Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Meg tudnátok mondani ez mi? Mintha egy mozgató rúddal lenne összekötve a csigával, alul egy vákuumcső megy rá. Kézzel nem tudtam megmozditani ezt a rudat, és magátol sem csinált semmit semmilyen fordulaton.

33611512.jpg

ez engedi el a nyomást ,mükődik az csak adj neki tökig gázt. Vákum vezérelt.

Link to comment
Megosztás:

A fenti kép kapóra jött!

A bal felső sarokban levő alkatrész egy mágnes szelep?

Télen melegíti a gázolajat?

Két kábel megy rá. Melyik micsoda?

Van benne karbantartani való?

Ha arra a fekete hengeres dologra gondolsz a védőlemez alatt, amire felül egy cső megy,az a gázolajszűrő. Igen, van benne előmelegítő, a két piros vezeték annak viszi a villanyt. A másik dolog, amire a vezetékek mennek a hőérzékelő, az figyeli a gázolaj hőmérsékletét, és bizonyos hőmérséklet (ha jól emléxem -5C) alatt bekapcsolja a fűtést.

Link to comment
Megosztás:

Ha arra a fekete hengeres dologra gondolsz a védőlemez alatt, amire felül egy cső megy,az a gázolajszűrő. Igen, van benne előmelegítő, a két piros vezeték annak viszi a villanyt. A másik dolog, amire a vezetékek mennek a hőérzékelő, az figyeli a gázolaj hőmérsékletét, és bizonyos hőmérséklet (ha jól emléxem -5C) alatt bekapcsolja a fűtést.

Én személy szerint +5C-ra emlékszem, de ezen igazán nem fogunk veszekedni. Karbantartani való, csak snnyi van, hogy rendszeres időközönként cserélgetni kell a szűrőt. :)

Link to comment
Megosztás:

Majdnem nyertél, +6C-nál kapcsol be (az "Így csináld..." szerint).

Köszi Nektek!

Kupálódik az ember!!

Aztán nehéz szétszedni?

Mármint a szűrőt kiszedni.

Nekem, ha az emlékem nem csal, fityeg még valami más szűrő is mellette.

Valami átlátszó házban levő szűrő.

Link to comment
Megosztás:

Köszi Nektek!

Kupálódik az ember!!

Aztán nehéz szétszedni?

Mármint a szűrőt kiszedni.

Nekem, ha az emlékem nem csal, fityeg még valami más szűrő is mellette.

Valami átlátszó házban levő szűrő.

Mondjuk a miénken nincs körbe az a burkolat, de elvileg csak le kell tekerni a hengeres részt, az a szűrő.

Link to comment
Megosztás:

Köszi Nektek!

Kupálódik az ember!!

Aztán nehéz szétszedni?

Mármint a szűrőt kiszedni.

Nekem, ha az emlékem nem csal, fityeg még valami más szűrő is mellette.

Valami átlátszó házban levő szűrő.

Az egy házilag beépített üa. szűrő. Engem tavaj nyáron egy ilyen szivatott meg, mert eldugult és menetközben leált a motor.

Érdemes ezt is cserélni rendszeresen, szerepe csak annyi van, hogy a durva koszt kiszűri.

Link to comment
Megosztás:

Az egy házilag beépített üa. szűrő. Engem tavaj nyáron egy ilyen szivatott meg, mert eldugult és menetközben leált a motor.

Érdemes ezt is cserélni rendszeresen, szerepe csak annyi van, hogy a durva koszt kiszűri.

Szerintem tök felesleges. Csak mint a példád is mutatja, plusz hibaforrás. Időben kell cserélni a gázolajszűrőt. Max egy ezres. Tökéletesen elég.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy mondod!

Elég nagy az a szűrő,megfogaj amit kell,csak cserélni kell időben,min évente egyszer!

Szerintem is felesleges, de ez volt a legegyszerűbb módja az elvágott cső toldásának. Az előző gazdi belerakott egy menbrán pumpát, aminek kilukadt a menbránja, és csak levegőt nyomott az adagolóba,

Bizton állíthatom, hogy azzal nem megy. :) :)

Ezért kellet összekötni a csövet.

Link to comment
Megosztás:

Most, hogy a szűrőt kitárgyaltuk, eszembe jutott még egy kérdés.

Van ezen a gépen is valami üa szivattyú, ami az adagolóig nyomja az anyagot, vagy az adagoló szívja?

(Kéretik nem röhögni, ha marhaságot vagy evidens dolgot kérdeztem!)

Bár már sok dieselt hajtottam, (Transitot, Toyotát, Ducatót, Fiestát)

most van először saját berregőm. Eddig még nemigazán merültem el a lelkivilágukban.

Link to comment
Megosztás:

Most, hogy a szűrőt kitárgyaltuk, eszembe jutott még egy kérdés.

Van ezen a gépen is valami üa szivattyú, ami az adagolóig nyomja az anyagot, vagy az adagoló szívja?

(Kéretik nem röhögni, ha marhaságot vagy evidens dolgot kérdeztem!)

Bár már sok dieselt hajtottam, (Transitot, Toyotát, Ducatót, Fiestát)

most van először saját berregőm. Eddig még nemigazán merültem el a lelkivilágukban.

Itt az adagoló szívja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.