Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Mit kéne megnézni a kocsin ha dús keveréket ír a lambdára? Lehet injektorfej? ^_^ Vagy mitől lehet még? Map szenzor hiba rájátszhat a keverékre? VAgy a hőszenzor (de az most pontosan melyik is????) hiba? Hogy magas a fesz. akkor lehet hidegnek érzi és több benyát ad neki?

Link to comment
Megosztás:

Mit kéne megnézni a kocsin ha dús keveréket ír a lambdára? Lehet injektorfej? ^_^ Vagy mitől lehet még? Map szenzor hiba rájátszhat a keverékre? VAgy a hőszenzor (de az most pontosan melyik is????) hiba? Hogy magas a fesz. akkor lehet hidegnek érzi és több benyát ad neki?

A hőfok jedóból csak a hátsó lehet, mert amelyik a vezérlés mellett van fent az csak a műszernek küld jelet az óraegységben.

Link to comment
Megosztás:

Mit kéne megnézni a kocsin ha dús keveréket ír a lambdára? Lehet injektorfej? ^_^ Vagy mitől lehet még? Map szenzor hiba rájátszhat a keverékre? VAgy a hőszenzor (de az most pontosan melyik is????) hiba? Hogy magas a fesz. akkor lehet hidegnek érzi és több benyát ad neki?

Ha szar a map szenzor vagy a hőfok jeladó akkor is lehet dús a keverék, szóval lehet egyik hibája okozza a többi hibakódot. Én mindenképpen kicserélném a hőfok jeladót. Utána járnék vele kicsit. Ha nem javul akkor a map szenzorra néznék rá. Legutolsónak foglalkoznék csak a lambdával (lehet annak nincs is baja)

MAP szenzort érdemes lenne valakitől kölcsön kipróbálni vagy tényleg egy diagnosztikára elvinni, mert még az is sokkal olcsóbb mint egy új MAP.

Link to comment
Megosztás:

Ha szar a map szenzor vagy a hőfok jeladó akkor is lehet dús a keverék, szóval lehet egyik hibája okozza a többi hibakódot. Én mindenképpen kicserélném a hőfok jeladót. Utána járnék vele kicsit. Ha nem javul akkor a map szenzorra néznék rá. Legutolsónak foglalkoznék csak a lambdával (lehet annak nincs is baja)

MAP szenzort érdemes lenne valakitől kölcsön kipróbálni vagy tényleg egy diagnosztikára elvinni, mert még az is sokkal olcsóbb mint egy új MAP.

Köszönöm a válaszod! A tegnapi hibakód (15,33,34,45) annyival módosul hogy nem 34 hanem 35 tehát a MAP szenzorra "csak" az alacsony feszültséget adja...

De az alapjárati nem is volt bolygatva ^_^ persze a vezetékek csövek azok voltak...igy akkor lehet kezdeni a vadászatot :D

A hőfokjeladót azt meg mindenképp cseréltetem.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszod! A tegnapi hibakód (15,33,34,45) annyival módosul hogy nem 34 hanem 35 tehát a MAP szenzorra "csak" az alacsony feszültséget adja...

De az alapjárati nem is volt bolygatva ^_^ persze a vezetékek csövek azok voltak...igy akkor lehet kezdeni a vadászatot :D

A hőfokjeladót azt meg mindenképp cseréltetem.

Hőfokjeladót nehogy QH gyártmányút vegyél, az rosszabb lehet, mint a régi gyári (legalábbis nekem rosszabb volt)! De mielőtt bármit is cserélsz, nézd át a vákuumcsöveket, különösen azt, amelyik a MAP-szenzorra megy, repedés, lyuk okozhat olyan hibát, hogy kevesebb vákuumot érzékel a MAP miatta. Ill. nézd át, hogy mindegyik vákuumcső jó helyre csatlakozik-e, nem lettek-e felcserélve.

Link to comment
Megosztás:

Hőfokjeladót nehogy QH gyártmányút vegyél, az rosszabb lehet, mint a régi gyári (legalábbis nekem rosszabb volt)! De mielőtt bármit is cserélsz, nézd át a vákuumcsöveket, különösen azt, amelyik a MAP-szenzorra megy, repedés, lyuk okozhat olyan hibát, hogy kevesebb vákuumot érzékel a MAP miatta. Ill. nézd át, hogy mindegyik vákuumcső jó helyre csatlakozik-e, nem lettek-e felcserélve.

