Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

köszönöm szépen a választ...

műszerfal cseréhez kell a kábelokon vagy a sorkapcsokon módosítani?

Elvileg nem, legalábbis nekem nem kellett, mikor a dieselbe tettem ilyen műszerfalat. Azt nézd meg, hogy a kilométerórád számlapjának alsó részén levő W= szám milyen a tiédben, mert ugyanolyat kell bele tenni fordszámmérősből is.

Link to comment
Megosztás:

Mennyit csal a kilométeróra? Mert eredetileg nekünk is 1111-es volt a dieselben, de elég sokat csalt. Aztán a fordszámmérős 1102-es lett, azzal valamivel pontosabb. Nem is láttam még dieselhez 1111-es fordszámmérős órát :rolleyes:

Észrevételeim szerint 10 km/h. Óra szerinti 60-nál 50-51 km/h GPS-el. De maga az autó is tud pontos sebességet mutatni, a középkonzol kijelzôje melletti kis gombokat kell egyszerre benyomni vagy 10 sec-ig s akkor kiírja a pontos sebességet de csak alacsonyabb tempónál tudja. 90-100 fele már csak +5x-et jelez.

Link to comment
Megosztás:

Anno volt szó róla fórumon, hogy több metóda is van a katalizátor kitakarítására. Volt 1 olyan, hogy magasabb ford-on meg kell döngetni vmivel s akkor a korom nagyrészt távozik. Az lenne a kérdés, hogy magát a katalizátort mennyrie szabad püfölni vagy csak a környékét ajánlatos??? Köszi elôre is. (Aki esetleg már végzett ilyet az segítsen)

Link to comment
Megosztás:

Anno volt szó róla fórumon, hogy több metóda is van a katalizátor kitakarítására. Volt 1 olyan, hogy magasabb ford-on meg kell döngetni vmivel s akkor a korom nagyrészt távozik. Az lenne a kérdés, hogy magát a katalizátort mennyrie szabad püfölni vagy csak a környékét ajánlatos??? Köszi elôre is. (Aki esetleg már végzett ilyet az segítsen)

Ha visszakeresed megtalálod az infót, én is írtam hogy hogyan kell: ésszel és nem erővel...

Link to comment
Megosztás:

Mennyit csal a kilométeróra? Mert eredetileg nekünk is 1111-es volt a dieselben, de elég sokat csalt. Aztán a fordszámmérős 1102-es lett, azzal valamivel pontosabb. Nem is láttam még dieselhez 1111-es fordszámmérős órát :lol:

Te opeles wanabí szerelőőőőőőőő! És nekem milyet adtál el???????? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem is láttam még dieselhez 1111-es fordszámmérős órát...

Mutassak egyet? Az enyémben az van, gyárilag...

-------------------------------------------

"97 F Astra Caravan X17DTL military green - limited edition

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném megtudakolni, hogy dízelre érdemes-e direkt szűrőt rakni? Hallottam már olyat, hogy csak benzinesre, meg hallottam már olyat is, hogy semmilyen autóra nem ajánlják, mert tönkreteszi. Kinek mi a véleménye, tapasztalata ezzel kapcsolatban, Ugyanis szereztem egy alig használt direktszűrőt, ráraktam a kocsira, és érezhetően jobban megy, meg jobban gyorsul. Csak ugyebár kérdés, hogy árt vagy használ-e neki.

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném megtudakolni, hogy dízelre érdemes-e direkt szűrőt rakni? Hallottam már olyat, hogy csak benzinesre, meg hallottam már olyat is, hogy semmilyen autóra nem ajánlják, mert tönkreteszi. Kinek mi a véleménye, tapasztalata ezzel kapcsolatban, Ugyanis szereztem egy alig használt direktszűrőt, ráraktam a kocsira, és érezhetően jobban megy, meg jobban gyorsul. Csak ugyebár kérdés, hogy árt vagy használ-e neki.

Nem megy az jobban, legfeljebb jobban tolod neki. :lol:

Én semmiféleképp nem javaslom. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném megtudakolni, hogy dízelre érdemes-e direkt szűrőt rakni? Hallottam már olyat, hogy csak benzinesre, meg hallottam már olyat is, hogy semmilyen autóra nem ajánlják, mert tönkreteszi. Kinek mi a véleménye, tapasztalata ezzel kapcsolatban, Ugyanis szereztem egy alig használt direktszűrőt, ráraktam a kocsira, és érezhetően jobban megy, meg jobban gyorsul. Csak ugyebár kérdés, hogy árt vagy használ-e neki.

