Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Hali ! Emberek :D

Lenne még egy kérdésem. A benzinszivattyúnak van hangja működés közben? És ha van, akkor mennyire hallható?

Két hónapon belül a második szivattyú ment tönkre. Az elsőnek nem volt hangja és egy évig ment..... az újnak elég nagy hangja volt és bírta másfél hónapig.Most a legújabbnak is van hangja, de már nem olyan nagy. Attól félek, hogy ez is el fog romlani. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali ! Emberek :D

Lenne még egy kérdésem. A benzinszivattyúnak van hangja működés közben? És ha van, akkor mennyire hallható?

Két hónapon belül a második szivattyú ment tönkre. Az elsőnek nem volt hangja és egy évig ment..... az újnak elég nagy hangja volt és bírta másfél hónapig.Most a legújabbnak is van hangja, de már nem olyan nagy. Attól félek, hogy ez is el fog romlani. :lol:

tank nincsen véletlenül összeszottyadva?

Link to comment
Megosztás:

Nekem elektromos. És mindig be megy teljesen. és ki is jön teljesen. És igen teljesen el kell tűnnie. Próbál dmeg szilikonnal befújni a antenna tagokat kint lévő állapotban, majd egy párszor nyomasd ki be hátha megindul. Mást nem igen tudsz kezdeni, A mechanikát ha szétszeded az már nem lesz az igazi.

Néha szokott nekem olyat ha hideg van és menet közbe ledermed az antenna akkor szorulva megy le, és ilyenkor néha nem megy le teljesen. De ilyenkor látszik is ahogy csukódik be az antenna, hogy szedi le a harmatot az antennáról. De ez csak nagyon hidegekbe van. és 2. ki be kapcsolásra teljesen visszahúzódik.

Én neked a szilikonos módszert ajánlom. Próba cseresznye. Vagy WD 40-el próbáld meg. El nem rontja egyik sem.

WD 40 valóban bevált, nagy hidegekbe nekem is az segített :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi yankee a tanácsot!Az a baj,hogy ezt már én is megpróbáltam!Olajjal is!Akkor kicsit könnyebben ment de akkor sem ment vissza teljesen!Mikor kijön,de nem jön ki teljesen akkor kézzel ki szoktam húzni!És nyáron sem megy vissza teljesen!

Szerinted mi lehet vele?Lehet itthon valamit vele csinálni?

Előre is köszi!

zozo

Link to comment
Megosztás:

Köszi yankee a tanácsot!Az a baj,hogy ezt már én is megpróbáltam!Olajjal is!Akkor kicsit könnyebben ment de akkor sem ment vissza teljesen!Mikor kijön,de nem jön ki teljesen akkor kézzel ki szoktam húzni!És nyáron sem megy vissza teljesen!

Szerinted mi lehet vele?Lehet itthon valamit vele csinálni?

Előre is köszi!

zozo

Akkor passzolom. Az első antennámat annó eltörtem. Azt szétkaptam bele néztem összeraktam de még annyira sem működik mint az előtt. :lol: Szal én lebeszéllek arról, hogy szétszedd. Én inkább vettem egy másikat....

Link to comment
Megosztás:

Hol és milyen árban vetted?Milyen árban mozognak ezek?

Azért köszi a segitséget!

Nekem utángyártott volt. De nem a 2ezer forintos fajta. Ami eltört az is ugyan ilyen volt mint a mostani. 16.500Ft- volt legutóbb mikor vettem. De ehhez adnak F-Astrához való, antenna véget ami a kasztnin kívül van az a fekete műanyag amiből kijön az antenna. Ez a műanyag van a csoamagba. De lehet a mostanid is jó hozzá lényeg hogy minden van ami kell. és sztem nem lehet megmondani, hogy ez u.gy, vagy GYÁRI. De a dolgát teljes mértékben teszi szóval meg vagyok vele elégedve. És nem is olcsó.. Nem tudom a gyári mennyi lehet de a bontott se mai darab már...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Van egy érthetetlen problémám az autómmal. Astra f '96 1.4 60LE.

A váltó felőli henger hol megy, hol nem. Cseréltem gyertyákat, gyertyakábeleket (szerelő javaslatára) amikor cseszegettük az elosztót vagy a kábeleket, akkor járt szépen. Na azóta lettek cserélve a dolgok újra. Ment is egy hónapig, viszont erőtlen volt az autó. Hidegen nehezebben indul egy kicsit azóta. Amikor nem megy a henger (szikra van) akkor a kipufogó pupog.

Ha leveszem azt a vákuumcsövet, ami a fékrásegítő csövéről jön le és felmegy a pollenszűrő felé, akkor felmegy az alapjárat egy pillanatra és megszűnik a pupogás. Tehát megy mind a négy henger. Ezt ellenőriztem is pipalevétellel. Ha visszadugom a vákuumcsövet, akkor megint pupog és nem megy a kuplung felőli henger. Ezt még szerelő nem tudta megfejteni. Talán van itt valaki, aki épkézláb ötlettel elő tud állni.

