Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

manta

Recommended Posts

Ja, nekem is Ő csinálta a hengerfejet a vezműtengelyt, meg a szinterkuplungot is és házhozjött beállítani a vez tengelyt, amikor összefűztük a mocit.

Ja és a főtengelyemet, lendkerekemet is fele olyan súlyosra csinálta meg. Le is pörgött vagy 8e-ig lazába. Ért hozzá! :D

Szerencsére a szerkezet, kitudja miért SACHS sport volt és valami elég drága fajta. Fogalmam sincs hogy került bele a mantába, de ezzel vettem. Talán ez volt benne az egyetlen véletlen tuning cucc. Fura is volt hogy nagyon izomból kellett kezelni a kuplungot.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 829
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Mi az? A Zsolti gyereknek eddig tartott a Manta láz? :D

megtaláltam...elrohadt volna ? mikor csináltad meg Ricsi ? régen az egyik kedvenc mantám volt ( akkor még nem is tudtam h mi az a manta, csak 56K-s modemmel szedegettem le a képeket a helyi könyvtárban mert itthon nem volt még net...azok voltak a szép idők :P ) az idő vasfoga mindent felemészt :D

Hajni ti meg gyorsan vegyétek meg én meg átveszem tőletek a komplett belsőt....naaaaaaa ? ;)

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy elmegyünk megnézni, milyen állapotban van... de kapásból kilóval kevesebbről indulnék, még láttatlanban is... biztos vagyok benne, hogymár nem olyan állapotban van, mint amikor Need eladta... :D

Hajni!

Vegyétek meg,legyen végra jó kezekben az a verda.

Megérdemli a lelkivilága! :D

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudok róla semmit ezenkívül, de az eredeti gépháztetőt ingyenadom rá. :D

:P én is épp ezt mondtam MrMantának, hogy az eredetit beszerezzük hozzá, kicsit rendbetesszük, és fájdítjuk a szívedet ;) Milyen aljas dolog lenne már, elhozni a géptetőt csak úgy, majd visszagurulni hozzád a régi mantáddal :D

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok ennyire szentimentális. :D

Nyugodtan gyere el vele, ha megvan, és viheted a gépháztetőt, meg a jobb oldali ajtóra a díszlécet is, mert az is nálam maradt. Ja és van két original küszöböm is, amivel meg tudod csinálni. Sőt! Az eredeti első lökhárító is megvan még a trapéz indexekkel. többet nem írok, mert biztos akad még egy vagon cucc hozzá, de gondolom a bontóban is.

Link to comment
Megosztás:

Te Gelkó! Ennyi erővel én is mondhatnám, hogy nálam lesznek az ülések! Beee! :P

Mellesleg cabrióba a bőr dukál, mert a szövet, ha elázik lesz ám olyan szaga, mint ázott kutyának. :D

Ja, pont ezt írtam neki az Ascona topikba.... :D

Link to comment
Megosztás:

Én nem viszek semmit a Szuromihoz, ha nem muszáj. :D

A férfi ktegóriában hajigálják a 2,4es hengerfejet. Szerintem Melinda te már kinőttél a nőiből ;) a fiúkat is megszégyeníthetnéd már B)

Kinőttem? :P tényleg dijbirkózó méretű a vállam? :D Pedig direkt nem eddzek már vagy 5-6 éve.

Link to comment
Megosztás:

megtaláltam...

Hajni ti meg gyorsan vegyétek meg én meg átveszem tőletek a komplett belsőt....naaaaaaa ? :D

Nekem a mocitető tetszett meg a legjobban. De ha lenne egy kis lóvénk ami most persze még mindig nincsen akkor mi is érdeklődtünk volna. Csak dönteni kellett.: co hegesztő,hogy a mostani kocsikat gatyába rázzuk? vagy mégegy manta és a mostaniakat megeszi a rozsda. hát a co-t vettük meg,. így most kenyér és víz a menü 5.-éig :D

Link to comment
Megosztás:

szvsz elég, olykor több réteg is kell rá, ezt se lehet fölvinni vastagon, pl 0,5mm vastagságban már sok egyszerre az tuti, de lehet fokozni, más rétegekkel, gyárban min 3 réteg akámi volt a lemezen (kivül)

+ mindEn réteget száradás után becsiszolni

pl hegesztés elött schweissprimerrel bekenni , leginkább a nem látszó felét a lemeznek

hát elég hasznos

Link to comment
Megosztás:

Hát a rozsda miatt nemárt esetleg cink spray. Esetleg full fémtiszta kasztninak cink fürdő. Nem olcsó, de az usa autósok (ACCH) is szokták csinálni.

Sajna csak a mocitetőm fémtiszta, de azt ma vitték el homokfúvásra :P . délután jön haza. Tegnap megvettem a festéket, van üvegszálas, meg szóró kitt is. Fel vagyunk szerelkezve. Már csak a lakk kell. A dyna lakkot használtuk eddig, csak sajna tegnap az eladó azt mondta,hogy a régi sötétkék dobozost beszüntették és már nincs is raktáron nála.Az újat meg nem ajánlja 2 komponensű akrilra. :D így nem mertem megvenni. Pedig azon kívül már minden megvan. Kell nekem olyan dyna lakk valahonnan!!!!!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.