Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Sziasztok! Üdvözlök mindenkit itt a fórumban,mint új tag.Van egy 1.7 DTL 95-ös Astrám és valszeg jó helyre klikkeltem,mert hasonló gondom van (már megint) a turbóval,mint amit olvastam feljebb. Csak annyi különbséggel,hogy nekem februárban volt egy úgymond nagyszer-vízelés,ami gyűrűzésből és turbócseréből állt. A turbót osztrák bontóból hoztam 50ezerért,mivel sokalltam a felújítasért a lóvét és láss csodát 11ezer km után megadta magát!!!! B) Ugyanúgy kotyog a tengelye,mint a réginek csak ez sokkal több olajat vitt az intercoolerbe és onnan a motorba,mint a régi. A jelenség úgy kezdődött,hogy fogyogatni kezdett az olaj,melegedni a motor és a reggeli indításnál jókora fehér füst,amit vittem magammal kb 6-7km-en keresztül :) és ha meleg motort indítottam nehezen indult el. Szombaton voltam szerelőnél (aki csinálta a gyűrűzést) kompresszió mérés,porlasztó mérés,előtöltés nézés,légszűrő csere,gázolajszűrő csere és nincs meg a baj... Ma reggel szedtem le az intercooler nyomócsövét és majdnem eldobtam az agyamat :omg: . Holnap én is moshatom a hűtőjét. A turbóval egyelőre nem tudok mit kezdeni mert sokallok minden lóvét azért a 9 LE-ért. Van a kocsin olajhűtő, amin nem megy keresztül az olaj,esetleg ez is befolyásolhatja a turbó élettartamát??? Mert akkor holnap kimosom azt is. És esetleg mit lehet "monyákolni"a turbellóval????? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van a kocsin olajhűtő, amin nem megy keresztül az olaj,esetleg ez is befolyásolhatja a turbó élettartamát??? Mert akkor holnap kimosom azt is.

:)

Szia!

Ezt hogy érted? Eldugult? Átkötöttétek? Biztos én vagyok nyomi, de mi az hogy nem megy át rajta az olaj?

Ezt honnan tudod egyáltalán?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kálvária folytatódik...

(Bár lehet, hogy ezt csak én érzem így, mert apósom direkte érvezi, hogy minden délután szerelgetünk vmit.)

Meséltem már, hogy leszereltük a szívó- és kipufogósort? Mivel nehezen jött, meg a könyv is azt írja, vettem a visszaszereléshez új anyákat. (Persze nem tizenkettőt, mert az többe került volna, mint az egész autó. :) )

Aztán kaptam aranyszínű "vékonyszoknyás" és ezüstszínű "vastagszoknyás" fajtát. Csak használati utasítást nem kaptam hozzá! Melyik hova való? Mivel cikkszám nem volt rajta a gyűjtőcsomagon, így most a boltos srác sem tudja megmondani, hogy melyiket mire adta.

Ha a motor és a tűzfal mögött jártok nézzétek már meg nekem légyszi, hogy hol milyen anya van nálatok. Én hiába nézem, mert ezen a kocsin mindenhol ugyanolyan anya van.

Persze, ha vkinek megy fejből az is tuti lenne.

Előre is köszi!

Her-ki

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kálvária folytatódik...

(Bár lehet, hogy ezt csak én érzem így, mert apósom direkte érvezi, hogy minden délután szerelgetünk vmit.)

Meséltem már, hogy leszereltük a szívó- és kipufogósort? Mivel nehezen jött, meg a könyv is azt írja, vettem a visszaszereléshez új anyákat. (Persze nem tizenkettőt, mert az többe került volna, mint az egész autó. :) )

Aztán kaptam aranyszínű "vékonyszoknyás" és ezüstszínű "vastagszoknyás" fajtát. Csak használati utasítást nem kaptam hozzá! Melyik hova való? Mivel cikkszám nem volt rajta a gyűjtőcsomagon, így most a boltos srác sem tudja megmondani, hogy melyiket mire adta.