Köszi akkor arra a márkára figyelek hogy ne az legyen. ^_^

Map szenzor csövének a vége elvolt nyílva ahol a motorra megy rá, azt javítottam már...így marad a többi cső...

Meg most jut eszembe...kitörlöm a hibákat, mert lehet már nem is mindegyik áll fent... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még új vagyok a fórumon, ezért bocs ha rossz helyre írok.

Néhány hete vettem egy '96 Gsi-t, C20xe motorral egy ismerőstől. Nagyon jó autó, de betegeskedik szegény. Talán vannak itt szakik akik tudnának segíteni a problémák felderítésében.

A fő gond, hogy ingadozik az alapjáratom, és ha hirtelen leesik a fordulat, akkor le áll a motor. Tehát ha pl lámpához érve hirtelen meg kell állnom és nem használok motorféket akkor leáll. Kanyarban elég kellemetlen.

A másik dolog, néhány hét használat után meghalt a lambda szondám, túl szegény keveréket kapott a motor, erőtlen volt és fulladozott a motor, egy motor diagnosztikán mondták meg hogy ez a baja, kicserétem a lambdaszondát egy jó minőségű gyárira, és megszűnt a probléma. Cseréltem benzinszűrőt rajta, mert az előző tulaj régóta nem cserélte.

Kitisztíttattam az alapjárati motort egy szerelővel utána megjavult az alapjáratom is és nem fulladtam le vele.

Viszont tegnap ismét megbolondult az alapjárat és fullad a motor (kb 40-50km-t mentem vele a javítás óta). Gázelvételkor pedig előfordul hogy durván rángat a motor.

Nem vadultam a kocsival, csak próbálgattam, de kultúráltan ^_^

Szóval aggasztó a helyzet.

Valakinek van ötlete, hogy mi lehet a hibák oka?

Balázs

Link to comment
Megosztás:

Na kezd alakulni, tegnap a hibakódokat töröltem, ma már "csak" az alapjáratit írta be hibának...tehát 4ből maradt 1...ami előrelépés ^_^

A másik 3at persze h bedobta hisz előtte vettük észre hogy a MAP szenzor csöve repedt, javítottuk, meg hogy az üzemanyagcsőnél ahol rámegy a folytószelepházra megy 2 kábel...na az egyik elvolt törve és azt is javítottuk. Csak akkor elfelejtettem törölni a hibákat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még új vagyok a fórumon, ezért bocs ha rossz helyre írok.

Néhány hete vettem egy '96 Gsi-t, C20xe motorral egy ismerőstől. Nagyon jó autó, de betegeskedik szegény. Talán vannak itt szakik akik tudnának segíteni a problémák felderítésében.

A fő gond, hogy ingadozik az alapjáratom, és ha hirtelen leesik a fordulat, akkor le áll a motor. Tehát ha pl lámpához érve hirtelen meg kell állnom és nem használok motorféket akkor leáll. Kanyarban elég kellemetlen.

A másik dolog, néhány hét használat után meghalt a lambda szondám, túl szegény keveréket kapott a motor, erőtlen volt és fulladozott a motor, egy motor diagnosztikán mondták meg hogy ez a baja, kicserétem a lambdaszondát egy jó minőségű gyárira, és megszűnt a probléma. Cseréltem benzinszűrőt rajta, mert az előző tulaj régóta nem cserélte.

Kitisztíttattam az alapjárati motort egy szerelővel utána megjavult az alapjáratom is és nem fulladtam le vele.

Viszont tegnap ismét megbolondult az alapjárat és fullad a motor (kb 40-50km-t mentem vele a javítás óta). Gázelvételkor pedig előfordul hogy durván rángat a motor.

Nem vadultam a kocsival, csak próbálgattam, de kultúráltan ^_^

Szóval aggasztó a helyzet.

Valakinek van ötlete, hogy mi lehet a hibák oka?

Balázs

Lehet csak az alapjárati szelepet pucolták, de a folytószelepházban a helyét és a hozzá vezető furatokat nem. Ha így volt akkor fél munkát végeztek. De lehet az is, hogy haldoklik az alapjárati motor.

