Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Ahogy hallottam nem dicsérik agyon vaffanculo-ék erôforrásait. A legtöbb baj az 1.3 és 1.9-ekkel volt. Az 1.7 az jól teljesít. :lol:

egyik ismerősömnek a céges autója 1.7 CDTI (a legerősebbik) 2 éves,klímás, van benne 285.000 Km, a sima előírt cseréken, és a kopó alkatrészeken (pl: lengéscsillapító) kívül, csak Olajteknő csere volt eddig :lol: (az idióta földútra szaladt rá 120-al, ezt az olajteknő bánta :lol: Az autó rendszeresen szervízelt, megkap mindent, amire szükség van!

Azt mondja, hajtja rendesen bele a kilómétereket, (üzletkötő) igaz főleg hosszabb távokon használja.... Fogyasztása 5-6 liter klímával picit több :lol:

Szerinte bevált motorja van ( legalábbis az övének :P )

Link to comment
Megosztás:

egyik ismerősömnek a céges autója 1.7 CDTI (a legerősebbik) 2 éves,klímás, van benne 285.000 Km, a sima előírt cseréken, és a kopó alkatrészeken (pl: lengéscsillapító) kívül, csak Olajteknő csere volt eddig :lol: (az idióta földútra szaladt rá 120-al, ezt az olajteknő bánta :lol: Az autó rendszeresen szervízelt, megkap mindent, amire szükség van!

Azt mondja, hajtja rendesen bele a kilómétereket, (üzletkötő) igaz főleg hosszabb távokon használja.... Fogyasztása 5-6 liter klímával picit több :lol:

Szerinte bevált motorja van ( legalábbis az övének :D )

Az szép futásteljesítmény.

Majd ha 3 év mulva egy kereskedőnél találkozunk vele, csak 130 ezer lesz benne. :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az szép futásteljesítmény.

Majd ha 3 év mulva egy kereskedőnél találkozunk vele, csak 130 ezer lesz benne. ;) :lol:

ahogy mondod, nemsoká cserélik le újra, és az Opelnál azt mondták szívesen beszámolják az új árába...

Nem csak a használtautó kereskedők tekergetik az órákat, hanem a gyári szervízek is sajnos :P .... Ez a magyar valóság!! :lol:

Mindenkinek azt ajánlom, inkább kéztől, tulajdonostól vásároljon, persze ott se lehet kizárni a tekergetést, de mégiscsak kisebb az esélye :D

Mint a múltkor is,kerskedésbe ütöttem el az időt, 2 éves BMW 23,.000 Km, és persze orvosé vót, idősé, alig használta, csak a kórházig meg vissza, de sajnálatos módon a szervízkönyve valahogyan elveszett :lol: :D :D (érdekes módon minden más : kezelési utasítás, még a rádió külön kezelési utasítása is megvolt) Azok a fránya szervízkönyvek valahogy mindíg elveszenk.... :D :D ;) nem is értem miért adják az autókhoz!!! ;) ;)

Ja és még egy trükk: ha valaki kereskedésbe néz autót, nézze meg a kilóméterszámlálót mennyit mutat! Ossza el kb 12.000-el, és láss csodát pont az autó életkora jön ki :D (micsoda véletlen, minden kereskedésbe árult autóba az átlag magyar pont 12.000-et tett bele :lol: ;) )

Link to comment
Megosztás:

ahogy mondod, nemsoká cserélik le újra, és az Opelnál azt mondták szívesen beszámolják az új árába...

Nem csak a használtautó kereskedők tekergetik az órákat, hanem a gyári szervízek is sajnos :D .... Ez a magyar valóság!! :P

Mindenkinek azt ajánlom, inkább kéztől, tulajdonostól vásároljon, persze ott se lehet kizárni a tekergetést, de mégiscsak kissebb az esélye ;)

Mint a múltkor is,kerskedésbe ütöttem el az időt, 2 éves BMW 23,.000 Km, és persze orvosé vót, idősé, alig használta, csak a kórházig meg vissza, de sajnálatos módon a szervízkönyve valahogyan elveszett :lol: :D :D (érdekes módon minden más : kezelési utasítás, még a rádió külön kezelési utasítása is megvolt) Azok a fránya szervízkönyvek valahogy mindíg elveszenk.... :D nem is értem miért adják az autókhoz!!! :P ;)

Ja és még egy trükk: ha valaki kereskedésbe néz autót, nézze meg a kilóméterszámlálót mennyit mutat! Ossza el kb 12.000-el, és láss csodát pont az autó életkora jön ki ;) (micsoda véletlen, minden kereskedésbe árult autóba az átlag magyar pont 12.000-et tett bele :lol: :P )

Persze, és az idősebb autók, pedig fix 160-180ezer környékén vannak. Amúgy szervízkönyvet is lehet csinálni okosan. Használtautóponthun az egyebek között láttam kitöltetlen szervízkönyveket ;) :D Asszondták hogy az árában benne vannak a pecsétek is igény szerint.

