele elégedve, erős, hegyekben jól kapaszkodik, még 5 személlyel is :P

ha jól kifogod biztosan jó szolgálatot tesz majd, de nagyon vigyázz, ha rosszat fogsz ki, sokat mérgelődhetsz miatta (mint ahogy minden más autónál is igaz ez) ;)

fogyasztása amióta nállam van 5,2 L/100 Km (ez a nagy átlagom), amúgy 4,6-6 L-ig alakult.

(nem utolsó sorban: könnyen javítgatható autó) :P

Isuzuhoz talán drágábbak kicsit a motorikus alkatrészek...

Szerk.:

emlékszem, volt nemrég felrakva a hasznaltauto.hu-ra egy diesel kombi astra, 400.000 km-el, pár nap múlva meg ugyanaz az autó, ugyanazzal a szöveggel, ugyanannyiért, DE kevesebb, azaz 170.000 körüli km-vel (ha jól emléxem :) ) lett kitéve.

tehát 400-at tuti elfut ;) , csak ahogy Dáwid is említette: mindent idejében!! (olajcsere, stb)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Diesel F Astra kombit szeretnék venni!

Előtte kíváncsi lennék a véleményetekre,mert ezt a modellt nem igen ismerem!

Opel vagy isuzu motorost?

Hosszútávra tervezek vele,úgymond ilyen melós autó lenne,motorja fél millio km-t vagy akár még többet is kibírja?

Összességében és általánosítva megbízható a kocsi?

Ha esetleg vkinek lenne eladó az engem érdekelne!

Üdv.:HSZ

Mostanában sajnos nagyon hagyatkozni kell az előző tulaj(ok)ra. Ha egy rendben tartott példányt fog ki az ember és úgy is foglalkozik vele ahogy kell, akkor a világból kimegy. Nekem 310 ezernél gyakorlatilag kihullott a moci belőle (6 tulaj, hengerfejesen, rossz termosztáttal, is elvonszolt alattam 100ezer km-t. Egy rendbentartott darabbal nem sok gondod lesz, csak kapja meg az olajat, szűrőket, szíjakat, meg a korukból adódóan egy pár apróságot időben. Nekem a halott moci is elvolt nyáron 6-6,5 liter gázolajból Bp-n sokat használva (futárkodtam vele) Az új elvan normál esetben 5 literből, csak ez még vizet meg olajat sem eszik hozzá :) :lol: Én szívó párti vagyok (ez vót :P ) de nem rossz gép. Megbízhatóságával sincs gond. Legalábbis nincs vele több mint más ilyen korú autóval. És nem adom el ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Adott egy dízel G Astra.....melegen nehezen gyúl. Mitől lehet?

Egy motorkód beszédes lenne. A G Astrákat sokféle dízellel szerelték, és úgy tudom, hogy 1 motor közös az Astra F-el (x17dtl), a többi nem.

Erre már panaszkodtak egy páran. A lehetséges okok és a megoldások is többször le lettek írva.

Astra G dízel

Link to comment
Megosztás:

1. illendő lenne közölni :lol:

2. ezt is meg némi motorkódnak látszó valamit ;)

3. és várni az okosságokat hozzá :)

Azzal kezdtem, hogy adott egy G Astra....az enyém meg H gondoltam tudod ;)

Motorkód.....10-ből 8 G Astra Y17DT motorral szalad.

Az okosság meg nagyjából az amire gondoltam....és köszönet JOhnnynak is.

Link to comment
Megosztás:

A maradék kettő pedig osztozik az x17dtl, z17dtl, x20dth, y20dth, x20dtl, y20dtl, y22dtr-en :lol:

Most nem arról volt szó ki mennyit tud felsorolni. :) Tedd meg a kedvemért, hogy holnap leülsz egy kereszteződésben és leírod, hogy hány G Astra halad el előtted és milyen motorral. Lehet nálatok más a helyzet de itt tízből nyolc 1.7DTI a többi 1.6 16V és nagy ritkán 1.8 16V

Link to comment
Megosztás:

Most nem arról volt szó ki mennyit tud felsorolni. ;) Tedd meg a kedvemért, hogy holnap leülsz egy kereszteződésben és leírod, hogy hány G Astra halad el előtted és milyen motorral. Lehet nálatok más a helyzet de itt tízből nyolc 1.7DTI a többi 1.6 16V és nagy ritkán 1.8 16V

Na meg a vicces 1.2 esek. :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Milyen autóból ültél át isuzusba ?

Mentél vele lakott területen kívül, olyan 100 körül amikor már megy a turbó ?

Akkor odaléptél neki ?

Hát konkrét autóm most nincs, van a háznál egy 1.4 16V-as g astra, de az foscsi, mert forgatni kell, meg egy 850-es fityó, azt is:), de mentem már 130 LE-ős pdtdi borával, persze nem ehhez mértem, meg melóba van 1.9 td-s transit 100 LE-ős azzal szoktam még ált menni!

Mentem vele lakot területen kívül is 100 körül és odaléptem, persze elindult még, tehát nyomatéka van, csak hát 82 LE-től nem is vártam, h nagyon tapasszon az ülésbe!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.