Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Pár napja gyengélkedik az első ablaktörlőm. Felfelé indulva még nekilódul, de visszafelé kb. fele sebességre képes. Terhelés nélkül, felhajtva a szélvédőről a lapátokat sem javul a helyzet. Nem nagyon akarom erőltetni, de ebben az időben sajna szükség van a szolgálatára. Gondolom a csuklópontoknál kenésre lenne szüksége. Esetleg van valami típusra jellemző hibája a szerkezetnek?

Link to comment
Megosztás:

Pár napja gyengélkedik az első ablaktörlőm. Felfelé indulva még nekilódul, de visszafelé kb. fele sebességre képes. Terhelés nélkül, felhajtva a szélvédőről a lapátokat sem javul a helyzet. Nem nagyon akarom erőltetni, de ebben az időben sajna szükség van a szolgálatára. Gondolom a csuklópontoknál kenésre lenne szüksége. Esetleg van valami típusra jellemző hibája a szerkezetnek?

Erősen kenőanyag (zsír) hiányos már szegényke. <_<

Link to comment
Megosztás:

Gyújtás kapcsoló betét cseréről van valakinek infója??Macerás vagy nagyon macerás :) :D mert már nagyon érik a cserére.Kb 6 hónapja lehet a fiókban,csak még nem gyüjtöttem elég erőt a cseréjéhez.Remélem nem fél nap kicserélni <_< :D :D

Találsz róla leírást a Gyik-ben.

Link to comment
Megosztás:

Gyújtás kapcsoló betét cseréről van valakinek infója??Macerás vagy nagyon macerás :D :D mert már nagyon érik a cserére.Kb 6 hónapja lehet a fiókban,csak még nem gyüjtöttem elég erőt a cseréjéhez.Remélem nem fél nap kicserélni <_< :D :D

Én két hete cseréltem,mert eltört az a kis pöcök a végén és gyújtáson maradt az autó. :)

Kb. fél óra volt,hála a GYIK leírásnak.

Link to comment
Megosztás:

Pár napja gyengélkedik az első ablaktörlőm. Felfelé indulva még nekilódul, de visszafelé kb. fele sebességre képes. Terhelés nélkül, felhajtva a szélvédőről a lapátokat sem javul a helyzet. Nem nagyon akarom erőltetni, de ebben az időben sajna szükség van a szolgálatára. Gondolom a csuklópontoknál kenésre lenne szüksége. Esetleg van valami típusra jellemző hibája a szerkezetnek?

Erősen kenőanyag (zsír) hiányos már szegényke. <_<

Így van, nekem is ezt csinálta nemrég, a szegecseket le- ill. kifúrtam, mint a hátsót anno, megkentem, visszaraktam átmenőcsavarokkal, aztán ööm-bódottá'!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Így van, nekem is ezt csinálta nemrég, a szegecseket le- ill. kifúrtam, mint a hátsót anno, megkentem, visszaraktam átmenőcsavarokkal, aztán ööm-bódottá'!!! <_<

Na akkor, hogy ne legyen ilyen egyszerű a dolog... Ma megvizsgáltam a dolgot és észrevettem, hogy a hibát csak az első, szakaszos üzemben csinálja. A többiben szépen és könnyedén jár az ablaktörő. Szerintem így nem kenési probléma lehet. Ha az első szakaszos üzemet kapcsolom, akkor nagyon lassan, erőlködve indul felfelé, majd vissza, szinte majd meg állva a látómező közepén.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor, hogy ne legyen ilyen egyszerű a dolog... Ma megvizsgáltam a dolgot és észrevettem, hogy a hibát csak az első, szakaszos üzemben csinálja. A többiben szépen és könnyedén jár az ablaktörő. Szerintem így nem kenési probléma lehet. Ha az első szakaszos üzemet kapcsolom, akkor nagyon lassan, erőlködve indul felfelé, majd vissza, szinte majd meg állva a látómező közepén.

Akkor kontakthiba a kapcsolónál vagy a relénél. Gyenge kötés, ebből fakadóan nagyobb ellenállás = kisebb feszültség, kisebb áram.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, lenne egy kérdésem!

van egy 93 as dízel astrám nagyon szeretem!elvittem a szerelőhöz hogy cseréljen vezérműszíjat feszítőt és vízpumpát! én vettem ezeket! ő ki is cserélte 4000 km után elszakadt!mondanom se kell 300000.- ezrembe került a szerelés mondván hozott alkatrészre nem vállal garanciát.no mindegy!ekkor 2000 km után elkezdte enni megint a vezérműszíjat.ráfogta az adagolóra.aztán megint elkezdte enni a szíjat mi lehet a hiba?????????????

nagyon szeretnék választ kapni mert már azon jár az eszem hogy egy igazságügyi szakértőt hívok (100000.-)

előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, lenne egy kérdésem!

van egy 93 as dízel astrám nagyon szeretem!elvittem a szerelőhöz hogy cseréljen vezérműszíjat feszítőt és vízpumpát! én vettem ezeket! ő ki is cserélte 4000 km után elszakadt!mondanom se kell 300000.- ezrembe került a szerelés mondván hozott alkatrészre nem vállal garanciát.no mindegy!ekkor 2000 km után elkezdte enni megint a vezérműszíjat.ráfogta az adagolóra.aztán megint elkezdte enni a szíjat mi lehet a hiba?????????????

nagyon szeretnék választ kapni mert már azon jár az eszem hogy egy igazságügyi szakértőt hívok (100000.-)

előre is köszi

Elég egy helyre beírni!