Ezért jók :lol:

:D ;) ;)

Még mindig nincs ötlete senkinek hogy honnan lehetne frankósos és kipróbálhatósos 1.7 DR-t szerezni? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Még mindig nincs ötlete senkinek hogy honnan lehetne frankósos és kipróbálhatósos 1.7 DR-t szerezni? :lol:

Szerencse kell hozzá. Én magam részéről az az autókereskedéseket jobb ötletnek tartom mint a magánkézből vásárlást, főleg amikor azt mondják, hogy találkozzunk az XY-benzinkútnál. A kereskedő általában elrendezi az összes papírt-átiratást-eredetiségvizsgálatot. Ez azárt némi garanciával jár, hogy a kocsi nem sáros. Aki meg egy kicsit konyít hozzá, az úgyis meglátja mennyire valós a kilóméter.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

valaki nem csinált (VALÓS IDEJŰ) izzítás visszajelzőt???

arra gondolok, hogy olyat , ami nem alszik ki 5-6 másodperc múlva mint a műszerfalban lévő, hanem csak akkor, ha valóban beizzított rendesen a gép (nekem csinál olyat - igaz, halkan - ,hogy kattan 1et kb 25 másodperc után, és ha akkor indítom a verdát pöccre indul!

Arra gondoltam nem lehetne-e egy ilyesmi szerkezetet csinálni, hogy akkor aludjon ki a lámpa, ha valóban izzanak a gyertyák rendesen!

Hova kéne azt rákötni? a gyertyákra futó vezetékre valahova?

Ebben kérnék tanácsot tőlletek! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

valaki nem csinált (VALÓS IDEJŰ) izzítás visszajelzőt???

arra gondolok, hogy olyat , ami nem alszik ki 5-6 másodperc múlva mint a műszerfalban lévő, hanem csak akkor, ha valóban beizzított rendesen a gép (nekem csinál olyat - igaz, halkan - ,hogy kattan 1et kb 25 másodperc után, és ha akkor indítom a verdát pöccre indul!

Arra gondoltam nem lehetne-e egy ilyesmi szerkezetet csinálni, hogy akkor aludjon ki a lámpa, ha valóban izzanak a gyertyák rendesen!

Hova kéne azt rákötni? a gyertyákra futó vezetékre valahova?

Ebben kérnék tanácsot tőlletek! :D

Azt a relét kéne visszajelezni ami kb 25 másodperc után kattan. De az úgyis mindig ugyan annyi ideig világít, ennyi erővel az órád másodpercmutatóját is nézheted :rolleyes: azt nem kell bekötni sehova. -_- <_<

Link to comment
Megosztás:

Azt a relét kéne visszajelezni ami kb 25 másodperc után kattan. De az úgyis mindig ugyan annyi ideig világít, ennyi erővel az órád másodpercmutatóját is nézheted :rolleyes: azt nem kell bekötni sehova. ;) -_-

hát igen igen, én tudom, számolok vissza oszt cső!

de az öregemnek magyarázhatok :D az csak találomra izzít <_<

Oszt akkor mondja, hogy fos kocsit vettem me nem indul be B) :D

Nah mindegy ki kell találjak erre valamit! csak jobb lenne ha valósan mutatná valami lámpácska az izzítást :D

Link to comment
Megosztás:

valaki nem csinált (VALÓS IDEJŰ) izzítás visszajelzőt???

arra gondolok, hogy.....

Ebben kérnék tanácsot tőlletek! :D

Nos, az enyémben (x17dtl) egyszer lemértem és 45-46 mp.-ig izzított. Na most ez azért van mert a porlasztócsúcsoknak is kell egy kis idő mire átmelegszenek indítás után -valamint a hideg környezetben lévő porlasztási képbe is alaposan beleszól. Tehát ha annyira nem bízol, hogy izzít eleget számolj el a lámpa kialvása után még 10-15-ig és akkor bízhatsz magadhoz ;) egyébként ha az izzítógyertyákra menő vezetékről elviszel 1 szálat akkor valami "pót-izzítóvisszajelzőt" is be tudsz kötni B) bár én sok értelmét nem látom. De ha te egy repülőgép műszerfalát akarod magad előtt stírölni... :rolleyes: :D

Erről "Árpi története" jut eszembe.. <_< :D -_-

Link to comment
Megosztás:

.... egyébként ha az izzítógyertyákra menő vezetékről elviszel 1 szálat akkor valami "pót-izzítóvisszajelzőt" is be tudsz kötni <_< bár én sok értelmét nem látom. De ha te egy repülőgép műszerfalát akarod magad előtt stírölni... :rolleyes: -_-

most miért?

nem kell nekem más visszajelző, pont jó az eredeti, teszek másfajta foglalatot, és ahogy te is írtad, meg én is mondtam, viszek egy szálat az izzítógyertyák vezetékéről... ennyire egyszerű lenne az egész???

De kérdem én :D újkorában nem ugyanennyit izzított a gép? akkor a "precíz" németek miért nem tettek normális valós idejű visszajelzőt ???? ( vagy pont azért, amiért nincs parkolási világítás - indexkar megoldással??)