Ha a motor és a tűzfal mögött jártok nézzétek már meg nekem légyszi, hogy hol milyen anya van nálatok. Én hiába nézem, mert ezen a kocsin mindenhol ugyanolyan anya van.

Persze, ha vkinek megy fejből az is tuti lenne.

Előre is köszi!

Her-ki

De akkor most a szívó és kipufogó sorra keresünk anyát??

Szívó sima nyolcas anya, kipufogó pedig réz és ugyancsak nyolcas. (ezt nem nézetm csak emlékezetből)

Hát faken ezt nevezik szívásnak, bár hogy őszinte legyek és ha levan dugózva az oil hűtőd akkor te is tehetsz róla.

Van szerepe az oil hűtőnek, és föleg a tiéd bár Dtl de lemez karteros (ha jól sejtem) 1lit oillal kevesbb van benne mint a későbbi modelban. (na ezt jól megírtam) Szóval neked 4.5lit van benne ha levan dugózva a hűtőd, ez kevés és ráadásul nincs is hűtve. Az enyém alu karteros 5.5 lit és eddig jó a turbóm , és a hűtőm,csak mostmár bene kakáljona turbó hamár ennyit beszélünk róla.

Ja és még valami, ha a levegőszűrőház és a turbó között szakadt a gumi akkor ugye 1értelmű a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ezt hogy érted? Eldugult? Átkötöttétek? Biztos én vagyok nyomi, de mi az hogy nem megy át rajta az olaj?

Ezt honnan tudod egyáltalán?

Hali! Még nem tudom mi az ok,de mindkét cső és a hűtő is hideg 90 fokos motornál. Most készülök belemélyedni a dolgokba majd,később többet fogok tudni....

Link to comment
Megosztás:

De akkor most a szívó és kipufogó sorra keresünk anyát??

Szívó sima nyolcas anya, kipufogó pedig réz és ugyancsak nyolcas. (ezt nem nézetm csak emlékezetből)

Mindkettőre. Vettem is mindkettőre, csak nem tudom, hogy melyik hová való. A furat/menet egyforma, de a két anya egy kicsit különbözik. De a réz az jó támpont.

Link to comment
Megosztás:

:)

Tudom ez most nem idevágó Tma a kérdésem az a repce olaj is olyan jó mint a napraforgó? Csak mert 130Ft lesz 1lityó a Tecsóba B) És azt is zsirtalanitani kell? A kérdés az jó vagy nem jó? :D

Nekem még nem volt ilyen kálváriám de ami késik nem mulik szerintem, mert még nem akarom eladni a kicsikét és előbb utóbb behal valami rajta, de remélem utobb lesz...... Nekem is alu karteres és 5.5 megy bele :) levegőszűrő 5e ként megnézve ha tiszta akkor 7e ig elmegyek vele és általában tiszta :omg: A turbó felöl néha kicsit kormos de tényleg kicsit na olyankor 180 fokkal elforditom :o

Link to comment
Megosztás:

Hát faken ezt nevezik szívásnak, bár hogy őszinte legyek és ha levan dugózva az oil hűtőd akkor te is tehetsz róla.

Van szerepe az oil hűtőnek, és föleg a tiéd bár Dtl de lemez karteros (ha jól sejtem) 1lit oillal kevesbb van benne mint a későbbi modelban. (na ezt jól megírtam) Szóval neked 4.5lit van benne ha levan dugózva a hűtőd, ez kevés és ráadásul nincs is hűtve. Az enyém alu karteros 5.5 lit és eddig jó a turbóm , és a hűtőm,csak mostmár bene kakáljona turbó hamár ennyit beszélünk róla.

Ja és még valami, ha a levegőszűrőház és a turbó között szakadt a gumi akkor ugye 1értelmű a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Hát faken ezt nevezik szívásnak, bár hogy őszinte legyek és ha levan dugózva az oil hűtőd akkor te is tehetsz róla.

