Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Hmm..

Nekem. kb. 2 hónapja volt vezérléscserém.

Mennyire fontos ilyenkor az azon oldali főtengelyszimmeringcsere ?

Mert nekem akkor eszembe se jutott.

Csak ha veri az olajat ?

Szerintem ha olaj nem folyik nem muszáj, de mivel pár száz forint nincs értelme kihagyni, ha már egyszer bontva van. Persze utólag már kár rágódni rajta. <_< Mi vezérléscserekor cseréltük ezt is meg a veztengelyszimeringet is. Bár nekem volt némi szivárgás.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha olaj nem folyik nem muszáj, de mivel pár száz forint nincs értelme kihagyni, ha már egyszer bontva van. Persze utólag már kár rágódni rajta. :D Mi vezérléscserekor cseréltük ezt is meg a veztengelyszimeringet is. Bár nekem volt némi szivárgás.

Akkor egy kis hétfő reggeli népnevelés : :huh:

Szerintem ha olaj nem folyik, nem muszáj... <_<

Link to comment
Megosztás:

Dízelnél elég évente egyszer,leginkább ősszel javasolt az üaszűrőben felhalomozódott parafin miatt.

Aha. Most, hogy jön a tél ugy gondoltam kicserélem ezt is. Nem nagy költség, s minden szürôt cserélek ezuttal. A probléma viszont az, hogy az olajtekknô tömítésénél körbe szivárog az olaj és a legtutibb üzletben sem tudnak rendelni uj tômítést <_< ....hogy tudnám megszüntetni a szivárgást a régi tômítés felhasználásával???

(10000km-ként cserélem az olajat Tápi!)

Link to comment
Megosztás:

Aha. Most, hogy jön a tél ugy gondoltam kicserélem ezt is. Nem nagy költség, s minden szürôt cserélek ezuttal. A probléma viszont az, hogy az olajtekknô tömítésénél körbe szivárog az olaj és a legtutibb üzletben sem tudnak rendelni uj tômítést <_< ....hogy tudnám megszüntetni a szivárgást a régi tômítés felhasználásával???

(10000km-ként cserélem az olajat Tápi!)

Pl. Bárdiéknál az Elring gyártmányú 4201 Ft :huh:

Amúgy mikor ez enyémet cseréltük, a srác az új tömítést körbenyomta még vmi piros sziloplaszt-szerű szigetelőanyaggal, amit pl. szelepfedélnél, ill. a diesel porlasztócsúcs-tartóinál is használt. Azóta nem ereszt kicsit sem.

Link to comment
Megosztás:

Mert akkor most hol az igazság ?

Mennyi időközönként kell cserélni ?

Egy ismerősöm szerint elég cserélni akár kétévente is..

Minden 2. szervízintervallumnál. De ha akarod, akár minden olaj, szűrőcsere alkalmával is cserélheted. Nem nagy összeg. <_<

Szerintem ez inkább kilométer, mint naptárfüggő.

Pontosan. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Én minden olajcsere alkalmával (10.000Km) cserélem az olajat, a pollenszűrőt, a légszűrőt, az olajszűrőt, és a gázolajszűrőt!

Bármilyen szutyok belekerülhet akár a kútnál is tankoláskor. Nem bízom a véletlenre. Nem egy nagy összeg kb 1.000Ft körül mozog. Viszont meghálálja a kocsi.

Az olajteknőre pedig lehet egy akár fekete, vagy ezüst, vagy piros tömítést rakni, olyan paszta dolog, és megszilárdul a hő hatására. Nagyon jó dolog, Nekem 3évet bírt ki a szelepfedél tömítés, és most kezdi átereszteni picit az olajat. A dekli picit macerásabb!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is szeretgetett enyhén szivárogni az olajteknő tömítése, melegen utána húztam picit és megszűnt.

Más: adagoló nagynyomású oldalán az az elosztóizé-vastömb (amiből a nyomócsövek jönnek ki) alsó részénél szereti alig észrevehetően ereszteni a dízelanyagot (kissé filmszerűen kerül a környékére), húztam picit utána de akkor is csinálta csak kevésbé, megint húztam utána de nem tudom jó lesz-e. Van valami tömítés ott ami szétmehetett vagy esetleg tud valaki egy linket adni ahol van róla robbantott rajz? Még életemben nem láttam szétszedve és nem akarnám szétkapni úgy, hogy fogalmam sincs hogyan néz ki a belső része.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is szeretgetett enyhén szivárogni az olajteknő tömítése, melegen utána húztam picit és megszűnt.

Más: adagoló nagynyomású oldalán az az elosztóizé-vastömb (amiből a nyomócsövek jönnek ki) alsó részénél szereti alig észrevehetően ereszteni a dízelanyagot (kissé filmszerűen kerül a környékére), húztam picit utána de akkor is csinálta csak kevésbé, megint húztam utána de nem tudom jó lesz-e. Van valami tömítés ott ami szétmehetett vagy esetleg tud valaki egy linket adni ahol van róla robbantott rajz? Még életemben nem láttam szétszedve és nem akarnám szétkapni úgy, hogy fogalmam sincs hogyan néz ki a belső része.

Nem ajánlom,hogy szétkapd otthon.

Vidd el adagolóshoz és ő szedje szét,de ha már szétkapja cserélje ki a többi tömítést is.

Nekem munkadíjjal együtt volt 12E.

Link to comment
Megosztás:

Nem ajánlom,hogy szétkapd otthon.

Vidd el adagolóshoz és ő szedje szét,de ha már szétkapja cserélje ki a többi tömítést is.

Nekem munkadíjjal együtt volt 12E.

Javítottam már adagolót (igaz zetorokét) csak még efajtát nem láttam szétszedve azért kérdeztem, hogy van-e tömítés vagy valami alatta, meg a robbantott rajz, hogy van-e benne nyomástartó szelep meg egyéb hasonló kacat. Azért köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szóval, úgy tudom az isuzusokból van kétféle..

Mármint a jelzésükből.

Egyiknek a hátulján ott a piros "intercooler" felirat. Ilyen az enyém.

A másik a TDS jelzésű.

Asszem így van.

Éppen ma kaptam vissza az autót. Valamit elbactak a kipuffogó körül, mert mikor állok dől be a füst

az utastérbe..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.