Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Gyári generállal kb hány km-t megy el az X17DTL??? Valakinek tapasztalata???

A másik kérdésem az lenne, hogy Jürgenék sajnálták a védôlemezt a motor alljáról?....Mehetek olajteknôt kopácsolni :rolleyes:

Az enyémhez, még nem kellett hozzányúlni, igaz még épp nincs benne 130000 azaz a hozzáértők szerint épphogy már nem bejáratós. A szervószivattyút viszont már egyszer generálozni kellett, kicsit széthányta egy megállás nélküli ezres táv meg a 2es henger himbája nem bírta a fordulatot, egy 1.6-os Asconáé vigyorog benne. Igen, sajnálták, én is jártam úgy csak nekem épphogy megkarmolta valami, legjobb egy 1.5-es hengerelt lemezből lakatossal csináltatni alá, az nem hajlik egykönnyen csak ne húzd nagyon a hídhoz és tegyél közé valami gumicsíkot, legjobb a szilikon.

Link to comment
Megosztás:

Hát elég jól meg lett koppintva. A tekknô az olajleengedô csavar elott és az olajszűrô felöli részen lett meghorpasztva valamint a bölcsô (szembôl nézve) bal oldalán. Nem szakadt el egyik sem és az olaj sem folyik de elkerülhetô lett volna ez az egész...

Ami a generált illeti 233.000-ben vagyok, de a szerelôm (OPEL márkaszervízes) elmondása szerint elmennek 500.000-et is a gyári szettel. Az autó nem füstöl, jól húz és szemmel látható olajfogyi sincs. (a vm. szij, a görgôk, a vízpumpa is nemrég voltak cserélve)

Link to comment
Megosztás:

Hát elég jól meg lett koppintva. A tekknô az olajleengedô csavar elott és az olajszűrô felöli részen lett meghorpasztva valamint a bölcsô (szembôl nézve) bal oldalán. Nem szakadt el egyik sem és az olaj sem folyik de elkerülhetô lett volna ez az egész...

Ami a generált illeti 233.000-ben vagyok, de a szerelôm (OPEL márkaszervízes) elmondása szerint elmennek 500.000-et is a gyári szettel. Az autó nem füstöl, jól húz és szemmel látható olajfogyi sincs. (a vm. szij, a görgôk, a vízpumpa is nemrég voltak cserélve)

Akkor meg hozzá ne nyúlj! Nagybratyóm tesója 800akármennyit ment eddig az övével és még csak gyűrűzve volt, az is 550-600 körül.

Link to comment
Megosztás:

Akkor meg hozzá ne nyúlj! Nagybratyóm tesója 800akármennyit ment eddig az övével és még csak gyűrűzve volt, az is 550-600 körül.

Az az igazság, hogy tényleg nagyon jól megy az autó s meg is van kímélve de azért sokan rágják a fülem a "sok" km miatt, s foglalkoztat a dolog, hogy ha esetleg hamarosan nagyobb költségeknek nézek elébe akkor...

Link to comment
Megosztás:

Az az igazság, hogy tényleg nagyon jól megy az autó s meg is van kímélve de azért sokan rágják a fülem a "sok" km miatt, s foglalkoztat a dolog, hogy ha esetleg hamarosan nagyobb költségeknek nézek elébe akkor...

A motorgenerálnál nagyobb költség nincs (a totálkáros karosszéria felújításán kívül) ezért ne kersd a bajt ha nincs! Gondold át, hogy mennyi az éves futásteljesítményed és abból meglátod, hogy az itt elmondottak alapján még hány évig autózhatsz a motoroddal. Bár az enyém benzines, mégsem aggódom 220 ezer kilométerrel a gyomrában. Szerintem 6-8 évre még elég lesz nekem évi 25 ezerrel. Lehet, hogy én fogom előbb előbb leadni a jogsimat....