Van szerepe az oil hűtőnek, és föleg a tiéd bár Dtl de lemez karteros (ha jól sejtem) 1lit oillal kevesbb van benne mint a későbbi modelban. (na ezt jól megírtam) Szóval neked 4.5lit van benne ha levan dugózva a hűtőd, ez kevés és ráadásul nincs is hűtve. Az enyém alu karteros 5.5 lit és eddig jó a turbóm , és a hűtőm,csak mostmár bene kakáljona turbó hamár ennyit beszélünk róla.

Ja és még valami, ha a levegőszűrőház és a turbó között szakadt a gumi akkor ugye 1értelmű a dolog.

Hali! Hát nem jutottam elöbbre :) Az olajhűtő csöveit levettem az olajszűrőházról és kifujattam.Különösebb ellenállás nélkül jött az oil bármelyiket fujattam. A fiam elindította a kocsit,nyomta az oilt,mint állat a csavar helyén rá a kerékre... B) Aztán vissza a csöveket és semmi,nem jön oil a hűtő fele. Nyomócső le, megfujat és a hűtőn keresztül visszaáramolva jött a levegő, majd oil is az átmenőcsavar helyén.Nem igazán értem,de ez van. Ja, lemez karteros vok,a turbóval meg azt tettem,hogy az intercooler beáramlásához és kijövőjéhez raktam ruhát,ami átengedi a levegőt és megfogja az oilt.A régi turbót elvittem ismerőshöz,ha szét tudja szedni esély van a megjavításához azt mondta. :)

A rongy elöbb utóbb tocsogni fog az oilban. És mivan ha beszívja. Hát kiváncsi vagyok a szétszedésre.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Még nem tudom mi az ok,de mindkét cső és a hűtő is hideg 90 fokos motornál. Most készülök belemélyedni a dolgokba majd,később többet fogok tudni....

Hahó!

Most nem tudom, hogy mit gondoljak. Az enyém is lemezes, és az olajhűtő az hideg. A csövek is. A múltkor néztem egy rövidebb út után. Minden hideg. Mondjuk az intercooler is hideg volt, de ott legalább az odavezető cső forró volt.

Akkor most én is aggódjak???

Her-ki

Link to comment
Megosztás:

A rongy elöbb utóbb tocsogni fog az oilban. És mivan ha beszívja. Hát kiváncsi vagyok a szétszedésre.

Szia! A rongyosdi nem jött be... Tegnap voltam a szerelősrácnál és nem tudom tudjátok-e mi van az oilszűrőházban, az olajhűtő visszaáramló átmenőcsavarja után (húú ezt szépen leírtam)??? :)

Link to comment
Megosztás:

Szia! A rongyosdi nem jött be... Tegnap voltam a szerelősrácnál és nem tudom tudjátok-e mi van az oilszűrőházban, az olajhűtő visszaáramló átmenőcsavarja után (húú ezt szépen leírtam)??? :)

Az oil szűrőházban van 1 szelep, ha nagy a nyomás akkor nyit (szerintem).

A rongyosdit örülj hogy megúsztad, én nem mertem volna elkövetni.

Link to comment
Megosztás:

Az oil szűrőházban van 1 szelep, ha nagy a nyomás akkor nyit (szerintem).

A rongyosdit örülj hogy megúsztad, én nem mertem volna elkövetni.

Egy termosztát van amire 107-120 fok van írva,meg gyártási év hónap.Tehát 107 fok alatt nem nem engedi a turbóra az oilt. Ez ott bent frankón mozog és csiki-csukizik. :) Vagy a karter oilját engedi,vagy a hűtöttet.

Link to comment
Megosztás:

Egy termosztát van amire 107-120 fok van írva,meg gyártási év hónap.Tehát 107 fok alatt nem nem engedi a turbóra az oilt. Ez ott bent frankón mozog és csiki-csukizik. :) Vagy a karter oilját engedi,vagy a hűtöttet.

Az tuti hogy a turbó nem megy sokáig szárazon, (kb. 10 perc) tehát az a termosztát csak a hűtő felé szabályoz, és nem a turbó felé.

De lehet csak én ertem félre azt amit írsz. B)

Link to comment
Megosztás:

Az tuti hogy a turbó nem megy sokáig szárazon, (kb. 10 perc) tehát az a termosztát csak a hűtő felé szabályoz, és nem a turbó felé.

