Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Erről csak annyit, hogy véletlenül minden buszsofőrnek meg kamionosnak diesel autója van... :huh:

Nekem speckó benzinesem volt/van,s kamionozok!

Most vettem egy TDS Astrát,de azt se a dízel mivolta végett!Jó lehetőség volt egy jó autóra!

De tény,hogy szinte mindnek dízelje van,de soknak van benzinese!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Szeretném megkérdezni tölletek hogy van egy X17DTL astra-m,és ha szemben állok az adagolóval(BOSCH) ,van rajta 2 vákumcső bemenet a gázkar körül,melyikhez melyik csövet kell rádugni??mert az egyik elrepedt nekem kicseréltem és nem emlékszem melyik hol volt??

előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Szeretném megkérdezni tölletek hogy van egy X17DTL astra-m,és ha szemben állok az adagolóval(BOSCH) ,van rajta 2 vákumcső bemenet a gázkar körül,melyikhez melyik csövet kell rádugni??mert az egyik elrepedt nekem kicseréltem és nem emlékszem melyik hol volt??

előre is köszi

Ezek a képek segítenek neked?

Bár ez szívó,de hasonló az adagoló!

img1049cx6.th.jpg

89063115mm4.th.jpg

Link to comment
Megosztás:

Esküszöm elmegyek lemosatni a motort, és kipolirozom.

Johnny nem állja meg, és hetente idevillant egyet azzal motortérrel. :) :) Mindig talál valami okot rá. :D ;)

Bocs,de kérdezték,hogy mi hova és ezen talán látszik,amit kérdezett a cartárs! :lol:

Viszont ha valaki jár bontóban és nem felejti el,nézne nekem a szívó oldal és a légszűrőház közötti gumicsövet? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Melyikre gondolsz drága gázolajszagú barátom? :lol:

Háá árrá á fehé hosszúú két végén likas csűűre gondoltam, ott a sok sillogó alaméniom között :huh: :) , maelyik a gázkartól a szívocsonkhoz megy. Az érdekelne igazán, hogy alapjáraton, vagy fordulaton ereszt-e át?

Link to comment
Megosztás:

Ákos!

Azt hiszem megtaláltam a választ a kérdésedre!

Értem én hogy benzines de mi hajtja? :lol:

Ezesetben nem értem minek van rajta az a szelep, ami a gázkar állása alapján szabályozza a vákumot?

Lehet, hogy a dúsítómenbránt kellene vezérelnie? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Szeretném megkérdezni tölletek hogy van egy X17DTL astra-m,és ha szemben állok az adagolóval(BOSCH) ,van rajta 2 vákumcső bemenet a gázkar körül,melyikhez melyik csövet kell rádugni??mert az egyik elrepedt nekem kicseréltem és nem emlékszem melyik hol volt??

előre is köszi

Vákum szivattyú--hőérzékelő gomba---dúsító membrán.

A másik pedi T-elósztón keresztül egr szelep,(már akinek van)

Link to comment
Megosztás:

Vákum szivattyú--hőérzékelő gomba---dúsító membrán.

A másik pedi T-elósztón keresztül egr szelep,(már akinek van)

Na itt van egy kérdésem ami már kezd rögeszmévé érni. A T elosztó után van egy szelep, a gázkaron, ez mikor nyit illetve zár? Bár az sem biztos hogy zár-e teljesen.

Link to comment
Megosztás:

Na itt van egy kérdésem ami már kezd rögeszmévé érni. A T elosztó után van egy szelep, a gázkaron, ez mikor nyit illetve zár? Bár az sem biztos hogy zár-e teljesen.

nem tom mire gondolsz ,nekem levan dugózva az egr. ezáltal T elosztónál a vákum cső is. A vákum dobra gondolsz?

Link to comment
Megosztás:

nem tom mire gondolsz ,nekem levan dugózva az egr. ezáltal T elosztónál a vákum cső is. A vákum dobra gondolsz?

img1049cx6.th.jpg

kép By JOhnny

A képen látható a gázkarnál egy biz-B@?# , amire a fekete vákumcső is csatlakorik. Az üzamanyagvisszavezető cső pont takarja. Ez egy szelep ami a gázkar állásától függően szabályozza az EGR szelepre jutó vákumot. A kérdés az, hogy alapjáraton zár -e, vagy csak leszabályoz?

Link to comment
Megosztás:

Az egész úgy kezdődött hogy belenéztem a szívó csöbe, és kiakadtam. Erősen retkes volt ,kormos éget oilos trutyi volt benne. :huh: Na mondom fasa ezt jól megvettem. Aztán rájöttem hogy az egéren keresztül felérkező erősen elhasznált koromtól duzzadó kipuffgáz a ludas érte. Nem zárt rendesen ,mert korom volt rá rakodva, ekkor lefalaztam ennek kb 2éve . Azóta tiszta a szívó csövem , ennyi a változás ,teljesítményben semmi változás (érezhető) de a motor tiszta levegőt szív.

Link to comment
Megosztás:

Bameg! :huh: Szedem a jogdíjat! :lol:

Neked Isuzu motorod van, és nincs kormányszervód?

Nekem leginkább a turbófeltöltőben különbözik! (Német diesel.)

Amikor a motort tisztítod - mondjuk egy gőzborotvás mosónál - ott a helyszínen viszed fel brigéciolt valamivel?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.