Link to comment
Megosztás:

Valaki linkeljen már legyen szíves egy hibakódlistát, ami tuti jó, mert én többfélét is találtam.

X16XEL

Köszönöm.

Ez nem ilyen egyszerű, mert ez a motor lett szerelve több féle vezérlővel. Van amelyik 2 van amelyik 4 karakteres hibakódot ad.

Én még nem találtam az én autómhoz olyan hibakód listát ami 100%-osan jó lenne. Volt egy listám amiről azt hittem jó, de egyszer aztán dobott egy hibakódot ami abban benne sem volt. Így kerestem egy másikat amiben benne volt de ott meg valami más nem stimmelt. Szóval én több listát használok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jelenség a következő: egy Győr - Budapest - Győr táv után másnap reggelre fél tenyérnyi olajfolt volt a kocsi alatt...a lecsöppenés helye ahol a váltó a motorra rámegy + az olaj leeresztő csavarnál. Na az olajtálca csavarokat meghúzták és a leeresztőcsavart is...le lett tisztítva az a rész...egy helyben járatva egy csepp se jelentkezett, majd elhoztam és csak városi használatban sem csöppent azóta...egészen máig...vasárnap Győr - Siófok - Győr távot tettük meg szintén 4 személlyel. Tegnap nem használtam a kocsit, ma alánéztem és egy 2 centi átmérőjű folt szintén volt ott alatta. Mi köze van a hosszútávnak ehhez??<_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jelenség a következő: egy Győr - Budapest - Győr táv után másnap reggelre fél tenyérnyi olajfolt volt a kocsi alatt...a lecsöppenés helye ahol a váltó a motorra rámegy + az olaj leeresztő csavarnál. Na az olajtálca csavarokat meghúzták és a leeresztőcsavart is...le lett tisztítva az a rész...egy helyben járatva egy csepp se jelentkezett, majd elhoztam és csak városi használatban sem csöppent azóta...egészen máig...vasárnap Győr - Siófok - Győr távot tettük meg szintén 4 személlyel. Tegnap nem használtam a kocsit, ma alánéztem és egy 2 centi átmérőjű folt szintén volt ott alatta. Mi köze van a hosszútávnak ehhez??<_<

Gondolom az alatt jobban átmelegszik a motor, váltó, tömítések...

Link to comment
Megosztás:

Gondolom az alatt jobban átmelegszik a motor, váltó, tömítések...

Pedig ott minden tömítés új :s Na mindegy :s

Meg gondolom az olaj is jobban melegszik, és melegen egy csöppet azért csak hígabb, hamarabb megtalája az esetleges tömítetlenséget. Ha szerencséd van az olajsár majd eltömíti. <_<

Link to comment
Megosztás:

Kiindulási alapnak esetleg ezt nézd meg, az autótipusok közül legalul a Vectránál találsz X16XEL motortipust. Konkrétan hányas hibakódokat dob?

17-et és 28-at dob és azért szeretném tudni, mert kisebb átalakítás lett az autón és nem tudom mivel van baja. Egyébként néha villant ki a lámpa, nem folyamatosan ég.

Link to comment
Megosztás:

17-et és 28-at dob és azért szeretném tudni, mert kisebb átalakítás lett az autón és nem tudom mivel van baja. Egyébként néha villant ki a lámpa, nem folyamatosan ég.

Nézd meg, hogy a motorblokkról a kopogásérzékelő nincs-e lelazulva (de nagyon megtépni se szabad!), és a csatlakozója is rendben van-e; ill. az injektorokra menő elektromos csatlakozásokat nézd át, nem kontakthibás-e pl. a 4-es hengernél.

Link to comment
Megosztás:

17-et és 28-at dob és azért szeretném tudni, mert kisebb átalakítás lett az autón és nem tudom mivel van baja. Egyébként néha villant ki a lámpa, nem folyamatosan ég.

17-et nem találtam egyik általam ismert x16XEL-hez való (multec) listában sem, de a 28 az az AC relé kontakt hiba. Nézd meg a jobb lábtér olalon találod a burkolat mögött a lilás színű relé. Érdemes lehet cserélni, nem egy nagy összeg.

Amúgy van konkrét hibajelenség is vagy csak a hibakódokat dobálja?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.