Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

A turbó kap a kartergázból (X17DTL) :lol: ha megnézed a szelepfedélből kijövő kartergázcsövet pont bele torkollik a levegőszűrőtől jövő csőbe a turbó előtt :lol: Ezzel csak az a baj hogy a koszt is beszívja a turbó és koszos olajos lesz amitől meg tönkre fog menni.... szerintem :D

A hétvégén kész lesz a szűrőm elvileg :lol: katalizátor belezve lesz jovo7 szerdán :D

Én kérek elnézést, mindenkitöl. Nem feltételeztem Hans főmérnök ez irányú degenerációját. :lol: :D

Nem értem. Mért kell a már megszűrt levegőt, még a turbó előtt jólösszekoszlni? Nem is beszélve a cooler -röl. Mért jó ez?

Meg tudja valaki világítani az elmémben derengő homályt? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megvolt a vezérléscsere, főtengely szimmeringel együtt.

Ezt kb. egy éve kellett volna, amikor megvettem. Néha paráztamm is emiatt.

De most hogy ki lett szedve a régi, a szij nagyon jó állapotban volt.

A feszítőgörgő szinte ujszerű volt. A vezetőgörgő picit morgott már.

A vízpumpa is bírta volna még jó ideig. De nem baj. Beletettem 40 ezer km.-t.

Ezek szerint nem sokkal a vásárlás előtt cserélhették. De most legalább nyugodt vagyok.:lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv!

Meg tudná valaki mondani, hogy az 1.7 TD Isuzu motornak mekkora nyomást produkál az adagolója illetve mekkora nyomáson nyitnak a porlasztócsúcsok? Egy cartársat érdekelné a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Megint gondom van a lovacskámmal!

A tavasszal le lett cserélve a hengerfej, mert repedt volt. A beépített állítólag csiszolva, síkolva volt.

Azóta megvoltam elégedve. 5 lityi körül van a fogyasztás!

Viszont több aggasztó dolgot vettem észre.

A jobb elejénél némi olajszórást vettem észre. Aláfeküdve az olajszűrőtől indul a csöpögés. Végigfolyik az intercooler hűtőhöz menő csövön, majd pottyan. Nem vészesen, de a garázsban van nyoma.

A másik, hogy hideg motorral való indítás után, a szíjjaim nyiszorognak. Bemelegedés után abbahagyják. A szijjak oldalán némi kopás, fényesedés látható. Az olajcserekor decemberben, azok is cserélve voltak, azóta kb. 3000 kilómétert ha mentem.

Kitekert kormánynál szokott kicsit nyikorogni a szervó szíjja. Úgynéztem, hogy mindkét szíj megfelelően feszesre van húzva.

A legaggasztóbb jelenség az, hogy fogy a víz a kiegyenlítőtartályból!

A nyár folyamán, körülbelül 1 litert öntöttem bele és megint a minimum alatt van. A HF csere előtt nyomás volt a rendszerben, kemények voltak a csövek, a tartályfedél levételekor hosszan szuszogott. Indításkor fehér volt a kipuf.

Most nincsennek ezek a jelenségek. Próbáltam megtalálni, hogy folyik e valahol, de nem találom.

Még egy OFF kérdésem van. Jól láttam a karbantartási terven, hogy ha nem is futott 7500 kilómétert, akkor is ajánlott évente cserélni az olajat?

Link to comment
Megosztás:

...Még egy OFF kérdésem van. Jól láttam a karbantartási terven, hogy ha nem is futott 7500 kilómétert, akkor is ajánlott évente cserélni az olajat?

Igen.

A szivárgást próbáld meg úgy megkeresni, hogy hazaérve valahonnan, még le se állítsd, rögtön motorháztető felnyit, és nézd meg a hűtő alsó sarkait, nálunk a (szemből nézve) bal alsó sarkánál engedett, de csak üzemmelegen.

Link to comment
Megosztás:

Megint gondom van a lovacskámmal!

A tavasszal le lett cserélve a hengerfej, mert repedt volt. A beépített állítólag csiszolva, síkolva volt.

Azóta megvoltam elégedve. 5 lityi körül van a fogyasztás!

Viszont több aggasztó dolgot vettem észre.

A jobb elejénél némi olajszórást vettem észre. Aláfeküdve az olajszűrőtől indul a csöpögés. Végigfolyik az intercooler hűtőhöz menő csövön, majd pottyan. Nem vészesen, de a garázsban van nyoma.

