Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

porlasztó csúcs,

levegős rendszer,

dúsító nem üzemel,

kopott motor, :cry:

Ezek mennyire változnak a hőmérséklet függvényében?

Most, ebben a hűvösebb időben kezdett előjönni ez az "érzés".

A levegős rendszert kizárnám, a kopott motort meg főleg. :(

Marad a porlasztócsúcs és a dúsító. No meg az izzítógyertya. Ez utóbbinak azt hiszem utána fogok nézni, csak az a baj, hogy este már sötét van, amikor a kocsihoz érek (reggel meg MÉG sötét). Ha jól emlékszem, akkor multiméterrel ki lehet mérni, ha valamelyik izzítógyertya kaka. Hogyan is :P ?

Link to comment
Megosztás:

...Ha jól emlékszem, akkor multiméterrel ki lehet mérni, ha valamelyik izzítógyertya kaka. Hogyan is :( ?

Lekötöd a gyertyákról az összekötő vezetéket (vagy lemezt), és egyesével ellenállást mérsz a motorhoz képest a csavaron. Amelyik szakadást mutat, az kaka. Viszont ettől még nm biztos, hogy amelyiket nem szakadtnak mérted, az tényleg teljesen jó is. Legbiztosabb, ha kitekered őket, és pl. egy bikakábellel az akksira rákötöd. Ha szépen, nagyjából végig izzik, az jó. De ha pl. hiányzik a csúcsa, vagy csak egy pontban izzít, az nem ok.

Link to comment
Megosztás:

Lekötöd a gyertyákról az összekötő vezetéket (vagy lemezt), és egyesével ellenállást mérsz a motorhoz képest a csavaron. Amelyik szakadást mutat, az kaka. Viszont ettől még nm biztos, hogy amelyiket nem szakadtnak mérted, az tényleg teljesen jó is. Legbiztosabb, ha kitekered őket, és pl. egy bikakábellel az akksira rákötöd. Ha szépen, nagyjából végig izzik, az jó. De ha pl. hiányzik a csúcsa, vagy csak egy pontban izzít, az nem ok.

Köszi!

Jó hogy sötétben megyek haza, így legalább jól látom, hogy izzik-e :P :(

Link to comment
Megosztás:

80757172ts0.th.jpg

48530722yn7.th.jpg

Voltunk Kunszálláson Udi mesterrel,vettünk cuccokat Dezsőhöz: bal sárvédő,mocitető,bal lámpa,lökös ~ 30E

Mor16-nál is voltunk hiénázni,adott nekem gólyalábat és féltengelycsuklót.Köszi Pé tényleg!

Már csak egy zárhíd hiányzik,de képek alapján szerintem ez is elég lenne,nem? :(

657333.gif

Link to comment
Megosztás:

Voltunk Kunszálláson Udi mesterrel,vettünk cuccokat Dezsőhöz: bal sárvédő,mocitető,bal lámpa,lökös ~ 30E

Mor16-nál is voltunk hiénázni,adott nekem gólyalábat és féltengelycsuklót.Köszi Pé tényleg!

Már csak egy zárhíd hiányzik,de képek alapján szerintem ez is elég lenne,nem? ;)

Bázze, mit csináltál szegény ótóval? :) :(

Link to comment
Megosztás:

Egy 5-ös BMW belémjött szemből,én álltam egy helyben. :)

Bazze, őszinte részvétem. ;) De a csóka fizeti gondolom a javítást, vagy legalább a biztosító. Én is ezért félek megcsináltatni frankóra a gépet, kitudja mikor jön egy barom és töri össze nekem vagy húzza meg. :(

Link to comment
Megosztás:

Bazze, őszinte részvétem. ;) De a csóka fizeti gondolom a javítást, vagy legalább a biztosító. Én is ezért félek megcsináltatni frankóra a gépet, kitudja mikor jön egy barom és töri össze nekem vagy húzza meg. :(

Biztosító fizet elvileg köv héten!

Link to comment
Megosztás:

Jobbulást kívánok az ország legszebb diesel Astrájának! :)

Azért túlzásokba ne essünk! :(

Most nagyon gatáyba lesz rázva,komplett első futómű generál lesz,összes szilent,gátlók,GSi rugók stb. aztán majd hátul is.

Tegnap bevásároltunk hozzá,lökös,sárvédő,géptető,lámpa 30E-ért!Szerintem jó üzletet csináltunk Udival. ;)

Link to comment
Megosztás:

Azért túlzásokba ne essünk! :)

Most nagyon gatáyba lesz rázva,komplett első futómű generál lesz,összes szilent,gátlók,GSi rugók stb. aztán majd hátul is.

Tegnap bevásároltunk hozzá,lökös,sárvédő,géptető,lámpa 30E-ért!Szerintem jó üzletet csináltunk Udival. :(

GSI lökős?! :(

Bár, ha egy kicsit jobban belegondolok, 30-ból még sima lökőssel is jó áron vásároltatok. A gsi lökős magában 30 körül mozog ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem lesz,sőt színre se fújatom,mert nincs kedvem idegesíteni magam a tacskóban,amikor valaki "nekiparkol"!

Nem mellékesen,nekem a bordón nem tetszik a színrefújt lökös,valahogy bután néz ki vele!

Ez igaz.

Én a napokban akadtam ki a macskákra. Szépen összekarmolták a motorháztetőt. :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.