Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Igen ajánlatos ,én is dobtam 1 hátast mikor megláttam hogy mi van benne. Kitakarítottam és levakoltam az egért azóta tiszta. Nekem nem hiányzik, és ha estleg valakit érdekel hogy miért megy tönkre a vákumos előtöltés szabályzó Dúsító membrán! Szóval az enyémben teli folyt oilal, illetve állt benne az oil. Szilikonos membrán van benne ami cserélhető lenne van cikk száma is , de ez bosch szám tehát kereskedői forgalomban nem kapható. De a lényeg nekem a vákum sziv...nál csorogott le az oil.a vékony csövön keresztül. Ugyanis amikor leállítod a motort a membrán vissza felé mozog és szívó hatást gyakorol a szivatyúház felé. Nekem innen szívta vissza az oilt állandóan, ez nem sok oil csak annyi hogy mindig volt oil a vákum dobban. Meguntam és először felfordítottam a szívattyú fedelét azt amit 3 csavar fog, nem lett tökéletes, nem tom mié. Aztán fogtam 1 ablakmosó vissza csapó szelepet és beiktattam a rendszerbe ,lás csodát azóta tökéletesen üzemel, nem szivárog le az oil a membránhoz (ami nekem azóta lada mióta kiderült hogy 10huf a gyári)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy már az enyémre is ráférne egy kis karbantartás (kompressziómérés, porlasztócsúcsok bemérése, esetleg adagolóállítás, meg ha vannak ilyen kitisztítandó dolgok rajta). Komoly gondom nincs vele, de jó lenne képben lenni, hogy hogyan is állunk, és mennyi pénzt rakjak félre a kispárnába :) .

Link to comment
Megosztás:

Ma vezette a kocsit egy ismerőröm, és menet közben mondta, hogy nem vezett még opelt, csak mult héten egy E Kadettet, de az Dizel volt. :D Kérdem erre, miért ez szerinte mi? Nem hitte hogy dizel. :D Mondja, dehát ez megy is nagyon. És hangja sincs. :D

Mondjuk ettől én tartottam kicsit mikor vettem, hogy hangos ketyegő dizelem lesz. Ennek ellenére kellemesen meglepődtem, hogy menet közben egyáltalán semmi hangja nincs. halk mint egy benzines. Városban persze hallani induláskor és gyorsitáskor, de utazósebességnél semmi hang. Ellenben egy tizenéves másik német márka nagykategóriás dizelével amit nemrég vezettem, az olyan volt mint egy traktor, bár hibátlan állapotban volt. / Passat /. Szóval kellemesen csalodtam az Astránam. :D

Link to comment
Megosztás:

Ma vezette a kocsit egy ismerőröm, és menet közben mondta, hogy nem vezett még opelt, csak mult héten egy E Kadettet, de az Dizel volt. :D Kérdem erre, miért ez szerinte mi? Nem hitte hogy dizel. :D Mondja, dehát ez megy is nagyon. És hangja sincs. :D

Mondjuk ettől én tartottam kicsit mikor vettem, hogy hangos ketyegő dizelem lesz. Ennek ellenére kellemesen meglepődtem, hogy menet közben egyáltalán semmi hangja nincs. halk mint egy benzines. Városban persze hallani induláskor és gyorsitáskor, de utazósebességnél semmi hang. Ellenben egy tizenéves másik német márka nagykategóriás dizelével amit nemrég vezettem, az olyan volt mint egy traktor, bár hibátlan állapotban volt. / Passat /. Szóval kellemesen csalodtam az Astránam. :D

Hallanád az 1.9HDi-t reggel amikor indulok a cégessel!

Mint egy kovácsműhely!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.