Előre is köszönöm, ha valaki foglalkozik a problémámmal :lol:

Ez igen érdekes...

Elsőre azt mondanám akár szelep hiba is lehet annál a hengernél feltéve, hogy a gyújtásrendsze teljesen renbe lett téve. Milyen motor is? Motorkód lenne érdekes ami a motorszám eleje. Ha hengerenkénti befecskendezős akkor akár az ahhoz a hengerhez tartozó injektor is lehet ludas.

Hibakód nincs? Kis sárga lámpácska a műszerfelon sziokott kigyulladni?

Amit én csinálnék:

1. hibakód kiolvasás (ha van hibakód akkor már okosabbak lehetünk, ha nincs akkor goto 2)

2. kompresszió mérés (az estleges szelephiba kiszűrésére)

3. Injektor tisztítás (elsőre üzemanyag adalékkal, ha nem segít kiszedve az erre szakosodott helyre beadva)

4. vezérlés ellenőrzése (nem volt mostanában vezérműszíj csere vagy akkörül valami szerelés pl termosztát)

5. esetleg hőfok szenzor ellenőrzése (apropó! Hidegen és melegen is egyaránt csinálja?)

és még lehetne folytatni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Van egy érthetetlen problémám az autómmal. Astra f '96 1.4 60LE.

A váltó felőli henger hol megy, hol nem. Cseréltem gyertyákat, gyertyakábeleket (szerelő javaslatára) amikor cseszegettük az elosztót vagy a kábeleket, akkor járt szépen. Na azóta lettek cserélve a dolgok újra. Ment is egy hónapig, viszont erőtlen volt az autó. Hidegen nehezebben indul egy kicsit azóta. Amikor nem megy a henger (szikra van) akkor a kipufogó pupog.

Ha leveszem azt a vákuumcsövet, ami a fékrásegítő csövéről jön le és felmegy a pollenszűrő felé, akkor felmegy az alapjárat egy pillanatra és megszűnik a pupogás. Tehát megy mind a négy henger. Ezt ellenőriztem is pipalevétellel. Ha visszadugom a vákuumcsövet, akkor megint pupog és nem megy a kuplung felőli henger. Ezt még szerelő nem tudta megfejteni. Talán van itt valaki, aki épkézláb ötlettel elő tud állni.

Előre is köszönöm, ha valaki foglalkozik a problémámmal :lol:

Elsősorban egy kompressziómérést ajánlanák , megnézve a többi hengerét is hogy van -e eltérés.

Szeleptőke ha hibás és miatta nem nyit a szelep rendessen okozdat ilyen dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

Elsősorban egy kompressziómérést ajánlanák , megnézve a többi hengerét is hogy van -e eltérés.

Szeleptőke ha hibás és miatta nem nyit a szelep rendessen okozdat ilyen dolgokat.

Hali !

Köszönöm a tanácsot. Én is gondoltam erre!! :lol: De az opelos szerelő azt mondta, hogy ha egyszer jó és egyszer nem, akkor ez nem lehet hiba. Épp ma beszéltem egy másik szerelővel, aki viszont ezt javasolta és meg is fogja nézni. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez igen érdekes...

Elsőre azt mondanám akár szelep hiba is lehet annál a hengernél feltéve, hogy a gyújtásrendsze teljesen renbe lett téve. Milyen motor is? Motorkód lenne érdekes ami a motorszám eleje. Ha hengerenkénti befecskendezős akkor akár az ahhoz a hengerhez tartozó injektor is lehet ludas.

Hibakód nincs? Kis sárga lámpácska a műszerfelon sziokott kigyulladni?

Amit én csinálnék:

1. hibakód kiolvasás (ha van hibakód akkor már okosabbak lehetünk, ha nincs akkor goto 2)

2. kompresszió mérés (az estleges szelephiba kiszűrésére)

3. Injektor tisztítás (elsőre üzemanyag adalékkal, ha nem segít kiszedve az erre szakosodott helyre beadva)

4. vezérlés ellenőrzése (nem volt mostanában vezérműszíj csere vagy akkörül valami szerelés pl termosztát)

5. esetleg hőfok szenzor ellenőrzése (apropó! Hidegen és melegen is egyaránt csinálja?)

és még lehetne folytatni...

1; hibakód nincs

2; kompresszió mérés lesz :lol:

3; ha injektor lenne, akkor szerintem nem csak az egyik (és mindíg ugyanannál) csinálná. Motor C14Nz egy központi injektor.

4; lásd az előző pontot (mindig ugyanannál?) De nem volt belepiszkálás a vezérlés környékén.

5; a hőmérséklet mindegy neki. Bár ma leállítottam melegen, hogy rossz volt és beindítottam hidegen és jó volt. Amikor mutattam a szerelőnek, akkor hidegen és felmelegedve is jó volt.

