Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

először oil gombát cserélnék, de hamar főtengely csapágyas lessz ha nincs nyomás. A másik ,mint régen írtam én jártam úgy hogy az oil szűrő volt rossz mivel a szűrőben is van szelep.

Szeretnélek megkérni benneteket hogy szánjatok félpercet 1 szavazásra , nektek semmibe nem kerül nekünk bizony annál többet ér, tehát ha lehet szavazzatok a Jászberényi mentőkre. Köszönöm.

http://www.segitsokosan.hu/

Link to comment
Megosztás:

először oil gombát cserélnék, de hamar főtengely csapágyas lesz ha nincs nyomás. A másik, mint régen írtam én jártam úgy, hogy az oil szűrő volt rossz mivel a szűrőben is van szelep.

Szeretnélek megkérni benneteket hogy szavazzatok a Jászberényi mentőkre. Köszönöm.

http://www.segitsokosan.hu/

Szintén + 1 szavazat ment... :D

http://kepfeltoltes.hu/090205/DSC00110_www...ltoltes.hu_.jpg

Nem tudom mennyire lessz a segítségedre, de rajtam ne muljon :lol:

Köszi szépen! Így már okés, tuti ott lesz a gond a szűrőnél mert ha jól látom középre esik -nekem meg pont ott van behorpadva az olajteknő pikli, simán összeszedhetett valami retket de ennyi erővel akár el is dugulhatott. Kérj a nevemben csajodtól egy puszit érte! :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

először oil gombát cserélnék, de hamar főtengely csapágyas lessz ha nincs nyomás. A másik ,mint régen írtam én jártam úgy hogy az oil szűrő volt rossz mivel a szűrőben is van szelep.

Szeretnélek megkérni benneteket hogy szánjatok félpercet 1 szavazásra , nektek semmibe nem kerül nekünk bizony annál többet ér, tehát ha lehet szavazzatok a Jászberényi mentőkre. Köszönöm.

http://www.segitsokosan.hu/

Megvolt. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha már ennyibe vagyok vele akkor felszedem a deszkákat a garázsban és jobban alá bújok, legalább belenézek a karterba. A deknit se árthat kiegyengetni mert vagy 3-4 éve az utcában kikerültem egy kátyút és az útszél domborulatával smacizott egyet a pikli. Na meg ki tudja még miféle retek lehet benne szal nem árt "ami késik nem múlik alapon".

A benyás téma meg egy külön fogalom, nagyjából 200 körül lenne egy c20ne moci mire hivatalosan forgalomképes lenne. Azt csak hirtelen felindulásból mondtam. Bár már nagyon elegem van a hülyeségeiből, ha vennem kell egy szivattyút akkor elérem (sőt, túl is lépem) a 300 ezres beleköltési vonalat ősz óta. :D

Annak a proginak a "lelőhelyére" viszont vevő vagyok P.Ü.-ben. :lol:

Az olajteknőt óvatosan egyengesd, nekem is be van horpadva, de azt mondta a szerelőm inkább hagyjuk, nehogy a kiegyengetéskor megrepedjen a lemez.

A horpadás szélénél lehetséges hogy elreped, mert eléggé élesen van megtörve a lemez.

Link to comment
Megosztás:

Az olajteknőt óvatosan egyengesd, nekem is be van horpadva, de azt mondta a szerelőm inkább hagyjuk, nehogy a kiegyengetéskor megrepedjen a lemez.

A horpadás szélénél lehetséges hogy elreped, mert eléggé élesen van megtörve a lemez.

Megfelelő hőmérséklet esetén ez nem következhet be. (8-900 fok. Persze szigorúan acéllemez esetén) :D

Link to comment
Megosztás:

először oil gombát cserélnék, de hamar főtengely csapágyas lessz ha nincs nyomás. A másik ,mint régen írtam én jártam úgy hogy az oil szűrő volt rossz mivel a szűrőben is van szelep.

Szeretnélek megkérni benneteket hogy szánjatok félpercet 1 szavazásra , nektek semmibe nem kerül nekünk bizony annál többet ér, tehát ha lehet szavazzatok a Jászberényi mentőkre. Köszönöm.

http://www.segitsokosan.hu/

+1 :D

Link to comment
Megosztás:

Sanci!

Még nem szedted le? :lol: :lol:

De csak a motortartót vissza kellett tennem mert le kellett szednem a szivattyú csavarja miatt ami a kocsi orra fele esik.

A szűrő ugyan kissé meg van gyűrődve viszont a cigifüst simán megy át rajta mindkét irányban -szivattyú fele és felől is, bele fújtam (finom a Mobil olaj :D ). Viszont találtam a teknőben 2 érdekes dolgot, egy valahonnan letört kis fémdarabot és egy másik akármit -az valami alatt lehetett valamikor. Fotók:

www.tvn.hu_1f1ae5f1ddd042663c476e7c6bb7f6f9.jpg

www.tvn.hu_947f92c9f1ca116d63f5887e0c69b94f.jpg

www.tvn.hu_4841bdca75eeed909972437193efc05a.jpg

www.tvn.hu_d88be7f9738d5165a209e715004ada2a.jpg

Nno, véleményeket tanácsokat szivesen hallgatok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

De csak a motortartót vissza kellett tennem mert le kellett szednem a szivattyú csavarja miatt ami a kocsi orra fele esik.

A szűrő ugyan kissé meg van gyűrődve viszont a cigifüst simán megy át rajta mindkét irányban -szivattyú fele és felől is, bele fújtam (finom a Mobil olaj :D ). Viszont találtam a teknőben 2 érdekes dolgot, egy valahonnan letört kis fémdarabot és egy másik akármit -az valami alatt lehetett valamikor. Fotók:

...