Amit még megnéznék a helyedben az a EGR (kipufogógáz visszavezető szelep). Ez is okozhat hasonló problémákat na meg a későbbi problémák elkerülése végett sem árt lezárni.

Esetleg a vákumcsöveket sem ártana átnézni hátha falsot kap valahol.

Link to comment
Megosztás:

Lehet csak az alapjárati szelepet pucolták, de a folytószelepházban a helyét és a hozzá vezető furatokat nem. Ha így volt akkor fél munkát végeztek. De lehet az is, hogy haldoklik az alapjárati motor.

Amit még megnéznék a helyedben az a EGR (kipufogógáz visszavezető szelep). Ez is okozhat hasonló problémákat na meg a későbbi problémák elkerülése végett sem árt lezárni.

Esetleg a vákumcsöveket sem ártana átnézni hátha falsot kap valahol.

Igen, az még gyanús lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem volna, hogy az alapjáratimotort csak úgy tudom alapállásba "állítani" ha alapjáraton lehúzom a csatiját és leállítom a kocsit, majd csati vissza és indítok? Vagy ezt simán úgy is hogy gyújtás ráad, csati le...gyújtás le...csati vissza és indítom?

Mert ezt megakarom próbálni, hátha a picit magas alapjáratra megoldást adna.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem volna, hogy az alapjáratimotort csak úgy tudom alapállásba "állítani" ha alapjáraton lehúzom a csatiját és leállítom a kocsit, majd csati vissza és indítok? Vagy ezt simán úgy is hogy gyújtás ráad, csati le...gyújtás le...csati vissza és indítom?

Mert ezt megakarom próbálni, hátha a picit magas alapjáratra megoldást adna.

Köszi

Összezárod a diag csatiban az érintkezőket, mintha kódot szeretnél kiolvasni. Eközben pedig az ECU ki-be mozgatja az alapjárati motor kúpját. Legalábbis az az elterjedt hír itt, én még nem próbáltam ki.

Link to comment
Megosztás:

Nem vadultam a kocsival, csak próbálgattam, de kultúráltan <_<

Szóval aggasztó a helyzet.

Valakinek van ötlete, hogy mi lehet a hibák oka?

Balázs

Nekem most nemrég mondtak olyat, hogy ezek az alapjárati motorok a korral járó kopás miatt néha a tisztítás után nem sokkal képesek újra behalni. Az enyém se tökéletes, néha kicsit kileng, de azért messze nem produkál ilyen helyzeteket.

Egyébként egy kalappal az új autóhoz. Ha a karbantartások nincsenek elspórolva, a világ végére is elvisz megbízhatóan, és mellette még haladni is lehet vele.

Link to comment
Megosztás:

Hmmm...hétvégén még ment. Nem hiszem, hogy a jeladó annyira beleszólna, hogy még alapjárat sincs.

Ha nagy szenvedések árán fullad le, akkor jeladós inkább, viszont ha nem, akkor inkább az alapjáratival van gond. <_< Nameg a másik jellegzetes probléma, hogy sokáig kell köszörültetni az önindítóval.

Link to comment
Megosztás:

Ha nagy szenvedések árán fullad le, akkor jeladós inkább, viszont ha nem, akkor inkább az alapjáratival van gond. <_< Nameg a másik jellegzetes probléma, hogy sokáig kell köszörültetni az önindítóval.

Indítóztam indítóztam indítóztam és elindult de be is fulladt kapásból szépen...semmi szenvedés...

Aztán sulinál 1,5 óra állás után dadogva indult be... fuldoklott picit...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Régi problémámmal fordulok hozzátok:még mindig ingadozik az alapjáratom,néha ugy emelkedik v. esik mint a lift.

A következő munkákat végezetem el rajta az utóbbi időkben:

-alapjárati motor cseréje

-folytószelep potméter cseréje

-lamdaszonda cseréje

-vákumcsövek takarítása( mármint én csak kettőt látok,ami a pillangóházból kijön)

-pillangószelepház takarítása

A probléma még mindig fenn áll.nekem ugy tünik mintha fékezéskor jönne elő.volt már,h lefulladt kb 3-szor.

Nagyon tele van már a t..öm!

Ha van vkinek építő javaslata,nagyon szivesen venném!!!

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.