Link to comment
Megosztás:

most miért?

nem kell nekem más visszajelző, pont jó az eredeti, teszek másfajta foglalatot, és ahogy te is írtad, meg én is mondtam, viszek egy szálat az izzítógyertyák vezetékéről... ennyire egyszerű lenne az egész???

De kérdem én :rolleyes: újkorában nem ugyanennyit izzított a gép? akkor a "precíz" németek miért nem tettek normális valós idejű visszajelzőt ???? ( vagy pont azért, amiért nincs parkolási világítás - indexkar megoldással??)

Nekem az volt fura, hogy ha be volt melegedve a motor sokszor akkor is izzítani akart. Picit utánaolvastam....ilyenek F Astráék <_<

Link to comment
Megosztás:

Nekem már EPK cartárs borkánjáról ez ugrott be... :D

nagylol.gif

Örömkönnyek röhögve... :rolleyes: <_<

ennyire egyszerű lenne az egész???

De kérdem én B) újkorában nem ugyanennyit izzított a gép? akkor a "precíz" németek miért nem tettek normális valós idejű visszajelzőt ????

Megbiztatlak: ennyire!!! :D

Van egy olyan, hogy anyagelfáradás, idővel megváltoznak az alkatrészek paraméterei, ésatöbbi. Inkább ne menjünk bele, annyira én sem ismerem a kacatokat benne. Műxik, jól és ennyi.. -_-

Pontosan mint írtam, ha télen és nyáron (persze hideg motornál) számolgatod mennyi ideig izzít van némi különbség -a visszajelzési időben. Persze továbbra is izzít, pontosan amiatt amit előbb leírtam -csak lehet nem annyira részletesen de a lényege ennyi. :D

Link to comment
Megosztás:

nagylol.gif

Örömkönnyek röhögve... :rolleyes: <_<

Megbiztatlak: ennyire!!! -_-

Van egy olyan, hogy anyagelfáradás, idővel megváltoznak az alkatrészek paraméterei, ésatöbbi. Inkább ne menjünk bele, annyira én sem ismerem a kacatokat benne. Műxik, jól és ennyi.. :D

Pontosan mint írtam, ha télen és nyáron (persze hideg motornál) számolgatod mennyi ideig izzít van némi különbség -a visszajelzési időben. Persze továbbra is izzít, pontosan amiatt amit előbb leírtam -csak lehet nem annyira részletesen de a lényege ennyi. B)

aha, értek köszike! :D

Link to comment
Megosztás:

Ma megvolt az aktuális olajcsere. Megint benéztem egy kicsit. 12 ezer fölé csusztam. De egy csepp sem hiányzott a nívó szerint az olajból. A fáradtolaj nem volt égett, és jó állagúnak tűnt. Igaz az utolsó olajcsere 3 hónapja volt, ezalatt került bele a 12 ezer km.Valvoline 10w40, már miota nálam van az autó. Ez az olaj nagyon bevált. A köv. csere ugy január eleján lesz esedékes, remélem nem csuszok megint 10 ezer fölé. Szerencsére ezzel az autóval csak ilyenkor kell meglátogatni a szerelőmet. Amúgy csak tankolni kell. Azt sem gyakran, 5.7 / 100 km. :D Ilyenkor érzem, hogy nem hiányzik nekem az ecu, légtömegmérő, főtengely jeladó, alapjárati motor, ac pumpa. :rolleyes: <_<

Link to comment
Megosztás:

Ma megvolt az aktuális olajcsere. Megint benéztem egy kicsit. 12 ezer fölé csusztam. De egy csepp sem hiányzott a nívó szerint az olajból. A fáradtolaj nem volt égett, és jó állagúnak tűnt. Igaz az utolsó olajcsere 3 hónapja volt, ezalatt került bele a 12 ezer km.Valvoline 10w40, már miota nálam van az autó. Ez az olaj nagyon bevált. A köv. csere ugy január eleján lesz esedékes, remélem nem csuszok megint 10 ezer fölé. Szerencsére ezzel az autóval csak ilyenkor kell meglátogatni a szerelőmet. Amúgy csak tankolni kell. Azt sem gyakran, 5.7 / 100 km. -_- Ilyenkor érzem, hogy nem hiányzik nekem az ecu, légtömegmérő, főtengely jeladó, alapjárati motor, ac pumpa. :rolleyes: <_<

ezt nem mondod komolyan, 12.000????

nem 7500 nál kellene cserélni?

én meg itt görcsölök, hogy már 7600 van benne... :D

Amúgy nekem is Valvoline 10W-40-van MAXLIFE, direkt 100.000nél többet futott autókhoz.

Link to comment
Megosztás:

ezt nem mondod komolyan, 12.000????

nem 7500 nál kellene cserélni?

én meg itt görcsölök, hogy már 7600 van benne... :rolleyes:

Amúgy nekem is Valvoline 10W-40-van MAXLIFE, direkt 100.000nél többet futott autókhoz.

Nekem kb. 3 havonta van olajcserém. 10 ezrenként szoktam, nem pörgetem a motort, normál használat mellett szerintem semmi baja nem lesz ennyi km. és ennyi idő alatt. Persze a 12 ezer nem szándékos volt. Elnéztem a cetlit a motortérben.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.