Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Ezt hogy érted?

El tudod képzelni hogy annyira roncsolódok a kasztni hogy a tank is összehorpadjon és ezt a helyreállítás után még visszarakják a kocsira? Mert ugye alapból egy ép autón összehorpadt tankról ment a téma. Mondjuk estleg egy zuhanás következménye lehet, de nem túl gyakori.

Link to comment
Megosztás:

SKF szettet néztem, vízpumpával 35k az ára...

elég húzós. Még keresgélek kicsit, hátha találok jobb áron.

Gates tökéletes. Enyémen Continental van, immáron 44 ezer kilométerrel. Amúgy SKF vagy Gates feszítő és vízpumpa ajánlott még és Wahler termosztát (érdemes kicserélni, bár enyémben gyári van már egy jóideje).
Link to comment
Megosztás:

Lassan megérik a gép a vezérműszíj cserére.

Mit ajánlanak a tapasztalt cartársak?

gates márkát néztem ki

Continentál, gates, GM! Én is most cserélek és ezeket ajánlották! Még annyit szinte mindenhol hozzáfűztek hogy ár szempontból nem ajánlják a GM szettet mert drágább (sok helyen, de valahol nem) és semmiben nem különbözik pl. a continentál szíjtól, csak más neve van!

Link to comment
Megosztás:

El tudod képzelni hogy annyira roncsolódok a kasztni hogy a tank is összehorpadjon és ezt a helyreállítás után még visszarakják a kocsira? Mert ugye alapból egy ép autón összehorpadt tankról ment a téma. Mondjuk estleg egy zuhanás következménye lehet, de nem túl gyakori.

Kocsit írtál.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ködlámpa beépítés közepén vagyok és kissé elakadtam :lol:

Létezik az, hogy nincs benne gyárilag a kocsiban a kábel? Én már kerestem mindenhol, ahol lennie kéne, de a fényszóró magasságállító kábelén kívül semmit nem találtam elől.

91 decemberi a kocsi, talán az első szériában más kábelkorbács van, mint a későbbiekben? A kapcsoló alljzatának helyén is csak egy lyuk van. A relének nem tudom hol kéne lennie. Ja és gyárilag GL felszereltségű ha minden igaz..

Tud segíteni valaki egy kicsit?

Üdv, Ákos

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ködlámpa beépítés közepén vagyok és kissé elakadtam :D

Létezik az, hogy nincs benne gyárilag a kocsiban a kábel? Én már kerestem mindenhol, ahol lennie kéne, de a fényszóró magasságállító kábelén kívül semmit nem találtam elől.

91 decemberi a kocsi, talán az első szériában más kábelkorbács van, mint a későbbiekben? A kapcsoló alljzatának helyén is csak egy lyuk van. A relének nem tudom hol kéne lennie. Ja és gyárilag GL felszereltségű ha minden igaz..

Tud segíteni valaki egy kicsit?

Üdv, Ákos

GarantáltanLegfelnemszereltebb B) Úgy tudom, hogy a ködlámpát nem volt "divat" előre kikábelezni. Én is megnéztem, de szintén csak a magasságállító madzagjait találtam. Azóta viszont nem volt köd, és így el is maradt a projekt :lol:

Link to comment
Megosztás:

GarantáltanLegfelnemszereltebb :D Úgy tudom, hogy a ködlámpát nem volt "divat" előre kikábelezni. Én is megnéztem, de szintén csak a magasságállító madzagjait találtam. Azóta viszont nem volt köd, és így el is maradt a projekt :lol:

Aha.. szuper B) Akkor marad megint a bontás és a kocsi alatt fekvés, kezdem megszokni :D

Sajnos mostanában elég sokszor jártam ködben és szeretnék látni is valamit. Vicces volt éjjel 130km-t megtenni végig 40-50 km/h-val :D

Na megyek kábelért meg gégecsőért meg sok-sok gyorskötözőért..

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Bakker elszált a hátsó kipuf dobom 3 hónapos, most verjem agyon a kereskedőt vele? Megbizható márkát tud valaki ami nem egy vagyon, de használható.

Nekem Ernst gyártmányú van, úgy 2 éve van fenn, és eddig semmi gondja, olyan 7500Ft körül volt, ha jól rémlik.

Ma reggel jól megszivatott valami kisállat: reggel 5:15-kor indítom a kocsit, 2 henger indul. Hárommal szokott néha párás időben indulni, és akkor egy gázfröccsel helyre is jön, de ilyet még nem csinált.

Kievickéltem vele a kapuba, felnyitottam a motorháztetőt, és azt láttam, hogy a gyújtókábelek közül az elosztó felső két csatlakozójára menő kábelnek csak a csonkja van meg :D Rohadt nyest lerágta gondolom :lol: Még szerencse, hogy mikor ezeket a kábeleket úgy másfél éve vettem, a régieket nem dobtam el, beszaladtam a garázsba értük, és az utcai lámpa fényénél nekiálltam gyertyakábeleket cserélni. Majdnem elkéstem melóból is. Most vettem sprét, ami elvileg távoltartja a dögöket, majd kiderül hatásos-e.