A másik, hogy hideg motorral való indítás után, a szíjjaim nyiszorognak. Bemelegedés után abbahagyják. A szijjak oldalán némi kopás, fényesedés látható. Az olajcserekor decemberben, azok is cserélve voltak, azóta kb. 3000 kilómétert ha mentem.

Kitekert kormánynál szokott kicsit nyikorogni a szervó szíjja. Úgynéztem, hogy mindkét szíj megfelelően feszesre van húzva.

A legaggasztóbb jelenség az, hogy fogy a víz a kiegyenlítőtartályból!

A nyár folyamán, körülbelül 1 litert öntöttem bele és megint a minimum alatt van. A HF csere előtt nyomás volt a rendszerben, kemények voltak a csövek, a tartályfedél levételekor hosszan szuszogott. Indításkor fehér volt a kipuf.

Most nincsennek ezek a jelenségek. Próbáltam megtalálni, hogy folyik e valahol, de nem találom.

Még egy OFF kérdésem van. Jól láttam a karbantartási terven, hogy ha nem is futott 7500 kilómétert, akkor is ajánlott évente cserélni az olajat?

Szal ezért hívtál,bocs de otthon hagytam a telóm,repnapon voltunk.

Majd hívj valamelyik este.

Link to comment
Megosztás:

Megint gondom van a lovacskámmal!

A legaggasztóbb jelenség az, hogy fogy a víz a kiegyenlítőtartályból!

A nyár folyamán, körülbelül 1 litert öntöttem bele és megint a minimum alatt van. A HF csere előtt nyomás volt a rendszerben, kemények voltak a csövek, a tartályfedél levételekor hosszan szuszogott. Indításkor fehér volt a kipuf.

Most nincsennek ezek a jelenségek. Próbáltam megtalálni, hogy folyik e valahol, de nem találom.

Azért is fogyhat a vized ha netán a betöltő nyílás sapkája nem zár tökéletesen. Ellenőrizd le, hogy légmentesen zárjon, mert ha nem akkor lassacskán elforrdogálhat a vized! Ez u.i. túlnyomásos rendszer.

Link to comment
Megosztás:

A jobb elejénél némi olajszórást vettem észre. Aláfeküdve az olajszűrőtől indul a csöpögés. Végigfolyik az intercooler hűtőhöz menő csövön, majd pottyan. Nem vészesen, de a garázsban van nyoma.

A másik, hogy hideg motorral való indítás után, a szíjjaim nyiszorognak. Bemelegedés után abbahagyják. A szijjak oldalán némi kopás, fényesedés látható. Az olajcserekor decemberben, azok is cserélve voltak, azóta kb. 3000 kilómétert ha mentem.

A legaggasztóbb jelenség az, hogy fogy a víz a kiegyenlítőtartályból!

Jól láttam a karbantartási terven, hogy ha nem is futott 7500 kilómétert, akkor is ajánlott évente cserélni az olajat?

- Talán csak a szűrő nincs jól felrakva, tisztítsd meg, győződj meg arról hogy biztosan onnan folyik-e. Esetleg kicsit utána lehetne húzni.

- Meglehet hogy kopottak a tárcsák. Ha igen, akkor valószínű csak a csere segíthet.

- Kutass alaposan szivárgások után mindenfelé, néha elég nehéz észrevenni.

