Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Az EGR-t 2-es alulemezből vágott vaktömítéssel zártam le.

Kérdésem a következő.

Mivel ez elég közel van a kipufftorokhoz,bírni fogja a kipuffgáz melegét a 2-es alulemez?

Nem fog elolvadni?

A turbot is ilyen burkolat takarja, az sem csöppent el . :)

Link to comment
Megosztás:

Az EGR-t 2-es alulemezből vágott vaktömítéssel zártam le.

Kérdésem a következő.

Mivel ez elég közel van a kipufftorokhoz,bírni fogja a kipuffgáz melegét a 2-es alulemez?

Nem fog elolvadni?

Én nem félteném lévén a szívócsonk is haszonfémbő készült. :)

Link to comment
Megosztás:

Az EGR-t 2-es alulemezből vágott vaktömítéssel zártam le.

Kérdésem a következő.

Mivel ez elég közel van a kipufftorokhoz,bírni fogja a kipuffgáz melegét a 2-es alulemez?

Nem fog elolvadni?

Ha ott 650 fok körüli a hőmérséklet akkor igen. Bár ezt szinte kizártnak tartom, de mivel nem ismerem a gépedet, nem állítom.

Link to comment
Megosztás:

Elkapott egy rossz érzés..

Most volt termosztátcserém, kb. másfél hónapja, és a vízhőmérsékletmérőm

alíg megy ki a kékből..

Létezhet az, hogy az új termosztát csak ennyit bírna ? :)

Mit csináljak ?

Újabb csere ? Garanciát hogy lehet érvényesíteni ?

Lehet csak meg kéne pucolni a hőgomba csatlakozását. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha ott 650 fok körüli a hőmérséklet akkor igen. Bár ezt szinte kizártnak tartom, de mivel nem ismerem a gépedet, nem állítom.

Nem valószínű mert ebben az esetban könyen lángra kapna a zajszigetelés a tűzfalon és a mocitető alatt. Arrol nem is beszélve hogy nincs közel a Hászonfém :) csatlakozója a kipuffhoz.

Link to comment
Megosztás:

Ma találkoztam Digger cartárssal és nem túl sok jó hírekkel szolgáltam neki. :)

Sajnos hf-es a gépe minden jel szerint.

-Kemények a vízcsövek,vizszint lemegy indítás után,olajos a víz,leállítás után a túltartály kupajának leszedésekor marha nagy nyomás szökik el stb. egyszóval bedolgozik a víztérbe.

-1-es henger porlasztócsúcsának tömítése rossz,folyik a gázolaj vissza,kompresszióvesztés melett.

-Bosch generátor szíjtárcsájának cseréje,csapágycsere.

Sajnos egy sem olcsó mulatság,de ha jó szerelő kezébe kerül a gépsas,akkor egy nagyon jó masina lesz belőle,mert amúgy rendben van a gép.

BB! Ha kell segítség szólj,láttad,hogy a KOMA szervíz vasárnap is dolgozik. :D

Ha úgyis hétvégéi kocsi,leteszed nálunk kecsón és rendbeszedjük!

Link to comment
Megosztás:

BB! Ha kell segítség szólj,láttad,hogy a KOMA szervíz vasárnap is dolgozik. :)

Ha úgyis hétvégéi kocsi,leteszed nálunk kecsón és rendbeszedjük!

Sziasztok!

Szerencsésen hazaértünk! Ez volt az eddigi leghosszabb út a "Hápogival" Kb. 280 km.

Valóban rosszak voltak a hírek! Főleg azért, mert januárban sokat voltam táppénzen, és kevés volt a fizu.

Remélem, hogy a következő havi költségvetésbe be fog férni.

A felajánlást köszi! Kár, hogy olyan messzi vagytok. Azért elképzelhető, hogy igénybe veszem!

Köszi mégegyszer!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerencsésen hazaértünk! Ez volt az eddigi leghosszabb út a "Hápogival" Kb. 280 km.

Valóban rosszak voltak a hírek! Főleg azért, mert januárban sokat voltam táppénzen, és kevés volt a fizu.

Remélem, hogy a következő havi költségvetésbe be fog férni.

A felajánlást köszi! Kár, hogy olyan messzi vagytok. Azért elképzelhető, hogy igénybe veszem!

Köszi mégegyszer!

Ha céges verdával megoldod addig a családi dolgokat,mi segítünk!

Lebeszéljük az időpontot és nekiugrunk! :)

Tényleg megbízható szerelőnk van,aki nem is drágán dolgozik.

U.i.:Ne haragudj,hogy letegeztünk egyből,picit talán illetlenség volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hátsó dobom kezd erősen hasonlítani egy jobb sajtreszelőhöz, ezért előbb-utóbb kénytelen leszek cserélni. Mivel a jármű is lassan szépülget ( :) ) ezért szeretnék egy szép "sportdobot" felrakni hátulra. Próbálkozott már valaki ilyen rémtettel diesel autón? Addig ok, hogy (érezhető) teljesítménynövekedésre ne számítsak, de a hangjától kicsit félek. A másik dolog, ami érdekelne, hogy a néhány helyen kapható "diesel sportdob"-ot érdemes-e megvenni, vagy teljesen mindegy.

(Tudom, hogy a teljes kipufogó oldalt a motorhoz kellene hangolni (, illetve főleg annak egy tartományához) és nem csak egy hátsó dobot venni első felindulásból, de mivel a teljesítmény növelése nem célom (és a katalizátort sem szeretném kivenni), ezért lesz csak dob csere.)

Link to comment
Megosztás:

[quote name='mauser' date='2008-02-25 - 00:21' post='345866'

(Tudom, hogy a teljes kipufogó oldalt a motorhoz kellene hangolni (, illetve főleg annak egy tartományához) és nem csak egy hátsó dobot venni első felindulásból, de mivel a teljesítmény növelése nem célom (és a katalizátort sem szeretném kivenni), ezért lesz csak dob csere.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hátsó dobom kezd erősen hasonlítani egy jobb sajtreszelőhöz, ezért előbb-utóbb kénytelen leszek cserélni. Mivel a jármű is lassan szépülget ( :) ) ezért szeretnék egy szép "sportdobot" felrakni hátulra. Próbálkozott már valaki ilyen rémtettel diesel autón? ...

Igen, pl. a miénken is az van:

23256803.jpg

Innen a legfelső az.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.