Nekem már attól is "érezhetően jobban megy" ha légyszűrőt cserélek! :lol:

Nem lehet az, hogy a légszűrőd már avitt volt, és azután a d-szűrő fellélegzést hozott a motorodnak? :lol:

Link to comment
Megosztás:

No, némi tapasztalat: Megjártuk göröghont. Az odaút tulajdonképpen eseménytelen volt, mindössze annyi érdekesség merült fel, hogy mindössze 5.2-t evett a járgány. (Persze kínosan betartottam minden sebességkorlátozást.) Szerbiában egy falusi Lukoil kúton tankoltunk, mert túlszaladtunk az utolsó OMV-n, de nem volt semmi gáz.

Göröghonban viszont mindenféle kutak vannak. 3 tankot elautókáztunk és hát sikerült belenyúlni... A hegyi szerpentineken, meg az autópályás emelkedőkön (90-es pálya, ha ez mond valakinek valamit) olyat csinált az autó, hogy a legkisebb emelkedőnél is elkezdett ütemesen melegedni a motor, majd felment a mutató szerint 100 fölé, de nem ment bele a pirosba. Viszont amikor 100 fölé ért, gyakorlatilag minden erő elszállt belőle. De olyan szinten, hogy nagyon. Nem is elsősorban a melegtől izzadtam...

Hazaúton is sikerült valami nagyon ügyesen tankolni, úgyhogy már azt hittem, hogy hengerfejes lett a járgány. A Makedón pályán az emelkedőkön (vagy inkább lankákon) egy 1.4-es Meriva a porba alázott bennünket.

Megállapítottam, hogy ez az autó bizony nem való a hegyekbe. De a nagyobbik baj nem is ez volt, hanem a klíma hiánya. Meg is érlelődött a gondolat, hogy lecserélem. G Astrában, vagy B Vectrában gondolkodtam (mindkettőnél a 100Le-s TDI) és szét is néztem a lehetőségek után. Kiderült, hogy olyanok gyakorlatilag nincsenek. Az 1998-as, kimondottan jó állapotban lévő autómért legfeljebb 800eFt-ot adnának, miközben a jelzettek ára - amiért érdemes pénzt adni - 1.6 milliónál kezdődik. No, ennyit nem ér a csere. Annyira nem gáz.

Viszont a klímán nagyon gondolkodom. Találtam bontót, ahol a komplett szettet 80eFt-ért meg lehetne venni, ismerős autószerelő meg be is szerelné. De elképzelni nem tudom, hogy az egyébként sem táltos teljesítményből ez mennyit venne le? Van valakinek ilyen irányú tapasztalata? Használható az így, utólagosan beépített klíma, vagy kár vele kínlódni? (Opel motoros TD-m van.)

Ja... Még annyit, hogy hazaérve nem jelentkezett sem a melegedés, sem a teljesítmény hiány. Mondjuk nincsenek is hegyek. A fogyasztásom a hazaútra (Görög futottak még kút + Szerb Lukoil) 6.5-re sikerült feltornázni. Most van benne "csicsa" Shell, oszt hétvégén teszt.

Link to comment
Megosztás:

Kell bele egy nagyobb teljesítményű generátor meg egy elektromos klíma azt baba. Bár a hegymenetet az enyém se igazán szereti, de nem 4-be kell tolni 5 személlyel 15%-os emelkedőn, azt nem bírja, nemhogy még pluszban a klíma, ki is végezné. A múlt hétvégén mi is terepeztünk kicsit, 1-, 2-be mentünk 25-30%-os emelkedőn de azontúl hogy sűrűn kapcsolt a venti semmi gond nem volt meg olyan Pajero-s hangja volt, még tetszett is, a cimbi meg csak lesett, az övé nem bírta...

Link to comment
Megosztás:

Nekem már attól is "érezhetően jobban megy" ha légyszűrőt cserélek! :lol:

Nem lehet az, hogy a légszűrőd már avitt volt, és azután a d-szűrő fellélegzést hozott a motorodnak? :lol:

Vadi új szűrő van benne amúgy, úgyhogy nem lélegezhetett fel a d-szűrő miatt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.