- Igen, évente ajánlott.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Vectra B 1.7-es Isuzu diesel autom (bocs hogy ide irok, de itt is vannak Isuzu dieseles Astrák), és olyan gondom lenne vele, hogy mentem autópályán 120-130-as tempóval, ment a klima is, és a vízhőfok majdnem benne volt a pirosban, az alsó határát súrolta. Utána olvasgattam már neki, valaki termosztát cserét ir, valaki azt hogy hűtőcsere, vagy legalább is ki kell mosni, de volt olyan aki azt mondta erre hogy ezeknek betegsége a melegedés! A rendszerből a víz nem fogy, ugyanannyi, szerintem nem ereszt, és tiszta, nem olajos. Mentem vele klimával autópályán, és megnéztem a ventillátorokat (2 elől, 1 hátul), és ha nagyon magas a hőfok, akkor csak a jobb első, illetve a hátsó megy, a jobb első nem is kapcsol. Amikor megálltam vele, akkor a vízhőfok lement olyan 95-98 körülire, és csak a hátsó kapcsolgatott be olyan 10 másodperc megy, 15 nem megy. Erre valakinek van-e valamilyen ötlete, javaslata, hogy mi lehet a baja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Vectra B 1.7-es Isuzu diesel autom (bocs hogy ide irok, de itt is vannak Isuzu dieseles Astrák), és olyan gondom lenne vele, hogy mentem autópályán 120-130-as tempóval, ment a klima is, és a vízhőfok majdnem benne volt a pirosban, az alsó határát súrolta. Utána olvasgattam már neki, valaki termosztát cserét ir, valaki azt hogy hűtőcsere, vagy legalább is ki kell mosni, de volt olyan aki azt mondta erre hogy ezeknek betegsége a melegedés! A rendszerből a víz nem fogy, ugyanannyi, szerintem nem ereszt, és tiszta, nem olajos. Mentem vele klimával autópályán, és megnéztem a ventillátorokat (2 elől, 1 hátul), és ha nagyon magas a hőfok, akkor csak a jobb első, illetve a hátsó megy, a jobb első nem is kapcsol. Amikor megálltam vele, akkor a vízhőfok lement olyan 95-98 körülire, és csak a hátsó kapcsolgatott be olyan 10 másodperc megy, 15 nem megy. Erre valakinek van-e valamilyen ötlete, javaslata, hogy mi lehet a baja.

Lehet nem jól tudom, de az Isuzuban nem 85 fokos a termosztát?

Az pedig, hogy a klímának a ventilátorai mennek, nem olyan nagy baj. :lol: Meg kellene nézni a hőkapcsolót nem-e az a rossz, és csak a második fokozatot kapcsolja. Bár abban sem vagyok biztos, hogy a isuzihiz is kétfokozatú dukált-e annak idején.

Link to comment
Megosztás:

Nekem még soha nem ment 95 fok fölé a vizem..

Egyetlen egyszer ment a ventim is, mikor valamikor tavaly 1 órás dugóban araszoltam Pesten.

120-130-as tempónál sem szokott 92 foknál följebb menni a vizem.

Már amikor még ment az autóm :lol:

...és akkor én mit mondjak? 9liter víz van a 17DR-ben,de a pesti dugóban és 35fokban simán felmegy 98ig,aztán venti és megy vissza 90-re!

Link to comment
Megosztás:

...és akkor én mit mondjak? 9liter víz van a 17DR-ben,de a pesti dugóban és 35fokban simán felmegy 98ig,aztán venti és megy vissza 90-re!

Egyszer levideózhatom. :lol: Ez olyan X-atka nekem, mert még csak a műhelyben indult be a venti, mikor rövidre zártam. Picivel 90 fölött mutat a műszer, mintha oda lenne szögelve. A múlt héten a hegymenetben, bár lehet csak a dőléstöl, de mintha kicsit feljebb ment volna a mutató, de semmi több.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olvasgattam a hozzászólásokat, és hasonló problémáim voltak mostanában. Nekem ugyebár 17DR-em van, és nem isuzu. Viszont nálam is az volt, hogy nézegettem ellenőrzés céljából a hűtővizet. Azt vettem észre, hogy elég kevés van benne. Aztán utánatöltöttem, és még mindig fogy. Konzultáltam 1-2 autós ismerősömmel, és a szerelőmmel, és azt mondta hogy lehet vízpumpa is. Ha csak szivárog, akkor nem látod, mert a forró motoron, azonnal elpárolog. Viszont, ha este megállsz, és raksz alá egy papírt, arra azért lehet hogy lecsöpög. Én nem raktam, de lehetett látni megállás után kis vízcseppeket a kocsi alatt. Persze mindez vezérlés csere előtt volt (60.000Km-t bírt). A vízpumpa, nem csak forgott, de még billent egyik oldalról a másikra. Totál szétment. Kicseréltük a vezérlést, és eltűnt a vízfogyasztás.

A vizem Nekem is majd 95fokos volt, olyan mintha nem ment volna a venti, viszont amikor bekapcsolt, akkor visszahűtötte, és miután lehült, már megint fent volt 95-ön. Meguntam, és elmentem vettem egy termosztátot, és kicseréltem 2200Ft volt. Azóta 89-92 között mozog, persze ha lehet hinni a műszernek. Úgyhogy nem egy nagy dolog, érdemes kicserélni a termosztátot, és akkor lehet megoldódik egy kis gond.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.