Link to comment
Megosztás:

Hát elég jól meg lett koppintva. A tekknô az olajleengedô csavar elott és az olajszűrô felöli részen lett meghorpasztva valamint a bölcsô (szembôl nézve) bal oldalán. Nem szakadt el egyik sem és az olaj sem folyik de elkerülhetô lett volna ez az egész...

Ami a generált illeti 233.000-ben vagyok, de a szerelôm (OPEL márkaszervízes) elmondása szerint elmennek 500.000-et is a gyári szettel. Az autó nem füstöl, jól húz és szemmel látható olajfogyi sincs. (a vm. szij, a görgôk, a vízpumpa is nemrég voltak cserélve)

A teknőm nekem is meg van horpadva, elég rendesen, az olajleeresztő előtt közvetlenül, de még nem volt ingerenciám leszedni.

Olyat kérdeznék, hogy én néztem a kocsi könyvét, és gyári adatok szerint a kocsi 100km-ként 0,075 liter olajat eszik. Tehát 1000km-nél 7 decit kajol be. A kocsi ezt kb tartja is, de ez most normális, vagy inkább gyűrűzzem fel? 189ezer km van benne. A mocija sima szívódízel, nem isuzu, az újabb kiadás, negyven akárhány lovas.

Valamint egy olyan gondom lenne, hogy a képen bekarikázott alkatrész az enyémen nincs rajta. Most annak mi lenne a neve és lehet-e kapni külön, vagy bontóban nézzem? Mit csinál és mit nem ha nincs rajta?

nemtommifz7.th.jpg

Link to comment
Megosztás:

Az az igazság, hogy tényleg nagyon jól megy az autó s meg is van kímélve de azért sokan rágják a fülem a "sok" km miatt, s foglalkoztat a dolog, hogy ha esetleg hamarosan nagyobb költségeknek nézek elébe akkor...

Tudnivaló, hogy nem sportkocsi a DTL, nem benzines tehát nem is használódik úgy (pláne ha kímélik), azért nem szabad hozzápiszkálni mert azt mondják rá, hogy futott rendesen, ez még simán közötte van a vadiúj és a lezúzottnak. Én még nem láttam az enyém belsejét és az az igazság, hogy nem is akarom (másét láttam de abban több mint félmillió km volt). Az enyémmel valahogy nem voltam megbékélve gondolván gyenge a motorja, elvittem kompressziót méretni meg minden vackot és szinte tökéletesen majdnem gyári paramétereket mutatott. Na ezért nem kell szétszedni ha nincs vele baj...

Link to comment
Megosztás:

A teknőm nekem is meg van horpadva, elég rendesen, az olajleeresztő előtt közvetlenül, de még nem volt ingerenciám leszedni.

Olyat kérdeznék, hogy én néztem a kocsi könyvét, és gyári adatok szerint a kocsi 100km-ként 0,075 liter olajat eszik. Tehát 1000km-nél 7 decit kajol be. A kocsi ezt kb tartja is, de ez most normális, vagy inkább gyűrűzzem fel? 189ezer km van benne. A mocija sima szívódízel, nem isuzu, az újabb kiadás, negyven akárhány lovas.

Valamint egy olyan gondom lenne, hogy a képen bekarikázott alkatrész az enyémen nincs rajta. Most annak mi lenne a neve és lehet-e kapni külön, vagy bontóban nézzem? Mit csinál és mit nem ha nincs rajta?

nemtommifz7.th.jpg

Na most ha jól emléxek az egy csillapító munkahenger a "gáznak" (mint a csomagtérajtóé) nehogy hirtelen kiugorjon vagy valami ilyesmi szerepe van de lehet más jobban tudja...

Link to comment
Megosztás:

A motorgenerálnál nagyobb költség nincs (a totálkáros karosszéria felújításán kívül) ezért ne kersd a bajt ha nincs! Gondold át, hogy mennyi az éves futásteljesítményed és abból meglátod, hogy az itt elmondottak alapján még hány évig autózhatsz a motoroddal. Bár az enyém benzines, mégsem aggódom 220 ezer kilométerrel a gyomrában. Szerintem 6-8 évre még elég lesz nekem évi 25 ezerrel. Lehet, hogy én fogom előbb előbb leadni a jogsimat....

