Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

5W30 Dexos2, 6000km van az olajban, és a Min-Max szint között áll a nívón.

5W40 mondjuk jobb lenne, de 10W40 a gyárilag előírt. 5W30 szerintem túl vékony. Ha valóban jól mutat a nívó, akkor az olajnyomás áll fel nehezen, ezért csattog. Olcsóbbik megoldás olajat cserélni jobbra. Metabond, Castrol, Mobil1 vagy Valvoline 5W40 vagy 10W40. Télre jobb az 5W40 véleményem szerint. Ha az új olajjal is rossz az olajnyomás, nehezen áll fel, akkor esélyes, hogy az olajpumpád döglődik.

Link to comment
Megosztás:

5W40 mondjuk jobb lenne, de 10W40 a gyárilag előírt. 5W30 szerintem túl vékony. Ha valóban jól mutat a nívó, akkor az olajnyomás áll fel nehezen, ezért csattog. Olcsóbbik megoldás olajat cserélni jobbra. Metabond, Castrol, Mobil1 vagy Valvoline 5W40 vagy 10W40. Télre jobb az 5W40 véleményem szerint. Ha az új olajjal is rossz az olajnyomás, nehezen áll fel, akkor esélyes, hogy az olajpumpád döglődik.

Melegen indítás után egyszerre eltűnik az olajnyomás lámpa. Akkor túl híg lehet az olaj neki hidegen és kell egy kis idő mire felkapja?

Link to comment
Megosztás:

Akkor én szerencsésebb voltam, mert csak szét, pucol, újjal össze és ment tovább probléma nélkül. Később a vizsgán meg alig látszott különbség a két kerék között.

Lehet hogy én is elkapkodtam a fék cserét, mert amikor vettem kopott volt, de nem volt vészes , csak "pont" volt pénzem egy totális fékfelújításra, ezért megcsináltam. Ha előre tudom, hogy az új fékkel ennyit szívok hagytam volna a régit, és műszaki után cserélem.

Link to comment
Megosztás:

Melegen indítás után egyszerre eltűnik az olajnyomás lámpa. Akkor túl híg lehet az olaj neki hidegen és kell egy kis idő mire felkapja?

Felkapja egyből, csak nehezebben tudja létrehozni az olajnyomást. Mindig is ilyen volt, vagy mostanában kezdte el ezt a sokáig kevés az olajnyomás dolgot? Ezt a dexon2 márkát nem ismerem egyébként, lehet hogy rossz minőségű az olaj, azért is csinálhatja szerintem és azért a 6000km a rossz minőségű olajoknak már eléggé sok.

Link to comment
Megosztás:

Felkapja egyből, csak nehezebben tudja létrehozni az olajnyomást. Mindig is ilyen volt, vagy mostanában kezdte el ezt a sokáig kevés az olajnyomás dolgot? Ezt a dexon2 márkát nem ismerem egyébként, lehet hogy rossz minőségű az olaj, azért is csinálhatja szerintem és azért a 6000km a rossz minőségű olajoknak már eléggé sok.

Ez GM olaj, GM konszern 2010es új előírásai alapján készült. Tavaly télen is csinálta ezt 10W40 es Fuchs olajjal, de ott kb. 5másodpercig nemvolt olajnyomás. Azt tudom hogy kell egy kis idő mire az olaj eljut mindenhova és felépül az olajnyomás, de van a családba egy Renault is, amin ugyanígy hidegen egyszerre eltűnik az olajnyomás visszajelző indítás után.

Link to comment
Megosztás:

Ez GM olaj, GM konszern 2010es új előírásai alapján készült. Tavaly télen is csinálta ezt 10W40 es Fuchs olajjal, de ott kb. 5másodpercig nemvolt olajnyomás. Azt tudom hogy kell egy kis idő mire az olaj eljut mindenhova és felépül az olajnyomás, de van a családba egy Renault is, amin ugyanígy hidegen egyszerre eltűnik az olajnyomás visszajelző indítás után.

Kell egy kis idő , de az olajgomba lent van, igazából hamarabb elalszik a lámpa mint hogy az olaj eljut pölö a tőkékig, nekem is GM-van benne, indításkor egy másodpercen bellül elalszik a lámpa.

Link to comment
Megosztás:

Kell egy kis idő , de az olajgomba lent van, igazából hamarabb elalszik a lámpa mint hogy az olaj eljut pölö a tőkékig, nekem is GM-van benne, indításkor egy másodpercen bellül elalszik a lámpa.

Jó neked:) Eddig nem nagyon foglalkoztam a dologgal, amúgy is káros picit a motornak a túl sok hidegindítás, meg a motorolajnak sem tesz jót, de félek hogy hosszútávon károsodhat a motor hogy kb. 10másodpercig nincs olajnyomás.

Link to comment
Megosztás:

Ez GM olaj, GM konszern 2010es új előírásai alapján készült. Tavaly télen is csinálta ezt 10W40 es Fuchs olajjal, de ott kb. 5másodpercig nemvolt olajnyomás. Azt tudom hogy kell egy kis idő mire az olaj eljut mindenhova és felépül az olajnyomás, de van a családba egy Renault is, amin ugyanígy hidegen egyszerre eltűnik az olajnyomás visszajelző indítás után.

