Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Egyébként sem az igazi a memóriám,.........Viszont a beállítás előtt semmi ilyen bajom nem volt. Amikor meg már megy, akkor most sincs.

Tisztelt sorstársam!

A saját tapasztalatom az, hogy elég egy foggal odébb rakni a vezérlést és már nagyon nehezen indul, ha beindul. Az előtöltés állításához kell egy 13-as, 19-es csillagvillás kulcs, egy alkoholos filc, vagy rajztű, és a burkolat leszedéséhez egy 10-es cső, vagy dugókulcs. Nem árt ha van egy lámpád, és esetleg egy söröd. :lol: A lámpa az adagoló kerék környezetének megvilágítására, a sör meg a sikeres műtét utáni jutalom.

Először is azt kell ellenőrizni, hogy minden a megfelelő jelen van-e. Ehhez a vezérműtengelyt kell jelre állítani (17-es dugókulccsal a szíjtárcsa végén lévő csavart az óramutató járásával egyező irányba forgatod) és ellenőrizni a főtengelyt és az adagolót. Egy milliméter eltérés előfordulhat. Amennyiben ez rendben van akkor lehet az adagolóra térni, a filccel be kell jelölni a fogazott tárcsa és a középső betét egymáshoz viszonyított pozicióját. Lazítsd fel a 3 db. nyolcas csavart, és az óramutató járásával ellentétes irányba (nagyobb előtöltés) mozditsd el Kb. 1,5 - 2 millimétert. Próbáld beindítani, ha rosszabb lett akkor ugyan ezt ismételd az ellenkező irányba (holtponthoz közelebb) addig amíg nem vagy elégedett az indulásával. Ezután fogyaszd egészséggel a söröcskét.

Nem egy tudományos módszer, :lol: de nekem eddig ez volt a legcélravezetőbb megoldás. :lol:

Lehet még problémás az automata dúsító beállítása, vagy az azt vezérlő vákumcső.

Link to comment
Megosztás:

Úgy bizony, így megőrizhetőek a beállítások. A párocskám segített visszatenni a vezérműszíjat és ilyenkor jól jön a "megjegyzés", ha nincs akkor leshettem volna mert 1 foggal arrébb került az adagoló fogaskerekén a szíj. El lehet képzelni mekkora szív@'s lett volna ha nincs összejegyezve. Egy jobbfajta szerelő kapásból így kezdi mielőtt belazítaná a szíjat.

A sorrendet meg annyival kiegészíteném, hogy egy kis jó zene sem árt közben. Csak úgy rezgett a trapézlemez a garázsajtón Xray cartárs Blitz mixétől.

Link to comment
Megosztás:

A saját tapasztalatom az, hogy elég egy foggal odébb rakni a vezérlést és már nagyon nehezen indul, ha beindul.
Azt hiszem, hogy ezek alapján akkor most lett arrébb téve, mert most nem akar indulni. Előtte jó volt.

Az előtöltés állításához kell egy 13-as, 19-es csillagvillás kulcs, egy alkoholos filc, vagy rajztű, és a burkolat leszedéséhez egy 10-es cső, vagy dugókulcs.
Huh! Ilyet még soha nem csináltam, de lehet, hogy ha vasárnap sem sikerül rendbe tenni, akkor rákényszerülök.Biztos ez is olyasmi, ami nem nagy kunszt, épp csak tudni kell.
Link to comment
Megosztás:

Jöhet a tél.

Reggelente, mióta hidegebb van, darabosan indult a motor. Pár ütem elég kockás volt.

Ma megnéztük, két izzítógyertya kuka. Hirtelen felindulásból kicseréltük mind a négyet.

Remélem jól választottam, BOSCH gyertyát tettünk bele. Remélem ezzel már nem lesz gond többet.:lol:

Link to comment
Megosztás:

Jöhet a tél.

Reggelente, mióta hidegebb van, darabosan indult a motor. Pár ütem elég kockás volt.

Ma megnéztük, két izzítógyertya kuka. Hirtelen felindulásból kicseréltük mind a négyet.

Remélem jól választottam, BOSCH gyertyát tettünk bele. Remélem ezzel már nem lesz gond többet.:lol:

Állítólag a Beru jobb, de ha Bosch Duraterm-eket tettetek bele, és nem török gyártmányút, az se rossz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Asszem megöltem az olajkályhám :lol:

Mostanában minden tankolásnál töltöttem bengát is, mert sokkal jobban indult reggel, de mindig vigyáztam az arányra. Ma 13L gázolajhoz kapott 2.79 deci bengát. Nem volt semmi gubanc, ám mire hazaértem benzinszagot éreztem az autóban. Nem tudom mitôl vezérelve kivettem a tanksapkát......hát szinte beszivta a fél karom. Kicsit fura volt. Most meg el kellett lépnem vmerre, alig tudtam beindítani az autót, rángat, ingadozik egy keveset a ford. szám...furán kerreg. Vígasztaljon meg vki, hogy nem halt meg szegény :lol:

Link to comment
Megosztás:

Asszem megöltem az olajkályhám :lol:

Mostanában minden tankolásnál töltöttem bengát is, mert sokkal jobban indult reggel, de mindig vigyáztam az arányra. Ma 13L gázolajhoz kapott 2.79 deci bengát. Nem volt semmi gubanc, ám mire hazaértem benzinszagot éreztem az autóban. Nem tudom mitôl vezérelve kivettem a tanksapkát......hát szinte beszivta a fél karom. Kicsit fura volt. Most meg el kellett lépnem vmerre, alig tudtam beindítani az autót, rángat, ingadozik egy keveset a ford. szám...furán kerreg. Vígasztaljon meg vki, hogy nem halt meg szegény :lol:

Üzemanyagszűrő mikor volt cserélve?