Jövő héte csinálja a szerelő. Ha lesz eredmény, akkor közzéteszem :D

Link to comment
Megosztás:

tank nincsen véletlenül összeszottyadva?

crka !

A tank össze van nyomódva, ezért nem ment bele rendesen az első cserénél a pumpa. De csináltunk neki helyet.....

Azóta, ha teletankolom, akkor a mutató nem megy fel egészen, viszont 300 Km nél már üreset mutat. Eddig telétől üresig 600 Km-t tettem meg.

A szerelő mondta is, hogy ne fogyasszam ki teljesen, nehogy az alját már ne tudja felszívni....... Ha a másik probléma meg esz oldva, akkor tankcsere lesz! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Olyan kérdésem lenne, h volt egy km-óra spirál szakadásom, de már 2* illetve vége letörik mindig...mind1. nem ez a lényeg.

Az első csere után és most is iszonyatosan ciripel a km órám.... lehet vele csinálni valamit?

Vagy ez van, utángyártott és ilyen sz@rok....?

Másik:

lehet e a kipuffnak bármi köze ahhoz h megy az autó?Mert ugyanis rezonál a kifuff hátul/középtájon, valszeg széteshetett belülről, belülről mert kívülről át van nézve...És mintha nem harapna azóta annyira az autó kigyorsításnál....

rálépek 2esben gázra és egy 2-3-4-500 fordulat tartományban lassan gyorsul, majd utána meg megindul mint állat.

De mondjuk legalább faxa tuningos hangja van :D :S :lol:

Válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Olyan kérdésem lenne, h volt egy km-óra spirál szakadásom, de már 2* illetve vége letörik mindig...mind1. nem ez a lényeg.

Az első csere után és most is iszonyatosan ciripel a km órám.... lehet vele csinálni valamit?

Vagy ez van, utángyártott és ilyen sz@rok....?

Másik:

lehet e a kipuffnak bármi köze ahhoz h megy az autó?Mert ugyanis rezonál a kifuff hátul/középtájon, valszeg széteshetett belülről, belülről mert kívülről át van nézve...És mintha nem harapna azóta annyira az autó kigyorsításnál....

rálépek 2esben gázra és egy 2-3-4-500 fordulat tartományban lassan gyorsul, majd utána meg megindul mint állat.

De mondjuk legalább faxa tuningos hangja van :D :S :lol:

Válaszokat előre is köszönöm.

A spirál az egyik dolog amiből nem jó az utángyárott lambndaszonda a másik. Bár volt aki meg tudta szüntetni a ciripelést olajozással, zsírzás nem jó mert azt feltekeri az órához.

Az összeroskadt dob le tudja folytani a motort, hiszen megnövekedett ellenálással tudnak csak távozni a kipufgázok.

Link to comment
Megosztás:

A spirál az egyik dolog amiből nem jó az utángyárott lambndaszonda a másik. Bár volt aki meg tudta szüntetni a ciripelést olajozással, zsírzás nem jó mert azt feltekeri az órához.

Az összeroskadt dob le tudja folytani a motort, hiszen megnövekedett ellenálással tudnak csak távozni a kipufgázok.

A spirállal én is szívtam eleget, utángyártottat vetem és semmit nem tudtam csinálni vele hogy ne legyen hangja és ne ugráljon a mutató! Elmentem bontóba és vettem jó állapotú bontottat, azóta hibátlan!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Hogy tud egy tank összeszottyadni?

Gondolom koccantak vele...

Vagy tévedek? :D

Tévedsz. Elromlik a tankszellőztetés és az AC-pumpa összeszívja hogy fogy az üanyag. Az ember nem is gondolná arról a kis pumpáról hogy ösze tud horpasztani egy tankot. Ha ütközéstől horpadna össze akkor már kocsi sem lenne amiről beszélünk. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Halálom amikor a kutas kattogtatja a pisztolyt, hogy még egy litert bele tudjon tenni. :D Saját kocsival nem is tankolok ott ahol nincs önkiszolgállás.

Nálam az alábbi párbeszéd szokott lezajlani a kutassal:

- Szia! Segíthetek?

- Kösz, nem kell.

B)

Tévedsz. Elromlik a tankszellőztetés és az AC-pumpa összeszívja hogy fogy az üanyag. Az ember nem is gondolná arról a kis pumpáról hogy ösze tud horpasztani egy tankot. Ha ütközéstől horpadna össze akkor már kocsi sem lenne amiről beszélünk. :lol:

Ezt hogy érted?

Link to comment
Megosztás:

Lassan megérik a gép a vezérműszíj cserére.

Mit ajánlanak a tapasztalt cartársak?

gates márkát néztem ki

Gates tökéletes. Enyémen Continental van, immáron 44 ezer kilométerrel. Amúgy SKF vagy Gates feszítő és vízpumpa ajánlott még és Wahler termosztát (érdemes kicserélni, bár enyémben gyári van már egy jóideje).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.