Köszönettel!

Link to comment
Megosztás:

A teknőm nekem is meg van horpadva, elég rendesen, az olajleeresztő előtt közvetlenül, de még nem volt ingerenciám leszedni.

Olyat kérdeznék, hogy én néztem a kocsi könyvét, és gyári adatok szerint a kocsi 100km-ként 0,075 liter olajat eszik. Tehát 1000km-nél 7 decit kajol be. A kocsi ezt kb tartja is, de ez most normális, vagy inkább gyűrűzzem fel? 189ezer km van benne. A mocija sima szívódízel, nem isuzu, az újabb kiadás, negyven akárhány lovas.

Valamint egy olyan gondom lenne, hogy a képen bekarikázott alkatrész az enyémen nincs rajta. Most annak mi lenne a neve és lehet-e kapni külön, vagy bontóban nézzem? Mit csinál és mit nem ha nincs rajta?

Tezsvéreim a dííízelben!

Inkább kw -ot akartél írni. ;)

Az olajfogyasztás pedig azért van bele írva a könyvbe, mert a sok hozzá értő német az első csepp fogyásnál szaladt volna a szervízbe, hogy rossz a verda, generálozni kell. Persze garanciában.

Olajfogyás mindig is lesz, vagy több, vagy kevesebb. Azért az a 7 deci/1000 km elég sok. Számolj csak utána, 10 000 km = 7 liter, tehát egy 7 500 km -es olajcsere intervallumban Kb. 5 litert kel utána tölteni. Ennek is meg van az előnye mert mindig friss olaj van a gépben és csak a szűrőket kel cserélgetni. :rolleyes:

Az hogy hiányzik az a csillapító meg nem egy jelentős hiányossága a vasnak, attól még elszaladgál még néhány métert. ;)

Link to comment
Megosztás:

No igen, szívóról beszélve az tényleg marhasok olaj, az enyém turbós léttére 7000 után eszik meg sacc 1.5-2 litert a jobbfajta olajból (bár egy egyfolytábani éppnem 1000-res távon megevett nekem is egy litert nyári 38-44 Cfokos külső hőnél ami ugye nem is olyan nagy csoda, a szervószivattyú is kifeküdt) de hát tudnivaló, hogy a turbók szimeringje egy lamellás vacak ami ugyebár elengedi maga közt az olajat mivel egy hagyományos gumiszimering képtelen lenne azt a hőmérsékletet elviselni ami a kipuffon átmegy. Ha a blokk és a váltó közt vagy a karterdekninél nem folyik az olaj akkor esetlek érdemes elvinni egy kompresszió és nyomástartás mérésre.

"97 Astra Caravan X17DTL

Link to comment
Megosztás:

sziasztok...

egy kis segítségre lenne szükségem...

1.7es szívódízel astra termosztátházában van egy hőgomba amire két vákumcső megy... hol lehet ilyet venni?... mi a pontos neve?... kb. mennyi forintocska?

válaszokat előre is köszönöm...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok...

egy kis segítségre lenne szükségem...

1.7es szívódízel astra termosztátházában van egy hőgomba amire két vákumcső megy... hol lehet ilyet venni?... mi a pontos neve?... kb. mennyi forintocska?

válaszokat előre is köszönöm...

Termoszelepnek hívják, sima szívódieselhez a gyári 9266Ft a Csergőben (link az oldal alján).

Link to comment
Megosztás:

Na most ha jól emléxek az egy csillapító munkahenger a "gáznak" (mint a csomagtérajtóé) nehogy hirtelen kiugorjon vagy valami ilyesmi szerepe van de lehet más jobban tudja...

Nekem is hiányzik....netán ezért van az a jelenség, hogy mikor lekapom a lábam a gázról, általában beleharapok a kormányba??? :rolleyes:

Apropo mindenkinek rángat pl 2-ben motorféknél???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.