Nno, véleményeket tanácsokat szivesen hallgatok. :lol:

Az a kerek a szelep tetejéről a kis közdarab, amire a himba támaszkodik. Ha az lenn volt a karterban, akkor eltört egy himbád minimum. A hidrotőke helyén meg elmegy az olajnyomás. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ahha, na mindjárt azt is meglesem.

Nincs véletlen egy gránátod a sufniban "vészprogram" esetére? :lol: :lol: :lol:

Aaaaaaz nincs, csak füstgranyóm. Az meg ki tudja műxik-e még.

Nem vészes a dolog, jobb esetben csak egy himba, hf töm, szd töm, karter töm, töm paszta, új hf csavarok kellenek. :D :D

Jah, és a himba többi darabját se hagyd benne.

Link to comment
Megosztás:

De csak a motortartót vissza kellett tennem mert le kellett szednem a szivattyú csavarja miatt ami a kocsi orra fele esik.

A szűrő ugyan kissé meg van gyűrődve viszont a cigifüst simán megy át rajta mindkét irányban -szivattyú fele és felől is, bele fújtam (finom a Mobil olaj :D ). Viszont találtam a teknőben 2 érdekes dolgot, egy valahonnan letört kis fémdarabot és egy másik akármit -az valami alatt lehetett valamikor. Fotók:

Nno, véleményeket tanácsokat szivesen hallgatok. ;)

:lol: :lol: :D Fejvakarós smile.

Az a valami kétségtelenül hasonlít a szelep (sáron) száron lévő bigyóra, csak az hihetetlen, hogy le tudott bukfencezni a karterba. :lol:

Link to comment
Megosztás:

:D :lol: :lol: Fejvakarós smile.

Az a valami kétségtelenül hasonlít a szelep (sáron) száron lévő bigyóra, csak az hihetetlen, hogy le tudott bukfencezni a karterba. :lol:

Eltört a himba, ott van mellette az a kis darab fém, sztem az az egyik darabja. :D

Link to comment
Megosztás:

Elszomorító de tény, hogy egy himba sincs darabokban és minden hézagoló a helyén pihen.. Valószínűleg 4 éve ott úszkálhat alul ugyanis akkor zöldkártyán 4200 körüli fordulatnál eldurrant a 2-es hengeré, 6 darabra tört de kipecáztuk belőle (kivéve ezt a hézagolóizét vagy mit és azt a kis törött darabot ezek szerint) viszont mintha a 2.-es henger szelepe kissé görbén állna, a vezérműtengely bütyke szélén fut a cucc. Egy c16nz asconáé került bele akkor gyorsan, azóta tökéletesen szolgál. Idáig? :lol: Fotó:

www.tvn.hu_dabd1fe521ca8e2e78ae7ea8810f2cc5.jpg

Kicsit nagyok ezek a képek. :D

Pedig ADSL

8 Mpixelesek.

Nekem meg Pannon EDGE, max 236 kb/s. Ezért jó lenne ha nem idézne vele senki vagy kitörölné belőle a fotóra vonatkozó részt. :lol:

"Az a valami kétségtelenül hasonlít a szelep száron lévő bigyóra, csak az hihetetlen, hogy le tudott bukfencezni a karterba"

Na ez bennem is felmerült, hogy hogyan tudott. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Elszomorító de tény, hogy egy himba sincs darabokban és minden hézagoló a helyén pihen.. Valószínűleg 4 éve ott úszkálhat alul ugyanis akkor zöldkártyán 4200 körüli fordulatnál eldurrant a 2-es hengeré, 6 darabra tört de kipecáztuk belőle (kivéve ezt a hézagolóizét vagy mit és azt a kis törött darabot ezek szerint) viszont mintha a 2.-es henger szelepe kissé görbén állna, a vezérműtengely bütyke szélén fut a cucc. Egy c16nz asconáé került bele akkor gyorsan, azóta tökéletesen szolgál. Idáig? :lol: Fotó:

..

8 Mpixelesek.

Nekem meg Pannon EDGE, max 236 kb/s. Ezért jó lenne ha nem idézne vele senki vagy kitörölné belőle a fotóra vonatkozó részt. :lol:

Na ez bennem is felmerült, hogy hogyan tudott. :D

Tényleg, mintha ferde lenne.

Akkor megvan mindegyik?

Link to comment
Megosztás:

Azotaza, kettes henger szívószelep himba egy kicsit mintha csálén állna. (megelőztek)

Mikor cseréltél olajat? Nagyon tisztának tűnik, biztosan használtad az autót? :D

Most jut eszemben a hengerfejben van egy rugós szelep, ami a hidtotőkék olajnyomását szabályozza. Az megvan?

Link to comment
Megosztás:

Azotaza, kettes henger szívószelep himba egy kicsit mintha csálén állna. (megelőztek)

Mikor cseréltél olajat? Nagyon tisztának tűnik, biztosan használtad az autót? :D

Most jut eszemben a hengerfejben van egy rugós szelep, ami a hidtotőkék olajnyomását szabályozza. Az megvan?

Télleg. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kb 3-4 ezret futott, 8 fölé sosem megyek vele -inkább hamarabb leeresztem.

És azt a rugós szelepet hol találom? mármint a hengerfejen belül.. :D

Azt így nem nagyon látni, mert a hf vége felé van (most meg nem mondom, melyik végén), és takarja a vez teng ház.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.