Link to comment
Megosztás:

Nekem Ernst gyártmányú van, úgy 2 éve van fenn, és eddig semmi gondja, olyan 7500Ft körül volt, ha jól rémlik.

Ma reggel jól megszivatott valami kisállat: reggel 5:15-kor indítom a kocsit, 2 henger indul. Hárommal szokott néha párás időben indulni, és akkor egy gázfröccsel helyre is jön, de ilyet még nem csinált.

Kievickéltem vele a kapuba, felnyitottam a motorháztetőt, és azt láttam, hogy a gyújtókábelek közül az elosztó felső két csatlakozójára menő kábelnek csak a csonkja van meg :D Rohadt nyest lerágta gondolom :lol: Még szerencse, hogy mikor ezeket a kábeleket úgy másfél éve vettem, a régieket nem dobtam el, beszaladtam a garázsba értük, és az utcai lámpa fényénél nekiálltam gyertyakábeleket cserélni. Majdnem elkéstem melóból is. Most vettem sprét, ami elvileg távoltartja a dögöket, majd kiderül hatásos-e.

Nyest... De utálom őket. Itt is van néhány, minden reggel sáros lábnyomokkal van tele tőlük az autó. Nyáron nem egyszer láttam az ablakból, amint épp a tetőablakon hempereg, hogy aztán átmenjen egy másik autóra, és az antennát pofozza...

Link to comment
Megosztás:

lehet e a kipuffnak bármi köze ahhoz h megy az autó?Mert ugyanis rezonál a kifuff hátul/középtájon, valszeg széteshetett belülről, belülről mert kívülről át van nézve...És mintha nem harapna azóta annyira az autó kigyorsításnál....

rálépek 2esben gázra és egy 2-3-4-500 fordulat tartományban lassan gyorsul, majd utána meg megindul mint állat.

De mondjuk legalább faxa tuningos hangja van :D :S :lol:

2-3-4-500 fordulat? Ez alatta van az alapjárati fordulatnak!

Kipuf fojthat ha szét van esve a közepe és úgy rendeződnek a dolgok benne.

Bakker elszált a hátsó kipuf dobom 3 hónapos, most verjem agyon a kereskedőt vele? Megbizható márkát tud valaki ami nem egy vagyon, de használható.

Nekem is kb egy telet bírt a lengyel utángyári. Bost bosal van fent és 3. éve és nyoma sincs korróziónak.

Hogy tud 3 hónap alatt kipurcanni 1 dob???? :D B) :D :D :D :)

pl. úgy hogy rövid utakon használja és szépen felgyűlik benne a kondenzvíz ami aztán egy éjszaka alatt megfagy és szétfeszíti a dobot.

(Bosal kipufon van egy apró lyuk amin ki tud folyni és nem tud felgyűlni a dob belsejében a kondenzvíz.)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom nekem a legolcsóbb unixos van benne már vagy fél éve.

Nekem fater 1.4-es Astrájának a dobja van fent(GM).Igaz átesett némi átalakuláson(üres a belseje) de tökéletesen teszi a dolgát már évek óta.Műszakira vissza a gyári,és semmi hiba.Hála istennek csak 2 évente kell leszednem. <_<

Link to comment
Megosztás:

Nekem Ernst gyártmányú van, úgy 2 éve van fenn, és eddig semmi gondja, olyan 7500Ft körül volt, ha jól rémlik.

Ma reggel jól megszivatott valami kisállat: reggel 5:15-kor indítom a kocsit, 2 henger indul. Hárommal szokott néha párás időben indulni, és akkor egy gázfröccsel helyre is jön, de ilyet még nem csinált.

Kievickéltem vele a kapuba, felnyitottam a motorháztetőt, és azt láttam, hogy a gyújtókábelek közül az elosztó felső két csatlakozójára menő kábelnek csak a csonkja van meg :) Rohadt nyest lerágta gondolom :D Még szerencse, hogy mikor ezeket a kábeleket úgy másfél éve vettem, a régieket nem dobtam el, beszaladtam a garázsba értük, és az utcai lámpa fényénél nekiálltam gyertyakábeleket cserélni. Majdnem elkéstem melóból is. Most vettem sprét, ami elvileg távoltartja a dögöket, majd kiderül hatásos-e.

Szevasz Apám! :D

Mi lett végül a spray-s dologgal, bevált? Sikerült elkapni a dögöt és kiverni belőle a kábelek árát- vagy a fogait? :D <_<

Link to comment
Megosztás:

Szevasz Apám! :D

Mi lett végül a spray-s dologgal, bevált? Sikerült elkapni a dögöt és kiverni belőle a kábelek árát- vagy a fogait? :) <_<

Azóta nekem nem okoztak kárt, viszont tesóm Omijának pár nap óta nem ég a ködlámpája... :D

Elkapta, megnyúzta, és a bundáját eladta. :D :D

:D Ha kell, nyugodtan jöhetsz elkapni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csinálhatnál belőlük egy csini usánkát :D

Én megcsinálom, de Neked fel kell venned, és egy fénykép erejéig viselned <_< De ez már szerintem nem meríti ki az "Általános műszaki probléma" fogalmát, szóval további hozzáfűznivalók szerintem egyébbe kerüljenek :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.