De lehet csak én ertem félre azt amit írsz. :)

Úgy néztük,hogy a ház úgy van kiképezve,hogy 107 fokig magából a szűrőből küldi fel az oilt,107 fok felett nyit a termosztát,zárja a szűrő nyílását és nyitja az oilhűtő beáramlóját és ez megy a turbóra. B)

Link to comment
Megosztás:

Úgy néztük,hogy a ház úgy van kiképezve,hogy 107 fokig magából a szűrőből küldi fel az oilt,107 fok felett nyit a termosztát,zárja a szűrő nyílását és nyitja az oilhűtő beáramlóját és ez megy a turbóra. :)

107fok hát nem meleg az már kicsit? Ez érdekes ezt még sosem néztem , most megfogom nézni.

Link to comment
Megosztás:

107fok hát nem meleg az már kicsit? Ez érdekes ezt még sosem néztem , most megfogom nézni.

Szió mörfi! Ha belemerülnél ebbe a dologba,légyszi nézd meg,hogy a szűrőház felett van egy csavi (az utastér fele néz,valszeg a turbó olajzócsővel is összefüggésben van) ha azt kicsavarod van ott vmi,vagy csak egy luk az egész amit becsavaroztak??? :)

Link to comment
Megosztás:

Ha ez véletlenül az iolnyomás szabályozó szelep akkor úgyis jól van... mert nekem akkor az nincs,és itt olvasom a letöltött könyvben, hogy ez stabilizálja az oilnyomást :) és valszeg ezért nem megy rá az oilhűtőre az olaj és túl sokat nyom a turbóra... B)

Link to comment
Megosztás:

srácok, olvasom itt amiket írtok...

1. szerintem a turbó állandó jelleggel kap olajat, másképp igen hamar megadná magát a nagy forgásban.

2. az olajhűtő a túlmelegedett olaj hűtésére szolgál, abban is termosztát van, bár az a 107 fok érdekes, miként jött ki.

3. én attól a rongyos dologtól óva intettem volna előre mindenkit. Örülj, hogy nem lett belőle baj.

4. a nyomást max. határolja egy rugós szelep. Vagyis egy adott értéktől elvileg nagyobb nem alakulhat ki.

röviden ennyi. :)

Link to comment
Megosztás:

2. az olajhűtő a túlmelegedett olaj hűtésére szolgál, abban is termosztát van, bár az a 107 fok érdekes, miként jött ki.

A Calibrában és az Astrában is 107-120 fokos az olajhűtő termosztát, más gyári cucc nem is létezik tudtommal.

Egyébként nem túl gyakran nyit az olajhűtő, a 107 fok nem para, a 120 már határeset.

De ez tényleg csak akkor fontos, ha hajtod keményen a turbót.

Link to comment
Megosztás:

Szió mörfi! Ha belemerülnél ebbe a dologba,légyszi nézd meg,hogy a szűrőház felett van egy csavi (az utastér fele néz,valszeg a turbó olajzócsővel is összefüggésben van) ha azt kicsavarod van ott vmi,vagy csak egy luk az egész amit becsavaroztak??? :)

Hát szétszedni azt nem akarom , de van 1 cd-m és azon gondoltam. Nem találok semmi értelmes infót róla, csak azt amit itt hallottam. Az a csavar nem a oil nyomás szabályzó szelep lenne? A dr motornál is kettő ilyen van elöl hátul nem? Sajnos kevés az időm de rá hasalok ,mert ez érdekes. ---------------

A Calibrában és az Astrában is 107-120 fokos az olajhűtő termosztát, más gyári cucc nem is létezik tudtommal.

Egyébként nem túl gyakran nyit az olajhűtő, a 107 fok nem para, a 120 már határeset.

De ez tényleg csak akkor fontos, ha hajtod keményen a turbót -------------

Ezt írta Tom, na de akkor hogyha nem hajtom akkor nem nyít a termosztát, akkor áll benne a régi olaj sokáig.??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.