Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Ha olcsón akartok venni egy ilyen 1irányú szelepet, akkor menjetek fel a Kelemen-művek honlapjára, és nézzétek meg a hozzátok legközelebb eső partnert. Én is egy kisboltban vettem, de onnan néztem ki. Nekem ugye 8-as kellett, és 1300Ft volt. Ajánlottak bárdi-t is, de az 2600Ft volt. Mondtam, hogy na ne má, az nem kell. Jobb az indítás, Nekem is úgy visszafolyt, hogy amikor kettévágtam a gázolajcsövet, egy csepp gázolaj nem folyt ki belőle. Még mindig nem túl jó a hideg indítás, de rajta vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Ha olcsón akartok venni egy ilyen 1irányú szelepet, akkor menjetek fel a Kelemen-művek honlapjára, és nézzétek meg a hozzátok legközelebb eső partnert. Én is egy kisboltban vettem, de onnan néztem ki. Nekem ugye 8-as kellett, és 1300Ft volt. Ajánlottak bárdi-t is, de az 2600Ft volt. Mondtam, hogy na ne má, az nem kell. Jobb az indítás, Nekem is úgy visszafolyt, hogy amikor kettévágtam a gázolajcsövet, egy csepp gázolaj nem folyt ki belőle. Még mindig nem túl jó a hideg indítás, de rajta vagyok.

itt vannak :D

Link to comment
Megosztás:

Én most ilyesmi dolgot keresek, ami a cső két végén van. De nem tudom, hogy ez, és Nekem nem kell az az elosztó sem. Tudja valaki, hogyan hívják azt a csatlakozót?! Ha cserélem a csövet, akkor gondoltam rakok be abból is újat. 14év, és 315e km, az már elég, így eljött a csere ideje.

http://www.szerszambirodalom.hu/508-uzeman...so-szerelt.html

Link to comment
Megosztás:

Nekem tennap 100 fok alatt volt egy picivel de venti cimbi sehol semmi...

Szia!

Először kösd direkt-be a ventillátort, és nézd meg, hogy egyáltalán működik-e.

Majd, ha elindul, és működik a ventillátor, akkor valószínű, hogy a hűtő oldalán van egy kapcsolód, ami lehet nem működik rendesen. Az a kapcsoló 5-6e Ft, mert azt is cseréltem, kb 1hónapja. Nekem még a gyári volt benne.

Link to comment
Megosztás:

Nekem tennap 100 fok alatt volt egy picivel de venti cimbi sehol semmi...

A legegyszerűbben úgy tudod megnézni, hogy működik e a venti, hogy a hűtő oldalában van a hőkapcsoló, arról lehúzod a csatlakozót és találsz benne 3 kivezetést. Abból kettőt csavarhúzóval, vagy valami mással összeérintesz és megy a venti! Azért van 3, mert az egyik a lassú a másik a gyors fokozat! Ha megy minden, akkor rossz a hőkapcsolód!

Link to comment
Megosztás:

A reggeli "qrváranemakarokbeindulni"-ra nem tudsz véletlenül valami okosat? :lol: Jah, meg hallottam valamit asszondta egy nép h a műszerfalon az izzítás-jelző lámpicsku az nem azt jelzi h meddig izzít, hanem azt h a gyári új izzítógyertyákkal meddig kéne izzítania. Ez most frankón így van? És ha igen, akkor honnan tudom megszülni h meddig tart a frankó izzítás? Meg esetleg nem találkozott -e vki olyannal h pl egy haldokló relé miatt hamarab abbahagyja az izzítást mint kéne? Már komolyan nemtom mit csináljak, iszonyat h milyen szenvedősen indul... :D

Semmi köze a lámpának az uj izzitógyertyához. Nekem a vadonatujjal is ugyanaddig világitott, kb. 7-8- másodperc. megnéztem egy probalámpával, kb. 40 másodpercig izzitott. utána közvetlen a második izzitásnál picit hamarabb elaludt a lámpa, és kb. 35 mp volt az izzitás. egyszerüen meg tudod nézni , egy probalámpát kötsz a gyertyák átvezető kábelére, é egy testre. Én pl. nem hallottam a kattanást, ezért néztem meg igy.

Link to comment
Megosztás:

Semmi köze a lámpának az uj izzitógyertyához. Nekem a vadonatujjal is ugyanaddig világitott, kb. 7-8- másodperc. megnéztem egy probalámpával, kb. 40 másodpercig izzitott. utána közvetlen a második izzitásnál picit hamarabb elaludt a lámpa, és kb. 35 mp volt az izzitás. egyszerüen meg tudod nézni , egy probalámpát kötsz a gyertyák átvezető kábelére, é egy testre. Én pl. nem hallottam a kattanást, ezért néztem meg igy.

ez bizony így van, enyém sem kattog.

A vízhőfok mérő óra pedig csal és pedig nem kicsit, bőven 100fokot mutat mikor kapcsol a venti, persze első alkalommal engem is kivert a víz.

Link to comment
Megosztás:

A legegyszerűbben úgy tudod megnézni, hogy működik e a venti, hogy a hűtő oldalában van a hőkapcsoló, arról lehúzod a csatlakozót és találsz benne 3 kivezetést. Abból kettőt csavarhúzóval, vagy valami mással összeérintesz és megy a venti! Azért van 3, mert az egyik a lassú a másik a gyors fokozat! Ha megy minden, akkor rossz a hőkapcsolód!