Nekem is gm dexos2 van benne és semmi gond vele..teljesen jó ez az olaj :D

az is igaz hogy nekem ez kell bele,meg az is igaz hogy 48ekm van benne :) . (az autóba )

mérjetek egy olajnyomást...lehet hogy szivattyú lesz a bűnös ha már tavaly télen is csinálta

Link to comment
Megosztás:

Nekem is gm dexos2 van benne és semmi gond vele..teljesen jó ez az olaj :)

az is igaz hogy nekem ez kell bele,meg az is igaz hogy 48ekm van benne :D .

mérjetek egy olajnyomást...lehet hogy szivattyú lesz a bűnös ha már tavaly télen is csinálta

Olajjal nekem sincsen gondom, mert mióta ez van benne simábban jár a motor, és csendesebb is, csak ez a fránya olajnyomás idegesít :D Fel lehet újítani az olajszivattyút? Vagy csak cserélni lehet? Sajna az új 40ezer :)

Link to comment
Megosztás:

Olajjal nekem sincsen gondom, mert mióta ez van benne simábban jár a motor, és csendesebb is, csak ez a fránya olajnyomás idegesít :D Fel lehet újítani az olajszivattyút? Vagy csak cserélni lehet? Sajna az új 40ezer :)

az x20xev ilyen drága?

nemtom lehet újítani..

szerk:

csergőnél 20322ft

0646042 katalógus száma

Link to comment
Megosztás:

Olajjal nekem sincsen gondom, mert mióta ez van benne simábban jár a motor, és csendesebb is, csak ez a fránya olajnyomás idegesít :D Fel lehet újítani az olajszivattyút? Vagy csak cserélni lehet? Sajna az új 40ezer :)

Először tényleg olajnyomást kellene mérni, lehet csak az olajgomba szarakodik. Nem tudom az olajszűrő is el tud dugulni karterban? Talán az is lehet...

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen mindenkinek a segítséget. Ha eljön az ideje, lecserélem a motorolajat az általatok javasoltra(Metabond 5W40, vagy Magnatec 5W40) és ha akkor is csinálja, szervizhez fordulok. Amúgy az olajszűrő is gyári GM szűrő, de legközelebb Bosch szűrőt veszek bele, hátha.. :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen mindenkinek a segítséget. Ha eljön az ideje, lecserélem a motorolajat az általatok javasoltra(Metabond 5W40, vagy Magnatec 5W40) és ha akkor is csinálja, szervizhez fordulok. Amúgy az olajszűrő is gyári GM szűrő, de legközelebb Bosch szűrőt veszek bele, hátha.. :D

Igazából ennek nincs nagy jelentősége. :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen mindenkinek a segítséget. Ha eljön az ideje, lecserélem a motorolajat az általatok javasoltra(Metabond 5W40, vagy Magnatec 5W40) és ha akkor is csinálja, szervizhez fordulok. Amúgy az olajszűrő is gyári GM szűrő, de legközelebb Bosch szűrőt veszek bele, hátha.. :D

Jó a gyári szűrő is. Az olajpumpát tudtommal fel lehet újítani, illetve van egy szűrője is (vagy mi az, ami belelóg az olajteknőbe? :)), ami el szokott dugulni. Szerintem ha az olajnyomás gomba lenne rossz, akkor nem lenne az a jelenség, hogy amint kialszik a visszajelző, elcsendesülnek a tőkék.

Link to comment
Megosztás:

Most kérdeztem meg apámtól hogy régen a C20NE vectránk is csinálta-e ezt, és azt mondta ugyanilyen volt az is. Szal, nemtudom. Nyáron nem csinálja ezt, csak télen mikor ilyen hidegek vannak. Lehet egy 0W-s olaj megoldaná a problémát..

Ne. 5W bőven elég, de a meleg oldali legyen 40. Szóval 5W40. Én 10W40 Magnatec-et használok és még -10 fok alatti hőmérsékletnél háromnapos állás után is 1 másodperc múlva kialszik a visszajelző.

Link to comment
Megosztás:

Ne. 5W bőven elég, de a meleg oldali legyen 40. Szóval 5W40. Én 10W40 Magnatec-et használok és még -10 fok alatti hőmérsékletnél háromnapos állás után is 1 másodperc múlva kialszik a visszajelző.

Úgy nézem hogy ebben az olajpumpában van egy szimering, lehet az van már elkopva, és az miatt nem kapja fel olyan hamar az olajat nem?

Link to comment
Megosztás:

Most belegondoltam hát ha 5W40 re cserélem az olajat annak is ugyanaz a hideg oldali viszkozitása mint az 5w30nak, szal ugyanúgy kerepelne tőle a motor hidegen. Apám azt mondja ne foglalkozzak vele, de ha egyszer valami kis hibát észreveszek már azon jár az agyam hogyan lehetne kijavítani:)

Link to comment
Megosztás:

Most belegondoltam hát ha 5W40 re cserélem az olajat annak is ugyanaz a hideg oldali viszkozitása mint az 5w30nak, szal ugyanúgy kerepelne tőle a motor hidegen. Apám azt mondja ne foglalkozzak vele, de ha egyszer valami kis hibát észreveszek már azon jár az agyam hogyan lehetne kijavítani:)

kezdj olajnyomás méréssel....aztán jöhet a többi :D

Link to comment
Megosztás:

Most belegondoltam hát ha 5W40 re cserélem az olajat annak is ugyanaz a hideg oldali viszkozitása mint az 5w30nak, szal ugyanúgy kerepelne tőle a motor hidegen. Apám azt mondja ne foglalkozzak vele, de ha egyszer valami kis hibát észreveszek már azon jár az agyam hogyan lehetne kijavítani:)

5W30 nem bírja annyira a meleget. Hideg oldalon el lehet térni a gyáritól 5W-re, de meleg oldalon érdemes tartani a 40-et. Több viszont felesleges. Amúgy az olajnyomásgomba 1 bar-nál kapcsol, de 1,5 bar az előírt olajnyomás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.