Link to comment
Megosztás:

Üzemanyagszűrő mikor volt cserélve?

Most volt mindenféle szürô cserélve. Az a baj, (szerintem) hogy rákaptam a benzin-tuningra mert jól indult reggel a verda s jobban is ment de ez már sok volt neki. A fejlemény annyi, hogy kapott még 10L gázolajat és mentem vele vagy 20km....mostmár jól megy, de közbe-közbe még rángat picit. Ha leveszem a tanksapkát jó kis benga-szag érezhetô...

Mennyi kell, hogy helyrejöjjön vagy nem is fog helyrejönni? S mitôl volt az a hatalmas sóhajtás a tank részérôl, netán kilehelte a lelkét???

Link to comment
Megosztás:

Most volt mindenféle szürô cserélve. Az a baj, (szerintem) hogy rákaptam a benzin-tuningra mert jól indult reggel a verda s jobban is ment de ez már sok volt neki. A fejlemény annyi, hogy kapott még 10L gázolajat és mentem vele vagy 20km....mostmár jól megy, de közbe-közbe még rángat picit. Ha leveszem a tanksapkát jó kis benga-szag érezhetô...

Mennyi kell, hogy helyrejöjjön vagy nem is fog helyrejönni? S mitôl volt az a hatalmas sóhajtás a tank részérôl, netán kilehelte a lelkét???

Vagy furd meg a tanksapkát 2-es furóval vagy a szellőző csövet takarítsd ki.

Mennyi benya/gázolaj van most benne?

Tankold full tele gázolajjal!

Link to comment
Megosztás:

Most volt mindenféle szürô cserélve. Az a baj, (szerintem) hogy rákaptam a benzin-tuningra mert jól indult reggel a verda s jobban is ment de ez már sok volt neki. A fejlemény annyi, hogy kapott még 10L gázolajat és mentem vele vagy 20km....mostmár jól megy, de közbe-közbe még rángat picit. Ha leveszem a tanksapkát jó kis benga-szag érezhetô...

Mennyi kell, hogy helyrejöjjön vagy nem is fog helyrejönni? S mitôl volt az a hatalmas sóhajtás a tank részérôl, netán kilehelte a lelkét???

Feküdj alá, nem horpadt össze a tank?. Vki itt a fórumon már járt így, neki asszem a levegözőcsö dugult el. De már meg nem mondom benyás volt vagy diesel. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vagy furd meg a tanksapkát 2-es furóval vagy a szellőző csövet takarítsd ki.

Mennyi benya/gázolaj van most benne?

Tankold full tele gázolajjal!

Most 20-25L gázolaj van benne s vagy 3 deci benga. Merre van a szellözôcsô?

Telenyomtam gazolinnal oszt várom lelkesen a változást...úgy döntöttem mégsem szoktatom át bengára az olajkályhát :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nagyjából helyrejött a kicsike!

Ami még nem múlt el az reggel hidegindításkor jelentkezik: Motor begyújt, drn-drn-drn-drn picit rágat majd beáll a szokásos 1100 rot/min, de ha lassan felnyomom 2000-ig akkor rángat. Amint bemelegedik a motor s visszajön 800 rot/min az alapjárati ford.szám már jól müxik. Mi lehet az oka vagy még nem gyógyult ki a történtekbôl?

Link to comment
Megosztás:

Nagyjából helyrejött a kicsike!

Ami még nem múlt el az reggel hidegindításkor jelentkezik: Motor begyújt, drn-drn-drn-drn picit rágat majd beáll a szokásos 1100 rot/min, de ha lassan felnyomom 2000-ig akkor rángat. Amint bemelegedik a motor s visszajön 800 rot/min az alapjárati ford.szám már jól müxik. Mi lehet az oka vagy még nem gyógyult ki a történtekbôl?

Nézesd meg az izzítógyertyákat. Épp most vagyok túl a cserén. Az enyém is igy indult előtte.

Link to comment
Megosztás:

Nagyjából helyrejött a kicsike!

Ami még nem múlt el az reggel hidegindításkor jelentkezik: Motor begyújt, drn-drn-drn-drn picit rágat majd beáll a szokásos 1100 rot/min, de ha lassan felnyomom 2000-ig akkor rángat. Amint bemelegedik a motor s visszajön 800 rot/min az alapjárati ford.szám már jól müxik. Mi lehet az oka vagy még nem gyógyult ki a történtekbôl?

Izzítógyertyáid rendben vannak?

Link to comment
Megosztás:

Ezt hogyan tudom meglesni? (Amugy a benzines dolog elött férfinemiszervául ment minden :lol: )

Mitôl duvad még mindig 1000-el a bengaszag a tankból????

Én annyira nem értek hozzá, de normálisan keveredik a kettő? Nem lehet hogy a fajsúlykülönbség miatt felül van a benzin? Esetleg vmelyik komponense ami a szagot okozza?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.