Kivétel a klímás. Ott a lassú fokozat az, hogy a két venti sorba van kötve, a gyorsnál meg párhuzamosan. Nekem csak akkor mentek maxigázon a ventik, mikor ment a klíma és a víz is elég meleg volt, amúgy mindig csak lassún mentek eddig. Nem tudom, hogy ha esetleg olyan meleg a víz, akkor is bekapcsol-e maximális fordulatra, ha a klíma sem megy...

Link to comment
Megosztás:

Nekem tennap 100 fok alatt volt egy picivel de venti cimbi sehol semmi...

A ventillátorról nekem is csak halvány emlékeim vannak, de az biztos, hogy két fokozatú.

Az első fokzatnak emlékeim szerint 100 fok alatt kellene beindulnia. de ha kipuzcant az ellenállat akor csak a második fog menni. Ez már csak 100 fok fölött történik.

Ugyanakkor, több forrásból hallottam, hogy a dizeleknél hajlamos a sok lustálkodástól reumássá válni a ventillátor. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hát sajnos megszületett a kocsival kapcsolatos végső diagnózis, mégpediglen hengerfej tömítés csere. Elkezdte zabálni a vizet, meleg motornál pedig fehéren füstölt.Ha valaki tudja, hogy a meghúzási nyomatékokon és a csavarok sorrendén kívül mire kell figyelni, kérem írja le. Válaszaitokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hát sajnos megszületett a kocsival kapcsolatos végső diagnózis, mégpediglen hengerfej tömítés csere. Elkezdte zabálni a vizet, meleg motornál pedig fehéren füstölt.Ha valaki tudja, hogy a meghúzási nyomatékokon és a csavarok sorrendén kívül mire kell figyelni, kérem írja le. Válaszaitokat előre is köszönöm!

Általában rajta van a tömítés csomagolásán a nyomaték, talán 25nm+90 fok+90fok, a sorrend meg spirálvonal, csak nem tudom hogy kifele, vagy befele. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hát sajnos megszületett a kocsival kapcsolatos végső diagnózis, mégpediglen hengerfej tömítés csere. Elkezdte zabálni a vizet, meleg motornál pedig fehéren füstölt.Ha valaki tudja, hogy a meghúzási nyomatékokon és a csavarok sorrendén kívül mire kell figyelni, kérem írja le. Válaszaitokat előre is köszönöm!

Az új tömítés csomagolásán fel lesz tüntetve nyomaték, sorrend, stb.

Link to comment
Megosztás:

Az új tömítés csomagolásán fel lesz tüntetve nyomaték, sorrend, stb.

Kezemben a nyomaték,dobod e a kucsot! :D

Amúgy ma mentem dezsővel,morzsát vittük kasztni dokihoz,ahhoz ment ágytálért a morzsa,akinél dezső is javult.

Szal mentem dezsővel és azt kell momdjam nektek...olyan mint az első csajod...tudod hogy van jobb,de akkor is az első kefélés marad az örök élmény! :lol: Minden kézre esik,jól szól a hifi,nem zörög semmi....mondjuk annyi pénz és munka,ami dezsőben van,talán ez már elvárható. :lol:

Ákos!Mire jutottál a picurral?Köv héten dezsővel leszek pesten,kigurok majd hozzád ha lesz időm egy picit vagizni a kályhával! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kezemben a nyomaték,dobod e a kucsot! :D

Amúgy ma mentem dezsővel,morzsát vittük kasztni dokihoz,ahhoz ment ágytálért a morzsa,akinél dezső is javult.

Szal mentem dezsővel és azt kell momdjam nektek...olyan mint az első csajod...tudod hogy van jobb,de akkor is az első kefélés marad az örök élmény! :lol: Minden kézre esik,jól szól a hifi,nem zörög semmi....mondjuk annyi pénz és munka,ami dezsőben van,talán ez már elvárható. :lol:

Ákos!Mire jutottál a picurral?Köv héten dezsővel leszek pesten,kigurok majd hozzád ha lesz időm egy picit vagizni a kályhával! :lol:

hát igen , pont így vagyok vele én is, tudom a rigoáit és hogy bárhová elmernék vele indulni bármikor.

és hogy csak 1 fastra, hát igen csak az.

Link to comment
Megosztás:

Kezemben a nyomaték,dobod e a kucsot! :lol:

Amúgy ma mentem dezsővel,morzsát vittük kasztni dokihoz,ahhoz ment ágytálért a morzsa,akinél dezső is javult.

Szal mentem dezsővel és azt kell momdjam nektek...olyan mint az első csajod...tudod hogy van jobb,de akkor is az első kefélés marad az örök élmény! :lol: Minden kézre esik,jól szól a hifi,nem zörög semmi....mondjuk annyi pénz és munka,ami dezsőben van,talán ez már elvárható. ;)

Ákos!Mire jutottál a picurral?Köv héten dezsővel leszek pesten,kigurok majd hozzád ha lesz időm egy picit vagizni a kályhával! ;)

Mit?? :lol:

Mit csinálsz?? :D

Amúgy értem ám a célzást, csak van akinek nincs nyomatékmérő a karjába építve. Szakítottam már el hf csavart (biztosan hibás volt :D ), mégegyszer nem akarok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.