Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

manta

Recommended Posts

NA, szóval, itt vagyok! Ma vigyorogva keltem, mert eszembe jutott rögtön ébredés után, hogy vége a sörtét korszaknak: nincs többék villamosozás! Újra ember lettem! A ráncaim eltűntek, az arcom kisimult: boldog vagyok ;)

Tegnap egész nap izgatott voltam,és úgy pörögtem a melóhelyen, hogy három eber munkáját elvégeztem, és fel is terjesztettek Stahanov érdemrendre. Nagyon siettem haza, de a műhelybe csak a manta árválkodott, benne a motorral, és gyanús csönd lepte körül. Aztán megláttam az utastérben két computert. Halálra rémültem, mert ez nem jó jel, már múltkor sem volt az.

Felmentem a pecóba. A kanapén két szomorú Laci ült. Gyászoltak...

Ebben a pillanatban a kezem megindult az öngyilkossághoz vásárolt evőkés felé, és egyszerre monduk: computer...

Ez nagy baj. Mert már múltkor is nehezen akasztottunk le másikat, ráadásul annyak elég kicsi az esélye, hogy két hónap alatt két 2,4es compi adja meg magát egy autó alatt.

A fiúk mondták, hogy ne legyek még öngyi, mert mennek ki Fótra IcaMan-hez, hátha van neki valami elfekvőben.

Én közben bánatomban leültem játszani, és egy fél óra némaság után felsóhajtottam, hogy 'beszélnem kéne vele...' Kis Makett rámbámul: kivel??? Mondom neki, 'hát a motorral... biztos megsértettem, hogy lefikáztam'

Erre elkezd röhögni,hogy én milyen idióta vagyok, meg ilyenek ;) Persze ő nyilván nem idióta, csak éppen egy mandarinnal (helyesen írva: mantarinnal) fényképeszkedett... na most akkor ki a dilisebb, nem? :rolleyes:

Az igazsághoz még az is hozzátartozik, hogy egész nap helyzetjelenttésekért zaklattam őket, és erős volt a gyanúm, hogy szivatnak. Amikor MrManta felhívott, hogy mennyi lóvé van nálma, mert ő most olajra elköltené az otthon található utolsó fillérünket is, akkor már tudtam, hogy finisben vannak. Ezért is volt rossz hazaértemkor látni, hogy mégse...

Eleve nyomasztó volt, hogy a malacperselyt kellett feltörnünk a motor helyrehozásához. Gondolom a mestre hülyét kapott, amikor ezzel fizettünk, mert ezt a mennyiséget hosszú hónapokon át gyűjtöttük.

De megérte, mert ilyet nem minden nap lát a mantás. :lol:

Az olaj azért is az az arab olaj lett, ami előtte volt, csak ez most 10w40.

Szerintem radioaktív, mert gyanúsan zölden világít.

Ezen a ponton MrManta és IceMan egymásra nézett,és csak annyit kérdezett: ez tényleg röfögni fog még ma?

Aztán IceMan lehetetlen nem ismerve neki állt csinálni.És csak csinálták, és csinálták...

És mire már indítani lehetett, addigra nem indult :lol: Na, ekkor jöttem haza. És aztán nem is találtak semmi elfekvő computert, de rájöttek, hogy mi lehet a baj. Megint ugyanaz volt, hogy a 3ezresével beröffent, csak csúnyán, a2,4re meg meg sem moccant. Aztán IceMan megunta, és nekiállt köszörülni egy gyanúsított alkatrészt. A tettes ez volt.

Miután kicserélték a jeladót, a moci már röfögött is. Még egy kis állítgatás következett, és ezek már az öröm pillanatai.

Hát, röviden ennyi :lol:

Én megbékéltem a 2,4es motorral,és nem csak azért, mert most hónapokig nem eszünk, nem iszunk, és nem is azért, mert egy valag pénzbe volt, hanem mert jól áll ott a helyén. Soha az életben nem volt még olyan motorom, amit be kell járatni! De nagyon szépen muzsikál. Annyira nem füstöl, hogyha nem lenne hangja, akkor észre se venném, hogy megy a motor B) Jó lesz ez, csak nehéz és rögös, meglepetésekkel teli út vezetett idáig....

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 829
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Én közben bánatomban leültem játszani, és egy fél óra némaság után felsóhajtottam, hogy 'beszélnem kéne vele...' Kis Makett rámbámul: kivel??? Mondom neki, 'hát a motorral... biztos megsértettem, hogy lefikáztam'

Erre elkezd röhögni,hogy én milyen idióta vagyok, meg ilyenek ;) Persze ő nyilván nem idióta, csak éppen egy mandarinnal (helyesen írva: mantarinnal) fényképeszkedett... na most akkor ki a dilisebb, nem? :rolleyes:

Anyja lánya nem? ;)

De egyébként én tudom,hogy igazad van.Amikor Dezső darabokban volt és még a műszerfalam is majdnem kigyulladt,akkor azt mondtam neki,hogy felgyujtom.Úgy bevágtam rajta az ajtót,azt hittem szétszakad.Szép lassan összeállt,de nagyon-nagyon sokat köszönhetek a Hebrák Akció Csoportnak. :lol: Nélkülük nem ment volna.

Link to comment
Megosztás:

az is szép dolog, nem azért, csak mantában valahogy jobban mutat ;)

és már kerek 20km-t elmentem a bejáratásból, szóval az elkövetkezendőhetekben bárkihez bárhova szívesen megyek, akár a világ végére is, még akkor is, ha kétszer annyi ideig tart ;) de persze csak akkor, ha bírom benzinpénzzel :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

az is szép dolog, nem azért, csak mantában valahogy jobban mutat ;)

és már kerek 20km-t elmentem a bejáratásból, szóval az elkövetkezendőhetekben bárkihez bárhova szívesen megyek, akár a világ végére is, még akkor is, ha kétszer annyi ideig tart ;) de persze csak akkor, ha bírom benzinpénzzel :rolleyes:

Gyertek le kecsóra péntek este meetelni!

Link to comment
Megosztás:

Köszi ;) Lassan már a távolságok meg lesznek, csak a benzinpénz kell majd ;)

Most elvileg pont félig van a tankom, tehát nagyjából következtetni tudok majd a fogyasztásra is - még akkor is jó ez, ha nem mérvadó, mert ilyen kíméletese-bejáratós üzemmódnál a végén biztos rosszabb lesz a fogyasztás - de mivel én az irrrrdatlanhoz vagyok szokva, ezért bármi jön is ki, megszorzom kettővel, és annak is kevesebbnek kell lennie, mint volt eddig.

Vicces lesz ez a bejáratás... :rolleyes: úgy leszünk majd, mint a 80as években, amikor Debrecenig Pestről mimimum kétszer megálltál, és az út szélén csomagtartóból ettél :lol: és természetesen az utazásra ráment az egész napod :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vicces lesz ez a bejáratás... :rolleyes:

Nekem astrát kellett járatni amikor belekerült az új moci... hétköznap éjszaka Siófok kétszer odavissza...

azt tudni kell, hogy a rövid váltó miatt 90-nél már 3500 van, és ezzel együtt olyan hangzavar, hogy sziréna

legyen a talpán, akit észreveszek, ha esetleg meg akarnának állítani... ;)

Na ezzel el is ment az éjszaka nagy része, de miután hazaértem sem tudtam aludni, mert jobban csengett

a fülem, mint egy egész éjszakás buli után, ahol a hangfal előtt denszeltem ;)

Szal ennek fényében már nem is olyan nehéz a dolgod, ugye? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is valami ilyesmire gondoltam, csak nem tudom, hogy MrManta, meg a Makett mennyire lenne partner egy ilyenre :rolleyes: Mondjuk meló után elindulnék Szegedre, majd valahogy Tatáról esnék be dolgozni reggel - közben ők meg otthon lennének :lol:

Kicsit arra emlékeztet ez, amikor Al Bundy Dodge-ának átfordult a számlálója, és a gyár a nagy pillanat megörökítéséért egy új dodge-ot ajánlott fel neki. De aztán kigurult a garázsból a kocsija, és nem kapott semmit, mert lemaradt a kamera a megörökítésről - ezért elindult a sivatagon keresztül mindenfelé, hogy újra átpördüljön a számláló ;) na, így fogok én is cikázni az országban ;)

Link to comment
Megosztás:

Kicsit arra emlékeztet ez, amikor Al Bundy Dodge-ának átfordult a számlálója, és a gyár a nagy pillanat megörökítéséért egy új dodge-ot ajánlott fel neki. De aztán kigurult a garázsból a kocsija, és nem kapott semmit, mert lemaradt a kamera a megörökítésről - ezért elindult a sivatagon keresztül mindenfelé, hogy újra átpördüljön a számláló :lol: na, így fogok én is cikázni az országban ;)

Az mekkora rész volt! :rolleyes: ;)

Link to comment
Megosztás:

Én is valami ilyesmire gondoltam, csak nem tudom, hogy MrManta, meg a Makett mennyire lenne partner egy ilyenre :rolleyes: Mondjuk meló után elindulnék Szegedre, majd valahogy Tatáról esnék be dolgozni reggel - közben ők meg otthon lennének :lol:

Kicsit arra emlékeztet ez, amikor Al Bundy Dodge-ának átfordult a számlálója, és a gyár a nagy pillanat megörökítéséért egy új dodge-ot ajánlott fel neki. De aztán kigurult a garázsból a kocsija, és nem kapott semmit, mert lemaradt a kamera a megörökítésről - ezért elindult a sivatagon keresztül mindenfelé, hogy újra átpördüljön a számláló ;) na, így fogok én is cikázni az országban ;)

nyugodtan add nekem egy hétre, szépen bejáratom és nem is megyek vele gyorsan :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.